Lise

Lise

Son dakika lise haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lise gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lise haber sayfamızda...

Lise

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.148 lise haberi bulunmuştur.
Liseliler, balık kılçığından sudaki cıva iyonlarını tespit eden kit geliştirdi
Liseliler, balık kılçığından sudaki cıva iyonlarını tespit eden kit geliştirdi Zonguldak’ta, lise öğrencileri sudaki cıva iyonlarını tespit etmek için zargana balığı kılçığından faydalanarak 500 lira maliyetle test kiti geliştirdi. Proje, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda kimya alanında Ankara’da bölge 1’incisi seçildi.
11.04.2024 Foto Galeri
Liseliler, balık kılçığından sudaki cıva iyonlarını tespit eden kit geliştirdi
Liseliler, balık kılçığından sudaki cıva iyonlarını tespit eden kit geliştirdi Zonguldak’ta, lise öğrencileri sudaki cıva iyonlarını tespit etmek için zargana balığı kılçığından faydalanarak 500 lira maliyetle test kiti geliştirdi. Proje, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda kimya alanında Ankara’da bölge 1’incisi seçildi.
11.04.2024 Video
Deprem bölgesindeki 100'üncü Yıl Kütüphaneleri'nden 20 bin öğrenci faydalandı
Deprem bölgesindeki 100'üncü Yıl Kütüphaneleri'nden 20 bin öğrenci faydalandı Türk Telekom ve Kızılay iş birliğiyle, deprem bölgesindeki öğrenciler için eğitim ve teknoloji desteği devam ediyor. İlk adımı Hatay'da atılan 100'üncü Yıl Kütüphaneleri Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye, Malatya ve Gaziantep'te yapılan açılışlarla, 8 farklı noktada hizmet vermeye başladı. Ortaokul ve lise öğrencileri ders anlatım videoları, deneme sınavları ve çözümlü soruları ile LGS ve YKS'ye hazırlanabiliyor. Bugüne kadar yaklaşık 20 bin öğrencinin yararlandığı ve Türk Telekom'un teknoloji, Türkiye'nin öncü eğitim teknolojileri şirketi Sebit'in ise dijital ve basılı eğitim materyali desteği sağladığı kütüphanelerin sayısının yıl sonuna kadar depremden etkilenen tüm illeri kapsayacak şekilde artırılması hedefleniyor.
11.04.2024 Eğitim
BBP, Şırnak'ta ilk kez belediye kazandı; yeni başkan göreve başladı
BBP, Şırnak'ta ilk kez belediye kazandı; yeni başkan göreve başladı Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde belediye başkanlığı seçimini kazanan Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Selahattin Aktuğ, mazbatasını alıp, görev başladı. İl Başkanı Hacı Güneş, "İlk defa, bir ilçe belediye başkanlığını aldık" dedi.
8.04.2024 Gündem
Lise son sınıf öğrencisi Yiğit Doyranlı, İtalya'daki iki üniversiteden kabul aldı
Lise son sınıf öğrencisi Yiğit Doyranlı, İtalya'daki iki üniversiteden kabul aldı ERA Koleji'nin Florya Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi Yiğit Doyranlı, İtalya'daki Luiss Guido Carli Üniversitesi'nin Yönetim ve Yapay Zeka ile Roma Tor Vergata Üniversitesi'nin Endüstri Mühendisliği bölümlerinden kabul aldı.
8.04.2024 Eğitim
'Şirinler köyünün şirin muhtarı' mazbatasını aldı
'Şirinler köyünün şirin muhtarı' mazbatasını aldı Bartın’ın Ulus ilçesinin Şirinler köyüne muhtar seçilen Mustafa Doğan (20), mazbatasını aldı. Mustafa Doğan, "Sosyal medyadan ‘Şirinler köyünün şirin muhtarı’, ‘Gargamel şimdi kaçsın' diyorlar. Bu şekilde güzel espriler oldu. İlk icraatım köyümüzün yolları çok bozuk, yapılması için elimizden geleni yapacağız. Bir de köprü projemiz var, inşallah onu da yerine getireceğiz” dedi.
8.04.2024 Gündem
18 yaşında muhtar oldu
18 yaşında muhtar oldu Kütahya'nın Domaniç ilçesinin 2 bin nüfuslu Hisar Mahallesi’nde Samet Koyun (18), yerel seçimlerde 10 adayı geride bırakarak muhtar seçildi.
6.04.2024 Politika
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan istihdam odaklı eğitim iş birliği
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve BEDAŞ’tan istihdam odaklı eğitim iş birliği BEDAŞ, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile istihdam odaklı eğitim iş birliği protokolüne imza attı. Enerjinin Yıldızları Projesi’nin kapsamını daha da genişleten protokole göre, elektrik-elektronik teknolojileri alanında eğitim gören öğrencilere BEDAŞ’ta staj yapma imkânı sağlanırken, mezun olanlara da işe alımlarda öncelik tanınacak.
5.04.2024 Eğitim
Geçmişte maddi durumu 'çok kötü' olan fertlerin yüzde 16,5'i şu an en yüksek gelir grubunda
Geçmişte maddi durumu 'çok kötü' olan fertlerin yüzde 16,5'i şu an en yüksek gelir grubunda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 14 yaş civarındayken ailesinin maddi durumunu 'çok kötü' olarak belirten kişilerin, yüzde 16,5'inin şu an en yüksek yüzde 20'lik gelir grubunda, yüzde 25,5'inin ise en düşük gelir grubunda yer aldığını açıkladı.
4.04.2024 Ekonomi
Şirinler köyüne 20 yaşında muhtar oldu
Şirinler köyüne 20 yaşında muhtar oldu Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı 100 haneli Şirinler köyünde 20 yaşındaki Mustafa Doğan muhtar seçildi. Yaşları 45, 59, 64 ve 65 olan 4 adayı geride bırakan Mustafa Doğan, “Bana ‘yaşın küçük sana oy vermezler’ demişlerdi. Şimdi çok şaşırıyorlar ve ‘genç, dinamik muhtarımız’ diyerek, benim çalışma azmimi daha artırıyorlar” dedi.
4.04.2024 Video
İçişleri Bakanlığı, 1608 personel alacak
İçişleri Bakanlığı, 1608 personel alacak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlık merkez teşkilatına 96, taşra teşkilatına 1512 olmak üzere toplam 1608 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.
3.04.2024 Gündem
Turkcell'den deprem bölgesinde ‘E-birliktelik’ kampanyasına destek
Turkcell'den deprem bölgesinde ‘E-birliktelik’ kampanyasına destek Turkcell, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerde ticareti canlandırmak için Ticaret Bakanlığı himayesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi ve diğer paydaşlarının başlattığı, ‘Elektronik Ticaretle Birlikte Çok Daha İyiye (E-birliktelik)’ kampanyasında yer aldı. Turkcell, kampanya kapsamında pazar yeri platformu Pasaj’la depremzede esnaftan komisyon almama desteği, yardım kartı satışı ve gıda yardımı sunacak.
3.04.2024 Kurumsal
İçişleri Bakanlığı'na bin 608 personel alınacak; Resmi Gazete'de yayımlandı
İçişleri Bakanlığı'na bin 608 personel alınacak; Resmi Gazete'de yayımlandı İçişleri Bakanlığı, Merkez ve Taşra Teşkilatı'nda çalıştırmak üzere bin 608 personel alımı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
3.04.2024 Gündem
Tunceli'de DEM Parti'li Konak başkan seçildi; 4 ilçeyi CHP, 2 ilçeyi AK Parti, 1 ilçeyi de Sol Parti kazandı
Tunceli'de DEM Parti'li Konak başkan seçildi; 4 ilçeyi CHP, 2 ilçeyi AK Parti, 1 ilçeyi de Sol Parti kazandı Tunceli'de Belediye Başkanlığı'na DEM Parti'li Cevdet Konak seçildi; 4 ilçede CHP, 2’sinde AK Parti, 1’inde ise Sol Parti kazandı.
1.04.2024 Politika
Mardin'de büyükşehir ve 6 ilçeyi DEM Parti, 4 ilçeyi AK Parti kazandı
Mardin'de büyükşehir ve 6 ilçeyi DEM Parti, 4 ilçeyi AK Parti kazandı Mardin’de DEM Parti’li Ahmet Türk, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 6 ilçeyi DEM Parti, 4 ilçeyi de AK Parti kazandı.
1.04.2024 Politika
Muş'ta DEM Partili Söylemez başkan seçildi; ilçelerden 3'ünü DEM Parti, 1'ini AK Parti, 1'ini de MHP kazandı
Muş'ta DEM Partili Söylemez başkan seçildi; ilçelerden 3'ünü DEM Parti, 1'ini AK Parti, 1'ini de MHP kazandı Muş'ta 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, DEM Partili Sırrı Söylemez Belediye başkanı oldu. 3 ilçeyi DEM Parti, 1 ilçeyi AK Parti, 1 ilçeyi de MHP kazandı.
1.04.2024 Gündem
Kırklareli'de MHP'li Bulut başkan seçildi; ilçelerden 4'ünü AK Parti, 2'sini CHP, 1'ini MHP kazandı
Kırklareli'de MHP'li Bulut başkan seçildi; ilçelerden 4'ünü AK Parti, 2'sini CHP, 1'ini MHP kazandı Kırklareli'de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'li Derya Bulut, belediye başkanı seçildi. İlçelerin 4'ünde AK Parti, 2'sinde CHP, 1'inde ise MHP kazandı.
1.04.2024 Gündem
Erzincan'da MHP'li Aksun başkan seçildi; MHP 6, AK Parti ve BBP 1'er ilçede kazandı
Erzincan'da MHP'li Aksun başkan seçildi; MHP 6, AK Parti ve BBP 1'er ilçede kazandı Erzincan’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlarına göre belediye başkanı MHP'li Bekir Aksun oldu. İlçelerin 6'sında MHP, 1’inde BBP 1’inde de AK Parti seçimi kazandı.
1.04.2024 Gündem
Samsun'da AK Parti'li Doğan başkan seçildi; ilçelerde AK Parti 8, MHP 3, YRP 3, CHP, İYİ Parti, BBP ve bağımsız aday da birer belediye kazandı
Samsun'da AK Parti'li Doğan başkan seçildi; ilçelerde AK Parti 8, MHP 3, YRP 3, CHP, İYİ Parti, BBP ve bağımsız aday da birer belediye kazandı Samsun'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'li Halit Doğan Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İlçelerde ise AK Parti 8, MHP 3, Yeniden Refah Partisi 3, CHP, İYİ Parti, BBP ve bağımsız aday da birer belediye kazandı.
1.04.2024 Gündem
Sivas'ta başkan BBP'nin adayı Uzun oldu; AK Parti 5, BBP, CHP, İYİ Parti ve YRP 1’er ilçede kazandı
Sivas'ta başkan BBP'nin adayı Uzun oldu; AK Parti 5, BBP, CHP, İYİ Parti ve YRP 1’er ilçede kazandı Sivas'ta 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, Büyük Birlik Partisi (BBP) adayı Adem Uzun belediye başkanı oldu. İlçelerde ise MHP'li 7 aday seçimi önde tamamlarken, AK Parti 5, BBP, CHP, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi ise 1'er belediye başkanlığı kazandı.
1.04.2024 Gündem
Kütahya’da CHP’li Kahveci başkan oldu; MHP 6, CHP 3, AK Parti 2, YRP 1 ilçede kazandı
Kütahya’da CHP’li Kahveci başkan oldu; MHP 6, CHP 3, AK Parti 2, YRP 1 ilçede kazandı Kütahya’da Mahalli İdareler Genel Seçimlerini kesin olmayan resmi sonuçlara göre CHP’li Eyüp Kahveci kazandı. İlçelerin 3’ünde CHP, 1’inde Yeniden Refah Partisi, 6’sında MHP, 2’sinde ise AK Parti kazandı.
1.04.2024 Gündem
Çankırı'da MHP'li Esen başkan seçildi; 6 ilçeyi AK Parti, 5 ilçeyi MHP kazandı
Çankırı'da MHP'li Esen başkan seçildi; 6 ilçeyi AK Parti, 5 ilçeyi MHP kazandı Çankırıda resmi olmayan sonuçlara göre; MHP'li İsmail Hakkı Esen belediye başkanı oldu. İlçelerde ise 6 ilçeyi AK Parti, 5 ilçeyi MHP kazandı.
1.04.2024 Gündem
Edirne'de CHP'li Akın ilk başkan oldu; 8 ilçeden 5'ini CHP, 2'sini AK Parti, 1'ini de İYİ Parti kazandı
Edirne'de CHP'li Akın ilk başkan oldu; 8 ilçeden 5'ini CHP, 2'sini AK Parti, 1'ini de İYİ Parti kazandı Edirne'de  31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP'li Filiz Gencan Akın, Belediye Başkanı seçilerek, Edirne'nin ilk kadın belediye başkanı oldu. İlçelerin 5'inde CHP, 2'sinde AK Parti, 1'inde ise İYİ parti kazandı.
1.04.2024 Gündem
Tokat'ta MHP'li Yazıcıoğlu başkan seçildi, ilçelerde MHP 6, AK Parti 3, CHP 2 başkanlık kazandı
Tokat'ta MHP'li Yazıcıoğlu başkan seçildi, ilçelerde MHP 6, AK Parti 3, CHP 2 başkanlık kazandı Tokat'ta Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre MHP'li Mehmet Kemal Yazıcıoğlu belediye başkanı oldu. İlçelerin ise 6'sında MHP, 3'ünde AK Parti, 2'sinde ise CHP kazandı.
1.04.2024 Gündem
Isparta'da AK Parti'li Başdeğirmen seçildi; AK Parti 8, İYİ Parti 2, CHP 1, MHP 1 ilçeyi kazandı
Isparta'da AK Parti'li Başdeğirmen seçildi; AK Parti 8, İYİ Parti 2, CHP 1, MHP 1 ilçeyi kazandı Isparta'da resmi olmayan seçim sonuçlarına göre mevcut Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ikinci kez seçildi. İlçelerde ise 8'inde AK Parti, 2'sinde İYİ Parti kazandı. CHP ve MHP ise 1'er ilçede seçimi önde tamamladı.
31.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

seçim sonuç muhtar başkan liseliler

Lise ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.