Sağlıkta Şiddet

Sağlıkta Şiddet

Son dakika sağlıkta şiddet haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlıkta şiddet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlıkta şiddet haber sayfamızda...

Sağlıkta Şiddet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 282 saglikta siddet haberi bulunmuştur.
CHP'li Şahbaz: Ücretsiz, ulaşılabilir, nitelikli sağlık hizmeti sunacağımızın sözünü veriyoruz
CHP'li Şahbaz: Ücretsiz, ulaşılabilir, nitelikli sağlık hizmeti sunacağımızın sözünü veriyoruz CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, "Partimizin iktidarında, kamusal bir hizmet olarak tüm vatandaşlarımızın hakkı olan ücretsiz, ulaşılabilir, nitelikli sağlık hizmeti sunacağımızın, hekimlerimizin ve sağlık emekçilerimizin sorunlarını meslek örgütlerinin önerileri doğrultusunda çözeceğimizin sözünü veriyoruz" dedi.
14.03.2024 Politika
Hekimlerden 'siyah balonlu' basın açıklaması
Hekimlerden 'siyah balonlu' basın açıklaması Hekim Birliği üyesi hekimler, Ankara Şehir Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak, beyaz reform için gökyüzüne siyah balon bıraktılar ve yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler.
8.03.2024 Video
Hekimlerden 'siyah balonlu' basın açıklaması
Hekimlerden 'siyah balonlu' basın açıklaması Hekim Birliği üyesi hekimler, Ankara Şehir Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak, beyaz reform için gökyüzüne siyah balon bıraktılar ve yaşadıkları sorunlara dikkat çektiler.
8.03.2024 Sağlık-Yaşam
Edirne'de doktoru yumruklayan hasta yakını tutuklandı
Edirne'de doktoru yumruklayan hasta yakını tutuklandı Edirne'de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde annesinin ölümü sonrası doldurulması gereken belgeler konusunda kendisini bilgilendirmek isteyen doktor B.B.Ö.'ye yumruklayan Volkan K., ev hapsine itiraz sonrası tutuklandı.
9.02.2024 Gündem
Atatürk’e hakarete 4 büyük Atatürk tablosuyla cevap verdiler
Atatürk’e hakarete 4 büyük Atatürk tablosuyla cevap verdiler Adana’da veteriner kliniğinde duvarda asılı Mustafa Kemal Atatürk portresine hakaretler eden ve şikayet üzerine gözaltına alınıp, tutuklanan Bülent Yılmaz’ın, kendisine tepki gösterdiği için darbettiği veteriner teknikeri Melek Nida Şahin'in iş yerine vatandaşlar 4 büyük Atatürk tablosu gönderdi. Şahin, "Bu da bize gösteriyor ki Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün arkasından 86 yıl geçmesine rağmen sanılanın çok daha üzerinde bir ölümsüzlüğe sahip. Duyarlı davranan herkese çok teşekkür ederim” dedi.
9.01.2024 Video
Saldırıya uğrayan doktorun babası: Ben adalet istiyorum
Saldırıya uğrayan doktorun babası: Ben adalet istiyorum Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde görevli doktor Mertcan Yazıcı, hasta yakını 2 kişi tarafından darbedilmişti. Meslektaşlarının saldırıya uğramasının ardından bir araya gelen sağlık personelleri ve Mertcan Yazıcı'nın babası olayı protesto etti. Yazıcı, "Ben adalet istiyorum. Bu çocuklar kolay yetişmiyor, onun için yasalarımızda gerekli düzenlemeyi yapmalarını rica ediyorum" dedi.
25.12.2023 Gündem
“Sağlık sektöründeki şiddet yüzde 600 arttı”
“Sağlık sektöründeki şiddet yüzde 600 arttı” Hekim Birliği Sendikası tarafından düzenlenen ‘Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans’ çalıştayında konuşan Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Yakup Gökhan Doğramacı, “TBMM 2013 yılı Sağlıkta Şiddet Araştırma Komisyonu Raporunun 2012 verilerine göre sağlıkta şiddet, diğer sektörlere göre 16 kat daha fazlaydı. 2012 yılından 2022 yılına kadar ise yüzde 600 yani 6 kat daha arttı. Şu an biliyoruz ki sağlıkta şiddet; diğer tüm sektörlere göre en yoğun yaşandığı yer” dedi.
16.12.2023 Video
“Sağlık sektöründeki şiddet yüzde 600 arttı”
“Sağlık sektöründeki şiddet yüzde 600 arttı” Hekim Birliği Sendikası tarafından düzenlenen ‘Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans’ çalıştayında konuşan Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Yakup Gökhan Doğramacı, “TBMM 2013 yılı Sağlıkta Şiddet Araştırma Komisyonu Raporunun 2012 verilerine göre sağlıkta şiddet, diğer sektörlere göre 16 kat daha fazlaydı. 2012 yılından 2022 yılına kadar ise yüzde 600 yani 6 kat daha arttı. Şu an biliyoruz ki sağlıkta şiddet; diğer tüm sektörlere göre en yoğun yaşandığı yer” dedi.
16.12.2023 Sağlık-Yaşam
Genç Sağlık Sendikası üyeleri Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti
Genç Sağlık Sendikası üyeleri Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti   Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, Genel Sekreteri Furkan Ali Çiftçioğlu, Genel Başkan Yardımcıları Arif Camgöz, Fatih Çekirge ve GençSam Başkanı Mehmet Günok, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız'ı ziyaret etti.
13.12.2023 Gündem
Bakan Koca: Sağlıkta şiddet suçuna 6 yıl 4 ay 26 gün hapis cezası
Bakan Koca: Sağlıkta şiddet suçuna 6 yıl 4 ay 26 gün hapis cezası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Ekim'de Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde 2 sağlık çalışanına havalı tabanca ile sözlü tehditte bulunan şüphelinin 6 yıl 4 ay 26 gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.
1.12.2023 Politika
Bakanlık önünde sağlıkta şiddete tepki
Bakanlık önünde sağlıkta şiddete tepki Ankara'da sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı önünde yaptıkları eylemle sağlıkta şiddete tepki gösterdi.
20.10.2023 Gündem
Samsun'da 2 veteriner hekim ve 3 stajyerin darbedilmesi kınandı
Samsun'da 2 veteriner hekim ve 3 stajyerin darbedilmesi kınandı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne (OMÜ) bağlı Hayvan Hastanesi'nde 2 veteriner hekim ve 3 stajyer öğrenciye yapılan saldırı Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından kınandı. Olayın takipçisi olacaklarının belirtildiği açıklamada, olay sırasında kalp krizi geçiren öğrencinin de taburcu edildiği belirtildi.
9.10.2023 Gündem
Kocaeli'de darp sonrası aile sağlığı merkezindeki doktorlar iş bıraktı
Kocaeli'de darp sonrası aile sağlığı merkezindeki doktorlar iş bıraktı Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 3 aile hekiminin darbedilmesi sonrası, olayın yaşandığı Fatih Aile Sağlığı Merkezi'ndeki doktorlar, iş bıraktı. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Kemal Noyan, "Sağlık çalışanına şiddet vakaları artık planlı bir terör eylemi haline gelmiştir" dedi.
9.10.2023 Gündem
Bakan Koca: Toplu aşılamaya ihtiyaç olmayan bir dönemdeyiz
Bakan Koca: Toplu aşılamaya ihtiyaç olmayan bir dönemdeyiz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Geldiğimiz noktada bir propaganda yürütülüyor. Toplu aşılama propagandası. Toplu aşılamaya kesinlikle ihtiyaç duyulmayan bir dönemdeyiz. Gerekli olduğunda gerekeni yaptık. Kapanma gibi toplu tedbirler artık söz konusu değil" dedi.
4.10.2023 Sağlık-Yaşam
Hatay'da sağlık çalışanları şiddete karşı iş bıraktı
Hatay'da sağlık çalışanları şiddete karşı iş bıraktı Hatay'da dün, 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K'nın, sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadının saldırısına uğramasına tepki gösteren sağlık çalışanları 1 gün iş bıraktı.
15.09.2023 Gündem
SABİM'den toplu sözleşme tepkisi
SABİM'den toplu sözleşme tepkisi Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu (SABİM) üyeleri, memur ve memur emeklilerinin sosyal ve mali haklarının belirlendiği 7'nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden çıkan sonuca tepki gösterdi.
11.09.2023 Video
SABİM'den toplu sözleşme tepkisi
SABİM'den toplu sözleşme tepkisi SAĞLIK ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu (SABİM) üyeleri, memur ve memur emeklilerinin sosyal ve mali haklarının belirlendiği 7'nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden çıkan sonuca tepki gösterdi.
11.09.2023 Gündem
Veteriner hekimler, 1 günlüğüne iş bıraktı
Veteriner hekimler, 1 günlüğüne iş bıraktı Türkiye genelindeki veteriner hekimler, kendilerine yönelik şiddet olaylarını protesto etmek için 1 günlük iş bıraktı.
21.08.2023 Gündem
Hasta yakınlarının demir sopayla saldırdığı doktor ağır yaralandı; o anlar kamerada
Hasta yakınlarının demir sopayla saldırdığı doktor ağır yaralandı; o anlar kamerada Gaziantep'te, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuğa damar yolunun geç açıldığı gerekçesiyle yakınlarının saldırdığı acilde görevli doktor Esadullah Beğoğlu (36), kafasına demirle vurulması sonucu ağır yaralandı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, doktor Beğoğlu'nun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Olayda ayrıca hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık (36) ile güvenlik görevlisi Gökhan Hacı Yunus (43) da yaralandı. Saldırı anları güvenlik kamerasına da yansıdı.
20.08.2023 Gündem
Veteriner hekimler iş bırakıyor: Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istiyorlar
Veteriner hekimler iş bırakıyor: Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istiyorlar Veteriner hekimler son günlerde yaşanan şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla 21 Ağustos’ta iş bırakıyor. Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) ile 56 Veteriner Hekim Odası ülke genelinde iş bırakma çağrısında bulundu. Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istediklerini söyleyen İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, “Veteriner hekimler uzun zamandır bazı haksızlıklara ve şiddete maruz kalıyor. Şiddet giderek artıyor. İlk defa bu kadar yaygın bir şekilde herkesin ‘yeter’ dediği bir noktaya geldik. Meslektaşlarımız 21 Ağustos özelinde gerçekten ilgili. Çünkü bıçak kemiğe gerçekten dayandı” açıklamasında bulundu.
16.08.2023 Video
Veteriner hekimler iş bırakıyor: Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istiyorlar
Veteriner hekimler iş bırakıyor: Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istiyorlar Veteriner hekimler son günlerde yaşanan şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla 21 Ağustos’ta iş bırakıyor. Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) ile 56 Veteriner Hekim Odası ülke genelinde iş bırakma çağrısında bulundu. Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istediklerini söyleyen TVHB Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, “Veteriner hekimler uzun zamandır bazı haksızlıklara ve şiddete maruz kalıyor. Şiddet giderek artıyor. İlk defa bu kadar yaygın bir şekilde herkesin ‘yeter’ dediği bir noktaya geldik. Meslektaşlarımız 21 Ağustos özelinde gerçekten ilgili. Çünkü bıçak kemiğe gerçekten dayandı” açıklamasında bulundu.
16.08.2023 Gündem
Ankara'da veteriner hekimlerden şiddete tepki için 'klinik kapatma' eylemi
Ankara'da veteriner hekimlerden şiddete tepki için 'klinik kapatma' eylemi Ankara'da kedisi ölen A.K. ile 4 arkadaşı tarafından kliniği basılarak, saldırıya uğrayan veteriner hekim Ceren Eroğlu'na destek olmak için meslektaşları bugün kliniklerini kapattı.
6.08.2023 Gündem
Doktora silahlı saldırı girişiminde bulunan emekli polis tutuklandı
Doktora silahlı saldırı girişiminde bulunan emekli polis tutuklandı Samsun’un Bafra ilçesinde ameliyat ettirdiği kızıyla ilgili bilgi vermediğini öne sürerek doktor Ömer Özkan’a silahlı saldırıya kalkışıp gözaltına alınan emekli polis memuru Salim Usta (70), sevk edildiği adliyede tutuklandı.
25.07.2023 Gündem
Hasta yakını hemşire, hastanedeki temizlik görevlisi darbetti
Hasta yakını hemşire, hastanedeki temizlik görevlisi darbetti Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Tuğba Karakaş (33), İstanbul’da hemşirelik yapan hasta yakını B.D. isimli kadın tarafından darbedildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Bunun üzerine emniyette ifadesi alınan B.D. ardından serbest kalırken, sağlık çalışanları saldırıyı protesto etti.
1.06.2023 Gündem
Prof. Dr. Çokuğraş: Bir çocuğun ilk 5 yaşta kötü beslenmesi yetişkinlikteki sağlığını etkiliyor
Prof. Dr. Çokuğraş: Bir çocuğun ilk 5 yaşta kötü beslenmesi yetişkinlikteki sağlığını etkiliyor Türk Pediatri Kurumu’nun KKTC’de 58’ncisini gerçekleştirdiği Türk Pediatri Kongresi’nde konuşan TPK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fügen Çullu Çokuğraş, çocuklarda 5 yaş öncesi beslenmelerinde yetersizlik görmeye başladıklarını kaydederek bir çocuğun beslenmesinin ileriki yıllardaki sağlığını da belirlediğini söyledi . Çokuğraş, "Biz pediatristlere bu konuda ciddi bir görev düşüyor. Bütün çocukları mutlaka bu açıdan izlememiz gerekiyor. Beslenme, ilk 5 yaşta son derece önemli, daha sonraki hayatındaki sağlığını etkiliyor. Sağlık Bakanlığının beslenme destekleri de var, ücretsiz. Bu çocuklara bunları vermek mümkün. Birtakım enteral nütrisyon solüsyonları, proteini, yağı, karbonhidratı uygun olan solüsyonlar. Saptayıp, gereken çocuklar için verilmesi lazım.” dedi.
13.05.2023 Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

hekim sağlık şiddet veteriner doktor

Sağlıkta Şiddet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.