İsrail

İsrail

Son dakika israil haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan israil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan israil haber sayfamızda...

İsrail

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.229 israil haberi bulunmuştur.
Kurtulmuş: Savaş suçlarıyla ilgili delilleri mahkemeye sunmak için harekete geçiyoruz
Kurtulmuş: Savaş suçlarıyla ilgili delilleri mahkemeye sunmak için harekete geçiyoruzTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Marinko Çavara'yı Beşiktaş'ta TBMM Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Görüşmede İsrail'in Lahey'deki dava sürecine de değinen Kurtulmuş, "Bu mahkemenin bundan sonraki safahatında da çok sayıda müdahil ülke ve kurum bu işin içerisine girecektir. Biz de TBMM olarak 3 milletvekili arkadaşımızı mahkemelerin tüm safahatini takip etmek üzere görevlendirdik. Savaş suçlarıyla ilgili delilleri de mahkemeye sunmak için harekete geçiyoruz" dedi.
20.02.2024Politika
UCLG Başkanı Altay'dan, ABD'li diplomata İsrail tepkisi
UCLG Başkanı Altay'dan, ABD'li diplomata İsrail tepkisiBİRLEŞMİŞ Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı Şehir Diplomasisinden Sorumlu Büyükelçisi Nina Hachigian'ın İsrail'in Filistin'e yönelik yaptığı saldırıyla ilgili konuşmasına tepki gösterdi. Atalay, ''Bizler insanlık adına söz almalı ve dünyanın her yerinde acı çeken insanların sesi olmalıyız. Yaklaşık 30 bin kadın ve çocuğun katledildiği Gazze’deki olayları Hamas’ın eylemine bir yanıt olarak nitelendirmek çok doğru bir yaklaşım olmaz'' dedi.
20.02.2024Politika
Mertcan ile Filistinli nişanlısının arasına savaş girdi
Mertcan ile Filistinli nişanlısının arasına savaş girdiManisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Mertcan Gökay (27) ile Filistinli nişanlısı Haya Hamouda'nın (24) arasına savaş girdi. Gazze'deki nişanlısı ile annesini Türkiye'ye getirebilmek için yetkililerden yardım isteyen Gökay, "İletişim kuramıyoruz. 16 Ocak'ta düğünüm olacaktı, Türkiye'de yaşayacaktık" dedi.
20.02.2024Gündem
İletişim Başkanı Altun: İsrail'in 200'e yakın dezenformasyonunu deşifre ettik
İletişim Başkanı Altun: İsrail'in 200'e yakın dezenformasyonunu deşifre ettikİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Başkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Dezenformasyonla Mücadele Merkezimiz, İsrail'in dezenformasyonlarına tabiricaizse suçüstü yaptı. Merkezimiz, 7 Ekim'den bu yana İsrail'in 200'e yakın dezenformasyonu deşifre etti" dedi.
20.02.2024Gündem
Bahçeli: Danıştay'ın kararı çok tehlikelidir
Bahçeli: Danıştay'ın kararı çok tehlikelidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Danıştay 5'inci Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır, hukuki bir temeli yoktur. Bu dairenin göreve iade kararı verdiği kişiler arasında, ankesörlü hatlarla haberleşen, mahrem imamlarla irtibatı olan, ByLock yazışmalarında adı geçen, terör örgütüne bağış yapan, hakkında örgüt üyeliğinden işlem yapılan isimlerin olması nasıl izah edilecektir?" dedi.
20.02.2024Politika
Adnan Oktar Suç Örgütü hakkında yeni iddianame
Adnan Oktar Suç Örgütü hakkında yeni iddianameAdnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 72 şüpheliye yönelik yeni bir iddianame düzenlendi. İddianamede örgüt üyesi bazı sanıkların İsrailli siyasetçilerle görüşmelerine yer verildi.
19.02.2024Gündem
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 29 bin 92 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 29 bin 92 sivil öldüFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda 29 bin 92 sivilin hayatını kaybettiğini, 69 bin 28 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 107 sivilin yaşamını yitirdiğini, 145 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
19.02.2024Dünya
Netanyahu: Katar, Hamas'a kimsenin yapamadığı baskıyı yapabilir
Netanyahu: Katar, Hamas'a kimsenin yapamadığı baskıyı yapabilirİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı’nda konuştu. Netanyahu, “Katar Hamas'a kimsenin yapamadığı baskıyı yapabilir. Hamas liderlerini ağırlıyorlar. Hamas finansal olarak onlara bağımlı” dedi.
19.02.2024Dünya
Filistin mitingindeki yumruklu saldırı davasında sanığa 4 yıla kadar hapis talebi
Filistin mitingindeki yumruklu saldırı davasında sanığa 4 yıla kadar hapis talebiİstanbul'da düzenlenen Filistin'e destek mitinginde "Kelime-i Tevhid" bayrağı taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk attığı gerekçesiyle 17 gün tutuklu kalan 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Ege Akersoy hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Akersoy'un "Kasten basit yaralama" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçlarından toplam 4 yıla kadar hapsini talep etti.
19.02.2024Gündem
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 28 bin 985 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 28 bin 985 sivil öldüFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 28 bin 985 sivilin hayatını kaybettiğini, 68 bin 883 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 127 sivilin yaşamını yitirdiğini, 205 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
18.02.2024Dünya
Netanyahu: Refah'ta faaliyet göstermemizi engelleyenler savaşı kaybetmemizi istiyor
Netanyahu: Refah'ta faaliyet göstermemizi engelleyenler savaşı kaybetmemizi istiyorİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ‘baskılara’ boyun eğmeyeceklerini ifade ederek, “Refah'ta faaliyet göstermemizi engellemek isteyen her kim olursa olsun, aslında bize savaşı kaybetmemizi söylüyor demektir. Buna izin vermeyeceğim. Hiçbir baskıya teslim olmayacağız” dedi.
18.02.2024Dünya
Katar’dan anlaşma açıklaması: Son iki gün umut verici değil
Katar’dan anlaşma açıklaması: Son iki gün umut verici değilKatar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani, Münih Güvenlik Konferansı’nda katıldığı panelde İsrail-Hamas arasındaki olası anlaşmaya değindi. El Sani, “Çok yakında bir anlaşmanın gerçekleşeceğini görebiliyoruz, ancak son iki gündeki hız pek umut verici değil. İyimserliğimizi koruyacağımızı her zaman tekrarlıyorum” dedi.
18.02.2024Dünya
Diriliş Buluşmaları ‘Filistin’ gündemiyle İstanbul’da gerçekleşti
Diriliş Buluşmaları ‘Filistin’ gündemiyle İstanbul’da gerçekleştiİHH’nın düzenlediği 'Diriliş Buluşmaları'nın 10’ncusu, Filistin gündemiyle İstanbul’da gerçekleştirildi. Sinan Erdem Spor Salonu’nu dolduran binlerce kişi, Filistin’e destek mesajı verdi.
18.02.2024Gündem
Hamas’tan adalet divanı kararıyla ilgili açıklama
Hamas’tan adalet divanı kararıyla ilgili açıklamaHamas, Uluslararası Adalet Divanı'nın Refah şehrindeki duruma ilişkin yayınladığı ve ‘geçici tedbirlerin’ tüm Gazze’de derhal uygulanması gerekliliğini vurgulayan kararı memnuniyetle karşıladığını açıkladı.
17.02.2024Dünya
Erdoğan: Dış politikada tek amacımız dostlarımızın sayısını mümkün olduğunca çoğaltmaktır
Erdoğan: Dış politikada tek amacımız dostlarımızın sayısını mümkün olduğunca çoğaltmaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim dış politikada tek bir amacımız vardır, o da dostlarımızın sayısını mümkün olduğunca çoğaltmaktır. Türkiye Yüzyılı'nın aynı zamanda barışın da yüzyılı olmasını istiyorsak, dost ve kardeş ülkelerle iş birliğimizi geliştirmekten başka yolumuz yok. Emperyalist güçlerin bölgemize yönelik oyunlarını bozmak istiyorsak, kardeş ülkelerle birbirimize kenetlenmek mecburiyetindeyiz. Görüş ayrılıklarına takılıp kalmak yerine iş birliği alanlarına odaklanmak zorundayız. Şu hakikatin hepimiz farkındayız; vahdet olmadan, rahmet olmaz” dedi.
16.02.2024Politika
Erbaş: Gazze halkının yalnız bırakılması tarihin affetmeyeceği bir davranıştır
Erbaş: Gazze halkının yalnız bırakılması tarihin affetmeyeceği bir davranıştırDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya Camii'nde Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Filistin'deki Refah Sınır Kapısı ve acil insani yardım konusuna değinen Erbaş, "Gazze halkının bu ahlaksız işgal ve istila girişimine karşı verdiği mücadele dinen ve uluslararası hukuk açısından meşrudur, her bakımdan desteklenmesi ümmetin üzerine farzdır. Gazze halkının yalnız bırakılması insanlık adına büyük bir utançtır ve tarihin affetmeyeceği bir davranıştır" dedi.
16.02.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Zeytinburnu’nda Konyalı Camii’nin açılışında konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Zeytinburnu’nda Konyalı Camii’nin açılışında konuştuZeytinburnu'ndaki Konyalı Camii açılış programında konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze’de yaşanan olaylara dikkat çekerek, "İsrail'in en büyük gücü ne elindeki askeri gücüdür. Ne elindeki teknolojik üstünlüğüdür. Ne arkasını yasladığı dayılarıdır. Onları destekleyen ülkelerdir. İnanın ki İslam dünyasının bu kadar çaresiz olması, dağınık olması, inisiyatifsiz olması, İsrail yönetiminin arkasındaki ne yazık ki en büyük güçtür. Onun için diyoruz ki camiler bizi fiziki olarak birleştirdiği gibi, kalplerimizi ve zihinlerimizi de birleştirmelidir" dedi.
16.02.2024Politika
İsrail'in suçlamalarına maruz kalan BM Koordinatörü kendini savundu
İsrail'in suçlamalarına maruz kalan BM Koordinatörü kendini savunduİsrail tarafından Hamas’a terör örgütü demediği için suçlanan Birleşmiş Milletler İnsani Yardım (OCHA) Koordinatörü Martin Griffiths, “Hamas, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terör örgütü olarak belirlediği gruplar listesinde yer almıyor” dedi.
16.02.2024Dünya
ABD, Avdiivka’nın Rus kontrolüne geçeceği konusunda uyardı
ABD, Avdiivka’nın Rus kontrolüne geçeceği konusunda uyardıABD Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby, Ukrayna’nın topçu mühimmatının tükendiğini ve Avdiivka kentinin Rus kontrolüne geçeceği konusunda uyardı.
16.02.2024Dünya
16 Şubat İnovasyon Günü: Türkiye, geleceğe teknolojiyle hazırlanıyor
16 Şubat İnovasyon Günü: Türkiye, geleceğe teknolojiyle hazırlanıyorOnline PR Servisi B2Press, her yıl 16 Şubat'ta kutlanan Dünya İnovasyon Günü kapsamında global çapta yapılan araştırmaları inceledi. Buna göre, Küresel organizasyonların uyarılarını ve süregelen trendleri takip eden Türkiye de dayanıklı, sürdürülebilir ve rekabetçi üretim altyapısı, esnek ve çevik Ar-Ge inovasyon ekosistemi sayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 - 2028'i kapsayan stratejik planlarıyla hızlı adımlarla yürüyor. Önümüzdeki 4 yıl içinde ulusal çapta teknoloji hamleleri yapmaya hazırlanırken bilişim, yazılım, siber güvenlik, yeşil ve dijital dönüşüm alanlarında gelişmeye odaklanıyor.
16.02.2024Teknoloji
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor
İHH Gazze'ye yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyorİHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze'ye insani yardım ulaştırmaya devam ediyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim'den bu yana gıda kolisi, battaniye ve tıbbi malzeme gibi farklı kalemlerde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
17.02.2024Gündem
Kurtulmuş, Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Al Hitmi ile görüştü
Kurtulmuş, Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Al Hitmi ile görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Katar-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ahmed bin Hitmi Al Hitmi ile TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Türkiye-Katar Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyeti kabul etti.
15.02.2024Politika
İrlanda’dan ülkelerin nakit desteğini kestiği UNRWA’ya 20 milyon Euro
İrlanda’dan ülkelerin nakit desteğini kestiği UNRWA’ya 20 milyon Euroİrlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin, İsrail’in iddiaları üzerine ABD dahil bazı ülkelerce nakit desteği kesilen Birleşmiş Milletler’in Filistin mülteci ajansı UNRWA’ya 20 milyon Euro destek vereceklerini duyurdu.
15.02.2024Dünya
İsrail Maliye Bakanı Smotrich: İki devletli çözümü kabul etmeyeceğiz
İsrail Maliye Bakanı Smotrich: İki devletli çözümü kabul etmeyeceğizİsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, başkenti Kudüs olan bir Filistin devletini kabul etmeyeceklerini belirtti.
15.02.2024Dünya
Bakan Fidan: Mısır ziyaretinde açıkların kapatılması konusunda büyük irade ortaya konuldu
Bakan Fidan: Mısır ziyaretinde açıkların kapatılması konusunda büyük irade ortaya konulduDışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Cumhurbaşkanımızın Mısır'a gerçekleştirdiği ziyaret, tarihi bir ziyaretti. İki ülke arasında özellikle hem ikili ilişkilerin hem de bölgesel ilişkilerin niteliğini, 'Derinden, olumlu yönde etkileyen bir ziyaret' diyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda ihmal edilen bütün ilişkilerdeki, alanlardaki açıkların bir an önce kapatılması konusunda iki lider tarafından büyük bir irade ortaya konuldu. Biz bu olumlu iradenin bölgeye ve bölge istikrarına son derece ciddi katkılar olacağını öngörüyoruz" dedi.
15.02.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

israilFilistinnuman kurtulmuşnetanyahukatar

İsrail ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.