Yatırım

Yatırım

Son dakika yatırım haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yatırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yatırım haber sayfamızda...

Yatırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.525 yatirim haberi bulunmuştur.
Türk iş insanı Panama’ya fahri başkonsolos olarak atandı
Türk iş insanı Panama’ya fahri başkonsolos olarak atandıTrabzonlu iş insanı ve aynı zamanda Bosna Hersek vatandaşı Fatih Kol, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi tarafından Panama'ya fahri başkonsolos olarak atandı.
6.12.2023Politika
Yılmaz, 7'nci Türk-Türkmen Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon toplantısına katıldı
Yılmaz, 7'nci Türk-Türkmen Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon toplantısına katıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkmenistan'da 7'nci Dönem Türk-Türkmen Hükümetlerarası Ekonomik Komisyon (HEK) Toplantısı'na başkanlık ederek, komisyon protokolünün imza törenine katıldı.
6.12.2023Dünya
Sur Tatil Evleri GYO halka arz oluyor
Sur Tatil Evleri GYO halka arz oluyorSur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzında talep toplama tarihleri belli oldu. Halka arzda, 7- 8 Aralık’ta 49,18 TL sabit fiyatla talep toplanacak.
6.12.2023Ekonomi
İkinci depremin merkez üssü Elbistan'a 10 milyar TL'lik konut yatırımı
İkinci depremin merkez üssü Elbistan'a 10 milyar TL'lik konut yatırımıKahramanmaraş'ta 6 Şubat'taki ikinci depremin merkez üssü olan Elbistan'a, 2 bin konut daha yapılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını belirten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, "Çevre düzenlemesi, altyapısıyla beraber 10 milyar TL'lik bir yatırımdan bahsediyoruz" dedi.
6.12.2023Foto Galeri
Mustafa Akboğa, Esenyurt Belediye Başkan aday adayı oldu
Mustafa Akboğa, Esenyurt Belediye Başkan aday adayı oldu Mustafa Akboğa, Esenyurt Belediye Başkanlığına AK Parti’den aday adayı olduğunu duyurdu.
6.12.2023Politika
Vodafone Business, yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni Ankara’da açtı
Vodafone Business, yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni Ankara’da açtıVodafone Business, yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni Ankara’daki yeni merkezinde hayata geçirdi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, yeni merkeziyle işletmelerin siber güvenlik tarafında duyduğu ihtiyaçlara en etkin şekilde yanıt verdiklerini söylerken, önümüzdeki dönemde de bu alandaki yatırımlarını artırarak devam edeceklerini belirtti.
6.12.2023Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İslam dünyası tüm sorunlara rağmen dimdik ayakta kalmaya devam edecektirCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, "İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kuruluş gayesinin Kudüs davası olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bizlerin gayretleriyle, İslam dünyası dışardan dayatılan tüm sorunlara rağmen dirayetini koruyarak dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. 2025 yılı sonunda ulaşmayı hedeflediğimiz İİT-içi ticaret hacmi ise yüzde 25'tir. Dünya Ticaret Örgütü'nün verilerine göre dijital olarak sunulan hizmetlerin küresel ihracatı 2005 yılından bu yana üç kattan fazla artmış bulunmaktadır. Ayrıca, dijital teknolojilerin 2030 yılına kadar her yıl yüzde 2 oranında ticareti artıracağı tahmin edilmektedir" ifadelerini kullandı.
5.12.2023Politika
Girişim sermayesi yatırım fonu SPK'dan onay aldı
Girişim sermayesi yatırım fonu SPK'dan onay aldıHedef Portföy ve WePlay Ventures'ın ortak girişimiyle kurulan WePlay GSYF'nin, ermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alarak yatırımcılara sunulduğu duyuruldu. Single asset modeliyle kurulan girişim sermayesi yatırım fonu; Türkiye, Avrupa ve Orta Asya'da 8 ülkeden 38 farklı oyun girişimini portföyünde bulunduran oyun yatırım şirketi WePlay Ventures'a ortak olacak.
5.12.2023Ekonomi
“Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor"
“Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor"Araştırma şirketi Companiesmarketcap tarafından yayımlanan ve piyasa değerine göre en büyük varlıkları içeren listede, Bitcoin'in 12. sırada yer aldığı görüldü. Bitcoin; piyasa değeriyle Eli Lilly, Visa, TSMC gibi şirketleri geride bıraktı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Bitcoin dijital bir varlık ve yatırım aracı olduğundan, bir şirketle yalnızca piyasa değeri açısından karşılaştırılması doğrudan yatırım tercihlerini etkileyecek sonuçlar vermemeli. Yine de Bitcoin ve Ethereum'un piyasa değerleri, bu iki dijital varlığın ekonomik etkisine dair ipuçları taşıyor. Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor" dedi.
5.12.2023Ekonomi
TÜİK: Çevre koruma harcamaları 2022'de arttı
TÜİK: Çevre koruma harcamaları 2022'de arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), çevre koruma harcamalarının 2022 yılında bir önceki yıla göre 111,4 artarak toplam 140,3 milyar TL olduğunu açıkladı.
5.12.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldiTürkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komite'nin Dokuzuncu Toplantısı nedeniyle Katar'a ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Emirlik Divanı’nda bir araya geldi.
4.12.2023Politika
Bakan Bayraktar: Toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aştı
Bakan Bayraktar: Toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aştıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün itibarıyla toplam kurulu kapasitemiz 106 gigawatt seviyesini aşarken yenilenebilir enerjinin payı yüzde 55'e ulaştı. Bu tablo Avrupa'da 5'inci, dünyada ise 12'inci olan Türkiye'nin sürdürülebilir enerji çözümleri noktasındaki kararlılığını gözler önüne sermektedir" dedi.
4.12.2023Ekonomi
ÇATES'in halka arzına yoğun katılım
ÇATES'in halka arzına yoğun katılımTÜRKİYE'nin ilk ve tek yerli taş kömürü santrali Çatalağzı Termik Santrali'nin (ÇATES) halka arzı kapsamında 30 Kasım-1 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşen talep toplamaya, yoğun katılım sağlandı. Şirketin halka arzına, planlananın 3,7 katı talep gerçekleşti.
4.12.2023Ekonomi
Bakan Ersoy: Özgür Özel emek hırsızlığı yerine, kendi belediyelerine kızmalıdır
Bakan Ersoy: Özgür Özel emek hırsızlığı yerine, kendi belediyelerine kızmalıdırKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e yönelik, "Özel, emek hırsızlığı yapmak yerine kendi belediyelerine, el atmadıkları trafik, su ve daha birçok altyapı sorunu dolayısıyla kızmalıdır. '5 yıl boyunca ne hizmet yaptınız' diye sorgulamalıdır. Yapılanlar ve yapılmayanlar ortadadır" dedi.
4.12.2023Politika
Seçil Erzan'ın ifadelerinde adı geçen meclis üyesi, görevinden ve partisinden istifa etti
Seçil Erzan'ın ifadelerinde adı geçen meclis üyesi, görevinden ve partisinden istifa ettiÜnlü futbolcuları dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan’ın ifadelerinde adı geçen Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi AK Parti'li Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere, partisinden ve görevinden istifa etti.
4.12.2023Gündem
Erdoğan: Gazze kasabı Netanyahu, Miloseviç nasıl yargılandıysa yargılanacaktır
Erdoğan: Gazze kasabı Netanyahu, Miloseviç nasıl yargılandıysa yargılanacaktırİslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 39. Bakanlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda Gazze kasabı olan Netanyahu, bir savaş suçlusu olmanın ötesinde kesinlikle Gazze kasabı olarak aynı Miloseviç nasıl yargılandıysa, bu yargılanacaktır. Gazze'nin yeniden imarıyla ilgili hazırlıklara da şimdiden başlamalıyız. İsrail'in Gazze'yi insansızlaştırma politikalarına karşı da çok net bir duruş sergilemeliyiz. Farklı hevesler peşinde koşan İsrailli yöneticilere şu gerçeği bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Gazze, bir Filistin toprağıdır. Gazze Filistinlilerindir, ebediyen de öyle kalacaktır" dedi.
4.12.2023Politika
FAO Direktörü Dongyu: Gıda için yatırım yapmak, büyük kazançlar sağlayacak
FAO Direktörü Dongyu: Gıda için yatırım yapmak, büyük kazançlar sağlayacakBirleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Qu Dongyu, değişen iklimin artık gıda ve tarım krizine dönüştüğünü belirterek, küçük ölçekli çiftçilerin iklim kaynaklı felaketlerden giderek daha fazla etkilendiğini ve çiftçilere hem ekonomik hem de ekonomi dışı kayıp ve hasarlarla ilgili destek verilmesi gerektiğini söyledi. Dongyu, "İklim ve gıda krizleri birbirinden ayrılamaz. İklim değişikliğine karşı tarım-gıda sistemleri çözümlerine yatırım yapmak, insanlar ve dünya için büyük kazançlar sağlayacaktır" dedi.
4.12.2023Gündem
THY ile Riyadh Air arasında iş birliği anlaşması
THY ile Riyadh Air arasında iş birliği anlaşmasıTÜRK Hava Yolları (THY) ve Riyadh Air arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Buna göre yolcular her iki havayolunun uçuş ağından yararlanma imkanına sahip olacak.
4.12.2023Ekonomi
Trabzonspor - Kayserispor maçının ardından
Trabzonspor - Kayserispor maçının ardındanSüper Lig’in 14'üncü haftasında Trabzonspor, sahasında Kayserispor'a 1-0 mağlup oldu. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Kayserispor Teknik Direktörü Recep Uçar, müsabaka sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
3.12.2023Spor
Bolat: Hedef Suudi Arabistan ile 30 milyar dolarlık karşılıklı ticaret
Bolat: Hedef Suudi Arabistan ile 30 milyar dolarlık karşılıklı ticaretTicaret Bakanı Ömer Bolat Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu açılış törenine katıldı. Bolat, "İlk 9 ay itibariyle yüzde 4,7'lik ekonomik büyüme oranı sağladık. OECD ve G20 ülkeleri arasında bu yıl en yüksek büyümeyi sağlayan ilk iki ülke arasındayız. Türkiye'nin dış ticareti de geçen yıl itibariyle 620 milyar dolara ulaşmıştır. 254 milyar dolar ihracatımız vardır. 366 milyar dolar civarında da ithalatımız gerçekleşmiştir" dedi.
3.12.2023Politika
Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri olduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, geliştirdiği 'From Your Eyes' uygulaması ile Togg'un gözü olan görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023Video
Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri oldu
Görme engelli Zülal, geliştirdiği teknolojiyle Togg'un gözleri olduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, geliştirdiği 'From Your Eyes' uygulaması ile Togg'un gözü olan görme engelli genç girişimci Zülal Tannur ile bir araya geldi.
3.12.2023Politika
Ordu’ya ikinci 'kayak merkezi' için bakanlıktan onay
Ordu’ya ikinci 'kayak merkezi' için bakanlıktan onayOrdu'da ikinci kayak merkezi için hazırlanan projeye Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 'uygun' raporu verildi. Uludağ ve Palandöken gibi önde gelen kayak merkezlerine rakip olması hedeflenen proje kapsamında 2 bin 700 rakımda bulunan Göndeliç Tepesi’nde 4 bin hektar alan üzerine Çambaşı Kayak Merkezi'nden sonra denize en yakın ikinci kayak merkezi inşa edilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, “Ordu’nun avantajı denize, havalimanına en yakın kayak pistinin olması. Denizden çıkan kimse aynı gün yayla turizmine geçmiş olacak” dedi.
3.12.2023Video
Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi
Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesiA Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi (Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan, Lüksemburg) ile eşleşti. Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.
3.12.2023Video
Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi
Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesiA Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi (Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan, Lüksemburg) ile eşleşti. Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.
3.12.2023Spor

Benzer Haber Etiketleri

yatırımdijitalCumhurbaşkanı ErdoğantoggFrom Your Eyes'

Yatırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.