Mehmet Akarca

Mehmet Akarca

Son dakika mehmet akarca haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mehmet akarca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mehmet akarca haber sayfamızda...

Mehmet Akarca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 142 mehmet akarca haberi bulunmuştur.
Eski Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca için veda töreni
Eski Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca için veda töreni Ankara'da, önceki dönem Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca için Yargıtay Konferans Salonu'nda veda töreni düzenlendi. Törende konuşan Akarca, "Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Eğer bu şekilde hoş bir seda bırakabilmişsem, adaletin gerçekleşmesinde, yargının çalışmasında bir nebze de olsa katkımız olmuşsa kendimizi bahtiyar addetmiş olurum" dedi.
3.06.2024 Politika
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildi
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildi Yargıtay Başkanlığı seçimi 37'nci turda sonuçlandı. Oyların 193'ünü alan 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez, yeni Yargıtay Başkanı seçildi.
14.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 36'ncı tur oylamasında da adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler 37'nci tur oylaması ile yarın devam edecek.
13.05.2024 Gündem
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildi
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildi Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk, 36'ncı tur oylaması geçekleştirilecek Yargıtay başkanı seçimlerinden çekildi.
10.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanlığı seçimlerinin 33'üncü turunda da salt çoğunluk sağlanamadı. 317 Yargıtay üyesinin oy kullandığı 33'üncü turda, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca 90, 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 119, 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk 105 oy aldı. Ayrıca 3 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerin 34'üncü tur oylamasına yarın devam edilecek.
7.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 31'inci tur oylamasında, adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
6.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 29'uncu tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
30.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 26'ncı tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
29.04.2024 Gündem
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 62'nci kuruluş yıl dönümü töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. AYM Başkanı Kadir Özkaya, "Anayasal organlar, Anayasa Mahkemesi ile diğer yargı organları, yasama ve yürütme arasında iş birliği, düzen ve uyumun sağlanabilmesi için, bu organların insanlardan müteşekkil olması, insanın olduğu yerde her zaman için farklı yaklaşımların, farklı fikirlerin oluşabilmesinin ve ihtilaf doğabilmesinin muhtemel olması nedeniyle Anayasa ve kanunlara uygun hareket etmenin yanında, aralarında daima iyi bir iletişimin bulunmasına da ihtiyaç bulunmaktadır" dedi.
25.04.2024 Video
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 62'nci kuruluş yıl dönümü töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. AYM Başkanı Kadir Özkaya, "Anayasal organlar, Anayasa Mahkemesi ile diğer yargı organları, yasama ve yürütme arasında iş birliği, düzen ve uyumun sağlanabilmesi için, bu organların insanlardan müteşekkil olması, insanın olduğu yerde her zaman için farklı yaklaşımların, farklı fikirlerin oluşabilmesinin ve ihtilaf doğabilmesinin muhtemel olması nedeniyle Anayasa ve kanunlara uygun hareket etmenin yanında, aralarında daima iyi bir iletişimin bulunmasına da ihtiyaç bulunmaktadır" dedi.
25.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 24 ve 25'inci turdan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 24 ve 25'inci turdan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 24'üncü ve 25'inci tur oylaması yapıldı. İki oylamada da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısına ulaşamadı.
25.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 23'üncü turdan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 23'üncü turdan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 21'inci turunda da hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamadı. Seçime 22'nci tur oylamasıyla devam ediliyor.
24.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçimi 21'inci tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 21'inci tura kaldı Yargıtay Başkanlığı seçimlerinin 19 ve 20'inci tur oylamalarında adaylar, salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler yeniden aday başvuruları alınarak yapılacak 21'inci tur oylaması ile devam edecek.
17.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde salt çoğunluk yine sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde salt çoğunluk yine sağlanamadı Yargıtay Başkanlığı seçimlerinde 17'nci ve 18'inci tur oylamada da adayların hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler, yarın en çok oyu alan iki aday 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca arasında 19'uncu tur oylaması ile devam edecek.
16.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 16'ncı turundan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 16'ncı turundan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanlığı seçiminin 16'ncı tur oylamasında da salt çoğunluk sağlanamadı.
15.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde salt çoğunluk yine sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde salt çoğunluk yine sağlanamadı Yargıtay Başkanlığı seçiminin 14'üncü tur oylamasında da salt çoğunluk sağlanamayınca, 15'inci tur oylamasına geçildi.
3.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 12'nci turunda da salt çoğunluk sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 12'nci turunda da salt çoğunluk sağlanamadı Yargıtay Başkanlığı'nda salt çoğunluk sağlanamadığı için 3'üncü kez yapılan başkanlık seçiminin 12'nci turunda da salt çoğunluk sağlanamadı. 13'üncü tur oylamasına geçildi.
2.04.2024 Politika
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 11'inci turundan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 11'inci turundan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılan ve 5 adayla girilen ilk seçim ve 3 adayla girilen ikinci seçimden sonuç çıkmayınca bugün tekrar başvuru yapan 3 adayla yeni seçim yapıldı. Seçimlerin 11'inci turunda salt çoğunluk sağlanamazken, yarın 12'nci tur oylaması yapılacak.
1.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 10'uncu turdan da sonuç çıkmadı; ikinci kez tekrarlanacak
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 10'uncu turdan da sonuç çıkmadı; ikinci kez tekrarlanacak Yargıtay Başkanlığı seçimi 10'uncu tur oylamasına 338 üye katıldı. Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca 120, 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 138 oy aldı. 71 oy geçersiz sayıldı, 9 oy boş atıldı. Adaylar, başkanlık için gereken 175 oya ulaşamadığı için seçim ikinci kez tekrarlanacak ve yeniden adaylık başvurusu alınacak
28.03.2024 Politika
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 8'inci turundan da sonuç çıkmadı; 9'uncu turda 2 aday yarışacak
Yargıtay Başkanlığı seçiminin 8'inci turundan da sonuç çıkmadı; 9'uncu turda 2 aday yarışacak Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılan ve 5 adayla girilen ilk seçimden sonuç çıkmayınca bugün tekrar başvuru yapan 3 adayla yeni seçim yapıldı. Seçimlerin 6'ncı turunda salt çoğunluk sağlanamazken, 9'uncu turda en çok oy alan iki adayın yarışacak..
27.03.2024 Politika
5'inci turda da sonuç çıkmadı; Yargıtay Başkanlığı seçimi tekrarlanacak
5'inci turda da sonuç çıkmadı; Yargıtay Başkanlığı seçimi tekrarlanacak Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılan başkanlık seçiminin 4'üncü turunda da hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamadı. 5'inci turda da başkan belirlenemezse adaylar yeni seçim için başvuruda bulunacak.
26.03.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçimi 4'üncü tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 4'üncü tura kaldı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yapılan başkanlık seçimi başladı. Adayların salt çoğunluk olan 175 oya ulaşamaması nedeniyle oylama 4'üncü tura kaldı. Yarın yapılacak 4'üncü tur oylamasında, 3'üncü turda en çok oyu alan Akarca ile Şentürk ve Kerkez yarışacak.
25.03.2024 Gündem
Yargıtay Başkanı Akarca, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Lloga ile bir araya geldi
Yargıtay Başkanı Akarca, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Lloga ile bir araya geldi Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Kuzey Makedonya Adalet Bakanı Krenar Lloga ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. 
8.02.2024 Gündem
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay 9'uncu Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil'in (57) cenazesi Yargıtay Başkanlığı'nda düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
22.01.2024 Video
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı
Yargıtay Üyesi Çil, son yolculuğuna uğurlandı  Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yargıtay 9'uncu Hukuk Dairesi Üyesi Şahin Çil'in (57) cenazesi Yargıtay Başkanlığı'nda düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
22.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim yargıtay tur başkanlık sonuç

Mehmet Akarca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.