Yatırım

Yatırım

Son dakika yatırım haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yatırım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yatırım haber sayfamızda...

Yatırım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.114 yatirim haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: Büyükelçilerimizin makam aracı olarak TOGG kullanması taraftarıyım
Bakan Varank: Büyükelçilerimizin makam aracı olarak TOGG kullanması taraftarıyımSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un 2023'ün ilk çeyreğinde yollarda olacağını belirterek, "Ben şahsen, dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil eden büyükelçilerimizin makam aracı olarak TOGG kullanması taraftarıyım. Türk mühendislerinin, teknisyenlerinin, girişimcilerinin kabiliyetlerini göstermenin en güzel yollarından biri, Türkiye dışındaki her yerde, üzerinde Türk bayrağıyla süzülen Türkiye'nin otomobili olacaktır" dedi.
11.08.2022Politika
Bakan Nebati: Benzin ve motorinde vergi, AB ortalamasından yüzde 14 daha düşük
Bakan Nebati: Benzin ve motorinde vergi, AB ortalamasından yüzde 14 daha düşükHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türkiye bugün benzin ve motorinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tamamından daha düşük vergi alan ülke konumuna gelmiştir. Benzin ve motorinde ülkemizde uygulanan vergiler AB ortalamasından yaklaşık yüzde 14 daha düşük seviyededir" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hidroelektrik yatırımları seferberliği başlattık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hidroelektrik yatırımları seferberliği başlattıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye gibi kaynakları sınırlı bir ülke için sudan elektrik üretimi sayesinde yurt içinde kalan paranın kritik kalkınma yatırımlarında kullanılması en az diğer hususlar kadar önemlidir. Hükumete geldiğimiz bu anlayışla hidroelektrik yatırımları seferberliği başlattık. Kamunun bu yatırımlarla görevli kuruluşu Devlet Su İşleri (DSİ), yanında özel sektörü de etkin şekilde hidroelektrik santralleri inşasına yönelttik" dedi.
11.08.2022Politika
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahipULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Türkiye’nin içinde bulunduğu ‘kronik cari açık, yüksek dış borç stoku ve yüksek enflasyon’ sorunlarını aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip olduğunu söyleyerek, “Yüksek kur politikası-reel faiz dengesini tesis edilmelidir. İhracatta katma değeri yüksek ürünlere daha fazla önem verilmesi, döviz getirici bir anlayışla firmaların hangi sektörlerde yatırıma öncelik verilmesi gerektiği, dış pazar çeşitliliğinin arttırılması, böylelikle cari açığı azaltıcı bu faktörlerin devlet eliyle devreye sokulması beklenmektedir” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bodrum'un yükselen trendi Asarlık bölgesi
Bodrum'un yükselen trendi Asarlık bölgesiTÜRKİYE'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Bodrum Yarımadası’nda bu yılın trendi olan Asarlık bölgesi oldu. Kış aylarında da rağbet gören bölge Bitez ile Bodrum merkez arasında bulunuyor. Gündönümü mevkii olarak bilinen yer, mavi bayraklı denize ve birçok plaja sahip.
11.08.2022Kurumsal
İzmir'de deprem konutlarının teslimi, 10 gün içinde tamamlanacak
İzmir'de deprem konutlarının teslimi, 10 gün içinde tamamlanacakİzmir'de, 30 Ekim 2020'deki 6.6'lık deprem sonrası 7 proje alanında inşa edilen konutların tamamının, 10 gün içinde hak sahiplerine teslim edileceği belirtildi.
11.08.2022Gündem
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos, Türkiye havalimanlarında konfor var
Bakan Karaismailoğlu: Avrupa havalimanlarında kaos, Türkiye havalimanlarında konfor varUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'nın, Avrupa havalimanlarını geride bırakarak birinciliğini her geçen gün sağlamlaştırdığını belirterek, "Avrupa havalimanlarında kaos var. Türkiye havalimanlarında konfor var. İstanbul Havalimanı gibi mega yatırımlarımız ve aldığımız diğer önlemler sayesinde bagaj, trafik ve uçuşlarda aksamalar, sıkıntılar yaşamıyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
Kalyon Holding ve IHC’den enerjide stratejik iş birliği
Kalyon Holding ve IHC’den enerjide stratejik iş birliğiKalyon Holding, dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden International Holding Company’nin (IHC) iştiraki International Energy Holding (IEH) ile enerjide stratejik iş birliğine imza attı.
11.08.2022Ekonomi
Başkent EDAŞ, Karabük'te 1761 elektrik trafosunun bakımını gerçekleştirdi
Başkent EDAŞ, Karabük'te 1761 elektrik trafosunun bakımını gerçekleştirdiBaşkent EDAŞ, Karabük’te kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdüğünü duyurdu. Şirket, Karabük’te hizmet verdiği 1.761 trafo ve 7.706 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını devam ettirdi.
11.08.2022Kurumsal
Toroslar EDAŞ’tan Osmaniye’de bakım ve yatırım çalışması
Toroslar EDAŞ’tan Osmaniye’de bakım ve yatırım çalışmasıToroslar EDAŞ, Osmaniye’de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdüğünü duyurdu. Şirket, Osmaniye’de hizmet verdiği 2.833 trafo ve 12.472 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını devam ettirdi.
11.08.2022Kurumsal
Bakan Muş, Pakistan'a gidiyor
Bakan Muş, Pakistan'a gidiyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, Pakistan ile Türkiye arasında müzakereleri tamamlanan Mal Ticaret Anlaşması'nı imzalamak üzere yarın İslamabad'a gidecek.
11.08.2022Politika
İmamoğlu: Yağmur İstanbul'un doğusuna doğru kaymış durumda
İmamoğlu: Yağmur İstanbul'un doğusuna doğru kaymış durumdaİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Yağmur İstanbul'un doğusuna doğru kaymış durumda ve şu an itibariyle Kocaeli ve Sakarya hattında daha etkili olacağı öngörüsü var. Saat 15.00'e kadar İstanbul'da bu ihtimalin kapsamında, ama daha çok doğu ilçelerimizde, yani Şile, Pendik, Kartal, Tuzla hattında etkili olacağı öngörülüyor" dedi.
11.08.2022Gündem
MAP büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdi
MAP büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdiTürkiye’de Elektronik Veri Değişimi Uygulaması (EDI) hizmeti alanında 25 yıldır faaliyet gösteren MAP, büyümede rotayı Avrupa’ya çevirdi.
11.08.2022Ekonomi
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacakİstanbul, 20-21 Ağustos tarihlerinde kripto para topluluğu için önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Blokzincir ve ekonomi alanlarında konuşmacıların yer alacağı etkinlik ücretsiz olacak.
11.08.2022Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeli
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bankalarımızın, fonlama maliyetlerini de dikkate alarak, reel sektörümüze uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeleri beklenmektedir. Böylelikle reel sektörümüz, her türlü olumsuz koşulları en az hasarla atlatarak yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama azami katkıyı yapmaya devam edecektir" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Bakan Muş'tan 'çip' açıklaması: Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumda
Bakan Muş'tan 'çip' açıklaması: Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumdaTicaret Bakanı Mehmet Muş, dünyada yaşanan çip kriziyle ilgili, "Çipteki üretim yavaşladığı zaman elektronik cihazların ve otomobillerin üretimini yavaşlatıyor. Tabi bu telefon ve bilgisayarlara kadar kullanılabilen bir ürün. Burada Tayvan çok önemli bir üretici. Bununla ilgili bizim de yatırımlarımız var. Hatta Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumda” dedi.
10.08.2022Ekonomi
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardım
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardımABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna topraklarının patlayıcılardan arındırılması ve insani konularda destek için 89 milyon dolarlık yardım yapılmasının planlandığını duyurdu.
10.08.2022Dünya
Toroslar EDAŞ’tan Mersin’de yenileme ve yatırım çalışmaları
Toroslar EDAŞ’tan Mersin’de yenileme ve yatırım çalışmaları Toroslar EDAŞ, Mersin’de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetleri kapsamında çalışmalar gerçekleştirdi. Şirket, Mersin’de hizmet verdiği 11.479 trafo ve 42.098 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.
10.08.2022Kurumsal
Başkent EDAŞ’tan Kastamonu’ya bakım ve onarım yatırımı
Başkent EDAŞ’tan Kastamonu’ya bakım ve onarım yatırımıBaşkent EDAŞ, Kastamonu’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında hizmet verdiği 4 bin 725 trafo ve 21 bin 625 kilometre hat uzunluğunda bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini sürdürdü.
10.08.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022Gündem
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelim
Bakan Özer: Türkiye'nin eğitim gündeminden bağış olayını düşürelimUşak'ta 'Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakanlık olarak tüm okulların ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olduklarını belirtti. Özer, "Türkiye'nin eğitim gündeminden şu bağış olayını düşürelim artık" dedi.
9.08.2022Eğitim
“AVM içinde çalınan eşyaların müessese sorumluluğunda olmaması söz konusu değil”
“AVM içinde çalınan eşyaların müessese sorumluluğunda olmaması söz konusu değil”İzmir Barosu avukatlarından Alperen Cihan Çetinkaya, şu anda Türkiye’deki mahkumların yüzde 12.3’ünün hırsızlıktan hüküm giydiğini aktardı. AVM’lerde yaşanan hırsızlık olaylarının da arttığına dikkat çeken Çetinkaya, “AVM içinde kaybolan ve çalınan eşyaların müessese sorumluluğunda olmaması gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.
9.08.2022Gündem
Toroslar EDAŞ’tan Gaziantep’te bakım ve yatırım çalışmaları
Toroslar EDAŞ’tan Gaziantep’te bakım ve yatırım çalışmalarıToroslar EDAŞ, Gaziantep’te hizmet verdiği 9.657 trafo ve 23.743 kilometre hat uzunluğunda sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.
9.08.2022Kurumsal
AYEDAŞ Anadolu Yakası’nda 8 bin 119 kilometrelik hattın bakımını yaptı
AYEDAŞ Anadolu Yakası’nda 8 bin 119 kilometrelik hattın bakımını yaptıAYEDAŞ, kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2022 yılının ilk 6 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerinin  detaylarını açıkladı. Ekipler, bin 152 pano ile 47 trafo ve bin 775 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 8 bin 119 kilometrelik hattın bakımı tamamladı.
9.08.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakımBakan MuşyatırımTürkiyeBakan Karaismailoğlu

Yatırım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.