İsrail

İsrail

Son dakika israil haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan israil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan israil haber sayfamızda...

İsrail

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.146 israil haberi bulunmuştur.
Gazze’deki kanalizasyonlarda çocuk felci virüsü tespit edildi
Gazze’deki kanalizasyonlarda çocuk felci virüsü tespit edildiFilistin Sağlık Bakanlığı, UNICEF ile koordineli olarak Gazze’deki kanalizasyonlarda yaptığı testlerde çocuk felcine neden olan ‘poliovirüs’ tespit ettiklerini duyurdu.
19.07.2024Dünya
AK Parti'li Çelik: İsrailli bakanın provokasyonu son derece kışkırtıcı bir eylem
AK Parti'li Çelik: İsrailli bakanın provokasyonu son derece kışkırtıcı bir eylemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir'in Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdiği provokasyonun, daha büyük bölgesel çatışmalara yol açabilecek son derece kışkırtıcı bir eylem olduğunu belirtti.
18.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistin devletini reddeden kararı hükümsüzdür
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in Filistin devletini reddeden kararı hükümsüzdürDışişleri Bakanlığı, İsrail Parlamentosu'nda kabul edilen Filistin devletinin kurulmasını reddeden kararın hükümsüz olduğunu açıkladı.
18.07.2024Gündem
Avrupa Müslüman Forumu'nda, İsrail'in Paris Olimpiyatları'ndan menedilmesi için çağrıda bulunuldu
Avrupa Müslüman Forumu'nda, İsrail'in Paris Olimpiyatları'ndan menedilmesi için çağrıda bulunulduAvrupa Müslüman Forumu, Nelson Mandela'nın torunu Nkosi Zwelivelile Mandela'nın da katılımıyla İstanbul'da gerçekleşti. Toplantıda konuşan Avrupa Müslüman Forumu Başkanı Abdül Vaked Niyazov, "Donald Trump'a bir suikast düzenleneceğini biz söylemiştik. Ve bu konuda uyarıyoruz. Fransa'da Filistin'e destek veren insanlara ve kuruluşlara bir provokasyon hazırlanıyor. Belki olimpiyat oyunlarından önce belki de olimpiyat oyunları esnasında terörist saldırılar meydana gelebilir" ifadelerini kullandı. Nkosi Zwelivelile Mandela ise "9 aydır bir soykırıma şahit olmaktayız. Bombalar spor tesislerinin ve sporcuların üzerine yağıyor. O yüzden biz de Olimpiyat Komitesi'ne başvurarak bir talepte bulunduk. Tıpkı Güney Afrika'nın olimpiyatlara katılmasının önünün kesildiği o dönemdeki gibi, olimpiyatlardan menedildiği gibi Siyonist İsrail devletinin de menedilmesini istedik" dedi.
18.07.2024Gündem
Ukrayna’dan Tahıl girişimi, Gazze’ye gıda yardımı yaptı
Ukrayna’dan Tahıl girişimi, Gazze’ye gıda yardımı yaptıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin Dünya Gıda Programı ile işbirliği içindeki ‘GrainFromUA’ girişimi, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın merkez üssünde bulunan 100 binden fazla aileye gıda yardımı sağlayacak olan üç partiden ilkini Filistin'e gönderdi.
18.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildi
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye ile İrlanda arasında son yıllarda artan, gelişen bir ilişki söz konusudur ve bu ilişkiler her alanda çok daha ileriye gitme potansiyeline sahiptir. İki ülke arasında 2 milyar dolar karşılıklı ticaret hacmi geçilmiş vaziyettedir. Şimdi ümit ederim ki, 3 milyar dolar hedefine en kısa zamanda ulaşmak mümkün olur" dedi.
18.07.2024Politika
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndü
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndüGazze Şeridi’nde yaşayan emekli ilkokul öğretmeni Majed, yerinden edilmiş çocuklar için mesleğine gerdi döndü. Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) tesislerinde çocuklara ders vermeye başlayan Majed, “Gazze'deki çocuklarımızı eğitmek için çalışmaya devam edeceğim” dedi.
18.07.2024Dünya
ABD’nin inşa ettiği geçici iskele projesi sona erdi
ABD’nin inşa ettiği geçici iskele projesi sona erdiABD’nin Gazze Şeridi’ne inşa ettiği ve 230 milyon dolar maliyeti olan geçici iskelenin faaliyetine resmi olarak son verildi. Gazze’ye yardımların deniz yoluyla Kıbrıs’tan Aşdod limanına, oradan da kamyonlarla şeride taşınacağı ifade edildi.
18.07.2024Dünya
20 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımı, Litvanya’ya mağlup oldu
20 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımı, Litvanya’ya mağlup oldu20 Yaş Altı Erkek Basketbol Milli Takımı, FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu’nda Litvanya’ya 79-63’lük skorla kaybetti.
17.07.2024Spor
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı esnada 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması çıktı.
17.07.2024Politika
Bakan Tunç: Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğiz
Bakan Tunç: Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğizAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Biz Türkiye olarak her daim olduğu gibi Filistinli kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ülke olarak, Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğiz" dedi.
17.07.2024Politika
Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile Hizbullah’ı görüştü
Austin, İsrailli mevkidaşı Gallant ile Hizbullah’ı görüştüABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hizbullah’ın devam eden saldırılarının ve Gazze’ye insani yardımı görüştü.
17.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
Kabine toplantısı başladı
Kabine toplantısı başladıCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
16.07.2024Politika
Ömer Çelik: İsrail'in binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruz
Ömer Çelik: İsrail'in binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İsrail’in Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruz. Uluslararası toplumun ve kurallara dayalı dünya düzeni iddiasında bulunan devletlerin, İsrail söz konusu olunca büründükleri sessizliği şiddetle kınıyoruz. Netenyahu ve katliam şebekesi, soykırım ve savaş suçları nedeniyle er ya da geç yargılanacaktır.
16.07.2024Politika
Filistin Kızılayı, Gazze’de saldırılar sonrası yaralı ve ölüleri tahliye etti
Filistin Kızılayı, Gazze’de saldırılar sonrası yaralı ve ölüleri tahliye ettiFilistin Kızılayı, Gazze’nin merkezinde ve Deir al-Balah’ta düzenlenen saldırılar sonrası hayatını kaybedenleri ve yaralıları tahliye etti. Örgütün sağlık ekiplerinin zamanla yarışı saniye saniye kameralara yansıdı.
17.07.2024Dünya
Husiler, Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan ticari gemiye saldırdı
Husiler, Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan ticari gemiye saldırdıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan, Panama bandralı, İsrail’e ait olan ve Monaco tarafından işletilen MT Bentley I adlı ticari gemiye, insansız deniz araçları ve balistik füzeyle saldırı düzenlediğini duyurdu.
16.07.2024Dünya
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptı
Dışişleri Bakanlığı, Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önündeki fotoğrafla ilgili açıklama yaptıDışişleri Bakanlığı, "Gazze'deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi önünde bir grup İsrailli askerin görüntülendiği fotoğraf, İsrail'in uluslararası hukuk ve uluslararası insancıl hukuku ihlalinin yeni bir delilidir" dedi.
16.07.2024Politika
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yok
Bahçeli: Ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yokMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti hem PKK ile hem de FETÖ'yle kıran kırana mücadele edip silindir gibi ezip geçmeye muktedirdir. Yeni yüzyılda ne PKK'nın ne de FETÖ'nün ayakta kalma şansı yoktur" dedi.
15.07.2024Politika
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, küresel sistemin mevcut adaletsizliklerini de İsrail'in soykırım ve savaş suçlarını da her fırsatta dile getirmeye, bu zalim çarkın dönmesine engel olmaya çalışacağız. Nasıl ki 15 Temmuz 2016'da millet olarak küresel sömürü düzeninin maşası FETÖ'ye karşı durduysak, bugün de mazlumlar için küresel sistemin adaletsizliklerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 38 bin 584 sivil öldü
Filistin Sağlık Bakanlığı: Saldırılarda 38 bin 584 sivil öldüFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 38 bin 584 sivilin hayatını kaybettiğini, 88 bin 881 sivilin ise yaralandığını duyurdu. Bakanlık, son 24 saatte 141 sivilin yaşamını yitirdiğini, 400 sivilin ise yaralandığını açıkladı.
14.07.2024Dünya
İsrail’in Han Yunus’taki saldırısında ölü sayısı 90’a yükseldi
İsrail’in Han Yunus’taki saldırısında ölü sayısı 90’a yükseldiİsrail’in Han Yunus’ta, yerinden edilmiş sivillere düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 90’a, yaralı sayısı ise 300’e yükseldi.
14.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz 3. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletin direnişini kırmak için her türlü alçaklığı yaptılar, ancak sinsi ve kanlı emellerine ulaşamadılar. Oysa her şeyi en ince detayına kadar hesaplamışlardı. Oysa 40 yıl boyunca bukalemun gibi kırk kılığa bürünerek kendilerini gizlemeyi başarmışlardı. 15 Temmuz gecesi de tereyağından kıl çeker gibi Türkiye'yi işgal edeceklerini, milletin iradesine el koyacaklarını zannediyorlardı. Ama 40 yıllık plan ve hazırlık, sadece birkaç saat içinde boşa gitti" dedi.
13.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan, İsrail'in 'güvenli bölge' saldırısına tepkiDışişleri Bakanlığı, İsrail'in Han Yunus'ta güvenli bölge ilan edilen El Mevasi'de barınan sivilleri hedef alan saldırısına tepki gösterdi.
13.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

Gazzeisraildışişlerisözcü çelikcumhurbaşkanı erdoğan

İsrail ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.