Portre

Portre

Son dakika portre haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan portre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan portre haber sayfamızda...

Portre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 168 portre haberi bulunmuştur.
Ankara Palas Müzesi'ni bir ayda 49 bin 760 kişi gezdi
Ankara Palas Müzesi'ni bir ayda 49 bin 760 kişi gezdi Cumhuriyet'in ilk yapılarından Ankara Palas Müzesi'ni ilk bir ayda 49 bin 760 kişi ziyaret etti.
23.03.2024 Gündem
Hastane atıkları sanat eserine dönüştü
Hastane atıkları sanat eserine dönüştü   Hastane içerisinde geri dönüşüme atılan atık kan tüpü kapakları, ilaç atıkları gibi materyaller kullanılarak hazırlanan “Sanat İyileştirir” isimli sergi, Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde ziyarete açıldı. 15 eserden oluşan sergi 2 ay boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek.
11.01.2024 Video
Hastane atıkları sanat eserine dönüştü
Hastane atıkları sanat eserine dönüştü Hastane içerisinde geri dönüşüme atılan atık kan tüpü kapakları, ilaç atıkları gibi materyaller kullanılarak hazırlanan “Sanat İyileştirir” isimli sergi, Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde ziyarete açıldı. 15 eserden oluşan sergi 2 ay boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek.
11.01.2024 Kültür&Sanat
Beşiktaş Başkanı Çebi: Ödenmemiş borcumuz bulunmamaktadır
Beşiktaş Başkanı Çebi: Ödenmemiş borcumuz bulunmamaktadır Beşiktaş Kulübü, göreve gelecek yeni yönetimin acilen 25 milyon Avro'ya ihtiyacı olduğu yönündeki haberlere istinaden açıklama yaptı.
17.11.2023 Spor
Göremedikleri fotoğrafları, hazırlanan kitapla dokunarak anlamaya çalıştılar
Göremedikleri fotoğrafları, hazırlanan kitapla dokunarak anlamaya çalıştılar Bursa'da düzenlenen 'Aşık Veysel Fotoğraf Sergisi'nde görme engelli vatandaşlar, Aşık Veysel’in torunu Nazender Süzer Gökçe ve eşi Gürsel Gökçe tarafından özel olarak Braille alfabesiyle hazırlanan kitap sayesinde hem fotoğraflar hem de ünlü halk ozanının yaşamı hakkında bilgi sahibi oldu.
9.11.2023 Video
Uzaydan görülebilen Atatürk portresinin yenilenmesi için 4 bin ton beton kullanıldı
Uzaydan görülebilen Atatürk portresinin yenilenmesi için 4 bin ton beton kullanıldı Erzincan'daki Keşiş Dağı’na 31 yıl önce ressam Mustafa Aydemir'in 30 günde 3 bin gönüllü askerle yaptığı Atatürk portresi yenilendi. Uzaydan görülebilen ve dünyanın en büyük ve 100 sıra dışı eserinden biri olan portrenin yenilenmesinde 4 bin ton beton kullanıldı.
28.10.2023 Foto Galeri
Eski elektrik ve elektronik malzemeler Atatürk portresi oldu
Eski elektrik ve elektronik malzemeler Atatürk portresi oldu İzmir'de meslek lisesi öğrencileri Emre Savaş (15) ile Emre Yardımcı (15), kullanılmayan elektrik ve elektronik malzemeleri bir araya getirip, Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel Atatürk portresi tasarladı.
26.10.2023 Foto Galeri
Amasra’da Büyük İskender’e ait heykel başı bulundu
Amasra’da Büyük İskender’e ait heykel başı bulundu Bartın’ın Amasra ilçesinde, Roma dönemine ait yapıdaki kazıda heykel başı bulundu. Tarih uzmanları ile Kazılar ve Araştırmalar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan incelemede heykel başının Makedonya Kralı Büyük İskender’e ait olduğu tespit edildi, eser müzeye teslim edildi.
21.09.2023 Gündem
Düzce'de antik kentteki kazıda, Makedonya Kralı Büyük İskender’e ait portre başı bulundu
Düzce'de antik kentteki kazıda, Makedonya Kralı Büyük İskender’e ait portre başı bulundu Düzce'de, Konuralp Antik Kenti'nde arkeologlar tarafından yapılan kazıda bir portre başı bulundu. Tarih uzmanları ile Kazılar ve Araştırmalar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan incelemede portre başının Makedonya Kralı Büyük İskender’e ait olduğu tespit edildi. Kazıda bulunan eser müzeye teslim edildi.
20.09.2023 Gündem
Aşık Veysel, vefatının 50’nci yılında 25 bin avuç toprakla Bodrum’da anıldı
Aşık Veysel, vefatının 50’nci yılında 25 bin avuç toprakla Bodrum’da anıldı  Aşık Veysel, vefatının 50’nci yılında Bodrum’da anıldı. Anma etkinlikleri kapsamında 25 bin avuç toprakla Aşık Veysel’in dev portresi oluşturuldu.
1.09.2023 Kültür&Sanat
İYİ Partili Zorlu: Partiler kendi kimlikleriyle hizmet edemez oldu
İYİ Partili Zorlu: Partiler kendi kimlikleriyle hizmet edemez oldu İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkan Meral Akşener'in tüm partilerin ayrı ayrı yerel seçime girmesi çağrısına ilişkin, "Türk siyaseti yoruldu. Siyasi partiler kendi kimlikleriyle, öz bilinçleriyle, ortaya koydukları kuruluş felsefeleriyle milletimize hizmet edemez, rekabet edemez hale geldi" dedi.
29.08.2023 Politika
Tanımadığı kişilerin resmini çiziyor, hediye ederken video çekip sosyal medyada paylaşıyor
Tanımadığı kişilerin resmini çiziyor, hediye ederken video çekip sosyal medyada paylaşıyor Hakkari'de yaşayan resim öğretmenliği bölümü mezunu İbrahim Erarslan (23), sokakta tanımadığı insanların kara kalem resmini çizip hediye ediyor. Resmi verirken yaşananları kaydedip, sosyal medya hesabında paylaşan Eraslan, bu yolla da para kazanıyor. Eraslan, atanamadığı için artık üzülmediğini ve 1 milyon 500 bin takipçisinin olduğunu söyledi.
11.08.2023 Video
1,1 milyon düğümlü 3 boyutlu Atatürk halısı, müzenin baş köşesinde
1,1 milyon düğümlü 3 boyutlu Atatürk halısı, müzenin baş köşesinde Isparta'da halı, kilim ve etnografik ürünlerin sergilendiği Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Müzesi'nde sanatçı Ahmet Aksakal'ın yaptığı Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu 3 boyutlu halı sergileniyor. 1 milyon 186 bin 560 düğüm atılıp, 120 renk ip kullanılarak dokunan portre halı, müzede türündeki tek halı olma özelliği taşıyor.
17.07.2023 Video
1,1 milyon düğümlü 3 boyutlu Atatürk halısı, müzenin baş köşesinde
1,1 milyon düğümlü 3 boyutlu Atatürk halısı, müzenin baş köşesinde Isparta'da halı, kilim ve etnografik ürünlerin sergilendiği Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Müzesi'nde sanatçı Ahmet Aksakal'ın yaptığı Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının bulunduğu 3 boyutlu halı sergileniyor. 1 milyon 186 bin 560 düğüm atılıp, 120 renk ip kullanılarak dokunan portre halı, müzede türündeki tek halı olma özelliği taşıyor.
17.07.2023 Foto Galeri
Rembrandt’ın iki portre eseri, 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldı
Rembrandt’ın iki portre eseri, 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldı İngiliz müzayede evi Christie’s, Hollandalı ressam Rembrandt Harmenszoon van Rijn’e ait iki portrenin uzmanlarca biçilen fiyatın çok üstünde alıcı bularak 13 milyon 156 bin Euro’ya satıldığını duyurdu.
7.07.2023 Dünya
Ressam Klimt’in 'Yelpazeli Kadın' portresi 85 milyon sterline satıldı
Ressam Klimt’in 'Yelpazeli Kadın' portresi 85 milyon sterline satıldı Avusturyalı ressam Gustav Klimt’in Yelpazeli Kadın (Lady with a Fan) isimli portresi, İngiltere’nin başkenti Londra’da Sotheby’s tarafından düzenlenen müzayedede 85.3 milyon sterline alıcı buldu. Sotheby’s satışın, Avrupa’da en yüksek meblağa sahip müzayede satışı olduğunu duyurdu.
28.06.2023 Dünya
Kol ve bacaklarından sakat kalan Zozan: Resim çizmeye başladıktan sonra parmaklarım açıldı
Kol ve bacaklarından sakat kalan Zozan: Resim çizmeye başladıktan sonra parmaklarım açıldı  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, henüz 2 yaşındayken balkondan düşüp, her iki kol ve bacaklarından sakat kalan Zozan İliş (27), gittiği fizik tedavi merkezinde öğretmeninin önerisi üzerine resim çizmeye başladı. Omurilik kayması olduğu için kol ve bacaklarında gelişim geriliği olduğu teşhisi konulan İliş, resim yapmaya başladıktan sonra parmaklarının açıldığını söyledi.
14.03.2023 Video
‘Cumhuriyetin kadın ressamları’ sanatseverlerle buluşuyor
‘Cumhuriyetin kadın ressamları’ sanatseverlerle buluşuyor Ressam Öğr. Gör. Murat Karaova’nın “Kadın Ressamlarımız-1” sergisi 8 Mart’ta sanatseverle buluşuyor. Sergide; Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında yaşamış olan, resim sanatına iz bırakmış, adından söz ettirmiş kadın ressamlar yer alıyor. 
8.03.2023 Kültür&Sanat
2 bin 500 rakımlı yaylada düğün fotoğrafına ABD'den ödül
2 bin 500 rakımlı yaylada düğün fotoğrafına ABD'den ödül Rize'de, fotoğraf sanatçısı Ali Fuat Sarı'nın 2 bin 500 rakımlı Eğzar Yaylası’nda, kaya üzerinde gelin ve damat için çektiği düğün fotoğrafı, ABD'de düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasında onur ödülüne layık görüldü. Sarı, “Fotoğrafın uluslararası dili var. Güzel görüntüler elde ettik. Bunu fark edip, ödüle layık gördüler” dedi.
17.12.2022 Video
Liseli ressam Zeynep'in ilk sergisine köylüler çan ve zillerle destek verdi
Liseli ressam Zeynep'in ilk sergisine köylüler çan ve zillerle destek verdi Tekirdağ Kapaklı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi olan Zeynep Can(17), ilk resim sergisini Kırklareli'nin Beypınar köyünde kahvehanede açtı. Zeynep'e destek için kahvehane 2 gün boyunca organizasyona ayrılırken, köylüler ayrıca büyük ve küçük baş hayvancılıkta kullanılan yöresel çan ve zillerini de sergi süslemesine vererek destek oldular.
5.12.2022 Kültür&Sanat
Büyükçekmece'de 10 Kasım'a özel 'dev portreler' sergisi açıldı
Büyükçekmece'de 10 Kasım'a özel 'dev portreler' sergisi açıldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 84. yılında tüm Türkiye’de çeşitli törenler ile anıldı. Büyükçekmece Belediyesi de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında ressam Ergün Başar’ın ‘Atatürk: İz Bırakan İlkler Dev Portreler’ sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı. Sergi açılışının ardından tarihçi – yazar Sacide Bolcan ve ressam Ergün Başar’ın konuşmacı olduğu  ‘Atatürk’ün Ardından’ konulu söyleşi gerçekleştirildi.
10.11.2022 Gündem
Tozlu araç camlarında resim çiziyor
Tozlu araç camlarında resim çiziyor Hatay'da öğretmenlik yapan Beyza Topaloğlu, geçtiği cadde ve sokaklarda gördüğü tozlu araç camlarını tuval gibi kullanıp, resim çiziyor. Topaloğlu’nun parmağıyla tozu silerek yaptığı resimler, çevredekilerin de ilgisini çekiyor.
6.11.2022 Video
Kızılay Haftası ülke genelinde coşkuyla kutlandı
Kızılay Haftası ülke genelinde coşkuyla kutlandı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile başlayan ve 4 Kasım’a kadar süren Kızılay Haftası, Türkiye genelinde Kızılay’ı tanıtan ve Kızılaycılık ruhunu yansıtan çeşitli etkinlikler, bilgilendirici faaliyetler, sergiler ve yürüyüşlerle tüm hafta boyunca kutlandı.
6.11.2022 Gündem
Macaristan'da cesedi yakıldı, Yalova'da küllerinden portresi yapıldı
Macaristan'da cesedi yakıldı, Yalova'da küllerinden portresi yapıldı Yalova'daki Protestan ailenin Macaristan'da ölen anneleri Sara A.'nın (68) cansız bedeni, krematoryumda (ölülerin yakıldığı yer) yakıldı. Sara A.'nın vasiyeti üzerine küllerinin bir kısmı Tuna Nehri'ne, bir kısmı da İstanbul Boğazı'na döküldü. Sara A.'nın hatırasını yaşatmak isteyen ailesi, küllerin bir kısmını ise portre yapması için ressam Serap Lokmacı'ya (37) verdi. Lokmacı, 15 saatlik çalışmayla Sara A.'nın küllerinden portresini yaptı.
13.10.2022 Video
Macaristan'da cesedi yakıldı, Yalova'da küllerinden portresi yapıldı
Macaristan'da cesedi yakıldı, Yalova'da küllerinden portresi yapıldı Yalova'daki Protestan ailenin Macaristan'da ölen anneleri Sara A.'nın (68) cansız bedeni, krematoryumda (ölülerin yakıldığı yer) yakıldı. Sara A.'nın vasiyeti üzerine küllerinin bir kısmı Tuna Nehri'ne, bir kısmı da İstanbul Boğazı'na döküldü. Sara A.'nın hatırasını yaşatmak isteyen ailesi, küllerin bir kısmını ise portre yapması için ressam Serap Lokmacı'ya (37) verdi. Lokmacı, 15 saatlik çalışmayla Sara A.'nın küllerinden portresini yaptı.
13.10.2022 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

portre müze sergi resim Hastane atıkları

Portre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.