Pakistan

Pakistan

Son dakika Pakistan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pakistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pakistan haber sayfamızda...

Pakistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.833 pakistan haberi bulunmuştur.
İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı
İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı 102 bin 266 hisselik kurbanı Türkiye dâhil 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Vakıf ayrıca, 16 ülkede 42 bin 245 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etti.
19.06.2024 Kurumsal
Dünya genelinde 9 ülke, nükleer silahlar için 91 milyar dolar harcadı
Dünya genelinde 9 ülke, nükleer silahlar için 91 milyar dolar harcadı Nükleer Silahların Tamamen Ortadan Kaldırılması için Uluslararası Kampanya (ICAN), 2023’te 9 ülkenin nükleer silahlar için toplam 91.4 milyar dolar harcama yaptığını, 2022’ye kıyasla 10.7 milyar dolar daha fazla harcama yapıldığını duyurdu.
17.06.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ve Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile telefonda görüştü.
16.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
16.06.2024 Politika
Pakistan'daki Ordu Devlet Okulu'na düzenlenen saldırıda ölenler için tören düzenlendi
Pakistan'daki Ordu Devlet Okulu'na düzenlenen saldırıda ölenler için tören düzenlendi Pakistan'ın Peşaver kentindeki Ordu Devlet Okulu'na (APS) 2014 yılında yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden olan öğrenciler ve personel için Ankara'daki APS Peşaver Şehitleri Anıtı'nda anma töreni düzenlendi.
11.06.2024 Politika
Bakan Güler, Pakistan Genelkurmay Başkanı Mirza ile görüştü
Bakan Güler, Pakistan Genelkurmay Başkanı Mirza ile görüştü Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara'da, Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sahir Shamshad Mirza ile bir araya geldi.
10.06.2024 Politika
Bakan Güler: TSK, bölücü örgütün terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir
Bakan Güler: TSK, bölücü örgütün terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Terör örgütünün Suriye uzantılarının, Arap nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sözde yerel seçim yapma gayretleri dikkat çekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) güney sınırlarının hemen ötesinde bölücü örgütün bir terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir" dedi.
10.06.2024 Gündem
Genelkurmay Başkanı Gürak, Pakistanlı mevkidaşı Mırza ile görüştü
Genelkurmay Başkanı Gürak, Pakistanlı mevkidaşı Mırza ile görüştü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Ankara'da Pakistan İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sahir Shamshad Mırza ile bir araya geldi.
10.06.2024 Gündem
Karamollaoğlu, D-8 ülkelerinin dışişleri bakanlarına mektup gönderdi
Karamollaoğlu, D-8 ülkelerinin dışişleri bakanlarına mektup gönderdi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, D-8 üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarına birer mektup gönderdi. Mektuplar, elçilikler aracılığıyla ilgili ülkelere ulaştırıldı. Gönderilen mektuplarda, Gazze’de yaşanan katliamın artık sadece kınama ile geçiştirilemeyeceği ifadeleri yer aldı.
7.06.2024 Politika
Papara, Money 20/20 Europe'ta yeni ürününü tanıttı
Papara, Money 20/20 Europe'ta yeni ürününü tanıttı Finansal teknoloji şirketi Papara, Avrupa'nın finans ve teknoloji odaklı ekosistem buluşması Money 20/20 Europe'ta bu yıl da yerini aldı. Papara, etkinlikte Amerikan borsalarında parçalı hisse alım ve satımını mümkün kılan yeni yatırım ürününü duyurdu. Yeni ürünle, 20 milyon Papara kullanıcısı Nasdaq ve NYSE'de işlem gören hisse senetlerine 1 dolardan başlayarak yatırım yapabilecek.  
7.06.2024 Ekonomi
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildi
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) 2025-2026 döneminde geçici üye olarak görev yapmak için Somali, Pakistan, Panama, Yunanistan ve Danimarka seçildi. Geçici üyelik yapacak ülkeler Ekvador, Japonya, Malta, Mozambik ve İsviçre'nin yerine seçildi.
7.06.2024 Dünya
Motosikletiyle dünya turuna çıkan Hintli Meenakshi Das İstanbul'a ulaştı
Motosikletiyle dünya turuna çıkan Hintli Meenakshi Das İstanbul'a ulaştı Hintli fitness hocası Meenakshi Das, dünya çapında bir rekor kırma hedefiyle, motosikletle 77 bin kilometrelik bir yolculuğa çıktı. Hindistan'dan başlayarak 18 bin kilometre kat eden kadın Türkiye'ye ulaştı. Bu süreçte yaşadıklarını anlatan Meenakshi Das, “4 ay önce başladığım bu yolculuğa çıkmak hiç de kolay olmadı. Başta 15 yaşındaki kızım olmak üzere, önce ailemi ikna ettim, ardından ciddi bir hazırlık süreci geçirdim. Türkiye’de hem ikram hem misafirperverlik hem de teknik destek anlamında çok rahat bir yolculuk geçirdim. Bu ilgi ve yardımseverlik açıkçası beni oldukça etkiledi” dedi.
3.06.2024 Gündem
Türk Hava Kuvvetleri'nin 113. Yılı coşkuyla kutlandı
Türk Hava Kuvvetleri'nin 113. Yılı coşkuyla kutlandı Türk Hava Kuvvetlerinin 113. Yılı coşkuyla kutlandı. Türk Hava Müzesi'nde düzenlenen kutlama programında, F-16, F-4 ve Süper Mushshak uçakları alçak uçuş gösterisi düzenledi. Program kapsamında söyleşi yapan Hava Pilot Yüzbaşı Emrah Bayrı, havacı olmak isteyen gençlerin sorularını cevapladı.
1.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen EFES-2024 Tatbikatı'nda, "Terör örgütünün halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz. Daha önce de bu konudaki politikamızı çok net ortaya koyduk. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecektir" dedi.
30.05.2024 Politika
CANiK ve Grup şirketleri EFES-2024’te yer aldı
CANiK ve Grup şirketleri EFES-2024’te yer aldı CANiK ve SYS Grup şirketleri olan UNIROBOTICS, AEI Systems ve MECANIK EFES-24 Tatbikatı’na katılım sağladı. Tatbikat kapsamında oluşturulan Savunma Sanayi Sergisi’nde açılan ortak stant alanında 23-30 Mayıs tarihlerinde SYS Grup şirketlerinin milli modern silah sistem ve konseptleri sergilendi.
30.05.2024 Ekonomi
Papara, Pakistan merkezli SadaPay’i satın aldı
Papara, Pakistan merkezli SadaPay’i satın aldı Papara, Pakistan merkezli SadaPay’in yüzde 100’ünü satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla Papara, Avrupa’dan sonra Orta Doğu ve Güney Asya pazarına giriş yaptı.
30.05.2024 Ekonomi
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek'
THY'nin 2033 hedefi, 'Yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'e yükselecek' Türk Hava Yolları (THY) 2033 yılında yurt dışı uçuş destinasyon sayısı 345'ü yükseleceği ve filodaki uçak sayısının 800'ü geçeceği açıklandı.
23.05.2024 Ekonomi
İran Büyükelçiliği'nde taziye defteri
İran Büyükelçiliği'nde taziye defteri İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nde, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için taziye defteri açıldı, bayraklar yarıya indirildi.
21.05.2024 Video
İran Büyükelçiliği'nde taziye defteri
İran Büyükelçiliği'nde taziye defteri İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nde, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için taziye defteri açıldı, bayraklar yarıya indirildi.
21.05.2024 Dünya
Bakan Fidan, İslamabad Büyükelçiliği’ni ziyaret etti
Bakan Fidan, İslamabad Büyükelçiliği’ni ziyaret etti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Pakistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında İslamabad Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.
20.05.2024 Dünya
Bakan Fidan: Pakistan ile ikili ilişkileri geniş bir alanda ilerletme kararı aldık
Bakan Fidan: Pakistan ile ikili ilişkileri geniş bir alanda ilerletme kararı aldık Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Pakistan ziyareti kapsamında Pakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ishaq Dar ile yaptığı görüşmeyi takiben ortak basın toplantısı düzenledi.
20.05.2024 Dünya
Bakan Fidan, Pakistanlı mevkidaşı Dar ile bir araya geldi
Bakan Fidan, Pakistanlı mevkidaşı Dar ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Pakistan’da Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed İshak Dar ile görüştü.
20.05.2024 Dünya
Bakan Fidan, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü
Bakan Fidan, Pakistan Başbakanı Şerif ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Pakistan’ın başkenti İslamabad’da Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile bir araya geldi.
20.05.2024 Dünya
Reisi ve Abdullahiyan’ın ardından dünya liderlerinden taziye mesajları
Reisi ve Abdullahiyan’ın ardından dünya liderlerinden taziye mesajları İran’ın sekizinci Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesi üzerine dünya liderleri, taziye mesajları paylaştı.
20.05.2024 Dünya
Bakan Fidan, Pakistanlı mevkidaşı Dar ile bir araya geldi
Bakan Fidan, Pakistanlı mevkidaşı Dar ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Pakistan’da Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed İshak Dar ile görüştü.
20.05.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Pakistan bakan fidan taziye erdoğan Bakan Güler

Pakistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.