Milletvekili

Milletvekili

Son dakika milletvekili haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milletvekili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milletvekili haber sayfamızda...

Milletvekili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.974 milletvekili haberi bulunmuştur.
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Astana’daki Atatürk Anıtı’nı ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtını ziyaret etti, çelenk bıraktı.
19.05.2024 Dünya
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, "Bir taraftan yolları yapıyoruz bir taraftan buraya makinelerimizi, kuyularımızı, kulelerimizi getiriyoruz ve bu çalışmalarla inşallah 2024 sonuna kadar da 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
19.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta gençlerle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gençleri ve milli sporcuları Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun, teslimiyete karşı milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür" dedi. Erdoğan, "Buradaki her bir genç kardeşime şunu tekrar hatırlatmak isterim. Sizler tarihi şanlı zaferlerde dolu büyük bir milletin evlatlarısınız. Türkiye'nin en büyük gücü, milletimizin en büyük umudu sizlersiniz. Ülkemizi parlak ideallerine ulaştırmak için çok çalışacağınıza yürekten inanıyorum." şeklinde konuştu.
19.05.2024 Gündem
Muharrem Kasapoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı: Bize düşen umut dolu bir gelecek hazırlamak
Muharrem Kasapoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı: Bize düşen umut dolu bir gelecek hazırlamak Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kasapoğlu mesajında “Şimdi bize düşen her zamankinden çok çalışıp başta kıymetli gençlerimiz olmak üzere milletimizin her bir ferdine umut dolu bir gelecek hazırlamak. Merhametiyle, adalet anlayışıyla, yarınlara olan bakışıyla ve taşıdığı umutla çok özel bir gençliğe sahibiz” ifadelerini kullandı.
19.05.2024 Gündem
Muharrem Kasapoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı: Bize düşen umut dolu bir gelecek hazırlamak
Muharrem Kasapoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı: Bize düşen umut dolu bir gelecek hazırlamak ÖNCEKİ dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Kasapoğlu mesajında “Şimdi bize düşen her zamankinden çok çalışıp başta kıymetli gençlerimiz olmak üzere milletimizin her bir ferdine umut dolu bir gelecek hazırlamak. Merhametiyle, adalet anlayışıyla, yarınlara olan bakışıyla ve taşıdığı umutla çok özel bir gençliğe sahibiz” ifadelerini kullandı.
19.05.2024 Gündem
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı Tokat'ın Erbaa ilçesinde, jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde meydana gelen patlamada 5'i asker 7 kişi yaralandı.
19.05.2024 Video
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı Tokat'ın Erbaa ilçesinde, jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde meydana gelen patlamada 5'i asker 7 kişi yaralandı.
19.05.2024 Gündem
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız
TİP Genel Başkanı Baş: Hep beraber direnmeye kararlıyız Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, "Hep beraber direnmeye kararlıyız. Hep beraber mücadele etmeye kararlıyız. Kürt’ü ezip Türk’ü açlığa, sefalete, yoksulluğa mahkum eden bu anlayışa karşı kaderimizin ortak olduğunu bilerek, birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
‘Sincan Park’ hizmete açıldı
‘Sincan Park’ hizmete açıldı SİNCAN Belediyesi tarafından 300 bin metrekarelik alana inşa edilen ‘Sincan Park’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.
18.05.2024 Gündem
Çocuk Atletizm Şenliği, Bahçelievler’de düzenlendi
Çocuk Atletizm Şenliği, Bahçelievler’de düzenlendi Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ev sahipliğinde Bahçelievler Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Çocuk Atletizm Şenliği', Yenibosna İl Özel İdare Stadyumu’nda gerçekleştirildi.
17.05.2024 Spor
Lila Kağıt, Erzurum'daki yeni üretim tesisinin temelini attı
Lila Kağıt, Erzurum'daki yeni üretim tesisinin temelini attı TÜRKİYE'nin hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Kağıt'ın, 3 milyar lira bedeli aştığının belirtildiği Erzurum'da kuracağı yeni üretim tesisinin temeli atıldı. Törende konuşan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, “Erzurum'da kurulacak sürdürülebilir üretim tesisi sayesinde ilk etapta bölgenin temizlik kağıdı ihtiyacını karşılamayı, ardından Azerbaycan, Gürcistan, Irak gibi yakın coğrafyalar ve Türki Cumhuriyetlere temizlik kağıdı ihracatı yapmayı hedefliyoruz” dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Dr. Kasapoğlu ‘Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş’ seminerinde konuştu
Dr. Kasapoğlu ‘Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş’ seminerinde konuştu Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Medipol Üniversitesi'nde 'Gençlik, Geleceğe Bakış, İyi Oluş' konulu seminere katıldı. Konuşmasında Gazze'de yaşanan katliama da değinen Dr. Kasapoğlu, “İnsanlığın adalete ihtiyacı var. Her zamankinden çok merhamete, vicdana ihtiyacı var. İşte bunu Gazze'de görüyoruz. Hemen hemen Türkiye'nin önderliğinde ve çok az sayıda ülkenin haricinde, zulme soykırıma, yaşanan vahşete, kör olan, sağır olan, dilsiz olan bir dünya var. Elbette teknoloji ve gelişmişlik var ama yetmiyor. Bunların her biri maalesef vicdan ve merhamet olmadıktan sonra anlamsız kalıyor. O yüzden PDR camiasının bu noktadaki merhameti uyandırma, şefkati diri tutma anlamında sorumlulukları olduğunu düşünüyorum. Ülke olarak elbette ecdadımızdan beri gönlü ve yüreği itibari ile hem cesur hem de vicdan sahibi bir milletiz. Zulmetme noktasında hamdolsun hiçbir sicilimiz yok. Diğer örneklerin aksine merhametiyle vicdanıyla örnek bir ülkeyiz" dedi.  
17.05.2024 Gündem
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, kimsenin ülkenin huzuru ve büyümesini bozma ile engelleme hakkı bulanmadığını belirterek "Kim bizim sokağımızı yakıyorsa, kim mahallemizi ateşe veriyorsa dün olduğu gibi yargı önünde hesap vermeye devam edecek" dedi
17.05.2024 Gündem
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir
Özgür Özel: Yaptığı atama normalleşme anlayışına uygun değildir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı atamasına ilişkin, "Yaptığı atama maalesef 31 Mart'tan sonra gelişen diyalog ve 31 Mart'tan sonra gelişen normalleşme anlayışına uygun değildir. Anayasa ihlalinin sembol ismini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı atıyorsanız, demek ki sizin mevcut anayasayı ihlalde ısrarınız sürüyor demektir, ısrarlısınız demektir. Ondan sonra nasıl normalleşecek bu ülke?" dedi.
16.05.2024 Politika
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Eski milletvekili Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı Kobani davasında eski milletvekili Ahmet Türk hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.
16.05.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, 'Kürtçe Ana Dilin Korunması İçin Atılacak Adımların Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergenin tartışıldığı sırasında tansiyon yükseldi.
16.05.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kamuda Tasarruf' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kamuda Tasarruf' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, İYİ Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, 'Kamuda İsrafın Boyutlarının Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
14.05.2024 Politika
Brezilyalı bir milletvekili ve bir meclis üyesi, yüzlerce hayvanı selden kurtarıyor
Brezilyalı bir milletvekili ve bir meclis üyesi, yüzlerce hayvanı selden kurtarıyor Brezilya’nın Rio Grande do Sul bölgesini etkisi altına alan sel felaketinde ölü sayısı 140’ı geçerken selde mahsur kalan hayvanlar gönüllülerin yardımıyla kurtarılıyor. Brezilyalı Milletvekili Celio Studart ile Belediye Meclis Üyesi Chris Moraes, şimdiye kadar yüzlerce hayvanı selden kurtardı. Chris Moraes en son bir çatıda mahsur kalan atın kurtarılmasına yardım etti.
14.05.2024 Dünya
Milletvekili hekimlerden Sağlık-Sen’e ziyaret
Milletvekili hekimlerden Sağlık-Sen’e ziyaret ANKARA, (DHA)- Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Elâzığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Adıyaman Milletvekili Doç. Dr. İshak Şan, Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan ve Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Abdurrahim Dusak, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan’ı ve yönetimini ziyaret etti.
14.05.2024 Ekonomi
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşmesinde, Rusya ve Ukrayna'nın Karadeniz'de Türkiye'ye komşu iki önemli ülke olduğunu belirterek, "Bu savaşın devam etmesinin çok ağır bir insani bedeli olduğunu görüyoruz. Bu savaş maalesef yalnızca Rusya'nın Ukrayna'ya savaşı değil ve eğer devam ederse bütün batı dünyası ile Rusya arasında bir savaş olma potansiyeli taşıyor. Bu savaş üzerinden dünyayı rahatsız edecek bir büyük 3'üncü savaşın fitilini ateşleyecek çok önemli bir çatışma potansiyelinin mevcudiyeti dünya barışını tehdit ediyor" dedi.
14.05.2024 Politika
Reyhanlı saldırısında şehit olanlar 11’inci yıl dönümünde anıldı
Reyhanlı saldırısında şehit olanlar 11’inci yıl dönümünde anıldı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'teki terör saldırısının 11'inci yıl dönümünde şehit olan 53 vatandaş törenle anıldı.
11.05.2024 Gündem
Trabzon Şehir Hastanesi’nde kaba inşaat tamamlandı
Trabzon Şehir Hastanesi’nde kaba inşaat tamamlandı Trabzon'da deniz dolgusuyla elde edilen alanda 900 yataklı, 43 ameliyathane ve 300 polikliniğin yer alacağı Trabzon Şehir Hastanesi projesinde kaba inşaat tamamlandı. Çalışmaları inceleyen TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, hastanenin gelecek yıl hizmete gireceğini belirtti.
11.05.2024 Foto Galeri
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman: Tiktok Türkiye'de yasaklanabilir
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Yayman: Tiktok Türkiye'de yasaklanabilir TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, "Tiktok’u Amerika'da yasaklıyorlar. Biz yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye 'de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Maalesef burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var" dedi.
9.05.2024 Politika
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi Bartın'ın Amasra İlçe Belediyesi’nin garajından mazot alınması ile ilgili Belediye Başkanı Recai Çakır ve belediye Avukatı Berkay Dal hakkında zimmet suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklar suçlamaları reddetti. Duruşmayı takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, "Hakikaten Aziz Nesin’in hikayelerine konu olacak bir duruşmadan, davadan bahsediyoruz. Dava konusu olay belediyenin duruşması için, belediyenin avukatı belediyenin mazotuyla duruşmaya gitti diye yargılanıyor. Bir hukukçu olarak, aynı zamanda milletvekili olarak böyle bir iddianameye imza atan savcının yerinde olmak istemezdim” dedi.
9.05.2024 Gündem
CHP'li Adıgüzel, arıcı kıyafeti giyip arıcıların sorunlarına dikkat çekti
CHP'li Adıgüzel, arıcı kıyafeti giyip arıcıların sorunlarına dikkat çekti CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, arıcıların sorunları ve piyasadaki sahte ballara dikkat çekmek için arıcı kıyafeti giyip, TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.
9.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

19 mayıs TBMM muharrem kasapoğlu tokat yaralı

Milletvekili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.