Özhaseki

Özhaseki

Son dakika özhaseki haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özhaseki gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özhaseki haber sayfamızda...

Özhaseki

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 586 ozhaseki haberi bulunmuştur.
Bakan Özhaseki: ‘En riskli' diye adları zikredildiği halde hiç çalışma yapmayanlar var
Bakan Özhaseki: ‘En riskli' diye adları zikredildiği halde hiç çalışma yapmayanlar varÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Türkiye'de deprem bölgeleri içinde 'en riskli' diye adları her gün zikredildiği halde dönüp de bu konularda hiç çalışma yapmayanlar var. Sadece konuşuyorlar. Algı oluşturuyorlar. Polemiği seviyorlar. Bütün bunları dinliyoruz. Cevap bile vermiyoruz. Yetki sizde kardeşlerim. Yine seçim geliyor. En çok sorulacak soru bu olması gerekiyor. Boş laflarla, polemiklerle gün geçiriyorsa o zaman bunun da hesabını sormak herhalde vatandaşa düşer" dedi.
9.12.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Adıyaman'ı hızla ayağa kaldıracağız
Bakan Özhaseki: Adıyaman'ı hızla ayağa kaldıracağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Adıyaman'da, şehir merkezine yapacağımız konut ve iş yerlerini sosyal donatı alanlarıyla birlikte tamamlayarak şehrimizi hızla ayağa kaldıracağız" dedi.
9.12.2023Politika
Galatasaray ve TOKİ arasında 300 deprem konutu için protokol imzalandı
Galatasaray ve TOKİ arasında 300 deprem konutu için protokol imzalandıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Galatasaray Spor Kulübü arasında, deprem bölgesine 300 kalıcı konut yapımıma yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
7.12.2023Spor
Bakan Özhaseki: Şu ana kadar 2 milyon 200 bin konutu değiştirdik
Bakan Özhaseki: Şu ana kadar 2 milyon 200 bin konutu değiştirdikÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 2012'de çıkartılan Kentsel Dönüşüm Yasası'nı hatırlatıp, "Şu ana kadar Türkiye'de 2 milyon 200 bin konutu değiştirdik. 400 binin inşaatı devam ediyor" dedi.
5.12.2023Politika
Bakan Özhaseki: Kilis'te 1045 deprem konutunu bu ay teslim edeceğiz
Bakan Özhaseki: Kilis'te 1045 deprem konutunu bu ay teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kilis'te 1045 deprem konutunun bu ay hak sahiplerine teslim edileceğini duyurdu.
3.12.2023Politika
Bakan Özhaseki: Hatay'da ay sonuna kadar 6 bin 979 evimizi teslim edeceğiz
Bakan Özhaseki: Hatay'da ay sonuna kadar 6 bin 979 evimizi teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hatay'da depremin ardından yapımına başlanan 45 bin 186 bağımsız bölümün inşasının devam ettiğini belirterek, "Bu ay sonuna kadar, toplam 6 bin 979 evimizi hak sahibi kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
2.12.2023Politika
Emine Erdoğan, Dubai'de iklim elçisi gençlerle bir araya geldi
Emine Erdoğan, Dubai'de iklim elçisi gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Expo City Dubai'de düzenlenen 'Yeşil Bir Gelecek İçin İklim Görüşmeleri' programında, iklim elçisi gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, toprakla ilişkisini hiç kaybetmemiş ülkelerin de sorumlusu olmadıkları iklim krizleriyle yüzleştiğini belirterek, "Başta Afrika olmak üzere, Asya ve Latin Amerika'yı da bu evrensel mücadeleye ikna etmek için adil bir iklim eylem planını hayata geçirmek kaçınılmazdır" dedi.
1.12.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ne katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti.
30.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: 'Kayıp ve Zarar Fonu' içerisinde olmamız elzemdir
Bakan Özhaseki: 'Kayıp ve Zarar Fonu' içerisinde olmamız elzemdirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişiklerinden olumsuz şekilde en çok etkilenen ülkelerden birisiyiz. 'Kayıp ve Zarar Fonu' içerisinde olmamız elzemdir, kaçınılmazdır" dedi.
30.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Kol kola girip inşallah geleceği inşa edeceğiz
Bakan Özhaseki: Kol kola girip inşallah geleceği inşa edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bizler dava adamıyız. Bizim tarihe ve medeniyetimize karşı sorumluluğumuz, insanımıza karşı ise borcumuzun olduğuna inanıyoruz. Ekip olarak hep birlikte kol kola girip inşallah geleceği inşa edeceğiz" dedi.
26.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: 6 ay içinde 100 bin civarında köy evimizi bitireceğiz
Bakan Özhaseki: 6 ay içinde 100 bin civarında köy evimizi bitireceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "200 bin evin yapımına başladık. 6 ay içinde 100 bin civarında köy evimizi bitireceğiz. Yeni başlattığımız yapıları da en geç 1 sene içinde bitireceğiz. Böylelikle herkesin hakkını vererek, yaralarını sararak ve zararlarını tazmin ederek bu işin içinden çıkacağız" diye konuştu.
25.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: Yerinde dönüşüme 245 bin başvuru yapıldı
Bakan Özhaseki: Yerinde dönüşüme 245 bin başvuru yapıldıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem felaketinin ardından başlatılan yerinde dönüşüm projesine şu ana kadar 245 bin kişinin başvurduğunu söyledi.
24.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Türkiye deprem açısından en riskli 5 ülkeden birisi
Bakan Özhaseki: Türkiye deprem açısından en riskli 5 ülkeden birisiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem açısından dünyanın en riskli 5 ülkesinden birinin Türkiye olduğunu söyledi.
23.11.2023Politika
Malatya'da 3 dakika arayla 5.2 ve 4.7 büyüklüğünde deprem
Malatya'da 3 dakika arayla 5.2 ve 4.7 büyüklüğünde depremMalatya'nın Battalgazi ilçesinde Richter ölçeğine göre 3 dakika arayla 5.2 ve 4.7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem çevre il ve ilçelerden de şiddetle hissedilirken, bölgede vatandaşlar panik ve korku ile ev ve işyerlerinden dışarıya çıktı. Alınan ilk bilgilere göre depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, 6 Şubat depreminde hasar gören binalara girilmemesi konusunda uyarılar yapıldı.
23.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız
Bakan Özhaseki: 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişikliğiyle mücadeleyi siyaset üstü ve sınır tanımayan konular olarak ele alıyoruz. Gökyüzünde bombaların değil; kuş cıvıltılarının olduğu yemyeşil bir dünyaya giden lokomotifin öncülüğünü yapmak istiyoruz. 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız. Çocuklarımıza yeşil süper güç Türkiye'yi, miras olarak bırakacağız" dedi.
23.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: Depremzedeler için yapılan 200 bin konut yakında bitecek
Bakan Özhaseki: Depremzedeler için yapılan 200 bin konut yakında bitecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde 200 bin konutun yapımının yakın zamanda biteceğini belirtip, "Bir ay sonra Cumhurbaşkanımızın o bölgeyi ziyaretleriyle birlikte vatandaşlarımıza ev teslimine başlıyoruz. 100 bin civarında köy evlerimizi 6 ay içerisinde bitireceğiz, onları da çelikten yapıyoruz" dedi.
21.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: Amerika ve AB ülkeleri vahşeti izlemeye devam ediyor
Bakan Özhaseki: Amerika ve AB ülkeleri vahşeti izlemeye devam ediyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Vahşi İsrail bütün vahşeti ile insanlık adına utanılacak işler yapıyor. Cumhurbaşkanımızın gayretleri bütün dünya kamuoyunu ayağa kaldırırken ne yazık ki 'güçlü ülkeyiz' diyen Amerika, 'medeni ülkeyiz' diye her fırsatta etrafa ders vermeye çalışan AB ülkeleri vahşeti izlemeye devam ediyor" dedi.
18.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: Yol, bir medeniyettir; bunu unutmayalım
Bakan Özhaseki: Yol, bir medeniyettir; bunu unutmayalımÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yol, bir medeniyettir. Bunu unutmayalım. Eğer sizin yolunuz yoksa ticaret gelişmez, turist gelmez. Ürettiğiniz malı satamazsınız. 6 bin kilometre civarında olan Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan çift yol, 29 bin kilometreye ulaştı. Nihayetinde 50 kilometre olan tünel uzunluğu vardı. Şu anda her yere o tünellerle ulaşabiliyoruz. 711 kilometreye çıktı" dedi.
17.11.2023Politika
Bakan Tekin: Okul yapılarımızın olası depremlere karşı hazırlık durumlarını değerlendirdik
Bakan Tekin: Okul yapılarımızın olası depremlere karşı hazırlık durumlarını değerlendirdikMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kayseri'de yaptığı açıklamada, "İlin eğitim ve öğretim süreçleriyle ilgili alınması gereken kararların, özellikle 6 Şubat'la beraber biraz daha hassas olduğumuz binalarımızın, okul yapılarımızın olası depremlere karşı hazırlık durumlarında değerlendirmelerimizi yaptık" dedi.
16.11.2023Eğitim
Bakan Özhaseki, Azerbaycan’da
Bakan Özhaseki, Azerbaycan’daÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi temaslarda bulunmak üzere dün akşam Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.
15.11.2023Dünya
Bakan Özhaseki: Çelik ev teknolojisinin Türkiye'ye kazandırılması lazım
Bakan Özhaseki: Çelik ev teknolojisinin Türkiye'ye kazandırılması lazımÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde çelikten köy evlerinin yapılmasının bilim insanları tarafından önerildiğini belirterek, "Ne kadar çelik gideceğini çıkardık, çelikçilerle konuştuk, fiyatlarını aldık. 100 bine yakın çelik ev yapılacak. 9 büyüklüğünde deprem bile olsa yıkılmayacak bir ev tipi olacak. Bu teknolojinin de Türkiye’ye kazandırılması lazım" dedi.
11.11.2023Politika
Türkiye ve Azerbaycan arasında imzalanan 'yapı' anlaşması Resmi Gazete'de
Türkiye ve Azerbaycan arasında imzalanan 'yapı' anlaşması Resmi Gazete'deTürkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan Kahramanmaraş'ta konut, ilköğretim okulu, anaokulu ve kültür merkezi yapımı ile ilgili iş birliği anlaşması Resmi Gazete’de yayımlandı.
11.11.2023Gündem
Özhaseki: Bazı belediye başkanları deprem kapısına geldiği halde kımıldamıyor
Özhaseki: Bazı belediye başkanları deprem kapısına geldiği halde kımıldamıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunda bazı belediyelerin yeteri kadar emek vermediğini belirterek, "Düğünlere gitmek kolay, cenazelere gitmek kolay, sokaklarda gezmek kolay. Ne yazık ki bazı belediye başkanı arkadaşlarımız deprem kapısına geldiği halde kımıldamadan bir polemik konusuyla bu işi götürmekte de devam ediyor. Bu da işin en üzücü tarafı" dedi.
10.11.2023Politika
Bakan Özhaseki: TOKİ, 1779 sosyal konutu teslim etmeye başladı
Bakan Özhaseki: TOKİ, 1779 sosyal konutu teslim etmeye başladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca inşaatı tamamlanan 1779 sosyal konutun, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını açıkladı.
8.11.2023Gündem
Özhaseki: Bir sene içinde konut fiyatları yavaş yavaş düşecek
Özhaseki: Bir sene içinde konut fiyatları yavaş yavaş düşecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konut fiyatlarına ilişkin, "Deprem bölgesinde yaklaşık 800 bine yakın bağımsız bölüm yapılacak. İstanbul'a birkaç senede 500-600 bin konut yapacağız. TOKİ de sosyal konutlar noktasında çeşitli sayılar verdi, hatta kuralar çekildi. Bütün bunları önümüzdeki bir sene içinde devreye aldığımızda, fiyatların yavaş yavaş düşmeye başladığını göreceksiniz" dedi.
7.11.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

bakan özhasekikonutDepremÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği BakanıMehmet Özhaseki

Özhaseki ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.