Savunma Bakanı

Savunma Bakanı

Son dakika Savunma Bakanı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma Bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma Bakanı haber sayfamızda...

Savunma Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.570 savunma bakani haberi bulunmuştur.
Bakan Güler, Hakkari Çukurca 2’nci Hudut Tugay Komutanlığını ziyaret etti
Bakan Güler, Hakkari Çukurca 2’nci Hudut Tugay Komutanlığını ziyaret etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kurban Bayramı dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ile Hakkari Çukurca’daki 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında askerler ile bir araya geldi.
15.06.2024 Politika
Bakan Güler’in iki günlük NATO temasları
Bakan Güler’in iki günlük NATO temasları Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika’nın başkenti Brüksel’de 13-14 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katıldı. Bakan Yaşar Güler toplantı kapsamındaki oturumlara katılarak mevkidaşları ile görüştü.
15.06.2024 Dünya
Bakan Güler, Yunan mevkidaşı Dendias ile bir araya geldi
Bakan Güler, Yunan mevkidaşı Dendias ile bir araya geldi Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Savunma Bakanları Toplantısı’na katıldığı NATO Karargâhında Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias ile bir araya geldi.
14.06.2024 Dünya
Bakan Güler, NATO Toplantısı aile fotoğrafı çekimine katıldı
Bakan Güler, NATO Toplantısı aile fotoğrafı çekimine katıldı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın geleneksel aile fotoğrafı çekimine katıldı.
14.06.2024 Dünya
Bakan Güler, Ukrayna için düzenlenen İyi Niyet Mektubu İmza Töreni’ne katıldı
Bakan Güler, Ukrayna için düzenlenen İyi Niyet Mektubu İmza Töreni’ne katıldı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Karargâhındaki programına devam ediyor. Bakan Yaşar Güler, müttefik ülke Savunma Bakanları ile Ukrayna için düzenlenen İyi Niyet Mektubu İmza Töreni’ne katıldı.
14.06.2024 Dünya
Bakanı Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın birinci oturumuna katıldı
Bakanı Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın birinci oturumuna katıldı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika'nın başkenti Brüksel'de NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın birinci oturumuna katıldı.
13.06.2024 Politika
Bakan Güler, NATO Karargahı’nda Türkiye temsilciliğini ziyaret etti
Bakan Güler, NATO Karargahı’nda Türkiye temsilciliğini ziyaret etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Karargâhında NATO Türk Askerî Temsil Heyet (TMR) Başkanlığını ve NATO Daimî Temsilciliğini ziyaret etti.
13.06.2024 Dünya
Bakan Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Brüksel'de
Bakan Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Brüksel'de Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti.
12.06.2024 Politika
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştü
ABD Savunma Bakanı Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile görüştü ABD Savunma Bakanlığı’ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüşerek 4 İsrailli rehinenin kurtarılması ve ailelerine teslim edilmesi dolayısıyla kendisini tebrik etti. Görüşmede Lübnan Hizbullah'ının artan saldırganlığının ardından İsrail-Lübnan sınırı boyunca gerilimin azaltılmasına yönelik çabalar ele alındı. Ayrıca Bakan Gallant'a İsrail'in kapsamlı ateşkes ve rehine anlaşmasına verdiği destek için teşekkür etti ve anlaşmayı kabul etme sorumluluğunun Hamas'ta olduğu konusunda mutabık kaldılar” denildi. İsrail’in Nusairat kampına düzenlediği ‘rehine kurtarma’ operasyonunda 274 sivil hayatını kaybetmiş, 698 sivil ise yaralanmıştı.ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ile telefonda görüştü. İki bakan, Lübnan-İsrail sınırındaki son gelişmeleri değerlendirdi ve Austin, 4 rehinenin kurtarıldığı operasyon konusunda Gallant’ı tebrik etti.
12.06.2024 Dünya
Bakan Güler, Malezyalı mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Güler, Malezyalı mevkidaşı ile bir araya geldi Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi davetlisi olarak Ankara'ya gelen Malezya Savunma Bakanı Mohamed Khaled Nordin Hasan ile bir araya geldi.
11.06.2024 Gündem
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’de
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu görüşmeleri kapsamında İsrail’i ziyaret etti. Blinken, Başbakan Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Yısrael Katz ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüştü.
11.06.2024 Dünya
Bakan Güler, Pakistan Genelkurmay Başkanı Mirza ile görüştü
Bakan Güler, Pakistan Genelkurmay Başkanı Mirza ile görüştü Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara'da, Pakistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sahir Shamshad Mirza ile bir araya geldi.
10.06.2024 Politika
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatı
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatı Türkiye ile Malezya arasında 'Savunma Ürünlerinin Devletten Devlete Tedarikine Dair Mutabakat Zaptı', Ankara'da imzalandı.
10.06.2024 Gündem
Bakan Güler: TSK, bölücü örgütün terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir
Bakan Güler: TSK, bölücü örgütün terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Terör örgütünün Suriye uzantılarının, Arap nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sözde yerel seçim yapma gayretleri dikkat çekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) güney sınırlarının hemen ötesinde bölücü örgütün bir terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir" dedi.
10.06.2024 Gündem
Genelkurmay Başkanı Gürak, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Begaj ile görüştü
Genelkurmay Başkanı Gürak, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Begaj ile görüştü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj ile görüştü.
7.06.2024 Gündem
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, TUSAŞ'ı ziyaret etti
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, TUSAŞ'ı ziyaret etti Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'yi (TUSAŞ) ziyaret etti.
6.06.2024 Gündem
Bakan Austin, Fransa’da İkinci Dünya Savaşı gazileriyle buluştu
Bakan Austin, Fransa’da İkinci Dünya Savaşı gazileriyle buluştu ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü kapsamında Fransa’da İkinci Dünya Savaşı gazileriyle buluştu.
6.06.2024 Dünya
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi ortaklığında panel düzenlendi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı panelde konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır. Rum tarafının kendisine adanın tek sahibi, Kıbrıs Türk halkını ise azınlık olarak gören zihniyeti değişmediği takdirde, başlatılacak yeni bir müzakerenin başarıyla ulaşabilmesi ve adada bir ortaklık kurulabilmesi de mümkün değildir. Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk halkının meşru çıkarlarını ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde bir an önce çözüme kavuşturulması ülkemizin en önemli önceliğidir. " dedi.
4.06.2024 Politika
Kayseri’de eğitim uçağı düştü: 2 şehit
Kayseri’de eğitim uçağı düştü: 2 şehit Kayseri'de 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan eğitim için havalanan SF-260D tipi eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Uçakta bulunan 2 pilot şehit oldu.
4.06.2024 Gündem
Bakan Güler, ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Franchetti ile görüştü
Bakan Güler, ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Franchetti ile görüştü Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara'da, ABD Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Lisa Franchetti ile bir araya geldi.
3.06.2024 Politika
Avustralya Dışişleri Bakanlığı: Her iki taraf ateşkesi kabul etmelidir
Avustralya Dışişleri Bakanlığı: Her iki taraf ateşkesi kabul etmelidir Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Biden’ın ateşkes önerisini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek iki tarafa da öneriyi kabul etme çağrısı yaptı.
3.06.2024 Dünya
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi marjında bir araya geldi. Austin, ABD’nin Ukrayna’ya askeri desteğinin süreceğini belirtti. Zelenski ise şu ana kadarki destekler konusunda teşekkür etti.
2.06.2024 Dünya
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi marjında bir araya geldi. Austin, ABD’nin Ukrayna’ya askeri desteğinin süreceğini belirtti. Zelenski ise şu ana kadarki destekler konusunda teşekkür etti.
2.06.2024 Dünya
Bakan Güler: Hava Kuvvetlerimizin 113'üncü kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyorum
Bakan Güler: Hava Kuvvetlerimizin 113'üncü kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyorum Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Hava Kuvvetlerimizin ulaştığı bu üstün seviyeye gelmesinde emeği geçen, katkıda bulunan bütün komutanlarımızı ve kahraman personelimizi minnetle anıyorum. Başta Sayın Hava Kuvvetleri Komutanımız olmak üzere tüm seçkin personelimiz ile silah ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Hava Kuvvetlerimizin 113’üncü kuruluş yıl dönümünü bir kez daha yürekten kutluyorum" dedi.
1.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, bölücü örgütün 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen EFES-2024 Tatbikatı'nda, "Terör örgütünün halk oylaması bahanesiyle ülkemizin ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne yönelik mütecaviz eylemlerini yakından takip ediyoruz. Daha önce de bu konudaki politikamızı çok net ortaya koyduk. Türkiye, güney sınırlarının hemen ötesinde Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde bölücü örgütün bir 'Teröristan' kurmasına asla izin vermeyecektir" dedi.
30.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Güler ziyaret etti NATO ABD Savunma Bakanı Austin görüştü

Savunma Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.