Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı

Son dakika sağlık bakanlığı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık bakanlığı haber sayfamızda...

Sağlık Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.621 saglik bakanligi haberi bulunmuştur.
Sağlık Bakanlığı'ndan geçiş güzergahında ambulans helikopterli önlem
Sağlık Bakanlığı'ndan geçiş güzergahında ambulans helikopterli önlem Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle trafiğin yoğun olduğu Ankara, Aksaray, Konya ve Kırıkkale kara yolunu bağlayan Kulu Kavşağı’nda ambulans helikopter ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'ni (UMKE) hazırda bekleterek önlem aldı. Bayram tatilini Akdeniz kıyılarında geçirmek isteyenler ise Ankara-Konya yolunda yoğunluk oluşturdu.
15.06.2024 Gündem
Bayram tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli görev yapacak
Bayram tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli görev yapacak Sağlık Bakanlığı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 19 bin 593 acil sağlık personeli ve 3 bin 457 ambulansın görevde olacağını açıkladı.
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı TBMM 28'nci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nda şu ana kadar milletvekilleri 12 bin 510 adet yazılı soru önergesi verdi. TBMM Başkanlığı tüm soru önergelerini cevaplandırırken, İçişleri Bakanlığı, 1000 önergeye cevap verdi.
14.06.2024 Gündem
Prof. Dr. Osman Köse: Türkiye'de cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlarda artış var
Prof. Dr. Osman Köse: Türkiye'de cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlarda artış var Türk Dermatoloji Derneği Veneroloji Çalışma Grubu Başkanı, Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Osman Köse, Türkiye'de cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlarda artış olduğunu söyledi. Prof. Dr. Köse, cinsel sağlık eğitimi, tanı ve tedavi, korunma bilinci ve prezervatif kullanıma yönelik bilgi verdi. Farkındalık çağrısı yapan Prof. Dr. Köse, "Cinsel eğitim programlarının yaygınlaştırılması, gençlerin bu konuda bilinçlenmesini sağlayarak cinsel yolla aktarılan enfeksiyonların yayılmasını önler" dedi.
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
Uzmanı uyardı: Yazın saç ektirenler 1 ay güneşin altında kalmasın
Uzmanı uyardı: Yazın saç ektirenler 1 ay güneşin altında kalmasın Erkeklerin yaklaşık yüzde 67’sini, kadınların ise yüzde 24’ünü etkileyen saç dökülmesi, birçok kişiyi kalıcı bir çözüm olarak kabul edilen saç ekimine yönlendiriyor. Dr. Merdan Çelik ise kışın ve yazın saç ektirmenin fark ve etkilerini açıklarken, hastaların işlem öncesi ve sonrası dikkat etmesi gereken hususları paylaştı. Yazın saç ektirenlerin, 1 ay boyunca güneş altında kalmaması için uyardı.
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
Kızılay, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nü kutluyor
Kızılay, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nü kutluyor Türk Kızılay, tüm kan bağışçılarına kurtardıkları hayatlar adına teşekkür ederek 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’nü kutluyor. Kızılay, ‘Birbirimize Candan Bağlıyız’ sloganıyla yürüttüğü kan bağışı kampanyasıyla, 18-65 yaş arası sağlıklı her bireyi kan bağışçısı olmaya davet ediyor.
13.06.2024 Sağlık-Yaşam
Doktora 7 hastasına 'cinsel saldırı'dan 153 yıl hapis istemi
Doktora 7 hastasına 'cinsel saldırı'dan 153 yıl hapis istemi Antalya Kepez Devlet Hastanesi'nde, muayene sırasında 7 kadın hastaya cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Taner Cantimur'un (58), 153 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
13.06.2024 Gündem
Burdur'da diyaliz sonrası 3 hastanın ölümüne 2 tutuklama
Burdur'da diyaliz sonrası 3 hastanın ölümüne 2 tutuklama Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde geçen ay 3 kişinin yaşamını yitirdiği olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2'si hastanede görevli 4 kişinin adliyedeki işlemleri tamamlandı. Burdur Devlet Hastanesi'nde görevli sekreter M.C. ve elektrik teknisyeni İ.S. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, makine mühendisleri Gökhan Aytaç Sandıkçı ile Yasin Aydın çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
12.06.2024 Gündem
Hekim Birliği Sendikası: Sağlık çalışanlarının hak ettiği koşullara kavuşması bir zorunluluktur
Hekim Birliği Sendikası: Sağlık çalışanlarının hak ettiği koşullara kavuşması bir zorunluluktur Sinop’un Boyabat ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki hekim, hizmet aracı şoförü ve bir vatandaş hayatını kaybetti. Hekim Birliği Sendikası Yönetim Kurulu, konuya ilişkin, sağlık hizmetlerinin kaliteli ve güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi için sağlık çalışanlarının hak ettiği koşullara kavuşmasının bir zorunluluk olduğunu, bu tür trajik olayların bir daha yaşanmaması adına sorumluların gerekli adımları atmasını talep ettiklerini kaydetti.
12.06.2024 Sağlık-Yaşam
Filistin Sağlık Bakanlığı: Nusariat kampına saldırıda 274 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Nusariat kampına saldırıda 274 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Nusairat kampına düzenlediği saldırıda 274 sivilin hayatını kaybettiğini, 698 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
9.06.2024 Dünya
Bakan Uraloğlu: Trabzon Şehir Hastanemizi 2025 yılı bitmeden hizmete girmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz
Bakan Uraloğlu: Trabzon Şehir Hastanemizi 2025 yılı bitmeden hizmete girmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapım çalışmaları devam eden Trabzon Şehir Hastanesi’ne ilişkin “Trabzon Şehir Hastanesi tamamlandığında; Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sağlık merkezlerinden biri olacak. Şehir hastanemizi 2025 yılı bitmeden hizmete girmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
8.06.2024 Gündem
Prof. Dr. Özlü’den ‘A (H5N2)’ açıklaması: Anormal durum görmüyorum
Prof. Dr. Özlü’den ‘A (H5N2)’ açıklaması: Anormal durum görmüyorum Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ), Meksika'da ilk insan ölümü doğrulanan kuş gribinin bir alt türü olan A(H5N2) virüsüne ilişkin “Vakayla ilgili ayrıntılar, özellikle temaslılarla ilgili yapılan takipler, henüz daha sonuçlanmış değil. İlk sonuçlanan raporlarda temaslılarda benzer bir virüsün varlığına dair testler negatif çıkmış. Dolayısıyla insandan insana bulaştığına dair bir bilgi yok. Gripten korunmak için ne yapmamız gerekiyorsa onları yapmamız gerekiyor. Anormal bir durum görmüyorum” dedi.
7.06.2024 Video
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarında 36 bin 731 kişi hayatını kaybetti
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarında 36 bin 731 kişi hayatını kaybetti Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucunda 36 bin 731 kişinin yaşamını yitirdiğini, 83 bin 530 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatlik zaman diliminde 77 kişinin öldüğünü ve 221 kişinin yaralandığını ayrıca belirtti.
7.06.2024 Dünya
Prof. Dr. Özlü’den ‘A (H5N2)’ açıklaması: Anormal durum görmüyorum
Prof. Dr. Özlü’den ‘A (H5N2)’ açıklaması: Anormal durum görmüyorum Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ), Meksika'da ilk insan ölümü doğrulanan kuş gribinin bir alt türü olan A(H5N2) virüsüne ilişkin “Vakayla ilgili ayrıntılar, özellikle temaslılarla ilgili yapılan takipler, henüz daha sonuçlanmış değil. İlk sonuçlanan raporlarda temaslılarda benzer bir virüsün varlığına dair testler negatif çıkmış. Dolayısıyla insandan insana bulaştığına dair bir bilgi yok. Gripten korunmak için ne yapmamız gerekiyorsa onları yapmamız gerekiyor. Anormal bir durum görmüyorum” dedi.
7.06.2024 Sağlık-Yaşam
Batman'da İluh Devlet Hastanesi'nin bir bloğu tahliye edildi
Batman'da İluh Devlet Hastanesi'nin bir bloğu tahliye edildi Batman Valiliği, 56 yıllık İluh Devlet Hastanesi’nde yapılan analizler sonucunda hazırlanan teknik rapor doğrultusunda A bloğun sağlık hizmetlerine uygun olmadığının tespit edildiğini belirterek, tahliye edildiğini açıkladı.
6.06.2024 Gündem
Rektör Özkan: Rahim nakillerinden 35'in üzerinde çocuk dünyaya geldi
Rektör Özkan: Rahim nakillerinden 35'in üzerinde çocuk dünyaya geldi Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in (34) dünyaya getirdiği 'mucize bebek' Ömer Özkan Sert'in, 4'üncü doğum gününü Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan pasta keserek kutladı. Rahim nakli sonrasında dünyanın kendi tekniklerini kullandığını belirten Prof. Dr. Özkan, “Şu ana kadar 75'in üzerinde bir kısmı canlı bir kısmı kadavradan olmak üzere rahim nakli yapıldı. Rahim nakillerinden 35'in üzerinde çocuk dünyaya geldi" dedi
6.06.2024 Video
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: Ölü ve yaralılar var
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: Ölü ve yaralılar var İsrail, Gazze Şeridi’nde bulunan Al Nuseirat bölgesinde Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı’na (UNRWA) ait okulu vurdu. İsrail ordusu okulda ‘Hamas mensuplarının’ bulunduğunu öne sürerken, Filistin medyası, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 32 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
6.06.2024 Dünya
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kıbrıs Türkü'nün hürriyeti ve güvenliği nasıl milli davamız ise üreten, büyüyen, müreffeh, mali yapısı güçlü bir KKTC de milli davamızdır. Bölgede istikrar ortamının sağlanması ne kadar önemliyse; KKTC'de yatırım ortamının iyileşmesi, yapısal reformların süratle yasalaşması da o kadar önemlidir" dedi.
5.06.2024 Politika
Öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı
Öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı Adana’da öğretmen Ümit Durmaz, soluk borusuna kraker kaçması nedeniyle nefes alamayan 10 yaşındaki öğrencisi Muhammet Ali Demirtaş'ı Heimlich manevrasıyla kurtardı.
5.06.2024 Video
Öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı
Öğrencisini Heimlich manevrasıyla kurtardı Adana’da öğretmen Ümit Durmaz, soluk borusuna kraker kaçması nedeniyle nefes alamayan 10 yaşındaki öğrencisi Muhammet Ali Demirtaş'ı Heimlich manevrasıyla kurtardı.
5.06.2024 Gündem
Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz davasına devam edildi
Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz davasına devam edildi Birliktelikleri şiddet iddiasıyla biten Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven'in birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldukları davaya İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme, Deniz Bulutsuz'un 13 Haziran 2020'den önce anksiyete bozukluğu veya başka bir psikolojik tedavi görüp görmediğine ilişkin kayıtların incelenmesine karar verdi, duruşma 4 Ekim 2024'e ertelendi.
4.06.2024 Gündem
Bakan Koca, Burdur'da diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalara ilişkin açıklama yaptı
Bakan Koca, Burdur'da diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalara ilişkin açıklama yaptı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Mayıs'ta Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz ünitesinde tedavilerinin ardından sağlık sorunu yaşayan hastaların son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.
3.06.2024 Sağlık-Yaşam
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 36 bin 439 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 36 bin 439 sivil öldü Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 36 bin 439 sivilin hayatını kaybettiğini, 82 bin 627 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 60 sivilin yaşamını yitirdiğini, 220 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
2.06.2024 Dünya
Çocuk hekiminin 13 yıllık hukuk mücadelesi
Çocuk hekiminin 13 yıllık hukuk mücadelesi Türk Pediatri Kurumu’nun (TPK) 22-26 Mayıs tarihleri arasında KKTC'de gerçekleştirdiği 59'uncu Türk Pediatri Kongresi’nde, pediatri tarihinde ilk kez, “doktor hatası" iddiasıyla dava edilen bir hekimin 13 yıllık hukuk mücadelesi, bilimsel oturumlardan birine konu oldu. Çocuk doktoru Recep Kavas, 173 bin TL tazminat talebiyle başlayıp yasal faizler hariç 7 milyon TL’ye ulaşan ve halen devam eden davayla ilgili yaşadıklarını ilk kez Demirören Haber Ajansı’na anlattı. Oturum Başkanlığını yapan Türk Pediatri Kurumu Özel Hekimlik Komisyonu’ndan Dr. Cihan Avaroğlu ise hekimlerin kongrelerde, “bilim" tartışması gerekirken, artık “hekim hatası" iddiasıyla çoğu haksız yere açılan davaları konuşmaya başladıklarını, hekimlerin adliye koridorlarında koşturmaktan, hekimlik yapmaya fırsatının kalmadığını kaydetti..
2.06.2024 Sağlık-Yaşam
Çocuk hekiminin 13 yıllık hukuk mücadelesi
Çocuk hekiminin 13 yıllık hukuk mücadelesi Türk Pediatri Kurumu’nun (TPK) 22-26 Mayıs tarihleri arasında KKTC'de gerçekleştirdiği 59'uncu Türk Pediatri Kongresi’nde, pediatri tarihinde ilk kez, “doktor hatası" iddiasıyla dava edilen bir hekimin 13 yıllık hukuk mücadelesi, bilimsel oturumlardan birine konu oldu. Çocuk doktoru Recep Kavas, 173 bin TL tazminat talebiyle başlayıp yasal faizler hariç 7 milyon TL’ye ulaşan ve halen devam eden davayla ilgili yaşadıklarını ilk kez Demirören Haber Ajansı’na anlattı. Oturum Başkanlığını yapan Türk Pediatri Kurumu Özel Hekimlik Komisyonu’ndan Dr. Cihan Avaroğlu ise hekimlerin kongrelerde, “bilim" tartışması gerekirken, artık “hekim hatası" iddiasıyla çoğu haksız yere açılan davaları konuşmaya başladıklarını, hekimlerin adliye koridorlarında koşturmaktan, hekimlik yapmaya fırsatının kalmadığını kaydetti..
2.06.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık Bakanlığı Antalya Burdur filistin saldırı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.