Risk

Risk

Son dakika risk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan risk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan risk haber sayfamızda...

Risk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.133 risk haberi bulunmuştur.
Bartın'da dereler taştı, 6 ev için tahliye kararı verildi
Bartın'da dereler taştı, 6 ev için tahliye kararı verildiBartın kent merkezi ile ilçelerinde sağanak nedeniyle dereler taştı, çok sayıda ev ile tarım arazisini su bastı. Dere kenarındaki 6 ev için tahliye kararı verilirken, sel ve su baskınları uyarısı yapıldı.
26.06.2022Video
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Video
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”
“Yalıtımlı bina enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlıyor”Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ortak çalışmaları ile yürütülen, ısı yalıtımının termal konfora, enerji tasarrufuna ve insan sağlığına etkilerinin araştırıldığı projenin ilk verileri açıklandı. Cari açıktan, insan sağlığına, iklim değişikliğinden, enerji tasarrufuna kadar birçok konunun incelendiği çalışmada, yalıtımlı binanın enerjide yüzde 60’lara kadar tasarruf oluşturduğu, yalıtımsız evde ortaya çıkan küf oluşumunun insan sağlığı açısından çok riskli olduğu ve termal konforun insanı her anlamda etkilediği gibi önemli sonuçlara ulaşıldı.
26.06.2022Kurumsal
“Çocuk alerjilerinde genetik faktörler yüzde 30-50 oranında etkiliyor”
“Çocuk alerjilerinde genetik faktörler yüzde 30-50 oranında etkiliyor”Medicana International İstanbul Hastanesi’nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Güzel, çocuklarda sık görülen alerjileri ve nedenlerini anlattı. Çocuk ve ebeveyne yapılacak alerji testlerinin öneminin altını çizen Prof. Dr. Güzel, “Çocuk alerjilerinde genetik faktörler yüzde 30-50 oranında etkiliyor” dedi.
25.06.2022Sağlık-Yaşam
Yol çökünce Roma dönemi tünelinin tespit edildiği sokakta 14 eve tahliye
Yol çökünce Roma dönemi tünelinin tespit edildiği sokakta 14 eve tahliyeŞanlıurfa'da, dün yolun çöktüğü ve altından Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen tünelin çıktığı sokakta, risk nedeniyle 14 ev tahliye edildi. Evlerin, oluşturulacak komisyonun vereceği kararla kamulaştırılıp yıkılabileceği kaydedildi.
24.06.2022Gündem
Gümrüklerde çikolata içerisinde esrar, yakıt deposunda kestane balı ele geçirildi
Gümrüklerde çikolata içerisinde esrar, yakıt deposunda kestane balı ele geçirildiTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin son dönemde gerçekleştirdiği operasyonlarda çikolata içinde esrardan kestane balına, klarnet kamışından gitar teline, cilt temizleme cihazlarından insan saçına, tespihten kozmetik ürünlere kadar çeşitli türlerde ticari kaçak eşya ele geçirildi.
24.06.2022Gündem
Marmaris'teki orman yangını, 4'üncü gününde
Marmaris'teki orman yangını, 4'üncü günündeMuğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınının 4'üncü gününde, 3 noktada devam eden alevlere günün ilk ışıklarıyla havadan müdahale başladı. Rüzgarın öğleden sonra etkisini artırması beklendiği için alevlerin o saatlere kadar kontrol alınmasına çalışılırken, kritik saatler başladı. Orman yangının başladığı Küfre Koyu'nda, yanında 2 benzin bidonuyla yakalanıp gözaltına alınan ve sorgusunda ormanı yaktığını itiraf eden Sacit Ayhan (34),sevkedildiği adliye de tutuklandı.
24.06.2022Gündem
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizinin yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
23.06.2022Ekonomi
Uzmanı uyardı: Önlemler alınarak güneş ışığından yararlanılmalı
Uzmanı uyardı: Önlemler alınarak güneş ışığından yararlanılmalıYaz aylarının başlamasıyla birlikte bağışıklık ve sağlıklı yaşam anlamında güneşin zararlı etkilerinin daha da arttığını belirten Uzm. Dr. Nilsu Salih, vücuda yararı kadar zararı da olabilen güneşten korunma yöntemlerine dikkat etmek gerektiğinin altını çizdi. Salih, “Güneş ışınları, özellikle D vitaminin sentezlenmesinde, çocukların kemik gelişiminde ve cilt sağlığının iyileşmesinde olumlu etkilere sahiptir ancak ozon tabakasının incelmesi nedeniyle güneş ışınlarının tehlikeli olmaya başladığının unutulmaması gerekir. Bu durumun güneşten uzak kalmak anlamına gelmez, gerekli önlemler alınarak güneşten faydalanmaya devam etmek gerekir” dedi.
23.06.2022Sağlık-Yaşam
Bilirkişinin müşteri bilgisi dışında çekilen paradan bankayı sorumlu tuttuğu davada emsal karar
Bilirkişinin müşteri bilgisi dışında çekilen paradan bankayı sorumlu tuttuğu davada emsal kararİzmir'de iç mimar ve turizm firması sahibi Zekeriya Bozkurt (23), bilgisi dışında 2 ayrı hesabından başka hesaplara para transferi yapıldığı gerekçesiyle başlattığı hukuk mücadelesini kazandı. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, 163 bin 480 TL'nin 148 bin 480'inin yasal faizleriyle Bozkurt'a verilmesine karar verdi. Avukat Nazlı Demir, "Bu, emsal niteliği taşıyan bir karardır. Birçok dolandırıcılık mağduruna umut ışığı olmuştur" dedi.
23.06.2022Gündem
Kartal’da 1 ton evsel atık ilaç imha edildi
Kartal’da 1 ton evsel atık ilaç imha edildiKartal Belediyesi ve İstanbul Eczacılar Odası arasında yapılan protokol kapsamında, gönüllü eczanelerde toplanan evsel atık ilaçlar imha ediliyor. İnsan ve çevre sağlığı açısından büyük risk oluşturan evsel atık ilaçların toplanarak bertaraf edilmesinin sağlandığı çalışma kapsamda Kartal'da 1 ton evsel atık ilaç imha edildi.
23.06.2022Gündem
Turkcell’den ‘Dijital Sigorta’ şirketi
Turkcell’den ‘Dijital Sigorta’ şirketiTurkcell, dijital finansal hizmetler stratejisi kapsamında bünyesindeki grup şirketlerine bir yenisini daha ekledi. Teknoloji ve sigorta sektörünü buluşturmayı hedefleyen şirketin yeni dijital sigorta şirketi, dijital deneyim odaklı iş modeli ve sunacağı veriye dayalı ürünlerle müşterilerin sigorta teknolojilerindeki en yenilikçi hizmet ve uygulamalara hızlı ve kolay şekilde erişmelerine olanak verecek. Sektörün büyümesine katkı sağlamak, dijital sigortacılık ekosisteminin gelişimine ve globalleşmesine de öncülük etmek hedefleniyor.
22.06.2022Teknoloji
Libya Tezkeresi Meclis'te kabul edildi
Libya Tezkeresi Meclis'te kabul edildiLibya'ya asker gönderilmesi için verilen izin süresinin 18 ay daha uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda kabul edildi.
21.06.2022Politika
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştı
Bireysel krediler nisanda yüzde 26 artışla 1,1 trilyon TL’yi aştı Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin Nisan 2022 aylık bülteninde paylaşılan verilere göre, Nisan 2022 itibarıyla bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından kullandırılan bireysel kredilerin miktarının yüzde 26 artışla 1,1 milyar TL’yi aştığı görüldü.
21.06.2022Ekonomi
Prof. Dr. Keçeci: ALS hastalığı erkeklerde daha sık görülüyor
Prof. Dr. Keçeci: ALS hastalığı erkeklerde daha sık görülüyorALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığının, beyin ve omurilikteki kas kontrolünden sorumlu motor nöron denilen hücrelerin ilerleyici tahribatı ile seyreden bir hastalık olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Hulusi Keçeci, “Bu tahribatın nedeni tam olarak bilinmez, ancak suçlanan bazı faktörler vardır. Hastaların yüzde 5-10 kadarı kalıtsal olabilir, erkeklerde biraz daha yüksek oranda görülür. Genellikle 55-70 yaşlarında ortaya çıkar, sigara bir risk faktörü olarak görülür. Çevresel faktörlerden toksinlere, metallere ve kimyasallara maruz kalmanın riski artırdığı düşünülür” dedi.
21.06.2022Sağlık-Yaşam
Türkiye'de ilk; yüksek hızlı trende yangın tatbikatı
Türkiye'de ilk; yüksek hızlı trende yangın tatbikatıEskişehir'de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince, Türkiye’de ilk kez tünelde yanan yüksek hızlı trene (YHT) yönelik tatbikat yapıldı. Yaklaşık 250 personelin müdahale ettiği tatbikat 1 saatte tamamlanırken, yaşanan kurtarma sahneleri ise gerçeği aratmadı.
18.06.2022Video
Prof.Dr. Beksaç: Osmanlı'dan kalma mezar taşları yok olma riski taşıyor
Prof.Dr. Beksaç: Osmanlı'dan kalma mezar taşları yok olma riski taşıyorEdirne'de Beylerbeyi Camisi Mezarlığı'ndaki Osmanlı'dan kalma mezar taşlarının yok olma tehlikesi taşıdığını söyleyen Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, "Buraların tekrar elden geçirilmesi gereklilik arz ediyor. Daha önce mevcut olan türbe bile yıkıktı, kubbesi yoktu. Restorasyon çalışması yapıldı. Fakat geçen zamanda taşların korunmasını aciliyet taşır bir konuma getirdi" dedi.
17.06.2022Foto Galeri
Stoltenberg: Müttefikler, Ukrayna’ya ihtiyacı olan ağır silahları sağlamaya kararlı
Stoltenberg: Müttefikler, Ukrayna’ya ihtiyacı olan ağır silahları sağlamaya kararlıBelçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Savunma Bakanları toplantıları öncesinde basına konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Müttefikler, ağır silahlar ve uzun menzilli sistemler de dahil olmak üzere Ukrayna'nın üstün gelmesi için ihtiyaç duyduğu askeri teçhizatı sağlamaya devam etmeye kararlıdır. Bosna Hersek ve Gürcistan da dahil olmak üzere risk altındaki diğer ortaklar için pratik desteğin nasıl artırılacağını da tartışacağız” dedi.
15.06.2022Dünya
Rönesans Holding’e Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Sürdürülebilirlik Ödülü
Rönesans Holding’e Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Sürdürülebilirlik ÖdülüRönesans Holding, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) 2022 yılı Sürdürülebilirlik Ödülleri'nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomik Kapsayıcılık” kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu. Sağlık sektöründe insan kaynakları politika ve prosedürlerine eşitlikçi bir bakış açısı getirilmesini hedefleyen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi, elde edilen kazanımlar nedeniyle EBRD tarafından ödüle layık görüldü.
15.06.2022Ekonomi
Trabzon'un yüzde 16'sı afet riski altında
Trabzon'un yüzde 16'sı afet riski altındaTrabzon’da, Afet Risk Analiz Sistemi (ARAS) projesi kapsamında hazırlanan heyelan tehlike haritasına göre ilin toplam yüzölçümünün yaklaşık yüzde 16’sının yüksek ve çok yüksek tehlikeli alan olduğu belirlendi. Bölgenin sel ve heyelan açısından büyük tehlike arz ettiğini belirten AFAD İl Müdürü Ömer Kıratlı, “Yapılacak olan konut ve bina çalışmalarında mutlak suretle teknik destek mühendislik hizmeti alınmasından yanayız” dedi.
15.06.2022Video
Trabzon'un yüzde 16'sı afet riski altında
Trabzon'un yüzde 16'sı afet riski altındaTrabzon’da, Afet Risk Analiz Sistemi (ARAS) projesi kapsamında hazırlanan heyelan tehlike haritasına göre ilin toplam yüzölçümünün yaklaşık yüzde 16’sının yüksek ve çok yüksek tehlikeli alan olduğu belirlendi. Bölgenin sel ve heyelan açısından büyük tehlike arz ettiğini belirten AFAD İl Müdürü Ömer Kıratlı, “Yapılacak olan konut ve bina çalışmalarında mutlak suretle teknik destek mühendislik hizmeti alınmasından yanayız” dedi.
15.06.2022Foto Galeri
Uzmanı uyarıyor: Çocuklarınıza yemekte tablet, telefon vermeyin
Uzmanı uyarıyor: Çocuklarınıza yemekte tablet, telefon vermeyinTüm dünyada artan çocuklarda obezite hakkında dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Diyetisyen Sena Çelik, çocuklara yemek yerken tablet ya da telefondan bir şeyler izletmenin yeme alışkanlığını bozabileceğini belirtti.
14.06.2022Sağlık-Yaşam
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”
“Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor”Siber güvenlik, büyük şirketler için her geçen yıl dahaönemli bir gündem maddesi haline dönüşse de veriler KOBİ’lerin geçtiğimiz yıl yüzde 13 artan fidye yazılımı gibi siber saldırıları risk olarak görmediğine işaret ediyor. İşletmelere siber tehditlere karşı hazırlık yapmalarını ve merkezi sistemler kullanmalarını öneren Berqnet Genel Müdürü Hakan Hintoğlu, “Fidye yazılımı saldırganları, ödemelerin yüzde 98’ini Bitcoin olarak talep ediyor. Saldırganlara kimlik ve unvanlarını gizleme imkanı sağlayan kripto para birimlerinin değişken doğası, şirketlerin maliyetlerini de artırıyor” dedi.
14.06.2022Teknoloji
Bahçeli: Polislerimize saldıran milletvekili müsveddelerinin TBMM'de yeri olamaz
Bahçeli: Polislerimize saldıran milletvekili müsveddelerinin TBMM'de yeri olamazMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul Kadıköy'de polise el kaldıran, diğer yandan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde izinsiz şekilde pankart asmaya teşebbüs ederken polislerimize saldıran milletvekili müsveddelerinin TBMM'de yeri olamaz, bu kutlu çatı altında kanun kaçaklarına, vatan hainlerine göz yumulamaz. Bunların dokunulmazlığı süratle kaldırılmalı, mahkemenin önüne çıkmaları sağlanmalıdır" dedi.
14.06.2022Politika
"Swap olanağı döviz girişini teşvik edici, diğerleri enflasyonu dizginleyici nitelikte"
"Swap olanağı döviz girişini teşvik edici, diğerleri enflasyonu dizginleyici nitelikte"Açıklanan ekonomik paketlere yönelik konuşan ekonomist Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Yabancıya swap olanağı döviz girişini teşvik edici, diğerleri sıkılaşma yönünde adımlarla enflasyonu dizginleyici özellikler taşıyor” dedi.
13.06.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

sağlıkrisktahliyeısı yalıtımıdalmaçyalı

Risk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.