Robot

Robot

Son dakika robot haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan robot gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan robot haber sayfamızda...

Robot

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 724 robot haberi bulunmuştur.
Bakan Varank: Türkiye'nin teknolojide, bilimde geldiği noktadan memnunuz
Bakan Varank: Türkiye'nin teknolojide, bilimde geldiği noktadan memnunuzSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aksaray'da gerçekleştirilen TEKNOFEST'e katılarak, ''Türkiye'nin teknolojide, bilimde geldiği noktadan memnunuz. Oluşturduğumuz heyecandan memnunuz. TEKNOFEST ateşi bu ülkede hiçbir zaman dinmeyecek'' dedi.
8.08.2022Teknoloji
Özel çocuklar ‘Robotlar Şehri’ müzesini ziyaret etti
Özel çocuklar ‘Robotlar Şehri’ müzesini ziyaret ettiBağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, İstanbul’da açılan Robotlar Şehri müzesini ziyaret etti.
3.08.2022Teknoloji
Çalışanları oyalayıp, çocuklara robot süpürgeyi çaldırdı
Çalışanları oyalayıp, çocuklara robot süpürgeyi çaldırdıAdapazarı'nda, bir kişi girdiği mağazada önce tezgahtaki robot süpürgeyi yere koydu, sonra yüksek gelen telefon faturası nedeniyle bağırarak çalışanların dikkatini dağıttı. Arkasından gelen kız çocuğu ise robot süpürgeyi alıp gitti. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.
29.07.2022Video
Çalışanları oyalayıp, çocuklara robot süpürgeyi çaldırdı
Çalışanları oyalayıp, çocuklara robot süpürgeyi çaldırdıAdapazarı'nda, bir kişi girdiği mağazada önce tezgahtaki robot süpürgeyi yere koydu, sonra yüksek gelen telefon faturası nedeniyle bağırarak çalışanların dikkatini dağıttı. Arkasından gelen kız çocuğu ise robot süpürgeyi alıp gitti. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.
29.07.2022Gündem
ASELSAN, tercih döneminde 0.44’lük dilimden öğrenci aldı
ASELSAN, tercih döneminde 0.44’lük dilimden öğrenci aldıASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tercih döneminde 0.44’lük dilimden öğrenci aldı.
27.07.2022Eğitim
Teknenin batmasıyla kaybolan 2 kişi, 98 personelle aranıyor
Teknenin batmasıyla kaybolan 2 kişi, 98 personelle aranıyorBalıkesir'in Edremit ilçesinde akşam saatlerinde fiber teknenin batması sonucu kaybolan Sinan Yeniçeri (43) ile Hasan Hüseyin Işıktaş'ı (21) arama çalışmaları 98 personelle 4'üncü gününde sürüyor.  Balıkesir Valisi Hasan Şıldak konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında, aramalarda  98 personelin görev yaptığını söyledi.
22.07.2022Gündem
MBA Okullarının yeni öğrencisi ‘Sosyal Robot Mini Ada’ oldu
MBA Okullarının yeni öğrencisi ‘Sosyal Robot Mini Ada’ oldu   Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları ve Akınrobotics arasında imzalanan teknoloji iş birliği ile Akınrobotics tarafından üretilen Sosyal Robot Mini Ada, Medicana Eğitim Grubu MBA Okullarında öğrenci olarak eğitim hayatına başlayacak. MBA Okulları, Sosyal Robot Mini Ada’yı okul yaşamına öğrenci olarak dahil ederek hem teknoloji üretecek hem de yapay zekanın eğitimdeki dönüştürücü rolüne örnek olmayı hedefliyor.
24.07.2022Eğitim
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacak
Bakan Varank: İnverter yatırımları Türkiye'de artacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara'da güç elektroniği fabrikasını ziyaret ederek, "Halihazırda 100 milyon doların üzerinde seyreden ithalatı kesmek hedefimiz. Yenilenebilir enerji projeleri ile güneş panellerinin sayıları arttıkça inverter yatırımları da Türkiye'de artacak" dedi.
20.07.2022Gündem
Meslek liseliler, insansız su altı aracıyla TEKNOFEST'e hazır
Meslek liseliler, insansız su altı aracıyla TEKNOFEST'e hazırRize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atmaca Tayfa Rov Takımı, tasarladığı insansız su altı aracıyla TEKNOFEST 2022 finallerinde yarışacak.
19.07.2022Video
Bahçeli: Doktorlarımızın 2 gün boykot yapmalarını yanlış buluyorum
Bahçeli: Doktorlarımızın 2 gün boykot yapmalarını yanlış buluyorumMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye düşmanı ellerde itibar ve inandırıcılığını kaybeden, bölücülüğün aparatı haline gelen Türk Tabipleri Birliği’nin maksatlı kışkırtmasıyla doktorlarımızın 2 gün süreyle boykot yapmalarını çok yanlış buluyor, muayenelerin iptalini de mahsurlu ve gayrimeşru bir eylem olarak değerlendiriyorum" dedi.
8.07.2022Politika
Türkiye’nin robot istihdamı sağlayan ajansı, şirketleri geleceğe hazırlıyor
Türkiye’nin robot istihdamı sağlayan ajansı, şirketleri geleceğe hazırlıyorİş dünyasının uçtan uca dijital dönüşümde karşılaştığı en büyük engellerden biri teknik ve nitelikli işgücü eksikliği olarak gösteriliyor. Gartner tarafından yapılan bir araştırmaya göre şirketlerin yeni teknolojileri benimsemelerinin önündeki en büyük engel yetenek eksikliği. Dijital çalışanlar bu sorun için çözüm olarak gösterilirken, Türkiye’nin ilk Robot İstihdam Ajansı'nın kurucusu Canan Alkın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Dijital teknolojiler, bireylerin günlük hayatlarını iyileştirmekle kalmayıp, sektörlerin geleceğine yön veriyor” dedi.
7.07.2022Teknoloji
ASELSAN Lisesi gençleri bekliyor
ASELSAN Lisesi gençleri bekliyorSavunma sanayinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), tercih döneminde 96 öğrenci daha alacak. ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Öğrencilerimize ASELSAN’da staj imkânı sağlıyoruz. Başarı kriterlerini sağlayan öğrencilerimize onuncu sınıftan itibaren başarı bursu veriyoruz” dedi.
6.07.2022Eğitim
Gül öğretmen, öğrencileriyle eli olmayan çocuklara 'el' veriyor
Gül öğretmen, öğrencileriyle eli olmayan çocuklara 'el' veriyorErzurum Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Bilişim öğretmeni Gül Bayrak, 9 gönüllü öğrenciden kurduğu ekibiyle, doğuştan ya da geçirdikleri kaza sonucu elini kaybeden çocuklara el yapıyor. Gelen talebe göre bilgisayarda tasarladıkları ve 3D yazıcıdan çıkararak monte ettikleri robot elleri çocuklara göndererek onlara el veren öğrenciler, çok mutlu olduklarını söyledi.
28.06.2022Foto Galeri
Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı Chairman's Award Finalist ödülünü aldı
Bahçeşehir Koleji Robotik Takımı Chairman's Award Finalist ödülünü aldıBAHÇEŞEHİR Koleji İzmir 50’nci Yıl Kampüsü robotik takımı 4th Dimension, ABD'de yapılan dünya şampiyonasında Chairman's Award Finalist ödülünü alarak dünyanın en prestijli altı takımından biri olarak, 2023 yılındaki dünya şampiyonluğuna doğrudan davet edildi.
25.06.2022Eğitim
Türk akademisyenler yapay zeka destekli mülakat robotu geliştirdi
Türk akademisyenler yapay zeka destekli mülakat robotu geliştirdi Türkiye’den 2 akademisyenin geliştirdiği yapay zeka destekli mülakat robotu, işe uygun çalışanı seçme noktasında yöneticilere kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Patron adı verilen yapay zeka mülakat robotu uluslararası patent belgesi almaya hak kazandı.
9.06.2022Eğitim
Robotlar 7 bin saatten fazla tasarruf sağlıyor
Robotlar 7 bin saatten fazla tasarruf sağlıyorTurkcell Global Bilgi, şirketlere sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerle birlikte çalışanlarına verdiği eğitimler sayesinde iş süreçlerinin dijitalleşmesini hızlandırmayı hedefliyor. Dijitalleşmeyle entegre biçimde yürütülen iş süreçleri şirketlere zaman, maliyet ve verimlilik açısından katkı sunuyor. Bu kapsamda Turkcell Global Bilgi, rutin işleri ‘insansız’ bir şekilde yapan ve ‘dijital çalışan’ olarak adlandırılan Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) teknolojisiyle ayda 7 bin 40 saat tasarruf sağlıyor. Verimliliği artıran RPA teknolojisi, hata oranlarını da sıfıra düşürüyor.
9.06.2022Teknoloji
Mehmet Akif Ersoy Özel Yetenek Festivali gerçekleştirildi
Mehmet Akif Ersoy Özel Yetenek Festivali gerçekleştirildiÇanakkale'de, Bayramiç Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde yürütülen Eğitimde 3 Adım Modeli 'Bir Yetenek Aranıyor' projesi kapsamında, Mehmet Akif Ersoy Özel Yetenek Festivali gerçekleştirildi.
8.06.2022Gündem
Öğrenciler U- MakerFest’de sudaki yaşamın sorunlarına çözüm üretti
Öğrenciler U- MakerFest’de sudaki yaşamın sorunlarına çözüm ürettiTürkiye’nin farklı illerinde öğrenim gören Uğur Okulları öğrencileri, Sudaki Yaşam temasıyla bu yıl altıncısı düzenlenen U-MakerFest’te bir araya geldi. Bahçeşehir Üniversitesi Future Kampüsü'nde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler Sudaki Yaşam konusundaki problemleri belirleyip yenilikçi çözümler üreterek tasarladıkları projeleri sergi alanında sundular.
7.06.2022Eğitim
Yeşil Gezegen projesinde çocuklar, daha yaşanabilir bir dünya için fikir üretti
Yeşil Gezegen projesinde çocuklar, daha yaşanabilir bir dünya için fikir ürettiTürkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle çocuklarda çevresel farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen “Yeşil Gezegen” projesinin ilk etabı online fikir maratonuyla tamamlandı. Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen maratonda, proje katılımcısı çocuklar, çevre sorunlarıyla ilgili dijital çözümler sundu. Toplam 55 takımın başvurduğu maratonu “İlkokul” kategorisinde Fantastic Kids adlı takım, “Ortaokul” kategorisinde ise ÇABA adlı takım kazandı.
5.06.2022Gündem
Otomobillerin hurda parçalarından heykellere yoğun ilgi
Otomobillerin hurda parçalarından heykellere yoğun ilgiDüzce'de motor ustası Murat Çetin'in otomobillerden çıkan hurda parçalardan yaptığı 400 kiloya ulaşan heykeller, birçok kentte, etkinliklerde sergilenmeye başlandı. Çetin, "Fuar ve organizasyonlardan teklifler geliyor. Satın alma teklifleri arttı. İlgi yüksek, yurt dışından da teklifler alıyoruz" dedi.
1.06.2022Video
İstanbul, uluslararası saç ekim çalıştayına ev sahipliği yapacak
İstanbul, uluslararası saç ekim çalıştayına ev sahipliği yapacak  İstanbul, 2-5 Haziran tarihlerinde saç ekimi alanında dünyanın farklı coğrafyalarından 400’ün üzerinde doktorun katılacağı bilimsel bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Saç ekim cerrahisinde eğitim, araştırma ve öğretime odaklanan World FUE Institute (WFI) tarafından düzenlenen çalıştayda, FUE’deki yeni cerrahi teknikler, ekipman ve teknolojiler hem sunumlarla anlatılacak hem de canlı operasyonlarla gözler önüne serilecek.
30.05.2022Sağlık-Yaşam
Hataylı genç mucitlerin hedefi dünya şampiyonluğu
Hataylı genç mucitlerin hedefi dünya şampiyonluğuHataylı genç mucitler, dünyanın en büyük robotik festivali Robotex International'ın Türkiye ayağı olan Robotex Turkey’de yaptıkları robot tasarım ve kodlamalarla 2 birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde etti. Aldıkları derecelerle 25 Kasım’da Estonya’da, düzenlenecek Robotex International organizasyonuna katılmaya hak kazanan genç mucitler, dünya şampiyonluğunu hedefliyor.
28.05.2022Teknoloji
Dünyanın modern sualtı arkeoloji gemisi: 500 metre derinde robotlar kazı yapabilecek
Dünyanın modern sualtı arkeoloji gemisi: 500 metre derinde robotlar kazı yapabilecekAntalya’da inşa edilen sualtı arkeoloji araştırmaları gemisi iki hafta sonra Akdeniz’e indirilmeye hazırlanıyor. UPL isimli 38 metrelik sualtı arkeoloji gemisinin, 500 metre derinlikten görüntü alabilme ve buraya indirdiği robotlarla kazı yapabilme özellikleri bulunuyor. Akdeniz Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Öniz "Bu gemi dünyada sualtı arkeolojisi için yapılmış birkaç büyük gemiden bir tanesi” dedi.
24.05.2022Video
Dünyanın modern sualtı arkeoloji gemisi: 500 metre derinde robotlar kazı yapabilecek
Dünyanın modern sualtı arkeoloji gemisi: 500 metre derinde robotlar kazı yapabilecekAntalya’da inşa edilen sualtı arkeoloji araştırmaları gemisi iki hafta sonra Akdeniz’e indirilmeye hazırlanıyor. UPL isimli 38 metrelik sualtı arkeoloji gemisinin, 500 metre derinlikten görüntü alabilme ve buraya indirdiği robotlarla kazı yapabilme özellikleri bulunuyor. Akdeniz Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Öniz "Bu gemi dünyada sualtı arkeolojisi için yapılmış birkaç büyük gemiden bir tanesi” dedi.
24.05.2022Gündem
Dini nikahlı eşini öldürüp cesedini yakan sanık: Korkuyla ne yapacağımı bilemedim, yaktım
Dini nikahlı eşini öldürüp cesedini yakan sanık: Korkuyla ne yapacağımı bilemedim, yaktımİzmir'de, üzerine kaynar su dökülüp, 3 gün işkence yapıldıktan sonra boğularak öldürülüp, cesedi ormanda yakılan Özler Yörük (33) cinayeti davasında, 4'ü tutuklu 8 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Yörük'ün dini nikahlı eşi Olcay Altundağ, "Özler öldüğünde korkuyla ne yapacağımı bilmiyordum. Bu nedenle cesedini yaktım" dedi.
17.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

öğrencirobotadapazarıçalışançocuk

Robot ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.