Propaganda

Propaganda

Son dakika propaganda haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan propaganda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan propaganda haber sayfamızda...

Propaganda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 881 propaganda haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan, "Gazze'de yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan 150 gazeteci İsrail güçleri tarafından öldürüldü. Birleşmiş Milletler personeli ve insani yardım görevlileri kurşunların hedefi oldu. İnsanı, insanlığından utandıracak ne kadar işkence, canilik ve ahlaksızlık varsa geride bıraktığımız 219 gün içerisinde Gazze'de ve işgal altındaki Filistin topraklarında işlenmiştir. Dahası bunlar öyle gizli saklı yapılmamış. Tüm dünyaya canlı yayınlarla izlettirilmiştir" dedi.
12.05.2024 Politika
DMM: İşgalci İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyiniz
DMM: İşgalci İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyiniz Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), "İsrail'in propaganda hesaplarından paylaşılan bir sosyal medya hesabının, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızına ait olduğu' yönündeki iddialar doğru değildir. İsrail'in dünya kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialarına itibar etmeyiniz" açıklamasını yaptı.
30.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda 'Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği' temasıyla düzenlenen 13'üncü Çalışma Meclisi Yemeği'nde konuştu. Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında yarın ülkemizle birlikte tüm dünyada coşkuyla kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum. Bu vesileyle helal rızık peşinde koşan tüm işçi kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Türkiye Yüzyılı’nın inşası için ter döken, emek veren her bir kardeşimden Allah razı olsun diyorum. Biliyorsunuz 1 Mayıs tarihi ülkemizde yıllarca gerilimin, kavganın, çatışma ve sokak olaylarının sembolü olarak görüldü. Bilhassa 1977 senesinde yaşanan faciadan dolayı her 1 Mayıs uzun süre şiddetin ve kaosun olduğu bir gün olarak algılandı. 2008 yılında 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü, 2009 yılından itibaren de resmi tatil ilan ederek buna son verdik. Ayrıca 2010 yılında 32 yıl sonra Taksim’i kutlamalara açan yine biz olduk. Böylece 1 Mayıs’ın hiçbir engellemeye, hiçbir gayrimeşru çabaya gerek duymaksızın, İşçi Bayramı olarak kutlanabilmesini temin ettik. Buna rağmen son günlerde muhalefet ve bazı marjinal yapılar Taksim tartışmaları ile 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalışıyor. Sembolik törenler haricinde Taksim Meydanı’nın miting yeri olmadığı, mitinge uygun bir altyapıya sahip olmadığı, herkesin malumu iken bu konudaki dayatmaları masum bulmadığımızı ifade etmek isterim’’ dedi.
30.04.2024 Politika
Bakan Yerlikaya: Taksim Meydanı, 1 Mayıs için uygun değildir
Bakan Yerlikaya: Taksim Meydanı, 1 Mayıs için uygun değildir İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bu yıl, 1 konfederasyon ve bazı sendikalar 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak için hem yazılı başvuruda bulundular hem de 'Taksim'de Buluşalım' çağrısı yapmaya devam ediyorlar. Ayrıca görüyoruz ki, terör örgütleri de son bir haftadır 54 sosyal medya hesabından, 'Taksim Meydanı'na gelin' çağrısı yapıyor. Burada çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum; Taksim Meydanı, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu' kapsamında belirlenen ve ilan edilen yer ve güzergahlar arasında değildir. Çünkü, Taksim Meydanı ve çevresi, konumu itibarıyla toplantı ve gösteri yürüyüşü için uygun değildir" dedi.
29.04.2024 Video
Bakan Yerlikaya: Taksim Meydanı, 1 Mayıs için uygun değildir
Bakan Yerlikaya: Taksim Meydanı, 1 Mayıs için uygun değildir İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bu yıl, 1 konfederasyon ve bazı sendikalar 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak için hem yazılı başvuruda bulundular hem de 'Taksim'de Buluşalım' çağrısı yapmaya devam ediyorlar. Ayrıca görüyoruz ki, terör örgütleri de son bir haftadır 54 sosyal medya hesabından, 'Taksim Meydanı'na gelin' çağrısı yapıyor. Burada çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum; Taksim Meydanı, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu' kapsamında belirlenen ve ilan edilen yer ve güzergahlar arasında değildir. Çünkü, Taksim Meydanı ve çevresi, konumu itibarıyla toplantı ve gösteri yürüyüşü için uygun değildir" dedi.
29.04.2024 Gündem
Terör örgütü PKK'ya 'Bozdoğan-30' operasyonu: 147 gözaltı
Terör örgütü PKK'ya 'Bozdoğan-30' operasyonu: 147 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, jandarma tarafından 19 ilde ve emniyet tarafından 15 ilde bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen 'Bozdoğan-30' operasyonlarında 147 örgüt üyesi şüphelinin yakalandığını duyurdu.
28.04.2024 Gündem
BBP lideri Destici’den 23 Nisan mesajı
BBP lideri Destici’den 23 Nisan mesajı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
23.04.2024 Gündem
Destici: Kim devletin varlığına kastediyorsa gereği yapılmalı
Destici: Kim devletin varlığına kastediyorsa gereği yapılmalı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “PKK’nın siyasi uzantısıyla ortaklık kurup bunun için ‘kayyum uygulamasına son versin’ diyen başta ana muhalefet partisinin genel başkanı ve sözcüleri olmak üzere onlara destek veren bütün siyasi parti genel başkanlarına ve sözcülerine sesleniyorum. Türk bayrağını kaldırdılar, İstiklal Marşı’nı okutmadılar niye susuyorsunuz? Teröristlerin heykellerini dikip törenlerle açılışını yapıyorlar. Niye bir tepkiniz yok? Kim devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, kardeşliğimize kastediyorsa; kim terörü ve destekliyorsa kanunlar ve hukuk gereğini yapmalı ve bunlara fırsat vermemelidir. Bir dakika dahi o koltuklarda tutmamalıdır” dedi.
20.04.2024 Politika
Emniyet verilerini paylaşan 'Bombacı Mülayim' polis çıktı, gözaltına alındı
Emniyet verilerini paylaşan 'Bombacı Mülayim' polis çıktı, gözaltına alındı Bitlis Emniyet Müdürlüğü'ne ait çeşitli verileri sosyal medya platformu ‘X’ üzerinden ‘BombacıMülayim01’ adıyla açtığı hesaptan paylaşan polis memuru V.K. görev yaptığı Trabzon'da, ona asılsız bilgi aktardıkları belirlenen 2 polis memuru ise Bitlis'te gözaltına alındı. V.K'nin el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemelerde, kişiye özel, gizli ve çok gizli ibareli yaklaşık 3 bin evrakı arşivlediği ayrıca hukuki yardım adı altında menfaat temin ettiği, kendisine para aktarımında bulunan birçok mağdurun da bulunduğu belirlendi.
17.04.2024 Gündem
Altun: İsrail, sadece uluslararası hukuku ihlal etmiyor, aynı zamanda soykırım uyguluyor
Altun: İsrail, sadece uluslararası hukuku ihlal etmiyor, aynı zamanda soykırım uyguluyor Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “İsrail, gazetecileri hedef alarak, sadece uluslararası hukuku ihlal etmiyor, aynı zamanda bir soykırım uyguluyor. Müslümanlara, Filistinlilere yönelik bir soykırım uyguluyor” dedi.
14.04.2024 Politika
Bakan Özhaseki: İnsanların gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz
Bakan Özhaseki: İnsanların gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Son seçimde de yine sizler destek verdiniz. 30 yıldır devam eden belediyecilik serüveni devam ediyor. Ufak bir ihtarı gördük, anladık onu da. Kendimize biraz daha çekidüzen vereceğiz daha çok gayret edeceğiz, daha çok çalışacağız, daha çok hizmet edeceğiz. İnsanların yine gönüllerindeki yerimizi perçinleyeceğiz bundan hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.
9.04.2024 Politika
İletişim Başkanlığı: 'AK Parti'de ByLock kullananlar ifşa oldu' iddiası doğru değildir
İletişim Başkanlığı: 'AK Parti'de ByLock kullananlar ifşa oldu' iddiası doğru değildir İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Terör örgütü FETÖ'nün propaganda hesaplarından paylaşılan bazı görüntülerle ilgili, 'AK Parti'de ByLock kullananlar ifşa oldu' iddiası doğru değildir" açıklamasında bulundu.
7.04.2024 Politika
Kozan'da MHP'den seçilen başkana 'geç istifa' itirazı
Kozan'da MHP'den seçilen başkana 'geç istifa' itirazı Adana'da Kozan Belediye Başkanlığını, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 28,05'ini alarak kazanan MHP'li Mustafa Atlı'nın görev yaptığı bankadan zamanında istifa etmediğini ileri süren Büyük Birlik Partisi (BBP) adayı Gürdal Topal, İlçe Seçim Kurulu'na itiraz etti. Atlı’nın avukatları tarafından propaganda sürecinde bu yöndeki eleştirilere yönelik yapılan açıklamada, “Mustafa Atlı bankada işçi olarak çalışmakta olup aday adayı olabilmek için görevinden ayrılması gerekmemektedir. Buna rağmen adaylık sürecinde bankadaki görevini layıkıyla ifa edemeyeceğini düşündüğü için kendi iradesiyle görevinden ayrılmıştır” denilmişti.
2.04.2024 Politika
Mansur Yavaş: Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir
Mansur Yavaş: Mansur Yavaş belediyeciliği tescillenmiştir Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “Bir demokrasi yarışı verilmiş, Ankaralının helal oylarıyla tüm Türkiye’de ‘Mansur Yavaş Belediyeciliği’ tescillenmiştir" dedi.
31.03.2024 Politika
Muharrem İnce: Seçim sonuçlarını şimdiden tanıyoruz; ama adil değil
Muharrem İnce: Seçim sonuçlarını şimdiden tanıyoruz; ama adil değil Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara'da oyunu kullandı. İnce, "Bu düğün meşru; ama adil değil. Seçim sonuçlarını daha şimdiden tanıyoruz; ama adil değil" dedi.
31.03.2024 Politika
Akşener: Seçim sonuçları bizim açımızdan iyi olacak
Akşener: Seçim sonuçları bizim açımızdan iyi olacak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da oyunu kullandı. Akşener, "Seçim sonuçlarının Türkiye açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bizim açımızdan da iyi olacağını düşünüyorum" dedi.
31.03.2024 Politika
İstanbul'da seçim yasakları ile birlikte parti bayrakları ve afişler toplandı
İstanbul'da seçim yasakları ile birlikte parti bayrakları ve afişler toplandı İstanbul'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin siyasi partilerin propaganda serbestliğinin sona ermesinin ardından gece boyunca belediye ekipleri, parti bayrakları ve afişlerini kaldırdı.
31.03.2024 Gündem
Suat Kılıç: Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız
Suat Kılıç: Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız Yeniden Refah Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Suat Kılıç, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yılının boşa geçtiğini ifade ettik. Bunu ifade ederken hakaret etmedik; ama şehrin kötü yönetildiğini söylemekten de imtina etmedik. Şehrin trafiği kötü, altyapısı kötü, altyapı kapasitesi artırılmadı, şehir ileri gitmedi, şehir gelişmedi, Ankara 5 yılda 10 yıllık gerileme kaydetti. Kararı Ankaralı verecek. Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız" dedi.
29.03.2024 Politika
Suat Kılıç: Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız
Suat Kılıç: Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız Yeniden Refah Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Suat Kılıç, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yılının boşa geçtiğini ifade ettik. Bunu ifade ederken hakaret etmedik; ama şehrin kötü yönetildiğini söylemekten de imtina etmedik. Şehrin trafiği kötü, altyapısı kötü, altyapı kapasitesi artırılmadı, şehir ileri gitmedi, şehir gelişmedi, Ankara 5 yılda 10 yıllık gerileme kaydetti. Kararı Ankaralı verecek. Ankaralının vereceği karara saygı duyacağız" dedi.
29.03.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Video
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Politika
İmamoğlu: Seçim güvenliğiyle ilgili insanlarımız tedirgindir, kaygılıdır
İmamoğlu: Seçim güvenliğiyle ilgili insanlarımız tedirgindir, kaygılıdır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları’nın İstanbul’da yapılacağını duyurduğu toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
27.03.2024 Politika
Suat Kılıç: Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti
Suat Kılıç: Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti Yeniden Refah Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Suat Kılıç, “Ankara’nın, Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti. Polatlı'ya içme suyu sözü verdiler, getirmediler. Şimdi reklamlarla, afişlerle, panolarla, pankartlarla ve televizyonlarla göz boyamaya çalışıyorlar, inanmayın” dedi.
26.03.2024 Video
Suat Kılıç: Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti
Suat Kılıç: Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti Yeniden Refah Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Suat Kılıç, “Ankara’nın, Polatlı'nın 5 yılı boşa geçti. Polatlı'ya içme suyu sözü verdiler, getirmediler. Şimdi reklamlarla, afişlerle, panolarla, pankartlarla ve televizyonlarla göz boyamaya çalışıyorlar, inanmayın” dedi.
26.03.2024 Politika
Meral Akşener: Seçim boyunca emeklileri konuştum
Meral Akşener: Seçim boyunca emeklileri konuştum İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu seçim boyunca emeklileri konuştum ve Sayın Erdoğan'a seslendim. 2023 seçimlerine giderken herkes bol keseden söyledi. Şimdi bir emekli maaşı 10 bin liraysa 4 bin lira da kira verdiğini düşünün. 6 bin lirayla geçinebilmesi imkansız" dedi.
25.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim suat kılıç 1 Mayıs ankara Yeniden Refah Partisi

Propaganda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.