Ohal

Ohal

Son dakika ohal haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ohal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ohal haber sayfamızda...

Ohal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 462 ohal haberi bulunmuştur.
Avustralya’dan isyanların devam ettiği Yeni Kaledonya için seyahat uyarısı
Avustralya’dan isyanların devam ettiği Yeni Kaledonya için seyahat uyarısı Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Fransa’ya bağlı Yeni Kaledonya’da isyanların devam etmesi üzerine bugün, adaya seyahat edecek vatandaşlara dikkatli olma çağrısında bulundu.
17.05.2024 Dünya
Fransa’nın Yeni Kaledonya Adası’ndaki isyanlarda 206 gözaltı
Fransa’nın Yeni Kaledonya Adası’ndaki isyanlarda 206 gözaltı Fransa’ya bağlı Büyük Okyanus’taki Yeni Kaledonya Adası’nda pazartesi günü başlayan şiddetli isyanlarda 206 kişi gözaltına alındı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün OHAL ilan etti. Olaylar, Fransa parlamentosunun, adada 10 yıldan fazla yaşayan Fransız sakinlere eyalet seçimlerinde oy hakkı tanınmasını içeren yasa tasarısını görüşmeye başlamasıyla şiddetlendi.
16.05.2024 Dünya
Özgür Özel: Bıyıklı, erkek partilerden yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız
Özgür Özel: Bıyıklı, erkek partilerden yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Adayların yarısı 40 yaş altıysa, yarısı 40 yaş üstü olacak. Tecrübeyle deneyimi, gençliğin enerjisiyle, erkeklerin gücünü, enerjilerini ve ısrarını kadınların zekası ve çözüm odaklı olmalarıyla birleştireceğiz. Türkiye'de bıyıklı, yaşlı erkek partilerden her yaştan gençlerimizle ve yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız" dedi.
24.03.2024 Politika
TBMM'de, '28 Şubat' tartışması
TBMM'de, '28 Şubat' tartışması Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında '28 Şubat' tartışması yaşandı.
28.02.2024 Politika
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu darbe girişiminin karşısında Anayasa'yı korumak her vatandaşın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, "Direneceğiz, mücadele edeceğiz. Bu mücadelede herkesi direnmeye, mücadeleye ve bu darbe girişimine karşı pozisyon almaya, tepki göstermeye davet ediyoruz" dedi.
30.01.2024 Politika
OHAL altındaki Ekvador’da hapishanelere operasyon
OHAL altındaki Ekvador’da hapishanelere operasyon Ekvador’da bir çete liderinin hapishaneden 'kaybolması' ve organize suç örgütlerinin çatışmalarıyla 7 Ocak’ta başlayan 60 günlük OHAL devam ederken polis ve ordudan oluşan güvenlik güçleri, hapishanelere operasyonlar düzenledi. Ülke genelinde 9-18 Ocak arasında 23 bin 610 güvenlik gücü, 2 bin 174 kişiyi gözaltına aldı.
19.01.2024 Video
OHAL altındaki Ekvador’da hapishanelere operasyon
OHAL altındaki Ekvador’da hapishanelere operasyon Ekvador’da bir çete liderinin hapishaneden 'kaybolması' ve organize suç örgütlerinin çatışmalarıyla 7 Ocak’ta başlayan 60 günlük OHAL devam ederken polis ve ordudan oluşan güvenlik güçleri, hapishanelere operasyonlar düzenledi. Ülke genelinde 9-18 Ocak arasında 23 bin 610 güvenlik gücü, 2 bin 174 kişiyi gözaltına aldı.
19.01.2024 Dünya
Ekvador’da ordu, iç güvenlik için devrede
Ekvador’da ordu, iç güvenlik için devrede Ekvador’da bir çete liderinin hapisten ‘kaybolmasını’ takiben dün maskeli kişiler, ağır silahlarla bir televizyon kanalını canlı yayın sırasında bastı. Polis çete üyelerini gözaltına alırken Ekvador Devlet Başkanı Daniel Noboa, orduyu iç güvenliği sağlaması için ülke içinde konuşlandırdı. Komşu devlet Peru, sınırda polis ve orduyu görevlendirdi.
10.01.2024 Dünya
Özel: Geleceğimize sahip çıkmak için 14 Ocak'ta herkesi Tandoğan Meydanı'na bekliyoruz
Özel: Geleceğimize sahip çıkmak için 14 Ocak'ta herkesi Tandoğan Meydanı'na bekliyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 9 Ocak Salı günü saat 15.00'te Genel Kurul’u olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldıklarını belirterek, "Ayrıca, gelecek hafta 14 Ocak Pazar günü, 'geleceğimize sahip çıkıyoruz' diyeceğimiz, demokrasiye, anayasaya sahip çıkacağımız büyük miting için saat 13.00'te tüm vatandaşlarımızı, tüm siyasi partileri ve bu ülkenin geleceğine sahip çıkmak isteyen herkesi Tandoğan Meydanı'na davet ediyoruz" dedi.
4.01.2024 Politika
İzlanda’da volkanik patlama endişesiyle OHAL ilan edildi
İzlanda’da volkanik patlama endişesiyle OHAL ilan edildi İzlandalı yetkililer, dün yaptıkları açıklamada ülkenin güneybatı Reykjanes yarımadasını sarsan ve bölgede volkanik patlama olasılığının arttığına işaret eden bir dizi güçlü depremin ardından olağanüstü hal ilan ettiklerini duyurdu.
11.11.2023 Dünya
Bir deniz aslanı, Central Park’taki su baskınında kaçtı
Bir deniz aslanı, Central Park’taki su baskınında kaçtı Abd’nin New York kenti ve çevresinde yoğun yağışlar sonucu Manhattan’daki Central Park’ı su bastı. Park’taki hayvanat bahçesinde bulunan deniz aslanı dün kısa bir süreliğine yaşam alanından kaçtı. Yetkililer ise yağışların devam edeceği konusunda uyardı.
30.09.2023 Dünya
New York’ta su baskınları nedeniyle OHAL ilan edildi
New York’ta su baskınları nedeniyle OHAL ilan edildi ABD’nin New York kentinde yoğun yağışlar nedeniyle su baskınları meydana geldi. Eyalet Valisi Kathy Hochul, OHAL ilan etti.
29.09.2023 Dünya
Hilary Kasırgası, Kaliforniya’da etkisini göstermeye başladı
Hilary Kasırgası, Kaliforniya’da etkisini göstermeye başladı Hilary Kasırgası, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde etkisini göstermeye başladı. Kaliforniya Eyaleti Ulaşım Departmanı (CALTRANS), özellikle San Diego kenti ve civarında sel meydana geldiğini, ekiplerin faaliyetlerinin sürdüğünü duyurdu.
21.08.2023 Video
Hilary Kasırgası, Kaliforniya’da etkisini göstermeye başladı
Hilary Kasırgası, Kaliforniya’da etkisini göstermeye başladı Hilary Kasırgası, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde etkisini göstermeye başladı. Kaliforniya Eyaleti Ulaşım Departmanı (CALTRANS), özellikle San Diego kenti ve civarında sel meydana geldiğini, ekiplerin faaliyetlerinin sürdüğünü duyurdu.
21.08.2023 Dünya
Kaliforniya, Hilary Kasırgası’na hazırlanıyor: Eyaletin güneyinde OHAL ilan edildi
Kaliforniya, Hilary Kasırgası’na hazırlanıyor: Eyaletin güneyinde OHAL ilan edildi ABD’nin Kaliforniya Valiliği, yaklaşan Hilary Kasırgası nedeniyle eyaletin güneyinde olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiğini duyurdu. Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, “Bu fırtınaya hazırlanmak ve müdahale etmek için tüm hükümeti seferber ediyoruz” dedi.
20.08.2023 Dünya
Mazlum Der, Milli Yol Partisi’ni ziyaret etti
Mazlum Der, Milli Yol Partisi’ni ziyaret etti   İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum Der) yönetim kurulu üyeleri, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etti.
8.08.2023 Politika
Kılıçdaroğlu'ndan '15 Temmuz' mesajı
Kılıçdaroğlu'ndan '15 Temmuz' mesajı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'un yıl dönümünde yayımladığı mesajında "Mutlaka ama mutlaka, hain terör örgütünün siyasi ayağını ortaya çıkaracak; hesabı, bu eli kanlı ve karanlık yapının tüm faillerinden soracağız" dedi.
15.07.2023 Politika
Bakan Tunç: Cezaevlerinde 15 bin civarında terör örgütü mensubu var
Bakan Tunç: Cezaevlerinde 15 bin civarında terör örgütü mensubu var Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, darbe davalarının devam ettiğini belirterek, “Şu anda cezaevlerinde 15 bin civarında terör örgütü mensubu var ve cezalarını çekmeye devam ediyorlar”dedi.
14.07.2023 Politika
Bakan Kacır: 450 milyon dolarlık desteği önümüzdeki hafta KOBİ’lerimize sunacağız
Bakan Kacır: 450 milyon dolarlık desteği önümüzdeki hafta KOBİ’lerimize sunacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Dünya bankası ile 450 milyon dolarlık bir desteği önümüzdeki haftalardan itibaren yine KOBİ’lerimizin toparlanması adına bölgedeki KOBİ’lere sunuyor olacağız. Bu program kapsamında 11 ilimizdeki küçük ve orta ölçekli büyüklükteki işletmelerimize 120 bin ila 500 bin TL’lik bir desteği sağlıyor olacağız’’ dedi.
14.07.2023 Gündem
Emeklilere yüzde 25 zam
Emeklilere yüzde 25 zam En düşük memur maaşını 22 bin TL olarak düzenleyen, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine yüzde 25 oranında zam yapılmasını da içeren ekonomik torba teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
8.07.2023 Gündem
Memur maaşı teklifi komisyonda
Memur maaşı teklifi komisyonda En düşük memur maaşının 22 bin 17 liraya yükseltilmesini de içeren ve çeşitli kanunlarda değişiklik öngören 17 maddelik ekonomik torba yasa teklifinin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başladı.
8.07.2023 Ekonomi
Evine saldırı yapılan Belediye Başkanı, OHAL istedi
Evine saldırı yapılan Belediye Başkanı, OHAL istedi Paris’in banliyölerinden biri olan L’Hay-les-Roses’un Belediye Başkanı Vincent Jeanbrun, devam eden şiddetli protestolarla ilgili dün gece evine yapılan saldırı sonrasında basına açıklama yapıp OHAL ilan edilmesini istedi. Jeanbrun’un eşi ve iki çocuğundan biri, olay sırasında yaralandı.
2.07.2023 Dünya
CHP’li Tanrıkulu: CHP olarak kayyum uygulamasına karşıyız
CHP’li Tanrıkulu: CHP olarak kayyum uygulamasına karşıyız CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kayyum uygulamasına kesin bir biçimde karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Ayrıca ittifak partileri olarak da böyle bir sorumluluğumuzu da ortak politikalar metninden de geçirmiş durumdayız” dedi.
25.05.2023 Politika
CHP'li Özel: Her kim ki Abdullah Öcalan'ı serbest bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin kere belasını versin
CHP'li Özel: Her kim ki Abdullah Öcalan'ı serbest bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin kere belasını versin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Türkiye'nin dört bir tarafında söylediğimiz şeyi söyleyeyim. Her kim ki Abdullah Öcalan'ı serbest bırakmayı aklından geçirmektedir, Allah onun bin kere belasını versin. Türk'le Kürt’ün, Aleviyle- Sünni'nin, Laz'la- Çerkez'in kardeşliğine barış içinde yaşamasına kullandığı oyla seçtiklerine saygı gösterilmesine sonuna kadar arkasındayız. Terörün adı nereden gelirse gelsin, adı İŞİD'de olsa PKK'da olsa her türlü terörün karşısındayız." dedi.
23.05.2023 Politika
Depremzede esnafın yerel ürünleri bir ayda binden fazla haneye ulaştı
Depremzede esnafın yerel ürünleri bir ayda binden fazla haneye ulaştı Turkcell, Kahramanmaraş depremlerinden sonra afet bölgesini iyileştirmek için hayata geçirdiği ‘Gönül Bağı Projeleri’nin bir ayağı olan ‘Gönül Bağı Pasajı’ ile depremzede esnafın ve yerel üreticinin ürünlerini, bir ayda ülkenin farklı bölgelerindeki binden fazla haneye ulaştırdığını açıkladı.
11.05.2023 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

özgür özel chp Ekvador ohal isyan

Ohal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.