Kreş

Kreş

Son dakika Kreş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kreş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kreş haber sayfamızda...

Kreş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 657 kres haberi bulunmuştur.
HEP-SEN üyeleri maaş, ödemeler, ulaşım ve kreş desteğine yönelik açıklama yaptı
HEP-SEN üyeleri maaş, ödemeler, ulaşım ve kreş desteğine yönelik açıklama yaptı Sağlık sosyal hizmet kolunda faaliyet gösteren Hep-Sen üyeleri Cerrahpaşa Tıp Fakültesi önünde çalışanların maaşları, ödemeler, ulaşım, kreş desteği, sağlıkta şiddet ve yeni atama taleplerine yönelik basın açıklaması yaptı. HEP-SEN İstanbul İl Teşkilatı, sendikanın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki üyeleri ve çalışanlarının katıldığı basın açıklamasını grup adına Hep-Sen İstanbul Safiye Hüseyin Elbi Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kara gerçekleştirdi.
11.06.2024 Sağlık-Yaşam
Bağcılar'da çevre etkinlikleri kapsamında 60 çocuk, fidan dikti
Bağcılar'da çevre etkinlikleri kapsamında 60 çocuk, fidan dikti Bağcılar Belediyesi'nin 25’inci Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında 60 çocuk, ıhlamur fidanı dikti. Çocuklarla fidan diken Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Sokak Muhafızları projemiz var. Pazartesi okullarımıza dağıtacağımız broşürler ile sokak muhafızları kimdir ve bunlar ne iş yapacaklar bunu duyuracağız. 1’inci sınıftan 8’inci sınıf öğrencilerine kadar herkesi bilgilendireceğiz ve Bağcılar’ın sokaklarını artık temiz tutacağız. Bunu nasıl sağlayacağız; önce biz kirletmeyeceğiz. Çocuklar, kardeşlerine, ablalarına ve büyüklerine de bunları öğretecekler. Biz Bağcılar’da en temiz sokakları belirleyeceğiz. Projemiz Temmuz ayının 1’inde başlayacak. Temmuz sonuna dek gün gün sokakları fotoğraflayacağız. Sonra Kaymakam Bey ve bizlerin de olduğu bir heyet ile birlikte bunların puanlamasını yapacağız ve ödül vereceğiz” dedi.
5.06.2024 Eğitim
Bakan Göktaş: Kadın istihdam oranını yüzde 36'ya yükseltilmeyi hedefliyoruz
Bakan Göktaş: Kadın istihdam oranını yüzde 36'ya yükseltilmeyi hedefliyoruz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Türkiye'deki Kadın Kooperatiflerinin Ağ Oluşturma Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi" programında konuştu. Bakan Göktaş, dünyada 145 ülkede, 1 milyarın üzerinde ortak ve müşteriye sahip 2,6 milyon kooperatif bulunduğunu aktararak, "Türkiye'de de benzer biçimde yaklaşık 54 bin kooperatif ve 7 milyonu aşkın ortak bulunuyor. Bugün özellikle kadınların kooperatif ile başlayıp istihdam sağlayan başarılı girişimciler olmalarına şahit olmak bizleri son derece mutlu ediyor." dedi.
5.06.2024 Politika
HEP-SEN, EÜ Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika oldu
HEP-SEN, EÜ Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika oldu Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası'nın (HEP-SEN), İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika olduğunu belirten HEP-SEN İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz, "Ege Üniversitesi, 16 yıl aranın ardından emeği hakim kılmış, sendika sayımlarında HEP-SEN'i ve hepimizin emek hareketini galip kılmıştır" dedi.
24.05.2024 Video
HEP-SEN, EÜ Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika oldu
HEP-SEN, EÜ Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika oldu Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası'nın (HEP-SEN), İzmir Ege Üniversitesi (EÜ) Hastanesi'nde 16 yıl aradan sonra yetkili sendika olduğunu belirten HEP-SEN İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz, "Ege Üniversitesi, 16 yıl aranın ardından emeği hakim kılmış, sendika sayımlarında HEP-SEN'i ve hepimizin emek hareketini galip kılmıştır" dedi.
24.05.2024 Sağlık-Yaşam
Antalya'da 2 çocuğa şiddet uygulayan kreş sahibi tutuklandı; olay anı kamerada
Antalya'da 2 çocuğa şiddet uygulayan kreş sahibi tutuklandı; olay anı kamerada Antalya'nın Finike ilçesindeki özel kreşte 1'i kız 2 çocuğu darbettiği belirlenen kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal, soruşturma kapsamında tutuklandı. Ünal'ın çocukları darbettiği anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
19.05.2024 Video
Antalya'da 2 çocuğa şiddet uygulayan kreş sahibi tutuklandı; olay anı kamerada
Antalya'da 2 çocuğa şiddet uygulayan kreş sahibi tutuklandı; olay anı kamerada Antalya'nın Finike ilçesindeki özel kreşte 1'i kız 2 çocuğu darbettiği belirlenen kreşin sahibi ve öğretmeni Özlem Ünal, soruşturma kapsamında tutuklandı. Ünal'ın çocukları darbettiği anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.
19.05.2024 Gündem
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; Taşıt Kanunu kapsamındaki hizmetlere ve koruma altına alınanlara tahsis edilenler dışında hiçbir makama taşıt tahsis edilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı'na 10, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, valiler, rektörler ve diyanet işleri başkanına 1'er makam aracı tahsis edilecek. Bakanlıklarda hizmet taşıtlarından en fazla 3 adedi bakanlar tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde makam hizmetlerinde kullanılabilecek.
17.05.2024 Gündem
Bakanlık kreşinde 2024 hareketlilik yılı etkinliği düzenlendi
Bakanlık kreşinde 2024 hareketlilik yılı etkinliği düzenlendi 2024 yılını ‘Hareketlilik Yılı’ ilan eden Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin 81 ilinde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda kurum bünyesinde faaliyet gösteren Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören çocuklar anneleri ile birlikte spor etkinliğinde bir araya geldi.
14.05.2024 Spor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye kadrosuna akraba ataması iddialarına ilişkin, "Bu konuyla alakalı olarak gereğini yaptığımızı da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Belediyemizi yönetirken liyakatli ve deneyimli kadrolarla hizmetlerimizi en iyi şekilde sunacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isterim. Zaten süreci tamamlanmamış bir konuydu. Tamamlanmadan bitti" dedi.
7.05.2024 Gündem
Beyoğlu'nda 23 Nisan coşkusu
Beyoğlu'nda 23 Nisan coşkusu Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için Hasköy Kültür, Sanat ve Kültür Merkezi’nde çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinlikte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Beyoğlu'nun çocukları okullarda, meydanlarda, parklarda Mustafa Kemal Atatürk'ü tanısın, kurtuluş dönemini, hangi bedeller ödendi, kimler şehit oldu, bilsin, tanısın. O döneme hakim olsun istiyoruz. O coşkuyu yaşasın, o maneviyatı hissetsin istiyoruz. Biz çocuklarımıza hizmet etmek için geldik” dedi.
23.04.2024 Gündem
Şişli'de trafiğe kapatılan sokaklar çocuklara oyun alanı oldu
Şişli'de trafiğe kapatılan sokaklar çocuklara oyun alanı oldu Şişli Belediyesi, çocukları dört duvar arasından çıkarmak ve sosyal alanları genişletmek amacıyla başlattığı 'Bizim Sokak' projesini hayata geçirdi. 12 saatliğine trafiğe kapatılan ve araçtan arındırılan 5 sokakta çocuklar doyasıya oyun oynadı.
21.04.2024 Gündem
"Kulak tüpü tedavisi ile çocuklarda kalıcı işitme kayıpları önlenebilir"
"Kulak tüpü tedavisi ile çocuklarda kalıcı işitme kayıpları önlenebilir" Kulağında uzun süreli sıvı birikimi olan çocuklara tüp takılmadığında işitmede kalıcı kayıp olabileceği uyarısında bulunan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Merve Tunca, “Sık geçirilen orta kulak enfeksiyonlarında tüp uygulaması yapıldığında enfeksiyon sıklığında belirgin azalma görülmektedir. Yapılmadığı taktirde dil gelişiminde olumsuz etkilenme, ders başarısında gerileme, kulak zarında kronikleşen problemler ve orta kulak kemikçiklerinde deformasyonlara bağlı işitmede kalıcı kayıplar, kulak zarında orta kulağa yapışma, kolesteatom gibi problemlere görülebilmektedir” dedi.
16.04.2024 Sağlık-Yaşam
“Öğün arasında süt ve paketlenmiş meyve suları içmek çocuklarda iştahsızlık sebebi”
“Öğün arasında süt ve paketlenmiş meyve suları içmek çocuklarda iştahsızlık sebebi” İştahsızlığın çocuklarda sık görülen bir semptom olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rıza İnanç, “Öğün aralarında verilen meyve suları, süt gibi gıdalar çocuğun çabuk doymasına ve öğün atlamalarına neden olur. Abur cubur, asitli içecekler ve paketlenmiş ürünlerden uzak durulmalıdır. Son zamanlarda bu ürünlerin tüketimi, çocuklar arasında artış göstermiştir. Kreş ve anaokulu yetkilileri bu konuda duyarlı olmalıdır” dedi.
2.04.2024 Sağlık-Yaşam
İmamoğlu: Önümüzdeki 5 yıl borcumu ödemeye devam etmek istiyorum
İmamoğlu: Önümüzdeki 5 yıl borcumu ödemeye devam etmek istiyorum İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli'de halk buluşmasına katıldı. İmamoğlu, “Benim, bu şehrin pırlanta gibi genç delikanlılarına, güzel kızlarımıza borcum var. Önümüzdeki 5 yıl onu ödemeye devam etmek istiyorum. Ve ben özellikle bu şehrin, Sultanbeyli'nin annelerine, onlara çok güzel bir yaşam, huzurlu bir ortam, bebelerini büyütecekleri yarına umutla bakacakları, o bebelerin bu şehirde emin ellerde olduğunu bileceği bir Sultanbeyli var etmek istiyorum" dedi.
30.03.2024 Politika
Turgut Altınok: Bizimle beraber esnafımızın da yüzü gülecek
Turgut Altınok: Bizimle beraber esnafımızın da yüzü gülecek AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, "Bizimle beraber esnafımızın da yüzü gülecek. Gelirleriniz en az 3 misli artacak" dedi.
29.03.2024 Politika
Ahmet Aras: Belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyor
Ahmet Aras: Belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyor CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Ula Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programında konuşan Aras, "Son dönemde ülkenin geldiği ağır ekonomik koşullarda belediyelerin sosyal belediyeciliğe ciddi bir zaman ve bütçe ayırması gerekiyor. Emek ayırması gerekiyor" dedi.
27.03.2024 Politika
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Özgün Öztunç, Beşiktaş’a dair projelerini anlattı. Öztunç, “Sadece emekli maaşıyla, dul yetim aylığıyla geçinen insanların doğal gaz, elektrik ve su faturalarının kesinlikle ödeyeceğim. Kirada olanlara kira yardımları yapacağım” dedi.
27.03.2024 Video
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Özgün Öztunç, Beşiktaş’a dair projelerini anlattı. Öztunç, “Sadece emekli maaşıyla, dul yetim aylığıyla geçinen insanların doğal gaz, elektrik ve su faturalarının kesinlikle ödeyeceğim. Kirada olanlara kira yardımları yapacağım” dedi.
27.03.2024 Politika
Bakan Göktaş: İstanbul'da 'Aile Akademisi' kuracağız
Bakan Göktaş: İstanbul'da 'Aile Akademisi' kuracağız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Arnavutköy’de oyuncak üreten bir fabrikada kadın çalışanlarla bir araya geldi. Bakan Göktaş, "Biz, aile destek merkezleri kuruyoruz. İstanbul'da da bir 'Aile Akademisi' kuracağız. Burada hem gençlerimizin teknolojiyle haşır neşir olduğu bir ortam olacak. Diğer yandan üreten kadınlarımız için satış noktaları olacak. Bu tür çok güzel projeleri inşallah İstanbul'da hayata geçireceğiz" dedi.
26.03.2024 Politika
Ahmet Aras: Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım
Ahmet Aras: Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım CUMHURİYET Halk Partisi'nin (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Seydikemer ilçesinde düzenlenen iftar programındaki konuşmasnda, "Hiçbir ilçeyi birbirinden ayırmayacağım. Hizmette eşit, adalette adil olacağız. Herkesle kucaklaşacağız" dedi.
26.03.2024 Politika
Ahmet Aras: Denizcilik A.Ş.'yi kuracağız
Ahmet Aras: Denizcilik A.Ş.'yi kuracağız Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum Denizciler Derneği'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Aras, "Taksiyi, dolmuşu, otobüsü, 50 metre motor yatıda aynı şirketin yönetmesini doğru bulmuyoruz. Fethiye, Marmaris, Bodrum limanları içinde barındıran Denizcilik A.Ş. kuracağız" dedi.
25.03.2024 Politika
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, son 22 yılda kadınların hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, refahının artırılması, her alanda etkin bir şekilde yer almaları için önemli adımlar attık. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla söz hakkına sahip olmaları için büyük atılımlar gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra kadın yaşamını sarsan, aile ve toplum huzurunu tehdit eden şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik" dedi.
24.03.2024 Politika
Mehmet Tosun: Bodrum'u bütüncül bir şekilde planlayacağız
Mehmet Tosun: Bodrum'u bütüncül bir şekilde planlayacağız AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, Mumcular'daki iftar programının ardından ilk seçim mitingini yaptı. Bodrum'un doğasına, toprağına, denizine sahip çıkan bir belediyecilik için yola çıktıklarını söyleyen Tosun, “’Cumhur İttifakı'ndan Mehmet Tosun gelirse rant gelirmiş, Bodrum'da yapılaşma olurmuş' diyorlar. Olmayacak kardeşim. Mehmet Tosun bu yörenin evladı. Biz göreve geldiğimizde Bodrum'u bütüncül bir şekilde planlayacağız, bunların yaptığı gibi de her yeri yapılaşmaya açmayacağız arkadaşlar" dedi.
24.03.2024 Politika
Ahmet Aras: Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı bileceksin
Ahmet Aras: Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı bileceksin CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris'te Söğütlülerle buluştu. Aras, "Plan olmayınca altyapıyla ilgili de sıkıntılar oluyor. Kanalizasyon da yapamıyorsun çünkü yollar kamuya terk edilmemiş oluyor. Arıtma tesisini yapacağınız yer belirlenmemiş oluyor biliyorsunuz. Ancak imar planının olmaması veya gecikmesi arıtma tesisini yapmamıza engel olmayacak. Biz bu riski almaya hazırız. Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı da bileceksin. Bir şeyden yargılanacaksan arıtma tesisi yaptın diye yargılan" dedi.
22.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

hemşireler aday hastane Bakan Göktaş sendika

Kreş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.