Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Son dakika sağlık bakanı fahrettin koca haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık bakanı fahrettin koca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık bakanı fahrettin koca haber sayfamızda...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.313 saglik bakani fahrettin koca haberi bulunmuştur.
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 19 kabindeki 137 kişinin kurtarıldığı, 29 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Gündem
Bakan Koca: Bayram tatilinde 112'ye 10 bin 456 kaza ihbarı geldi
Bakan Koca: Bayram tatilinde 112'ye 10 bin 456 kaza ihbarı geldi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayram tatilinin başladığı günden bugüne kadar 112 Acil Çağrı Merkezi Sağlık Masası'na 10 bin 456 trafik kazası ihbarı geldiğini belirterek, "Kaza sayıları, sonuçlar çok üzücü. Lütfen trafik kurallarına uyun" dedi.
12.04.2024 Sağlık-Yaşam
Bakan Koca, kanaat önderini ziyaret etti
Bakan Koca, kanaat önderini ziyaret etti Bakan Koca, Samandağ'da kanaat önderini ziyaret etti
10.04.2024 Gündem
Bakan Koca, kanaat önderini ziyaret etti
Bakan Koca, kanaat önderini ziyaret etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samandağ ilçesi Tomruksuyu Mahallesi’nde kanaat önderi Hüsamettin Sivri ve ailesini ziyaret etti.
10.04.2024 Video
Bakan Koca, Hatay'da: Acıları içimizde ama umutlarımız hep taze
Bakan Koca, Hatay'da: Acıları içimizde ama umutlarımız hep taze Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da bayram namazını kılıp, deprem şehitleri mezarlığını ziyaret etti. Koca, Acıları içimizde ama umutlarımız hep taze" dedi.
10.04.2024 Politika
Bakan Koca: Nuri Alço'nun tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir
Bakan Koca: Nuri Alço'nun tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan aktör Nuri Alço'nun yapılan ilk tetkikleri sonucunda kalp yetmezliği, akciğer ödemi ve beyin damar tıkanıklığı tespit edildiğini, tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini söyledi.
7.04.2024 Gündem
Bakan Koca: 8 bin sürekli işçi alımı kurası gerçekleştirildi
Bakan Koca: 8 bin sürekli işçi alımı kurası gerçekleştirildi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık bünyesinde 8 bin sürekli işçi istihdamı için 3-4 Nisan'da kura çekimi yapıldığını açıkladı.
5.04.2024 Gündem
Bakan Koca: Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İç Hastalıkları' sonuçları bugün açıklanıyor
Bakan Koca: Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İç Hastalıkları' sonuçları bugün açıklanıyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen Aralık ayında yapılan ve hukuki süreçlerden dolayı sonuçları açıklanamayan 'Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İç Hastalıkları' sınav sonuçlarının bugün, saat 10.00'da açıklanacağını duyurdu.
4.04.2024 Politika
Türker İnanoğlu hayatını kaybetti
Türker İnanoğlu hayatını kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu'nun kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.
2.04.2024 Gündem
Bakan Koca: TÜRKÖK 1 milyon 49 bin 844 bağışçı adayı havuzuna ulaştı
Bakan Koca: TÜRKÖK 1 milyon 49 bin 844 bağışçı adayı havuzuna ulaştı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi'nin (TÜRKÖK) 1 milyon 49 bin 844 bağışçı adayı havuzuna ulaştığını açıkladı.
2.04.2024 Sağlık-Yaşam
Sağlık Bakanı Koca oyunu kullandı
Sağlık Bakanı Koca oyunu kullandı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.
31.03.2024 Video
Sağlık Bakanı Koca oyunu kullandı
Sağlık Bakanı Koca oyunu kullandı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mahalli İdareler Yerel Seçimleri için oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.
31.03.2024 Politika
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti sırasında lösemili çocuğu olduğunu belirten ve LÖSEV’e ait Lösante Hastanesiyle ilgili, ‘Tam ruhsat istiyoruz" diyen bir kadına yanıt veren Koca, "75 yatakken 200 yatağa ben çıkardım. Bundan sonrası için 400’e kadar, kemik iliği, yoğun bakımı, çocuk yoğun bakımı dahil olmak üzere çocuklarımız için ne kadar yatak isterseniz biz vermeye hazırız dedik. 200 yatağın 28’i kemik iliği yatağı, niye lösemi hastaları için istenmiyor da, kadın doğum ve benzeri diğer branşlardan isteniyor? Seçim öncesi 2-3 ay lösemi hastalarını gündemde tutmak, maksatlı bir yaklaşım olduğundan endişe ediyorum" dedi.
28.03.2024 Politika
Bakan Koca: Hekim arkadaşlarımız endişe etmesin rücu söz konusu olmayacak
Bakan Koca: Hekim arkadaşlarımız endişe etmesin rücu söz konusu olmayacak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zeytinburnu’nda esnafları ziyaret etti. Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, gazetecilerin bir doktorla alalakalı '39 milyon liralık tazminat' sorusuna, "Beyaz reformla birlikte düzenlenen Malpraktis Yasası var. Dünyada benzeri olmayan şekliyle Malpraktis, Türkiye’de kökten çözüldü. Kasıt olmadıkça sağlık çalışanına veya hekime rücu edilme durumu söz konusu değil. Bahsettiğiniz bilirkişi raporuyla tespit edilen özel sektörde çalışan biriyle ilgili olan bir davadan bahsediyoruz. Kamuda çalışan hiç kimsenin bu anlamda kasıt olmadıkça rücu durumu söz konusu olmayacak. Özel sektör ayrı. Kamuyla ilgili güvence sağlanmış durumda. Bu anlamda hiçbir hekim arkadaşımız endişe etmesin" dedi.
28.03.2024 Politika
Bakan Koca: Kadir İnanır entübe durumdan çıkarılamamıştır
Bakan Koca: Kadir İnanır entübe durumdan çıkarılamamıştır Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sanatçı Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında, "İnanır, bugün 20.00 itibarıyla uyandırılmış fakat vücudu bunu henüz tolere edemediği için entübe durumdan çıkarılamamıştır" dedi.
26.03.2024 Politika
Özgür Özel: Emeklinin yalana, sahte vaade karnı tok
Özgür Özel: Emeklinin yalana, sahte vaade karnı tok CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Emeklinin yalana, sahte vaade karnı tok. Madem emekliye para yok, 31 Mart'ta AKP ve MHP'ye oy moy yok" dedi.
25.03.2024 Politika
Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin açıklama
Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın son durumuna ilişkin açıklama Beykoz'daki evinde rahatsızlanan usta oyuncu Kadir İnanır, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Beyin damarında pıhtı attığı öğrenilen İnanır'ın yoğun bakımda tedavisi sürerken sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, "Entübe olarak yoğun bakımımızda izleniyor. İlk 24-48 saat içerisinde bir uyandırılma yapılmayacak. Gelişebilecek komplikasyonlar, yeni bir kanama olmadığı müddetçe inşallah olmayacak. İşlem çok başarılı çünkü." dedi.
25.03.2024 Gündem
Bakan Koca: Bu kapasite Türkiye'de yapılan en büyük Şehir hastanesi kapasitesi
Bakan Koca: Bu kapasite Türkiye'de yapılan en büyük Şehir hastanesi kapasitesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sancaktepe'de yapımı devam eden şehir hastanesinde incelemelerde bulundu. Hastaneyle ilgili bilgi veren Bakan Koca; "Bu hastanenin toplam yatak kapasitesi 4 bin 100 olacak. Bildiğiniz gibi Feriha Öz Acil Durum Hastanesi de burayla entegre kılınıyor ve Feriha Öz Acil Durum Hastanesi bin 8 yataklıydı toplam 5 bin 108 yataklı sağlık kampüsüne kavuşmuş olacağız. Bu kapasite Türkiye'de yapılan en büyük Şehir hastanesi kapasitesi" dedi.
23.03.2024 Politika
Bakan Koca: Sorunu çözene kadar devam edeceğiz
Bakan Koca: Sorunu çözene kadar devam edeceğiz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bayrampaşa’da vatandaşlarla biraraya geldi. Koca, Bayrampaşa Devlet Hastanesi ziyareti sonrasında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. MHRS sistemi üzerinden randevu almasına rağmen, randevusuna gelmeyen vatandaşlarla ilgili soruya yanıt veren Koca, "Gelecek aydan itibaren özellikle randevusunu alıp gelmeme durumuna karşı birtakım çalışmalar yaptık bunu aşama aşama sorunu çözene kadar devam edeceğimizi söylemek istiyorum.ö dedi. Bakan Koca, Bayrampaşa’ya açılacak 3.basamak yeni nesil hastane ile ilgili detayları ve yoğun bakım doluluk verilerini de açıkladı.
22.03.2024 Politika
Bakan Koca: Şehir hastanelerimizde, tüm ülkedeki sağlık hizmetinin 4’te 1’i veriliyor
Bakan Koca: Şehir hastanelerimizde, tüm ülkedeki sağlık hizmetinin 4’te 1’i veriliyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şu an faaliyette olan 24 şehir hastanemiz var. Devam eden 14 şehir hastanemiz, 3 de planlanan şehir hastanemiz var. Devam eden şehir hastanelerimizden bir tanesi de Mardin Şehir Hastanemiz. Bütün büyükşehirlerimizde bundan böyle şehir hastanesinin olacağı şeklinde bir planlama içindeyiz. Şu an şehir hastanelerimizde toplam bütün ülkede verilen sağlık hizmetinin 4’te 1’i verilmektedir” dedi.
22.03.2024 Politika
Bakan Koca: Bu dönemde renklerimizi koruyalım
Bakan Koca: Bu dönemde renklerimizi koruyalım Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "31 Mart önemli. Her birimizin farklı düşünceleri olabilir. Farklılığımız aslında zenginliğimiz. Beni bir bakan olarak değil, kardeşiniz olarak görün. Bu dönemde renklerimizi koruyalım ama renklerimizi bu dönem için birleştirmenizi özellikle istiyorum. Renk birliği yapalım. Bir ve beraber olalım" dedi.
20.03.2024 Politika
MSB: 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralı
MSB: 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını, ayrıca ilk temasta 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.03.2024 Gündem
Erdoğan: İstanbul bizim için çok çok önemli, hırsızların elinden kurtaralım
Erdoğan: İstanbul bizim için çok çok önemli, hırsızların elinden kurtaralım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul adayı olan Murat Kurum'un Konyalı olduğunu hatırlatıp, "İstanbul'da ne kadar Konyalı varsa, hemşehrileriniz varsa; bunların hepsini ne yapacaksınız? Seferber edeceksiniz, ayağa kaldıracaksınız. İstanbul bizim için çok çok büyük önem arz ediyor. Hepsini seferber edeceğiz. Tamam mı? İhmal yok. Bir telefon. Size inanıyorum, siz de ona inanıyorsunuz. Bu işi başaralım. Bu hırsızların elinden kurtaralım" dedi.
17.03.2024 Politika
Sağlık Bakanı Koca Yan dal mecburi hizmet düzenlemesini anlattı
Sağlık Bakanı Koca Yan dal mecburi hizmet düzenlemesini anlattı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek bina Onkoloji Tanı ve Tedavi Hastanesi'nin inşaatında incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından konuşan Fahrettin Koca yan dal mecburi hizmeti ile ilgili düzenlemeye değinerek, "Yapmak istediğimiz düzenlemeyle yandal uzmanlığını, ana dal uzmanlığından sonra kazandıktan itibaren hemen başlayabilecekler. Başladıktan sonrası için kalan mecburi hizmeti de kaldırmış oluyoruz. Yani sorumlu kılmıyoruz" dedi.
16.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramında Sağlık Çalışanlarıyla buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramında Sağlık Çalışanlarıyla buluştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolasıyla sağlık çalışanlarıyla iftar yaptı. İftar sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehir hastanelerimiz hem salgınla hem de deprem felaketiyle mücadelenin sembolü haline geldi. Bugüne kadar toplamda 36 bin 300 yataklı 24 şehir hastanemizi hizmete açtık. Halihazırda 14 adet şehir hastanemizin inşaatı devam ediyor. Planlama aşamasında da 3 şehir hastanemiz var" dedi.
14.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Koca fahrettin koca sağlık bakanı hastane Sağlık Bakanı Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.