Platform

Platform

Son dakika platform haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan platform gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan platform haber sayfamızda...

Platform

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.564 platform haberi bulunmuştur.
İl Sağlık Müdürü Memişoğlu: Bağımlılık sadece sağlıkçıların yapacağı mücadele yöntemi değil
İl Sağlık Müdürü Memişoğlu: Bağımlılık sadece sağlıkçıların yapacağı mücadele yöntemi değilİstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Bağımlılıkla Mücadelede Entegre Katılımlı İşbirliği Platformu (EKİP) projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Bağımlılık sadece sağlıkçıların, birkaç kişinin değil, bütün herkesin ortak bakış açısıyla mücadeleye katılacağı bir mücadele yöntemi" dedi.
10.08.2022Video
İl Sağlık Müdürü Memişoğlu: Bağımlılık sadece sağlıkçıların yapacağı mücadele yöntemi değil
İl Sağlık Müdürü Memişoğlu: Bağımlılık sadece sağlıkçıların yapacağı mücadele yöntemi değil İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Bağımlılıkla Mücadelede Entegre Katılımlı İşbirliği Platformu (EKİP) projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Bağımlılık sadece sağlıkçıların, birkaç kişinin değil, bütün herkesin ortak bakış açısıyla mücadeleye katılacağı bir mücadele yöntemi" dedi.
10.08.2022Gündem
Türkiye'nin ilk SİDA'sının, seri üretimine başlandı
Türkiye'nin ilk SİDA'sının, seri üretimine başlandıTürkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı (SİDA) 11 metrelik ULAQ'ın prototipinin testler ve tatbikattaki başarısı sonrası bazı ülkelerden talepler üzerine yılda 50 adet üretimi için çalışmalara başlandı. SİDA'nın daha büyüğü ve üzerinde daha fazla silah sistemleri entegre edilebilecek üst segmentinin yapımı için de çalışıldığı belirtildi.
10.08.2022Video
Siber saldırılar 2022’de rekor tazeleyecek
Siber saldırılar 2022’de rekor tazeleyecekMart 2020'de belirgin bir biçimde artış göstererek geçtiğimiz iki yılda tehdit potansiyeli giderek artan siber saldırıların, 2022 sonunda rekor tazeleyeceği tahmin edildi. Geçtiğimiz iki yılda küresel çapta küçük işletmelere yönelik veri ihlallerinin yüzde 152 arttığı görüldü. Daha büyük organizasyonları hedefleyen saldırılardaki artış yüzde 75 olarak ölçülürken, aradaki fark KOBİ’lerin siber risklere daha açık olduğu yönündeki endişeleri yeniden gündeme getirdi.
10.08.2022Teknoloji
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi
Paycell, online alışverişlere özel yeni uygulamasını hayata geçirdi Dijital ödeme platformu Paycell, online alışverişlere özel yeni e-ticaret ve ödeme çözümü Paycell Vitrin’i hayata geçirdiğini duyurdu.
8.08.2022Teknoloji
Sokak müzisyenleri ‘Sanat Sokakta’ etkinliğinde buluştu
Sokak müzisyenleri ‘Sanat Sokakta’ etkinliğinde buluştuÜmraniye Belediyesi sokak sanatçılarına fırsat vermek amacıyla Sanat Sokakta etkinliğini düzenledi. Sokak müzisyenlerinin şarkılar söylediği etkinliğe, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
İstanbul'da iple erişim teknisyenlerinin zorlu mesaisi
İstanbul'da iple erişim teknisyenlerinin zorlu mesaisiŞişli'de 153 metre yüksekliği olan gökdelenin camlarını temizleyen iple erişim teknisyenlerinin cesaret isteyen çalışması drone ile görüntülendi. İstanbul'un kuş bakışı görüntüsü ve boğaz manzarası mest etti.
8.08.2022Video
Milli gözcü TOGAN'ın ilk teslimatları yapıldı
Milli gözcü TOGAN'ın ilk teslimatları yapıldıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, başkanlık bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) tarafından milli imkanlarla geliştirilen, mini gözcü İHA sistemi TOGAN'ın ilk teslimatlarının yapıldığını açıkladı.
7.08.2022Gündem
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurdu
Bakan Kasapoğlu: 'Seyahatsever'e 50 bine yakın gencimiz başvurduGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin seyahat ederken 81 ildeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklamasına imkan tanıyan 'Seyahatsever' projesine şu ana kadar 50 bine yakın başvuru yapıldığını söyledi.
5.08.2022Gündem
Ahbap, kesimden kaçıp 25 gün sonra yakalanan kurbanlığı satın aldı
Ahbap, kesimden kaçıp 25 gün sonra yakalanan kurbanlığı satın aldıBalıkesir'de Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan ve 25 gün sonra yakalanan kurbanlık inek, Haluk Levent'in başkanlığını yaptığı Ahbap Platformu tarafından satın alınarak İzmir'deki barınağa gönderildi.
5.08.2022Gündem
Yerli ve milli uçaksavar CANiK M2 QCB testleri başarıyla geçti
Yerli ve milli uçaksavar CANiK M2 QCB testleri başarıyla geçtiSavunma Sanayii Başkanlığı ile imzalanan Platform Makineli Tüfeği projesi (PMT 12.7) kapsamında geliştirilen yerli ve milli 12.7 x 99 mm uçaksavar CANiK M2 QCB (Quick Change Barrel), tüm Ar-Ge, test ve kalifikasyon süreçlerini başarıyla geçti. Son üç yıllık dönemde Ar-Ge ve ekipmanlara yönelik yaklaşık 600 milyon TL yatırım yapılan CANiK M2 QCB, Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından da kalifiye edilerek envantere alındı.
4.08.2022Teknoloji
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’de
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’deAvrupa, ABD ve MENA bölgesinde adından sıkça söz ettiren kripto para borsası SkyBitPro'nun Türkiye’ye yatırım yaptı. Konuya ilişkin konuşan SkyBitPro Dubai CEO’su Sarullah Tabea, “17 ülkede ve 32 şehirde hizmet veren SkyBitPro olarak, İtalya, İspanya, Dubai, ABD ve Birleşik Krallık'tan sonra Türkiye’ye açılıyoruz” dedi.
4.08.2022Ekonomi
Dijital medya yatırımları yüzde 151 artışla 19 milyar TL sınırına dayandı
Dijital medya yatırımları yüzde 151 artışla 19 milyar TL sınırına dayandıPandeminin yaşamın tüm alanlarında yarattığı dijitalleşme hareketi, dijital medya yatırımlarını hareketlendirdi. Deloitte tarafından hazırlanan 2021 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu’na göre, Türkiye’de toplam dijital medya yatırımları yüzde 151 artışla 18 milyar 867 milyon TL’ye ulaştı. Perakende, yayıncılık ve bilgi teknolojilerinin pastadan en büyük payı aldığı dijital reklam faaliyetlerinde video yatırımları neredeyse 3 kat artış gösterdi. Yatırımların yüzde 73’ünde ise mobil platformlar hedeflendi.
1.08.2022Ekonomi
Türk Hava Yolları’nın online alışveriş sitesi Shop&Miles yenilendi
Türk Hava Yolları’nın online alışveriş sitesi Shop&Miles yenilendiTürk Hava Yolları’nın çatısı altında 2014 yılından bu yana ‘online’ alışveriş sitesi olarak hizmet veren Shop&Miles web sitesi hem teknolojik hem de tasarım olarak tamamen yeni bir görünüme kavuştu. Platformun yenilenmesine ilişkin konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Müşteri memnuniyeti ve sadakatinin artırılması açısından yeni web sitesini geliştirmeye ve daha kullanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz. Shopandmiles.com’un dünyada da en çok tercih edilen sayılı alışveriş platformlarından biri olacağını düşünüyorum. Bu yıl THY 75 milyona yakın yolcu taşıyacak. İstanbul Havalimanı’ndaki filomuzu iki katına çıkarabilecek potansiyelimiz var. Bu potansiyeli de gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.
27.07.2022Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 'sahibinden.com' için soruşturma kararı
Rekabet Kurulu'ndan 'sahibinden.com' için soruşturma kararıRekabet Kurulu, 'sahibinden.com' hakkında dahil olduğu pazardaki hakim durumunu aşırı fiyat uygulayarak kötüye kullandığı iddiasıyla soruşturma başlattı.
27.07.2022Gündem
Gösteri merkezinde yunus ölümüne tepki
Gösteri merkezinde yunus ölümüne tepkiMuğla'nın Marmaris ilçesindeki gösteri merkezinde 1 yunus öldü. Yunuslara Özgürlük Platformu ve hayvan hakları örgütü Media On Taiji Ocean Defenders'in kurucusu Tracey Özdemir duruma tepki gösterdi.
25.07.2022Gündem
Ankara'da engelli çiftin lunaparka alınmamasına tepki
Ankara'da engelli çiftin lunaparka alınmamasına tepkiAnkara'da, akülü tekerlekli sandalyeli engelli çiftin, daha önce akülü tekerlekli sandalye ile bir çocuğun ayağı ezildiği gerekçesiyle lunaparka alınmadığı iddia edildi. Aktif Engelliler Platformu üyesi engelliler duruma tepki gösterdi.
22.07.2022Gündem
Fenomenlerin gelir karnesi açıklandı
Fenomenlerin gelir karnesi açıklandı Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla hızla büyüyen sosyal medya platformları, birçok kişi için gelir kaynağına dönüşürken, markaların yüzde 68’i de fenomenlere ayırdığı pazarlama bütçesini artırıyor. Influencerlar için içerik platformuna dönüşen yerli internet sitesi, sosyal medya fenomenlerinin gelir karnesini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, düzenli içerik paylaşan fenomenler, 2-3 sene içinde aylık 20 ila 30 bin TL arasında gelire ulaşıyor.
21.07.2022Ekonomi
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandı
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandıTaraftar etkileşim platformu Socios.com'un Türkiye'deki futbolseverlerin sosyo-kültürel alışkanlıkları, taraftarlık tercihleri ve dijital eğilimlerini öğrenmek üzere geçtiğimiz futbol sezonunda yaptığı geniş kapsamlı araştırma sonuçlandı. Araştırmaya 50 bine yakın futbolsever katıldı.
20.07.2022Spor
Online ticaret platformlarının oluşturduğu küresel pazar 10 milyar doları aşacak
Online ticaret platformlarının oluşturduğu küresel pazar 10 milyar doları aşacak Online ticaret platformlarına ilgi gün geçtikçe artıyor. The Business Research Company tarafından sağlanan veriler, online ticaret platformlarının oluşturduğu küresel pazarın yıl sonunda 10 milyar doları aşacağına işaret ediyor. Ticaret platformları, sık sık düzenledikleri özel kampanyalarla pazarı büyütüyor.
20.07.2022Ekonomi
Vodafone Busıness, TGBD ile iş birliği gerçekleştirdi
Vodafone Busıness, TGBD ile iş birliği gerçekleştirdiVodafone Business, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’yle (TGBD) iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği çerçevesinde derneğe üye olan 50’den fazla teknopark içerisindeki tüm start-up’lara sabit metro ethernet çözümlerinde 24 aylık tekliflerde yüzde 50 indirim, mobil hat hizmetleri için de yine 24 aylık tekliflerde ilk 12 ayı ücretsiz olmak üzere son 12 ayda yüzde 61 indirim uygulanacak.
20.07.2022Ekonomi
Likidite krizleri kripto para piyasasında yatırımcının güvenini sarstı
Likidite krizleri kripto para piyasasında yatırımcının güvenini sarstı Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan blokzincir şirketi Huobi Global CFO’su Lily Zhang, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Zhang, “Likidite krizleri, endüstrinin geri kalanını etkileyen bulaşıcı etkiyi tetiklerken, kripto piyasasının değeri geçen Kasım ayında 3 trilyon doların üzerinde yüksek seviyedeyken 1 trilyon doların altına düştü, bu da yatırımcının güvenini sarstı” açıklamasında bulundu.
19.07.2022Ekonomi
‘Efsane Gençlik’ platformu ile indirimli alışveriş fırsatı
‘Efsane Gençlik’ platformu ile indirimli alışveriş fırsatıE-ticaret markası Hepsiburada, gençlere özel fırsat ve avantajlar sunduğu ‘Efsane Gençlik‘ isimli bir platform kurduğunu duyurdu. Yaş doğrulama özelliği bulunan uygulamayla 15-25 yaş arası tüm gençler ayrıcalıklarla alışveriş yapabilecek.
13.07.2022Ekonomi
Ozan Tufan: Türk oyuncuda hep bir kurban aranır ya, en tepedeki isim yıllarca hep ben oldum
Ozan Tufan: Türk oyuncuda hep bir kurban aranır ya, en tepedeki isim yıllarca hep ben oldumFenerbahçe'den Hull City'e transfer olan milli futbolcu Ozan Tufan, "Mental anlamda daha rahat olacağım için yurt dışını tercih ettim. Türkiye'de biraz yoruldum, kafa olarak çok yoruldum. 1 maç iyi oynayıp, 1 maç kötü oynayıp, Ozan maç seçiyor, kötü gibi cümleler beni çok rahatsız etti. Dediğiniz gibi Türk oyuncuda hep bir kurban aranır ya, o kurbanlardan birisi, en tepedeki isim yıllarca hep ben oldum. Beni üzen taraflardan birisi oydu" dedi.
12.07.2022Spor
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldı
Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu açıldıSektörde faaliyet gösteren tüm firma ve girişimlere açık olan Gıda İnovasyon Merkezi ve Türkiye Gıda İnovasyon Platformu (TÜGİP) hayata geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut tarafından açılan tesis, ileri teknoloji barındıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Merkez, 200 ileri teknolojili makine ve ekipmanı ile iş yapma kültürünü geliştirecek, yenilikçi ürün ve süreç geliştirilmesine katkı sağlayacak. Bu sayede işletmelerin AR-GE maliyetlerinin azalması hedefleniyor. Açılışta konuşan Varank, “Ülkemize ilk defa gıda sanayine yönelik bu kapsamda ve geniş imkanlara sahip bir altyapı kazandırmayı başarmış oluyoruz” dedi.
11.07.2022Video

Benzer Haber Etiketleri

bağımlılıkonlinealışverişkripto paraplatform

Platform ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.