Meb

Meb

Son dakika MEB haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MEB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MEB haber sayfamızda...

Meb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 466 meb haberi bulunmuştur.
MEB: Kız çocuklarımızın eğitime erişimi daima önceliğimiz oldu
MEB: Kız çocuklarımızın eğitime erişimi daima önceliğimiz oldu Milli Eğitim Bakanlığı'nca, kız çocuklarının okullaşma oranının 2022-2023 döneminde okul öncesinde yüzde 84,66, ilköğretimde yüzde 95,25, ortaöğretimde yüzde 91,57'ye ulaştığı belirtilerek, "Kız çocuklarımızın eğitime erişimi daima önceliğimiz oldu" açıklaması yapıldı.
26.03.2024 Eğitim
MEB'in 'Dijital Öğrenme Köprüsü' hizmete açıldı
MEB'in 'Dijital Öğrenme Köprüsü' hizmete açıldı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından araştırma ve bilgi edinme süreçlerinde lise öğrencilerinin çevrim içi platformlar ve dijital araçları kullanmalarını teşvik etmek, güncel ve doğru bilgilere kolay erişimini sağlamak amacıyla 'Dijital Öğrenme Köprüsü' hizmete sunuldu.
26.03.2024 Eğitim
MEB: Öğretmen - veli randevuları dijital ortama taşındı
MEB: Öğretmen - veli randevuları dijital ortama taşındı Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), velilerin okul müdürü ve öğretmen randevularını dijital ortama taşıyan Okul Randevu Sistemi hayata geçirildi. Okul Randevu Sistemi ile veliler, öğretmen görüşmeleri için e-Devlet kullanıcı bilgileriyle okulların internet sitelerinden randevu alabilecek.
23.03.2024 Eğitim
LGS başvuruları 18-29 Mart arasında alınacak
LGS başvuruları 18-29 Mart arasında alınacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran 2024'te uygulanacak ücretsiz Merkezi Sınav'ın başvuruları, 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında alınacak. Sınava katılım isteğe bağlı olurken, katılmak isteyen öğrenciler başvurularını elektronik ortam üzerinden yapabilecek.
12.03.2024 Eğitim
Ortak sınavlarda açık uçlu soru dönemi
Ortak sınavlarda açık uçlu soru dönemi Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla 26-27 Mart'ta yapılacak ülke geneli ortak sınavlarda ilk kez öğrencilerin cevapları kendi cümleleriyle yazacakları açık uçlu ve kısa cevaplı sorular kullanılacak.
4.03.2024 Eğitim
MEB Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği değişti
MEB Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği değişti Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle anaokulu, ilkokul ve imam hatip ortaokullarına müdür görevlendirmelerinde okul öncesi, sınıf öğretmenliği ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine öncelik hakkı verilecek.
1.03.2024 Eğitim
MEB ve ÖSYM, YKS soru havuzu için ortak çalışmaya başladı
MEB ve ÖSYM, YKS soru havuzu için ortak çalışmaya başladı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav için oluşturulacak soru havuzu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) müfredatı doğrultusunda hazırlanan ders kitaplarındaki konu, kazanım, etkinlik ve örnekleri kapsayacak.
19.02.2024 Eğitim
Türk Eğitim-Sen: Ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırılması için 157 bin imzayı MEB'e ilettik
Türk Eğitim-Sen: Ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırılması için 157 bin imzayı MEB'e ilettik   Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başında ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırılması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlatmıştı. Ek ders ücret ödeme katsayısının gündüz öğretimi için 140'tan 280'e, gece öğretimi için 150'den 300'e artırılması için gerçekleştirilen kampanyada 157 bin imza toplandı. Sendikanın genel sekreteri ve yöneticiler, toplanan imzaları Milli Eğitim Bakanlığı'na ilettiklerini duyurdu.
9.02.2024 Eğitim
MEB'den, ortaokul öğrencileri için 'uzay' temalı yarışma
MEB'den, ortaokul öğrencileri için 'uzay' temalı yarışma Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Uzay Ajansı (TUA) iş birliğinde ortaokul öğrencilerine yönelik 'uzay' temalı kompozisyon ve resim yarışmaları düzenlenecek.
7.02.2024 Eğitim
Bakan Tekin, Şehit Güner Altınok İlkokulu'nu ziyaret etti
Bakan Tekin, Şehit Güner Altınok İlkokulu'nu ziyaret etti Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara'da Şehit Güner Altınok İlkokulu'nu ziyaret etti.
5.02.2024 Gündem
MEB, '2024-2028 Stratejik Planı'nı yayımlandı
MEB, '2024-2028 Stratejik Planı'nı yayımlandı Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 7 amaç, 33 hedef, 130 performans göstergesi ve 147 stratejinin yer aldığı 'Milli Eğitim Bakanlığı 2024-2028 Stratejik Planı' yayımlandı.
31.01.2024 Eğitim
Engellilere bireysel eğitim desteği 4 bin 692 lira oldu
Engellilere bireysel eğitim desteği 4 bin 692 lira oldu Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı özel eğitim okulları ile rehabilitasyon merkezlerinde engellilere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, 2024 senesinde katma değer vergisi (KDV) hariç bireysel eğitim için aylık 4 bin 692 TL, grup eğitimi için aylık 1314 TL olarak belirlendi.
23.01.2024 Eğitim
MEB'in arama ve kurtarma gönüllüsü 5 bine ulaştı
MEB'in arama ve kurtarma gönüllüsü 5 bine ulaştı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Arama ve Kurtarma Birimi'nde (AKUB) gönüllü üye sayısı 2 bin 500'ü öğretmen, 5 bine ulaştı. MEB AKUB için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile 10 ilde eğitim merkezleri kurulacak.
23.01.2024 Gündem
MEB'den yarıyıl tatilinde 'ödev' yerine 'kültürel faaliyet' tavsiyesi
MEB'den yarıyıl tatilinde 'ödev' yerine 'kültürel faaliyet' tavsiyesi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in imzasıyla illere, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline ilişkin yazı gönderildi. Yazıda, öğrencilerin ev ödevi yerine sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi istendi.
18.01.2024 Eğitim
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda deneyeceği 13 farklı bilimsel çalışmadan biri olan Propolisin Antibakteriyel Etkisi (PRANET) Projesi'ni hazırlayan Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, 18 Ocak'ta Türkiye saati ile 01.11'de başlayacak uzay yolculuğunu heyecanla bekliyor.
17.01.2024 Video
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı
Projeleri uzay istasyonunda denenecek Muşlu öğrenciler heyecanlı Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda deneyeceği 13 farklı bilimsel çalışmadan biri olan Propolisin Antibakteriyel Etkisi (PRANET) Projesi'ni hazırlayan Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, 18 Ocak'ta Türkiye saati ile 01.11'de başlayacak uzay yolculuğunu heyecanla bekliyor.
17.01.2024 Gündem
MEB: Sadece kısa cevaplı sorulardan oluşan yazılı sınav yapılamayacak
MEB: Sadece kısa cevaplı sorulardan oluşan yazılı sınav yapılamayacak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda uygulamalı sınavlar hariç tüm sınav sorularının, farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşacağını, açık uçlu sorular sorulacağını ve sadece kısa cevaplı sorulardan oluşan yazılı sınavlar yapılamayacağını bildirdi.
28.12.2023 Eğitim
MEB'den öğretmenler için 'alan değişikliği' açıklaması
MEB'den öğretmenler için 'alan değişikliği' açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı resmi eğitim kurumlarında kadrolu öğretmen olarak görev yapanların alan değişikliği işlemleri için duyuru yayımlandı. Alan değişikliği için 18-22 Aralık tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden başvurular alınacak ve 26 Aralık'ta atama işlemleri gerçekleştirilecek.
7.12.2023 Eğitim
MEB, 'sınıf annesi' uygulamasını yasakladı
MEB, 'sınıf annesi' uygulamasını yasakladı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda 'sınıf annesi' ve benzeri adlar altında mevzuatta yer almayan uygulamalara izin verilmemesi yönünde karar aldı.
7.12.2023 Eğitim
MEB'den 'Dayanıklı Sınıflar Hareketi' projesi
MEB'den 'Dayanıklı Sınıflar Hareketi' projesi Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen ve öğrencileri manevi yönden afetlere karşı hazırlamak amacıyla 'Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'ni başlattı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Son yıllarda sıklıkla ve büyük ölçeklerde ülkemizde meydana gelen doğal afetler, bilhassa deprem; bize gösterdi ki maddi hazırlık kadar manevi hazırlık da büyük önem taşımaktadır" dedi.
4.12.2023 Eğitim
MEB'in 'Cumhuriyete Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi
MEB'in 'Cumhuriyete Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da yapıldı.
25.11.2023 Kültür&Sanat
‘Her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz’
‘Her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz’ Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Türk Eğitim-Sen olarak öğretmenlerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelere gidilmesinin ilk adımı olarak her 24 Kasım’da bir maaş ikramiye verilmesi konusunda bir kanun teklifi hazırlayarak, siyasi partilerin grup başkan vekillerine sunduk. Bu teklife destek verilmesi hususunda milletvekillerine mektup gönderdik. Ekonomik sorunlarına bir nebze de olsa sembolik katkı sağlayacak olan bu kanun teklifimize sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi.
23.11.2023 Eğitim
81 ilden öğretmenler, Şehit Öğretmenler Abidesi'ni ziyaret etti
81 ilden öğretmenler, Şehit Öğretmenler Abidesi'ni ziyaret etti Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden Ankara'ya davet edilen öğretmenler, Şehit Öğretmenler Abidesi'ni ziyaret etti.
22.11.2023 Gündem
Dünya İletişim Merkezi'nden MEB'e 'En İyi Çağrı Merkezi' kategorisinde ikincilik ödülü
Dünya İletişim Merkezi'nden MEB'e 'En İyi Çağrı Merkezi' kategorisinde ikincilik ödülü Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'ne bağlı faaliyet gösteren 'MEBİM', Contact Center World (Dünya İletişim Merkezi) tarafından bu yıl 18'incisi gerçekleştirilen dünya finallerinde 'En İyi Çağrı Merkezi' kategorisinde dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
21.11.2023 Eğitim
MEB ve İHH ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık protokol imzaladı
MEB ve İHH ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık protokol imzaladı   Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İHH İnsani Yardım Vakfı arasında, ‘İyilikte Yarışan Sınıflar’ projesi için 5 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.  Okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullardaki öğrencilerin katılabildiği proje ile öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri 400 lira ile yetim bir çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veriyor. 
20.11.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

meb eğitim proje uzay ziyaret

Meb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.