Pandemi

Pandemi

Son dakika pandemi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pandemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pandemi haber sayfamızda...

Pandemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.238 pandemi haberi bulunmuştur.
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Video
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Kurumsal
Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülü
Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülüKoronavirüs salgınında ilk aşıyı duyuran ve geliştiren Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin'e Vehbi Koç Vakfı tarafından 'İnsanlığa Üstün Hizmet' ödülü verildi.
25.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Cezaların yeniden ele alınmasında fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları, bizim için ayrıca talimattır. Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalar somutlaşınca Cumhurbaşkanı'mız ve kamuoyuna açıklayacağız" dedi.
25.06.2022Gündem
Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar’dan Portekiz’de küresel iş birliği çağrısı
Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar’dan Portekiz’de küresel iş birliği çağrısıEnerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, Portekiz’in Estoril kentinde 28’incisi düzenlenen EUREKA Küresel İnovasyon Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, iş dünyasının pandemi sonrası ortaya çıkan küresel ekonomik belirsizliklere karşı uluslararası iş birliğine gitmesi gerektiğini söyledi.
25.06.2022Ekonomi
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL.
24.06.2022Video
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da
1 hafta fiyatına ömür boyu tatil Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’daAntalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL
24.06.2022Advertorial
“Hibrit çalışma imkânı sunan şirketler avantajlı”
“Hibrit çalışma imkânı sunan şirketler avantajlı”Pandemi sonrası hibrit çalışma imkânı sunan şirketlerin avantajlı olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Ortağı Mehmet Eronat, “LinkedIn’de yaptığımız anket sonuçlarında çalışma hayatında yer alan profesyonellerin yaklaşık yüzde 80’i uzaktan çalışma ve hibrit çalışma modelleri konusunda beklentilerini dile getiriyor. Son dönemde salgının etkilerinin azalmasıyla işe alım süreçlerinde ilk sorulan sorulardan birisi şirketin çalışma modeli oluyor. Çalışanlarına uzaktan çalışma ve hibrit çalışma imkânı sunan şirketler işveren markası açısından avantajlı bir konuma geliyor” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Gümüşhane'de Covid-19 vakaları sıfırlandı
Gümüşhane'de Covid-19 vakaları sıfırlandıGümüşhane'de 2 haftadır Covid-19 vakasına rastlanılmadığı açıklandı. Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ulaş Karabay "Şu an son 1 aydır yoğun bakımda Covid-19 nedeniyle yatan hastamız kalmadı. 15 gündür de servis bölümümüzde yatan hastamız yok" dedi.
24.06.2022Sağlık-Yaşam
Covid-19 Çağrı Merkezi'ne gelen çağrı sayısı 10 binden 100'e düştü
Covid-19 Çağrı Merkezi'ne gelen çağrı sayısı 10 binden 100'e düştüSağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Covid-19 Çağrı Merkezi'ne gelen çağrılar, vakaların azalması ile büyük oranda düştü. Pandeminin pik yaptığı dönemde 450 personel ile 7 gün 24 saat hizmet verilen merkezde, şu an 75 kişi çalışıyor. Ankara Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Covid-19 Çağrı Merkezi Koordinatörü Ebru Aydal, "10 bine kadar çağrı aldığımız zamanlar oldu. Vakaların düşmesi ve aşılamanın artmasıyla şu an günlük ortalama aldığımız çağrı, 100'e kadar düştü" dedi.
24.06.2022Sağlık-Yaşam
Bakan Varank: Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attık
Bakan Varank: Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attıkDijitalist 2022 Kongresi'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Bir taraftan şehir hastaneleri ile en yenilikçi yapıları inşa ederken, diğer taraftan dünyanın belki de en nitelikli sağlık çalışanlarını yetiştirerek ülkemize kazandırdık. Sağlık çalışanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek adımlar attık. Tüm bu atılımlar sayesinde teknolojisi ve insanı kucaklayan yapısıyla dünyada örnek gösterilen bir sağlık ekosistemini inşa ettik"dedi.
24.06.2022Gündem
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da paylaşım ekonomisiyle tatil imkanı
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’da paylaşım ekonomisiyle tatil imkanıSur Yapı, ‘yeni nesil tatil’ anlayışıyla geliştirdiği Sur Yapı Tatil Evleri Antalya ile paylaşım ekonomisiyle tatil imkanı sunmayı hedefliyor. Antalya devre mülklerle, dört mevsim tatilin tapusu haziran döneminde 80 bin, temmuz ve ağustos döneminde 100 bin TL olarak açıklandı.
24.06.2022Kurumsal
Prof. Dr. Aydemir: Düzenli omega-3 alan çocukların zeka testleri daha yüksek
Prof. Dr. Aydemir: Düzenli omega-3 alan çocukların zeka testleri daha yüksek Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Aydemir, bir yaşından itibaren önerilen sıvı balık yağlarını düzenli kullanmanın çocukların sağlıklı gelişimi üzerine büyük faydaları olduğunu söyleyerek, “Amerikan Pediatri Akademisi'nin dergisinde yayımlanan bilimsel araştırma, hamilelik ve emzirme döneminden itibaren düzenli olarak omega-3 ihtiyacı karşılanan çocukların zekâ testlerinde diğerlerine oranla daha yüksek skorlar aldığını gösterdi” dedi.
24.06.2022Sağlık-Yaşam
TESKOMB Başkan Vekili Şarlı: Kredilerin yüzde 98'ini tahsil ettik
TESKOMB Başkan Vekili Şarlı: Kredilerin yüzde 98'ini tahsil ettik Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, "Verdiğimiz kredilerin yüzde 98'ini tahsil etmiş durumdayız. Bu da gerçekten arkadaşlarımızın kredi tahsisinde ne kadar isabetli karar verdiklerinin ve esnaf ve sanatkarımızın da borca olan sadakatinin göstergesidir" dedi.
23.06.2022Gündem
Prof. Dr. Nükhet Hotar DEÜ'nün 4 yılını değerlendirdi
Prof. Dr. Nükhet Hotar DEÜ'nün 4 yılını değerlendirdiDOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü'nde 4'üncü yılını tamamlayan Prof. Dr. Nükhet Hotar, gazetecilerle bir araya gelerek üniversitenin 4 yıllık yatırım, proje ve hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemi şartlarını da kapsayan 4 yıllık süreçte bilimsel alanda yapılan çalışmaların yanı sıra birçok uluslararası çalışmaya da imza attıklarının altını çizen Prof. Dr. Hotar, "Selçuk'ta gıda laboratuvarını 8 ayda bitirdik, diş hastanemizi son teknolojik cihazlarla açtık, Kiraz'da veterinerlik fakültemizi hayata geçirdik, Aliağa'da mesleki ve çevresel hastalıklar hastanemizi 1 yıl içinde bitireceğiz. 2 bin 500 kişilik yurt projemiz başlıyor" dedi.
23.06.2022Eğitim
Düşük bütçeli tatil arayışları, alternatif konaklama türlerinin cazibesini artırdı
Düşük bütçeli tatil arayışları, alternatif konaklama türlerinin cazibesini artırdıGiderek artan tatil harcamaları, tatilcileri bungalov, tiny house, glamping gibi alternatif konaklama seçeneklerine yöneltti. Zincir otellere kıyasla yüzde 50 maliyet avantajı sunan alternatif konaklama seçeneklerini tek bir adreste buluşturduklarını söyleyen Hepsi Bungalov'un kurucusu İlker Kulaksız, "Asos’a 2 kilometre uzaklıktaki Kadırga Koyu’nda bungalovlarda 2 kişilik yarım pansiyon konaklamanın günlük faturası 1000 TL civarında” dedi.
23.06.2022Ekonomi
Yurt dışı tatilinde Güney Kore’ye ilgi artıyor
Yurt dışı tatilinde Güney Kore’ye ilgi artıyor Okulların kapanmasıyla tatil sezonu açılırken, yurt dışına gitmek isteyen birçok kişi rotasını vize zorunluluğunun olmadığı ülkelere çevirdi. Türk vatandaşlarına 1 Nisan’da yeniden vize muafiyeti tanıyan Güney Kore, Türkiye ile tarihten gelen dostluk bağlarının yanı sıra kültürel ve sosyal benzerliklerinden dolayı da yoğun ilgi görüyor.
23.06.2022Ekonomi
Dijitalleşen milyonlarca belge 140 bin ağacı korudu
Dijitalleşen milyonlarca belge 140 bin ağacı korudu Son yıllarda birçok sektörde dijitalleşme ön plana çıkarken, vergi teknolojileri alanında yazılımlar üreten YTÜ Yıldız Teknopark firmalarından SNI, geliştirdiği ürünlerle karbon ayak izinin azaltılmasına destek oluyor. Kurulduğu günden bu yana sistemleri üzerinden 700 milyon e-dönüşüm belgesi ve 1.3 milyon seviyesinde raporlamanın iletildiği firma bu sayede 140 bin ağacın korunmasını sağladı.
23.06.2022Ekonomi
47 yılda 9 bin pul biriktirdi
47 yılda 9 bin pul biriktirdiVan'ın İpekyolu ilçesinde, 7 yaşındayken evlerine gelen mektup pulunu sökerek biriktirmeye başlayan, 3 çocuk babası İlhami Acar (54), bu alışkanlığını 47 yıldır sürdürüyor. Tanıdık arkadaşlarıyla mektuplaşıp, değişik ülkelerden de pul getirten Acar, pulları ve pandemi döneminde yaptığı yağlı boya tablolarını, arkadaşına ait dükkanın bir köşesinde sergiliyor. Acar, "Şu anda birçok ülke ve Osmanlı dönemine ait pullar olmak üzere koleksiyonumda 9 bine yakın pul var" dedi.
23.06.2022Video
47 yılda 9 bin pul biriktirdi
47 yılda 9 bin pul biriktirdiVan'ın İpekyolu ilçesinde, 7 yaşındayken evlerine gelen mektup pulunu sökerek biriktirmeye başlayan, 3 çocuk babası İlhami Acar (54), bu alışkanlığını 47 yıldır sürdürüyor. Tanıdık arkadaşlarıyla mektuplaşıp, değişik ülkelerden de pul getirten Acar, pulları ve pandemi döneminde yaptığı yağlı boya tablolarını, arkadaşına ait dükkanın bir köşesinde sergiliyor. Acar, "Şu anda birçok ülke ve Osmanlı dönemine ait pullar olmak üzere koleksiyonumda 9 bine yakın pul var" dedi.
23.06.2022Foto Galeri
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu
BSH Türkiye, yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurduBSH Türkiye, değişen iş dünyasına uygun yeni nesil iş modeli uygulaması Weflex’i duyurdu. Uzun yıllardır dijital uygulamalara ve yeni nesil yetkinliklere yatırım yapan şirket, pandemi ve dijitalleşmenin etkileriyle yeni bir iş modeli geliştirdi. Bu doğrultuda çalışanlarına otonom, esnek, yaratıcı, keyifli ve yüksek performanslı bir iş ortamı sunmayı hedefleyen şirket, bu yeni dönemde yüzde 50 uzaktan çalışma modelini de hayata geçiriyor.
22.06.2022Kurumsal
Sosyal medyada güzel görünme kaygısı çocuklarda yeme bozukluklarını tetikledi
Sosyal medyada güzel görünme kaygısı çocuklarda yeme bozukluklarını tetiklediPandemi döneminde sosyal medyayı daha sık kullanan çocuklarda, selfielerde daha güzel görünmek kaygısıyla, yeme bozukluğu görülmeye başladığı belirtildi. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof Dr. Serap Erdine, aşırı iştah kaybı yani anoreksiya nevroza hastalığının görülme sıklığında da büyük oranda artış yaşandığını belirtti. Prof. Dr. Erdine, ailelerin aşırı yeme veya aşırı iştah kaybı ile ortaya çıkan yeme bozukluklarını, 'Nasılsa normalleşmeyle beraber düzelir' diyerek ihmal etmemesi gerektiğini, gelişme çağındaki çocuklardaki beslenme bozukluklarının beyin gelişimini de etkilediğini vurgulayarak, uzman yardımına başvurmaları gerektiğini kaydetti.
22.06.2022Video
Sosyal medyada güzel görünme kaygısı çocuklarda yeme bozukluklarını tetikledi
Sosyal medyada güzel görünme kaygısı çocuklarda yeme bozukluklarını tetikledi Pandemi döneminde sosyal medyayı daha sık kullanan çocuklarda, selfielerde daha güzel görünmek kaygısıyla, yeme bozukluğu görülmeye başladığı belirtildi. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof Dr. Serap Erdine, aşırı iştah kaybı yani anoreksiya nevroza hastalığının görülme sıklığında da büyük oranda artış yaşandığını belirtti. Prof. Dr. Erdine, ailelerin aşırı yeme veya aşırı iştah kaybı ile ortaya çıkan yeme bozukluklarını, 'Nasılsa normalleşmeyle beraber düzelir' diyerek ihmal etmemesi gerektiğini, gelişme çağındaki çocuklardaki beslenme bozukluklarının beyin gelişimini de etkilediğini vurgulayarak, uzman yardımına başvurmaları gerektiğini kaydetti.
22.06.2022Sağlık-Yaşam
36 yıl öğretmenlik yaptı, 70 yaşında avukat oldu
36 yıl öğretmenlik yaptı, 70 yaşında avukat olduEdirne'de 36 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Ahmet Atay (70), öğrenci affıyla döndüğü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezuniyetinin ardından tamamladığı stajyerliği ile avukatlık mesleğine ilk adımını attı. Atay, "Gençler beni görünce veya adliye stajımı yaparken çok ilginç şeylerle karşılaştım. Polis merkezine gittiğimizde stajyer avukat olduğuma inanamadılar. Kimliğimi gösterince hepsi çok büyük bir saygı gösterdiler" dedi.
22.06.2022Video
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu
E-ticaretteki yükseliş girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu Pandemide çok hızlı bir yol kat eden e-ticaret, girişimci adaylarını eğitimlerde buluşturdu. Stoksuz ticaret, dijital ve organik pazarlamayı da içine alan uçtan uca e-ticaret eğitimi sunan platformlar, sektöre yeni girişimciler kazandırıyor. Kendi işini kurma cesareti gösteremeyenler, bu eğitimlerle maliyet tasarrufu ve rekabet avantajı elde edebiliyor.
22.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

sağlıkAntalyapandemiısı yalıtımıdalmaçyalı

Pandemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.