Meyve

Meyve

Son dakika meyve haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meyve gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meyve haber sayfamızda...

Meyve

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.251 meyve haberi bulunmuştur.
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdı
Hırsızdan korkup çantasına koyduğu 200 bin liralık altını, pazarda çaldırdıBursa'da Çiçek Yurdakul'un (37) evine hırsız girer korkusuyla altınlarını yanında taşıdığı çantası, pazarda alışveriş yaparken çalındı. Yaklaşık 200 bin liralık altınının çalındığını belirten Yurdakul, "Eve girecek hırsızdan korktuğum için çantama koyup yanıma aldığım altınları pazarda çaldırdım. O altınlar bizim her şeyimizdi. O günden sonra panik atak oldum" dedi.
10.08.2022Video
Boş araziyi su getirip, 500 ağaçlı meyve bahçesine çevirdi
Boş araziyi su getirip, 500 ağaçlı meyve bahçesine çevirdiKütahya'da yaşayan Yusuf Okçu (76), boş araziyi su getirip, 15 yıldır diktiği fidanlarla meyve bahçesine çevirdi. Bahçede, 15 farklı çeşitte 500'den fazla ağaca her gün özenle baktığını söyleyen Okçu, "Eşimi kaybettikten sonra bu ağaçlar bana yeniden hayat verdi. Eşimin yardımıyla başlamıştık. Ölene kadar bakmakla yükümlüyüm" dedi.
9.08.2022Video
Boş araziyi su getirip, 500 ağaçlı meyve bahçesine çevirdi
Boş araziyi su getirip, 500 ağaçlı meyve bahçesine çevirdiKütahya'da yaşayan Yusuf Okçu (76), boş araziyi su getirip, 15 yıldır diktiği fidanlarla meyve bahçesine çevirdi. Bahçede, 15 farklı çeşitte 500'den fazla ağaca her gün özenle baktığını söyleyen Okçu, "Eşimi kaybettikten sonra bu ağaçlar bana yeniden hayat verdi. Eşimin yardımıyla başlamıştık. Ölene kadar bakmakla yükümlüyüm" dedi.
9.08.2022Foto Galeri
Koku uzmanı Ergül uyardı: Sahte parfümlerin sağlığa maliyeti yüksek
Koku uzmanı Ergül uyardı: Sahte parfümlerin sağlığa maliyeti yüksek Koku Kültürü ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Bihter Türkan Ergül son zamanlarda kullanımı artan sahte parfüm sektörüne ilişkin uyarılarda bulundu. Sahte parfümleri tercih etmenin sağlığa büyük maliyeti olduğunun altını çizen Ergül, “Denemek için dahi olsa lütfen kopya, tester, muadil adı altında satılan parfümleri tercih etmeyin. Muhakkak uzmanından danışarak deneyerek ve güvendiğiniz markaların mağazalarından alın” dedi.
Sultaniye üzümde ihracat başladı, ilk TIR'lar yola çıktı
Sultaniye üzümde ihracat başladı, ilk TIR'lar yola çıktıManisa'nın Alaşehir ilçesinde yetiştirilen çekirdeksiz Sultaniye üzümde ilk hasat yapılırken, toplanan üzümlerin de ihracatına başlandı. Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihracatı yapılacak Sultaniye üzümde ilk TIR Rusya'ya gitmek için yola çıktı. Alaşehir'den geçen yol 230 bin ton olan 'Sultaniye' cinsi sofralık üzüm ihracatının bu yıl 250 bin tona çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi.
8.08.2022Gündem
Bulgaristan'daki laboratuvar krizi çözüldü, Türk TIR'ları yola çıktı
Bulgaristan'daki laboratuvar krizi çözüldü, Türk TIR'ları yola çıktıKapıkule Sınır Kapısı'nda taşıdığı ürünleri analiz ettiremediği için 5 gündür bekleyen binlerce Türk TIR'ı, Ticaret ve Dışişleri bakanlıklarının devreye girmesi ile yola çıktı. Bulgaristan ile süren görüşmeler sonrası analiz laboratuvarının yeniden açıldığını belirten Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, "AB üyesi bütün ülkelere ürün gönderimini yaptığımız tek kapı, burası. Şu anda Bulgaristan'da devlet kontrolünde sertifikalar kontrol edilip, analiz işlemleri yapılarak, TIR'larımız yolculuğuna devam edebiliyor" dedi.
8.08.2022Gündem
Akman Holding’ten Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırım
Akman Holding’ten Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırımAkman Holding, Türkiye’nin köklü meyve suyu markası Ersu’ya 58 milyon TL’lik yatırım yaptığını açıkladı. Toplam 58 milyon TL değerinde yatırıma imza atacaklarını söyleyen Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, “Ersu üretim tesislerinde modernizasyona gidiyoruz. Meyve alımlarının tonajları arttıracağız, üretim ve ihracat kapasitelerini yükselteceğiz ve market raflarında yerimizi alacağız” dedi.
8.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Phaselis Tüneli ile bölgede karbon salınımı yıllık 1842 ton azaldı
Bakan Karaismailoğlu: Phaselis Tüneli ile bölgede karbon salınımı yıllık 1842 ton azaldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, nisan ayında açılan Phaselis Tüneli'nin bölgede karbon salınımını yıllık 1842 ton azalttığını açıkladı.
7.08.2022Gündem
Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı’nda çalışmalar sürüyor
Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı’nda çalışmalar sürüyorBaşakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçenin dördüncü kapalı pazar alanındaki çalışmaları yerinde inceledi. Fenertepe Fuar ve Sergi Alanı’nın bölge ticaretine önemli katkı sağlayacağını belirten Kartoğlu, “Her bir metrekaresini komşularımızın hayatınızı kolay hale getirmek için hazırlayacağız” dedi.
6.08.2022Ekonomi
Tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtılacak
Tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtılacakBolluk ve bereketin simgesi aşure ayı 30 Temmuz’da başladı, 27 Ağustos’a kadar devam edecek. İçinde barındırdığı onlarca lezzetle bolluk ve bereketin temsilcisi aşurenin gelenekleriyle etkili bir paylaşım kültürü yarattığını belirten Malatya Pazarı Palancı 5’inci Kuşak Temsilcisi Fırat Palancı, “Malatya Pazarı Palancı olarak, aşure dağıtımını bundan 26 yıl önce ilk defa halka açık etkinlik şeklinde düzenledik. Bu yıl da geleneğimizi sürdüreceğiz. 8 Ağustos tarihinde tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtacağız” dedi.
5.08.2022Ekonomi
Tamek dört yeni içeceğini tanıttı
Tamek dört yeni içeceğini tanıttıMeyve suyu firması Tamek, ürünleri arasına Miksoloji Serisi’ni kattığını duyurdu. Seride sevilen geleneksel meyvelerle nadir bulunan egzotik ve tropik aromalarla hazırlan dört çeşit meyve suyu bulunuyor.
5.08.2022Ekonomi
Bulgaristan'da laboratuvar krizi; Türk TIR'ları 3 gündür sınırda bekliyor
Bulgaristan'da laboratuvar krizi; Türk TIR'ları 3 gündür sınırda bekliyorTürkiye'den Avrupa ülkelerine ihraç edilen ürünlerin analiz edildiği Bulgaristan'daki laboratuvarın kapalı olması nedeniyle Türk TIR’ları 3 gündür Kapıkule Sınır Kapısı'nda bekliyor. Özellikle meyve ve sebze sektörü, ürünlerin çürüme ve çöpe atılma tehlikesinden endişe ediyor.
5.08.2022Gündem
Yaşlılık karşıtı en etkili 6 antioksidan
Yaşlılık karşıtı en etkili 6 antioksidanVücudumuzda hücresel metabolizma sırasında oluşan zararlı maddeleri detoksifiye eden  antioksidanların yaşlılık karşıtı ve hastalıklardan koruyucu etkisi olduğuna dikkat çeken İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurten Erbilgin, “Antioksidanlar kalp hastalıklarından korunmada, kanser gelişiminin engellenmesinde, sağlıklı beyin fonksiyonlarında işleyişin sağlıklı dengeli devamında, yaşlanmanın gecikmesinde, sağlıklı bir cilde sahip olmada, gelişmiş hastalıkların ilerlemesi ve daha kötü olmasının engellenmesinde çok önemli rol oynar. Besinler ile alınabilen antioksidan maddeler arasında en etkilileri C ve E vitamini, karotenodiler, KoenzimQ, polifenoller ve selenyumdur” dedi.
Tatil için gittiği eşinin memleketindeki patlıcanı dünyaya tanıttı
Tatil için gittiği eşinin memleketindeki patlıcanı dünyaya tanıttıAntalya'da tohum ıslah işiyle ilgilenen Hüsnü Ekiz, 6 yıl önce tatil için gittiği eşinin memleketi Kırıkkale'de, bölgeye özgü patlıcanı satın aldı. Lezzetini beğendiği patlıcanın, hastalıklara dayanıksız olduğundan, bölge dışına çıkamadığını öğrenen Ekiz, tohumlarını ıslah ettiği patlıcanı 3 kat verimli ve hastalıklara da dayanıklı hale getirdi. Patlıcanı denemek isteyen İtalyanlara da ilk ekim için tohum ihraç edildi.
4.08.2022 Video
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya 15 yıl hapis
'Ağaç kesme' tartışmasında oğlunu öldüren babaya 15 yıl hapisKayseri'de, ağaç kesme tartışmasında oğlu Abdulkadir Köse'yi (35) tabancayla vurarak öldüren Nahit Köse (71), 'tahrik' ve 'iyi hal' indirimiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
3.08.2022Gündem
Bayrampaşa halinde hamallardan eylem
Bayrampaşa halinde hamallardan eylemBayrampaşa Yaş Sebze ve Meyve Halinde çalışan hamallar eylem başlattı.  İş bırakan hamallar aldıkları ücretlerin ve çalışma saatlerinin düzenlenmesini talep etti.
3.08.2022Video
Bayrampaşa halinde hamallardan eylem
Bayrampaşa halinde hamallardan eylemBayrampaşa Yaş Sebze ve Meyve Halinde çalışan hamallar eylem başlattı.  İş bırakan hamallar aldıkları ücretlerin ve çalışma saatlerinin düzenlenmesini talep etti.
3.08.2022Gündem
Torbalı'dan ABD ve Avrupa'ya kurutulmuş domates ihracatı
Torbalı'dan ABD ve Avrupa'ya kurutulmuş domates ihracatıTürkiye'de kurutulmuş domates ihracatının 3'te 2'sinin yapıldığı, İzmir'in Torbalı ilçesinde domatesler, oluşturulan sergilerde kavurucu sıcakta özenle kurutuluyor. 6-7 gün içinde kuruyan domatesler, ABD ve Almanya ile Belçika dahil 100'e yakın ülkeye ihraç ediliyor. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, "Torbalı'daki nem oranı, güneş açısı ve rüzgar, Türkiye'nin başka hiçbir yerinde yok" dedi.
2.08.2022Video
Uzm. Dr. Demirbağ: İşlenmiş gıdalar beyin hücrelerini olumsuz etkiliyor
Uzm. Dr. Demirbağ: İşlenmiş gıdalar beyin hücrelerini olumsuz etkiliyorAlzheimer hastalarının beyninde nörofibriler ve amiloid plaklar saptandığını belirten Nöroloji Uzmanı Dr. Bengi Bahar Demirbağ, “Bu iki madde, nöron dediğimiz beyin hücresini yok eder. Bu maddelerin oluşumunda ise oksidatif maddeler (hazır ve işlenmiş gıdalar) rol oynar. Oksidatif gıdaların fazla tüketilmesi nedeniyle, insülin direncinin yol açtığı enerji metabolizmasındaki bozulma da beyin hücrelerini olumsuz etkiler” dedi.
Yedikule Bahçe'de çocuklar, ektikleri meyve ve sebzelerin hasadını yaptı
Yedikule Bahçe'de çocuklar, ektikleri meyve ve sebzelerin hasadını yaptıFatih Belediyesi’nin 2 yıl önce faaliyete soktuğu Yedikule Bahçe’de ilkokul çocuklarının ektikleri sebze ve meyveler hasat verdi. Hasat toplamaya gelen çocuklar domatesten bibere, karpuzdan maydanoza kadar ektikleri sebze ve meyvelerin hasadını yaptı.
29.07.2022Gündem
Fındık hasat dönemi için tarımsal uygulama önerileri
Fındık hasat dönemi için tarımsal uygulama önerileri‘Değerli Tarım’ programını yürüten Ferrero Fındık, hasat dönemine girmeye hazırlanan fındık üreticilerine tarımsal uygulama önerilerinde bulundu.
28.07.2022Ekonomi
Büyükçekmece'de Roman vatandaşların sebze ve meyve ürettiği kent bostanı açıldı
Büyükçekmece'de Roman vatandaşların sebze ve meyve ürettiği kent bostanı açıldı  Büyükçekmece Karaağaç Köyü’nde Roman vatandaşların sebze ve meyve ürettiği kent bostanı açıldı. 2021 yılında vatandaşların hayatını iyileştirmek bütçelerine destek olmak için hayata geçirilen bostanda biber, karpuz, domates, fasulye gibi birçok ürün yetiştiriliyor. Romanlar bu ürünleri hem tüketiyor hem de satıp para kazanıyor.
27.07.2022Gündem
Diyetisyen Araz: Elma, domates ve muzu buzdolabında diğer meyvelerin yanına koymayın
Diyetisyen Araz: Elma, domates ve muzu buzdolabında diğer meyvelerin yanına koymayınYiyeceklerin buzdolabında saklama koşullarına dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Özlem Araz, “Elma, domates, muz gibi yüksek oranda etilen gazı üreten meyveleri, buzdolabında başka meyve ve sebzelerin (örneğin salatalık, üzüm, çilek ve havuç gibi) yanında bırakmayın. Aksi takdirde diğerlerinin daha çabuk olgunlaşıp bozulmasına sebep olurlar” uyarısında bulundu.
26.07.2022Sağlık-Yaşam
Prof. Dr. Gerçekcioğlu: Küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacak
Prof. Dr. Gerçekcioğlu: Küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacakTokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Resul Gerçekcioğlu, yaz aylarında hava sıcaklıklarındaki değişikliklerin bitki ve meyveleri olumsuz etkilediğini söyledi. Mevsimsel değişimlerin özellikle bitkisel gıda türlerini tehdit ettiğini ifade eden Prof. Dr. Gerçekçioğlu, "Gelecekte küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacak. Susuzluğa daha dayanıklı ürünler kalacak" dedi.
25.07.2022Video
Prof. Dr. Gerçekcioğlu: Küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacak
Prof. Dr. Gerçekcioğlu: Küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacakTokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Resul Gerçekcioğlu, yaz aylarında hava sıcaklıklarındaki değişikliklerin bitki ve meyveleri olumsuz etkilediğini söyledi. Mevsimsel değişimlerin özellikle bitkisel gıda türlerini tehdit ettiğini ifade eden Prof. Dr. Gerçekçioğlu, "Gelecekte küresel ısınmanın etkisiyle birçok meyve türü yok olacak. Susuzluğa daha dayanıklı ürünler kalacak" dedi.
25.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

meyvebahçekütahyaeylembursa

Meyve ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.