Maden İşçileri

Maden İşçileri

Son dakika maden işçileri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan maden işçileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan maden işçileri haber sayfamızda...

Maden İşçileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 282 maden iscileri haberi bulunmuştur.
Türk-İş Başkanı Atalay: Küpün altını kapatmadan ekonomik sıkıntıyı çözemezsin
Türk-İş Başkanı Atalay: Küpün altını kapatmadan ekonomik sıkıntıyı çözemezsin Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek maden işçileriyle birlikte yerin 360 metre altında iftar yaptı. Atalay, "Küpe suyu dolduruyorsun, altı delik akıyor. Biz küpün altını kapatmadan bu ekonomik sıkıntıyı, istediğin kadar zam al, halledemezsin, çözemezsin. Yani bu küpün altını bir kapatmak lazım. Bizden bir şey almayla kapanmaz. Çok kazanandan çok alacaksın vergiyi. Az kazanandan az alacaksın" dedi.
21.03.2024 Gündem
Zonguldak'da 103 madenci, grizu faciasının 41'inci yılında dualarla anıldı
Zonguldak'da 103 madenci, grizu faciasının 41'inci yılında dualarla anıldı Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı Armutçuk Müessesesi’nde 7 Mart 1983’te meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 103 maden işçisi, facianın 41’inci yılında dualarla anıldı.
7.03.2024 Gündem
Facianın 32’nci yılında ölen 263 madenci anıldı
Facianın 32’nci yılında ölen 263 madenci anıldı Zonguldak’ta, 3 Mart 1992’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’ndeki grizu patlamasında hayatını kaybeden 263 madenci, facianın 32’nci yılında dualarla anıldı.
4.03.2024 Video
Destici: Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanı bizi hayal kırıklığına uğrattı
Destici: Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanı bizi hayal kırıklığına uğrattı BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Biz Yeniden Refah Partisi’ni kardeşlerimizin partisi olarak görüyoruz. Biz hassasiyet gösteriyorsak aynı hassasiyeti de Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanından bekleriz, daha doğrusu bekliyorduk. Bizi hayal kırıklığına uğrattı. Camiamızdan, mensuplarımızdan özür dilemesini ve bu sözlerini düzeltmesini bekliyoruz” dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Amasra'daki maden faciası davasında 6'ncı duruşma
Amasra'daki maden faciası davasında 6'ncı duruşma Bartın'ın Amasra ilçesinde 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 7'si tutuklu, 23 kişinin Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 6'ncı duruşması geniş güvenlik önlemleriyle başladı. Duruşma öncesi açıklama yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, "Hayatını kaybedenler de cinayete kurban gitmiş demektir. Bu bir cinayettir" dedi.
13.02.2024 Gündem
Bakan Bayraktar: Afetlerde madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içerisinde göreceğiz
Bakan Bayraktar: Afetlerde madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içerisinde göreceğiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bakanlığa geldikten sonra en önemli hedef olarak kendimize koyduğumuz şeylerden bir tanesi; madencilerimizin bu kabiliyetini afetlerdeki bu çalışmalarını daha kurumsal hale nasıl getirebiliriz. Bu konuda ilgili kurumlarımız, özellikle AFAD'la beraber çalışmalarımıza devam ediyor. Önümüzdeki süreçte; daha kurumsal bir yapı içerisinde madencilerimizi bu konuda göreceğiz" dedi.
7.02.2024 Politika
Zonguldak’ta Madenciler Anıtı'nda anma etkinliği düzenlendi
Zonguldak’ta Madenciler Anıtı'nda anma etkinliği düzenlendi Zonguldak’ta 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Demokrasi Platformu ile deprem bölgesindeki çalışmalarıyla akıllara kazınan maden işçileri anma programı düzenledi. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, depremin yıkıma yol açtığı bölgelerde 4 bin madencinin bölgede görev yaptığını belirterek, "Türkiye bir deprem bölgesi. Tekrar bu acılar yaşanabilir, bunlara da hazırlıklı olmak lazım. 2 bin maden işçisiyle beraber arama kurtarma çalışmalarına katılacak tam teçhizatlı projenin bir an önce hayata geçmesini istiyoruz." dedi.
6.02.2024 Video
Zonguldak’ta Madenciler Anıtı'nda anma etkinliği düzenlendi
Zonguldak’ta Madenciler Anıtı'nda anma etkinliği düzenlendi Zonguldak'ta 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Demokrasi Platformu ile deprem bölgesindeki çalışmalarıyla akıllara kazınan maden işçileri anma programı düzenledi. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, depremin yıkıma yol açtığı bölgelerde 4 bin madencinin bölgede görev yaptığını belirterek, "Türkiye bir deprem bölgesi. Tekrar bu acılar yaşanabilir, bunlara da hazırlıklı olmak lazım. 2 bin maden işçisiyle beraber arama kurtarma çalışmalarına katılacak tam teçhizatlı projenin bir an önce hayata geçmesini istiyoruz." dedi.
6.02.2024 Foto Galeri
Maden ocağında göçük; mahsur kalan 2 madenci 11 saat sonra kurtarıldı
Maden ocağında göçük; mahsur kalan 2 madenci 11 saat sonra kurtarıldı Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde faaliyet gösteren Turnalı Madenciliğe ait kömür ocağında göçük meydana geldi. Göçüğün diğer tarafında mahsur kalan 2 madenci 11 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı.
22.01.2024 Video
Heyelan altında kalan ev yıkıldı; anne ve oğlu için arama- kurtarma çalışması başlatıldı (2)
Heyelan altında kalan ev yıkıldı; anne ve oğlu için arama- kurtarma çalışması başlatıldı (2) Zonguldak'ta heyelan nedeniyle anne ve oğlunun arama- kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede ikinci heyelan meydana geldi. Kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler, toprak altında kaldı. Bölgeye çok sayıda ambulans, arama- kurtarma ekibi, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan maden işçileri sevk edildi. Heyelanın yaşandığı bölgedeki tüm vatandaşlar, tehlike sebebiyle alandan uzaklaştırıldı.
9.12.2023 Video
Heyelan altında kalan ev yıkıldı; anne ve oğlu için arama- kurtarma çalışması başlatıldı
Heyelan altında kalan ev yıkıldı; anne ve oğlu için arama- kurtarma çalışması başlatıldı Zonguldak’ta kuvvetli yağışla, bir ev heyelan altında kalarak yıkılırken, içinde Perihan Çakar (70) ve oğlu Sait Çakar'ın (50) mahsur kalmış olma ihtimaline karşı ekipler yıkıntıda arama- kurtarma çalışması başlattı. AFAD Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda 21 personelin göçük altında kaldığı ve kurtarılarak hastanelere kaldırıldıkları belirtildi.
10.12.2023 Gündem
Bakan Işıkhan, maden işçileriyle buluştu
Bakan Işıkhan, maden işçileriyle buluştu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle Ankara'daki Nallıhan Çayırhan Yeraltı Maden Ocağı'nda maden işçileri ile bir araya geldi.
4.12.2023 Politika
Dünya Madenciler Günü'nde, maden ocağı şeklinde yapılan park açıldı
Dünya Madenciler Günü'nde, maden ocağı şeklinde yapılan park açıldı Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde maden ocağı şeklinde tasarlanan park, Dünya Madenciler Günü’nde açıldı. ‘Maden Park’ın duvarına ‘Türkiye Cumhuriyeti sanayisini kurmak ve geliştirmek uğruna yerin altındaki taşkömürünü çıkartmak için beş binden fazla madencinin şehit olduğu topraklardasınız’ yazıldı.
4.12.2023 Video
Denizli'deki tur otobüsü kazasında ölü sayısı 3'e çıktı
Denizli'deki tur otobüsü kazasında ölü sayısı 3'e çıktı Denizli'nin Çardak ilçesinde, dün Taylandlı turistleri taşıyan tur otobüsü ile tali yoldan kavşağa kontrolsüz çıktığı öne sürülen otomobilin çarpıştığı kazada ölü sayısı 3'e yükseldi. Taylandlı turist Nutthaphan Jiwakeait (44) de bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
24.11.2023 Gündem
Maden faciası davasında 5'inci duruşma; 2'nci günde de tanıklar dinleniyor
Maden faciası davasında 5'inci duruşma; 2'nci günde de tanıklar dinleniyor Bartın'ın Amasra ilçesinde 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin 7'si tutuklu 23 sanığın yargılandığı davanın 5'inci duruşmasının 2'nci günü, başladı. Tanık olarak dinlenen madenci Hasan Tamur, eksi 320 kotundaki yangına 15-20 metre mesafe yaklaştıklarını söyledi.
16.11.2023 Gündem
Amasra'daki maden faciası davasında 5'inci duruşma
Amasra'daki maden faciası davasında 5'inci duruşma Bartın'ın Amasra ilçesinde 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin 7'si tutuklu 23 sanığın yargılandığı davada 5'inci duruşma başladı. Madenciler ile patlama gecesinde arama-kurtarma çalışmasına katılan Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekibinden 13 kişi, tanık olarak dinlenecek.
15.11.2023 Gündem
Bakan Işıkhan: 23 bin maden çalışanına eğitim sağladık
Bakan Işıkhan: 23 bin maden çalışanına eğitim sağladık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "'Madencilikte iş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi' (MİSGEP) kapsamında 23 bin maden çalışanına eğitim ve sağlık gözetimi sağladık, 625 işverene eğitim verdik. Yine içerisinde mühendis, öğretmen, iş güvenliği uzmanı ve öğrencinin de bulunduğu 3 bin 885 paydaşa eğitim verdik" dedi.
14.11.2023 Politika
Zonguldak'ta madencilerden Ata'ya saygı
Zonguldak'ta madencilerden Ata'ya saygı Zonguldak’ta Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılında maden işçileri, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda anma töreni düzenledi. Bazı madenciler kömür ocağı girişinde bazıları da müessese avlusunda saygı duruşunda bulundu.
10.11.2023 Video
Zonguldak'ta madencilerden Ata'ya saygı
Zonguldak'ta madencilerden Ata'ya saygı Zonguldak'ta Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılında maden işçileri, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda anma töreni düzenledi. Bazı madenciler kömür ocağı girişinde bazıları da müessese avlusunda saygı duruşunda bulundu.
10.11.2023 Foto Galeri
Zonguldak'ta Cumhuriyet coşkusu; vatandaşlar alana sığmadı
Zonguldak'ta Cumhuriyet coşkusu; vatandaşlar alana sığmadı Zonguldak’ta Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamalarında Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan maden işçileri, iş elbiseleriyle yürüyüş yaptı. Resmi geçit töreni ve etkinliklerin yapıldığı programda, alana sığmayan vatandaşlar, barikatla kapatılan bölümden töreni göremedikleri için tepki gösterdi.
29.10.2023 Video
Tüm yurtta 100. yılda Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Tüm yurtta 100. yılda Cumhuriyet Bayramı coşkusu Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü, tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlanıyor. 7'den 70'e milyonlarca kişi alanlara akın etti. İşte tüm yurttan 100. yıl görüntüleri...
29.10.2023 Gündem
Zonguldak'ta madenciler, Cumhuriyet için sahnede
Zonguldak'ta madenciler, Cumhuriyet için sahnede Türkiye'nin tek 'Madenci Korosu' Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında Zonguldak'ta sahne aldı. Maden işçileri konsere iş elbiseleri ve baretleriyle çıktı.
28.10.2023 Kültür&Sanat
Bartın'da 400 işçi kura çekimiyle TTK'ya alındı
Bartın'da 400 işçi kura çekimiyle TTK'ya alındı Bartın'da, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 400 maden işçisi için kura çekim töreni yapıldı. Törende Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, “Madencilik dünyanın en ağır sektörlerinden biri olmakla beraber, sanayileşme aşamasında ülkelerin en çok ihtiyaç duyduğu sektörlerin başında gelmektedir" dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan da "Hakkı ve adaleti dünyada tesis edebilmek için güçlü bir ülke olmak zorundayız. Güçlü ülke olmanın unsurlarından birisi de enerjide bağımsız bir ülke haline gelebilmek" diye konuştu.
20.10.2023 Ekonomi
Bakan Bayraktar: Doğal gazda dışa bağımlılığımızı yüzde 30 oranında azaltmış olacağız
Bakan Bayraktar: Doğal gazda dışa bağımlılığımızı yüzde 30 oranında azaltmış olacağız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Sisteme verdiğimiz günlük 4 milyon metreküplük gazla yaklaşık 1,5 milyon hanenin günlük ihtiyacını karşılayabiliyoruz. İlk aşamada bu üretim günlük 10 milyon metreküpe, birkaç yılda ise 40 milyon metreküpe çıkacak. Böylece doğal gazda dışa bağımlılığımızı yaklaşık yüzde 30 oranında azaltmış olacağız" dedi.
13.10.2023 Politika
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi
Maden faciasının yıl dönümünde acılar tazelendi Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'nde meydana gelen maden faciasının 1'inci yıl dönümünde hayatını kaybeden 43 madenci, mezarları başında dualarla anılıyor. Hayatını kaybeden madencilerden Murat Ergin'in ağabeyi Mustafa Ergin, "Murat, madene girmeye çok hevesliydi. Ben ona 'Girme oğlum' dedim, o bana 'Ağabey, sen benim ekmeğime mani olma' dedi. Biz de onlarla birlikte öldük. Her gün aklımızdalar" dedi.
13.10.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

zonguldak maden faciası anma duruşma maden

Maden İşçileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.