Müfredat

Müfredat

Son dakika müfredat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan müfredat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan müfredat haber sayfamızda...

Müfredat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 309 mufredat haberi bulunmuştur.
Barış Merkezi’nde eğitimler başlıyor
Barış Merkezi’nde eğitimler başlıyorOrtadoğu ve Kuzey Afrika'daki barış ve kalkınma çalışmalarına katkı vermek amacıyla İstanbul'da kurulan Barış Merkezi, profesyonel sertifika programı kapsamında uzmanlara akademik eğitim verecek. Merkezde yürütülecek programda barış ve kalkınma teorileri ile metodolojisi, sürdürülebilir kalkınma, diplomasi ve iş birliği ana konularında kapsamlı bir müfredat işlenecek. İlk eğitim grubu için programa alımlar, Şubat 2024'te, dersler ise 2025 yılında başlayacak.
10.02.2024Eğitim
Bakan Tekin: Müfredat değişikliğini yakın zamanda paylaşacağız
Bakan Tekin: Müfredat değişikliğini yakın zamanda paylaşacağızMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarına ilişkin, "Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah" dedi.
3.02.2024Eğitim
Mektebim Koleji’nden İngiltere’de iş birliği
Mektebim Koleji’nden İngiltere’de iş birliğiMektebim Koleji ve İngiltere merkezli Ackworth School kapsamlı bir iş birliği projesine imza attı. Anlaşma kapsamında hazırlık programı, öğrenci değişimi, dil kampları, müfredat paylaşımı ve öğretmen eğitimi konularında iş birliğine gidildi. İmza töreninde konuşan Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, “Öğrencilerimiz yapılan iş birliği sayesinde İngiltere’nin en prestijli üniversitelerine aracısız ve ek program olmadan yerleşebilecek” dedi.
2.02.2024Eğitim
Eğitimci Fuat Sami: Gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si oluşturduk
Eğitimci Fuat Sami: Gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si oluşturdukMektebim Koleji Girişimcilik Direktörü Fuat Sami, girişimcilik potansiyellerini keşfetmeleri ve fikirlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı bulmaları için 17 yaş altı öğrencilere yönelik 'Bir Fikrin mi Var?' yarışması kapsamında her bir öğrenciye özgün ve birebir rehberlik desteği sunmak amacıyla gerçek kişi temelli mentorluk GPT'si yarattıklarını duyurdu.
24.01.2024Eğitim
2 derslikli okulun tek öğrencisi Hasret'in karne sevinci
2 derslikli okulun tek öğrencisi Hasret'in karne sevinciVan'ın Gürpınar ilçesi Yaşlıdal mezrasındaki 2 derslikli okulun tek öğrencisi 2'nci sınıf öğrencisi Hasret Aydın (8), sömestir tatili nedeniyle karne heyecanı yaşadı. Hasret, karnesini her gün kendisini okula getirip, götüren öğretmeni Şahin Aydın'ın (31) elinden aldı. Ücretli öğretmen Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Zorlu'nun gönderdiği sırt çantasını da Hasret'e karne hediyesi olarak teslim etti.
19.01.2024Video
SHORE projesiyle 100 okula 10 bin euroya kadar hibe desteği
SHORE projesiyle 100 okula 10 bin euroya kadar hibe desteği Baltık Denizi, Karadeniz, Akdeniz, Tuna Nehri ve Ren Nehri gibi 5 bölgedeki ilk ve orta öğretim okullarını hedef alan Avrupa Birliği destekli SHORE projesinin ilk çağrısı bugün açılıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) himayesinde yürütülen proje ile 1 milyon euroluk destek ile başarılı 100 okul, 10 bin euroya kadar hibe kazanma şansı bulacağı duyuruldu.
17.01.2024Ekonomi
Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu: 28 Şubat’ta Türkiye’nin üretim kabiliyetini hedef aldılar
Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu: 28 Şubat’ta Türkiye’nin üretim kabiliyetini hedef aldılarMİLLİ Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, “Hiç kimsenin tasnif etmediği bir 28 Şubat süreci yaşadık. 28 Şubat imam hatip okullarımızı hedef aldı. Fakat 28  Şubatçıların asıl amacı Türkiye’nin üretim kabiliyetidir. Yani mesleki eğitime ivme vurmalarıydı. Mesleki eğitimin ayağa kalkması için milletçe bir gayret içerisindeyiz” dedi.
30.11.2023Eğitim
Bakan Tekin: Müfredatlarımızı revize edeceğiz
Bakan Tekin: Müfredatlarımızı revize edeceğizMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretim programlarında bir değişiklik planladıklarını ve bu kapsamda müfredatı revize edeceklerini söyledi. Tekin ayrıca turizmle ilgili liselerin tamamını tematik hale getirmeye çalıştıklarını ve yakında 'gastronomi lisesi' programını paylaşacaklarını belirtti.
19.11.2023Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Tekin: Eğitim insan yetiştirme düzeninin en dominant parçasıdır
Milli Eğitim Bakanı Tekin: Eğitim insan yetiştirme düzeninin en dominant parçasıdır'Eğitimde Bir Adım Ötesi Zirvesi'ne katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Eğitimde temel amaç bireylerin bilgi, beceri, değer ve davranışlarını geliştirmek, onları topluma ve hayata hazırlamaktır. Kişisel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu amaçla da eğitim bireylerin hayatları boyunca süren bir öğrenme süreci olarak belirleyicidir. Eğitim insan yetiştirme düzeninin en dominant parçasıdır. Her toplum varlığını, gündelik yaşamının rutin geçmişini ve gelecek tasarrufunu eğitim sayesinde şekillendirmek, temellendirmek ve hayata geçirmek zorundadır" dedi.
4.11.2023Eğitim
Bakan Tekin: Kasım sonu, aralık gibi müfredat değişikliğini paylaşacağız
Bakan Tekin: Kasım sonu, aralık gibi müfredat değişikliğini paylaşacağızMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kasım ayı sonu veya aralık ayında müfredat değişikliğine ilişkin detayları paylaşacaklarını belirterek, "Tüm ders müfredatlarında sadeleşmeye gidilecek. Tekrar eden şeyler var; ilkokulda tekrar ediyor, ortaokulda, lisede tekrar ediyor, aynı şey, bunları çıkartıyoruz. Bir de hep söylüyoruz, müfredat çok ağır, çok fazla şey var" dedi.
1.11.2023Eğitim
Eğitim-Bir-Sen’den ‘Acil Durumlarda Eğitim’ raporu
Eğitim-Bir-Sen’den ‘Acil Durumlarda Eğitim’ raporuEğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen), ‘Acil Durumlarda Eğitim: 6 Şubat Depremleri Riskler ve Öneriler’ başlıklı bir rapor hazırladı. Raporda, “Deprem sonrası eğitim-öğretim faaliyetlerinden uzak kalan öğrencilerin öğrenme kayıpları telafi edilmelidir. Yükseköğretim kurumları arasında iş birliği artırılmalıdır. Millî Eğitim Bakanlığı, acil durumlarda eğitimin sürdürülebilmesi için paydaşlarla bir mekanizma oluşturmalıdır. Millî Eğitim Bakanlığı, afet bölgesinde öğrencilerin okula devam edip etmediklerini takip edecek bir mekanizma oluşturmalıdır” denildi.
13.10.2023Eğitim
İş Bankası ve Okul Destek Derneği iş birliğiyle öğrencilere uzaktan eğitim desteği
İş Bankası ve Okul Destek Derneği iş birliğiyle öğrencilere uzaktan eğitim desteğiTürkiye İş Bankası ve Okul Destek Derneği, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocukların gelişimine uzaktan eğitimle katkı sunmak amacıyla Ocak 2023’te İş Bankası çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak başlattıkları iş birliğini, depremden etkilenen çocukları da kapsayacak şekilde genişleterek sürdürdüğünü duyurdu.
5.10.2023 Eğitim
Geleceğin yeteneklerine ünlü sanatçılardan dev destek
Geleceğin yeteneklerine ünlü sanatçılardan dev destekBahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı danışmanlığında Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’nde faaliyete başlayan Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı, ünlü sanatçılar Ümit Tokcan, Erdal Erzincan, Yurdal Tokcan ve Erman Türkili’nin konseriyle açıldı. Konservatuarda, gitar, piyano, bağlama, keman enstrümanlarına yönelik eğitimler verilecek. Dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerini kabul eden konservatuarda bir yılda toplam 28 hafta eğitim verilecek, yetenekli öğrenciler, dört yıl kesintisiz eğitimin sonunda sertifika alacak.
30.09.2023Video
Geleceğin yeteneklerine ünlü sanatçılardan dev destek
Geleceğin yeteneklerine ünlü sanatçılardan dev destekBahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı danışmanlığında Bahçeşehir Koleji Ordu-Giresun Enver Yücel Kampüsü’nde faaliyete başlayan Yarı Zamanlı Çocuk Konservatuvarı, ünlü sanatçılar Ümit Tokcan, Erdal Erzincan, Yurdal Tokcan ve Erman Türkili’nin konseriyle açıldı. Konservatuarda, gitar, piyano, bağlama, keman enstrümanlarına yönelik eğitimler verilecek. Dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerini kabul eden konservatuarda bir yılda toplam 28 hafta eğitim verilecek, yetenekli öğrenciler, dört yıl kesintisiz eğitimin sonunda sertifika alacak.
30.09.2023Eğitim
Biyolojik çeşitliliğin sigortası böcekler, okul müfredatına girecek
Biyolojik çeşitliliğin sigortası böcekler, okul müfredatına girecekTarım ve Orman Bakanlığı, meyve, sebze, fındık, baharat, yağlı tohumlar, kahve, çay, kakao gibi 87 gıda ürününün bağımlı bulunduğu, canlıların besin kaynağı olan bitki türleri ile biyolojik çeşitliliğin sigortası tozlaştırıcı böceklerin iklim değişikliğinden olumsuz etkilenmemesi için eylem planı hazırladı. Eylem planı kapsamında tozlaştırıcı böceklere ilişkin araştırma-geliştirme faaliyetleri yürütülecek, farkındalık artırılacak, okul öncesinden itibaren ortaöğretim ders müfredatında tozlaşma ve tozlaştırıcı kavramlarına yönelik örnekler çoğaltılacak, etkinlikler düzenlenecek.
27.09.2023Video
Türk öğretmenler, Amerika’da uluslararası eğitmen sertifikası aldı
Türk öğretmenler, Amerika’da uluslararası eğitmen sertifikası aldıUluslararası müfredat ve diploma programı Advanced Placement’ı uygulayan liselerde görev yapan eğitmenler, Türkiye Uluslararası Programlar Uygulayan Okullar Birliği’nin öncülüğünde Amerika’nın yolunu tuttu. Programa dair workshop’lara katılan öğretmenler, eğitim gezisi sonunda uluslararası eğitmen sertifikası aldı.
27.09.2023Eğitim
Prof. Dr. Shahmiri: Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde öğrenci odaklı eğitim veriyoruz
Prof. Dr. Shahmiri: Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde öğrenci odaklı eğitim veriyoruz Üniversite için ek yerleştirme tercih listelerini oluşturmaya devam eden adayların göz önünde bulundurduğu konulardan biri de tercih ettikleri bölümün sürdürülebilir bir geleceği olduğundan emin olmak. Adaylar ilgilendikleri alanın gelecekte iş bulma imkânının olup olmadığına özen gösteriyor. Dijital Oyun Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Grafik Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları olmak üzere sekiz bölümü olan Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri, bu bölümler hakkında adayları bilgilendirdi.
15.09.2023Eğitim
"En büyük gücümüz, 55 yıllık deneyimimiz ve eğitim kalitemiz"
"En büyük gücümüz, 55 yıllık deneyimimiz ve eğitim kalitemiz"Uğur Okulları Genel Müdürü Mustafa Çakır, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin bir mesaj yayımlayarak, “Yarım asrı aşkın sınavlara hazırlık geleneğimiz, deneyimli ve dinamik akademik kadromuzla, öğrencilerimizi geleceğe en iyi hazırlayacak projeler ve çalışmalar ile yeni eğitim yılına hazırız” dedi.
11.09.2023Eğitim
Ülkeler arası ‘Okyanus Okuryazarlığı’ projesi hayata geçiriliyor
Ülkeler arası ‘Okyanus Okuryazarlığı’ projesi hayata geçiriliyor Öğrencilerin ve öğretmenlerin okyanus okuryazarlığının artırılmasını hedefleyen SHORE projesi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) ana koordinatörlüğünde ve birden fazla ülkenin ortaklığında hayata geçiriliyor. Baltık Denizi, Karadeniz, Akdeniz, Tuna Nehri ve Ren Nehri gibi 5 farklı bölgedeki ilk ve orta öğretim okullarını hedef alan proje ile suyun önemi ve sürdürebilirliği konusunda öğrencilere farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Projenin en önemli çıktısının mavi müfredat olduğunu söyleyen YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “Nasıl ki coğrafya, matematik ve fizik dersi varsa suyun önemi ve sürdürülebilirlikle ilgili bir bilincin de müfredata dahil edilmesi gerekiyor. Biz bunu oluşturacağız ve proje sonunda sunacağız” dedi.
8.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletin kurumları artık millete hizmet ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletin kurumları artık millete hizmet ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Komutanlığı Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin  "Devletin temel kurumları artık sadece işini yapıyor, belli odaklara ve yapılara değil 85 milyonun tamamına hizmet ediyor. Cumhurla Cumhuriyeti buluşturan ve kaynaştıran bir yönetim olarak 2023 senesini hak ettiği şekilde idrak etmenin gayretindeyiz" dedi.
31.08.2023Politika
Bahçeşehir Koleji'nin yenilikçi öğretim programları müfredata dahil edildi
Bahçeşehir Koleji'nin yenilikçi öğretim programları müfredata dahil edildiBAHÇEŞEHİR Koleji, uyguladığı öğretim programlarını tüm okulların uygulayabilmesi amacıyla MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'na sundu.  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan öğretim programlarında yer alan 'Sürdürülebilirlik', 'Yapay Zekaya Giriş', 'Tarım Teknolojileri', 'Tıbbi Bilimlere Giriş' gibi yeni dersler yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerle buluşacak.
16.08.2023Eğitim
Öğrenci ve veliler Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i anlattı
Öğrenci ve veliler Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i anlattıİlk yılında LGS’de yüzde 1’lik dilime giren adayların tercih ettiği, Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) eğitim alan öğrenciler ve velileri okulun eğitim şartları ve müfradatını övgüyle anlattı.
11.07.2023Video
YTÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz: Eğitimde yeni model meslek liseleri ile üniversitelerin buluşması
YTÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz: Eğitimde yeni model meslek liseleri ile üniversitelerin buluşmasıLise tercih tanıtım döneminde Yıldız Teknik Üniversitesi Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci ve velilerle bir araya gelen YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, meslek liselerinden üniversiteye geçişin artık eskisi gibi zor olmadığını söyleyerek “Eğitimde yeni model, meslek liseleri ile üniversitelerin buluşması” dedi.
7.07.2023Eğitim
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL yeni öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya ve Teknoloji MTAL yeni öğrencilerini bekliyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 3 Temmuz’da öğrenciler için tercih dönemi başladı. Öğrenciler kendileri için iyi bir okul ararken Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi olarak öğrencilerine birçok imkan sunuyor. Bu liseyi tercih etmek için birden fazla neden olduğunu söyleyen okul müdürü Atilla Ertoğan, “Bütün derslerimizi buranın imkanlarını kullanarak yapıyoruz. Öğrencilerimiz CNN Türk, Kanal D, Demirören Haber Ajansı (DHA), Hürriyet ve Milliyet’te hem derslerini görecek hem de buradaki profesyonellerle çalışacak. Bunun yanı sıra staj akreditasyon programımız var. Öğrencilerimiz yaz aylarında Avrupa Birliği ülkelerinde stajlarını yapacak. Aynı zamanda dil yetkinliklerini geliştirecekler” dedi.
5.07.2023Eğitim
Uzmanlardan ilk YKS değerlendirmesi: Matematik ve Tarih belirleyici olacak
Uzmanlardan ilk YKS değerlendirmesi: Matematik ve Tarih belirleyici olacakYükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS)  ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) bugün tüm  yurtta saat 10.15’ te uygulanmaya başlandı ve  180 dakika sürdü. Sınav sonrası ilk değerlendirmeleri paylaşan eğitim uzmanları AYT’de Matematik ve Tarih sorularının belirleyici olacağına işaret etti.
18.06.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

eğitimmüfredatöğrenciokulBakan Tekin

Müfredat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.