Stok

Stok

Son dakika stok haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan stok gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan stok haber sayfamızda...

Stok

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 611 stok haberi bulunmuştur.
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde şirket geliri 19.2 milyar Euro olarak gerçekleşti. Aynı dönemde siparişler ise 20.5 milyar Euro olarak kayıtlara geçti. Siemens AG Başkanı ve CEO'su Roland Busch, “Yılın ikinci çeyreğinde de özellikle veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinde dijitalleşme ve sürdürülebilirliğe yönelik yoğun talebin olumlu etkilerini görmeye devam ettik. Doğru strateji, doğru teknolojiler ve doğru ekiple karlı büyümemizi sürdürüyoruz" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını açıkladı
MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını açıkladı MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını ve 2024 yılı stratejisini ve yatırım planlarını açıkladı. Toplantıda konuşan MediaMarkt Türkiye CEO'su Hulusi Acar, “Kazandığımızı Türkiye'ye yatırmaya, deneyimle büyümeye devam edeceğiz" dedi.
11.05.2024 Ekonomi
Papel, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel yeni özelliklerini devreye alıyor
Papel, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel yeni özelliklerini devreye alıyor Fintek şirketi Papel, 2024 yılında hayata geçirmeye planladığı çalışmaları duyurdu. Şirketin önümüzdeki dönem hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Papel’in Kurucu ve CEO’su Seyhan İbrahim Yıldırım, ikinci çeyrekte mobil uygulamada önemli değişikliklere gideceklerini söyledi.
2.05.2024 Ekonomi
Kuzey Boru, Malatya’daki üretim tesisine 464 milyon TL'lik yatırım yaptığını duyurdu
Kuzey Boru, Malatya’daki üretim tesisine 464 milyon TL'lik yatırım yaptığını duyurdu Borsa İstanbul’da işlem gören Kuzey Boru A.Ş. (KBORU) tarafından Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildiride, Malatya’daki CTP Boru Üretim Tesisi’ne bugüne kadar 464.521.359 TL yatırım ödemesi yapıldığı açıklandı.
25.04.2024 Ekonomi
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı Marmara Denizi'nde yıllara göre ortalama su sıcaklığının 3 derece arttığı belirtilirken, özellikle İstanbul Boğazı kıyılarında denizanalarında çoğalma dikkat çekiyor.
21.03.2024 Gündem
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı
Denizanalarındaki artış sonrası müsilaj uyarısı Marmara Denizi'nde yıllara göre ortalama su sıcaklığının 3 derece arttığı belirtilirken, özellikle İstanbul Boğazı kıyılarında denizanalarında çoğalma dikkat çekiyor.
21.03.2024 Video
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında azaldı
TCMB: Kısa vadeli dış borç stoku ocak ayında azaldı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ocak sonu itibarıyla kısa vadeli dış borç stokunun, 2023 yılı sonuna göre yüzde 0,2 azalışla 174,9 milyar dolara düştüğünü açıkladı.
18.03.2024 Ekonomi
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi
SAP, 'Tedarik Zinciri' etkinliği düzenledi Kurumsal uygulama yazılımı şirketi SAP, tedarik zincirine özel bir etkinlik düzenledi. Sürdürülebilir, riske dayanıklı ve akıllı tedarik zincirlerine odaklanan etkinlikte farklı şirketlerden yöneticiler sunum yaptı. Ayrıca şirketin Almanya'daki merkezine canlı bağlantı yapılarak dijital üretim konusunda sanal bir deneyim yaşandı.
14.03.2024 Teknoloji
Bakan Uraloğlu: Lojistik sektörü rotayı Kemalpaşa'ya çevirecek
Bakan Uraloğlu: Lojistik sektörü rotayı Kemalpaşa'ya çevirecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı tamamlandığında Kemalpaşa Lojistik Merkezi'ndeki bir ürünün Ankara'ya ve İzmir'e daha hızlı ulaşması sağlanmış olacak. Lojistik merkezimiz sadece İzmir için değil, Manisa, Denizli ve Aydın gibi hinterlandında yer alan şehirlerimizin ticareti içinde önemli bir merkez olacak. Bölgemizde halihazırda zaten birçok fabrika, imalat tesisi ve depo var. Bu projemiz İzmir için yeni yatırımlar ve yeni fabrikalar, şirketler kurulmasını sağlayacak ve İzmirliler için yeni istihdam imkanlarını beraberinde getirecek. Lojistik sektörü de rotayı Kemalpaşa'ya çevirecek" dedi.
29.02.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: 'Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir
Bakan Yumaklı: 'Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir. 'Türkiye Yüzyılı' hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın gelecek nesillerimizin, yarınını inşa etme hususudur" dedi.
22.02.2024 Politika
Siemens'in net karı yüzde 56 artı
Siemens'in net karı yüzde 56 artı Siemens, 2024 mali yılına ilişkin veriler paylaştı. Buna göre net karı yüzde 56 arttı. Endüstriyel iş kolu karı, 2,7 milyar Euro ile neredeyse tüm endüstriyel iş birimlerinde artış göstererek mali yılın ilk çeyreği rekoru kırdı. Şirket, elde ettiği bu sonuçlar temelinde 2024 mali yılı için beklentilerini netleştirdiğini Kasım 2023'te açıklandığı üzere, yakın vadede 5 yıla yayılacak şekilde ve 6 milyar Euro'ya kadar hacimle yeni bir hisse geri alım programı başlatacağını duyurdu.
8.02.2024 Ekonomi
İstanbul ofis pazarına ilişkin güncel rapor yayımlandı
İstanbul ofis pazarına ilişkin güncel rapor yayımlandı İstanbul’daki ofis piyasasına ve arz-talep dengesine ışık tutan ‘İstanbul Ofis Pazarı 2023 Genel Bakış 4’üncü Çeyrek Raporu’ yayımlandı. Raporda, merkezi iş alanı bölgelerinde yer alan A sınıf ofis binalarındaki boşluk oranının yüzde 13,2 olduğu kaydedilirken, A sınıfı ofis binalarındaki kira ortalamasının metrekare başına 24,7 dolar olduğu belirtildi.
7.02.2024 Ekonomi
Talasemi Federasyonu'ndan kan bağışı çağrısı
Talasemi Federasyonu'ndan kan bağışı çağrısı Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Dolu, kan bağışının talasemi hastaları için normal insanlara göre daha hayati olduğunu belirterek, "Kızılay'a olan eleştiriler en çok bizleri mağdur ediyor. Bu noktada bir kez daha söylemek isterim ki kan bağışı yapmak isteyenler mutlaka Kızılay'a gelip kan bağışı yapsın" dedi.
2.02.2024 Video
Talasemi Federasyonu'ndan kan bağışı çağrısı
Talasemi Federasyonu'ndan kan bağışı çağrısı Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Dolu, kan bağışının talasemi hastaları için normal insanlara göre daha hayati olduğunu belirterek, "Kızılay'a olan eleştiriler en çok bizleri mağdur ediyor. Bu noktada bir kez daha söylemek isterim ki kan bağışı yapmak isteyenler mutlaka Kızılay'a gelip kan bağışı yapsın" dedi.
2.02.2024 Gündem
Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor E-ticaret platformu Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlandığını duyurdu. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Baykar'ın CEO'su Haluk Bayraktar ile birlikte Kiev’de, Ukrayna Hükümeti’nin yüksek temsilcileriyle bir araya geldi. Başbakan Birinci Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Yulia Svrydenko ve Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanı Alexander Kamyshin’in bulunduğu görüşmede Baykar ve Trendyol şirketlerinin uluslararası yatırım planlamaları ele alındı.
2.02.2024 Ekonomi
Zincir marketlerde yine etiketler değişti
Zincir marketlerde yine etiketler değişti Zincir marketlerde Aralık ayındaki asgari ücret görüşmeleriyle başlayan etiket güncelleme mesaileri devam ediyor. Yılbaşı sonrasında bazı ürünlerde yapılan zamlarla birlikte etiketler birçok kez değişti. TUKONFED Hukuk komisyonu üyesi Dr. Mücahit Saraçlı, asgari ücret, memur maaşları ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından yapılan etiket değişikliklerine dikkat çekerek, "Her bir hatalı işlem için 2024'den itibaren 3 bin 171 lira ceza tahakkuk ettiriliyor. Bu kesilen cezaların ifşa edilmesi gerekiyor" dedi.
27.01.2024 Video
'Türkiye'de riskli yapı stokunun yüzde 4'ü yenilenmiş'
'Türkiye'de riskli yapı stokunun yüzde 4'ü yenilenmiş' Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımların yaşandığı Adana'da, 'Şubat 2023 Depremleri Sempozyumu' düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, "TBMM'nin 6 Şubat depremlerine ilişkin çıkardığı Mayıs 2023 tarihli raporundan anlaşıldığı üzere son 11 yıl içerisinde ülke genelinde sadece 238 bin civarında riskli yapıya 'kentsel dönüşüm' adı altında müdahale edilerek yenilenmesi sağlanmıştır. Yani 2012 yılından bu yana riskli olduğu var sayılan yapı miktarının sadece yüzde 3, yüzde 4 civarında kısmı yenilenebilmiştir" dedi.
19.01.2024 Video
'Türkiye'de riskli yapı stokunun yüzde 4'ü yenilenmiş'
'Türkiye'de riskli yapı stokunun yüzde 4'ü yenilenmiş' Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımların yaşandığı Adana'da, 'Şubat 2023 Depremleri Sempozyumu' düzenlendi. İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, "TBMM'nin 6 Şubat depremlerine ilişkin çıkardığı Mayıs 2023 tarihli raporundan anlaşıldığı üzere son 11 yıl içerisinde ülke genelinde sadece 238 bin civarında riskli yapıya 'kentsel dönüşüm' adı altında müdahale edilerek yenilenmesi sağlanmıştır. Yani 2012 yılından bu yana riskli olduğu var sayılan yapı miktarının sadece yüzde 3, yüzde 4 civarında kısmı yenilenebilmiştir" dedi.
19.01.2024 Gündem
Gıda Komitesi toplandı
Gıda Komitesi toplandı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın katılımıyla 'Gıda Komitesi' toplantısını gerçekleştirdiklerini duyurdu.
17.01.2024 Politika
Siemens’in akıllı kontrol vanaları AVM'lerde yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor
Siemens’in akıllı kontrol vanaları AVM'lerde yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor Siemens, ‘Akıllı Altyapılar’ bölümü tarafından geliştirilen, ısıtma-soğutma ve klima santralleri için buluta bağlanabilen aynı zamanda kendi kendini optimize eden dinamik bir çözüm olan Intelligent Vana’nın, yüzde 25’e varan enerji tasarrufuyla AVM ve ticari binaların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına katkı sağladığını duyurdu.
11.01.2024 Kurumsal
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yıllık Değerlendirme toplantısında konuştu. Prof. Dr. Bolat, "Her seçimde yapılmaya çalışılan soğan, patates tiyatrosunu bu seçim öncesi Allah'ın izniyle yaptırmayacağız. Tarım Bakanlığımız ile bu konuda gerekli ürün yeterliliklerine sahibiz, artırdık. Yaz boyunca onları Toprak Mahsulleri Ofisi vasıtasıyla gerekli şekilde depoladık. Stokçuların ve karaborsacıların hevesini kursağında bırakacağız." dedi.
10.01.2024 Politika
Hepsiburada ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programının 9 aylık sonuçlarını paylaştı
Hepsiburada ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programının 9 aylık sonuçlarını paylaştı  Hepsiburada’nın, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla mart ayında başlattığı ‘Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü’ programının 9 aylık sonuçlarını paylaştı. Açıklanan sonuçlara göre bölgedeki KOBİ ve esnafın platform üzerinden ticaret hacmi 3 Milyar TL oldu. 9 ayda bölgede 2400 yeni işletme ise e-ticarete başladı.
26.12.2023 Kurumsal
Sıfır araçlar liste fiyatının altına düştü
Sıfır araçlar liste fiyatının altına düştü Yıl ortasında liste fiyatının üstünde satılan sıfır araçlarda, yıl sonunda rüzgar tersine döndü. Stoklarını bitirmeyi amaçlayan otomobil firmaları, sıfır araçlarda yüksek oranlarda indirimler uygulamaya başladı.  Firmaların yaptığı indirimleri değerlendiren İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Görkem Konu, "Ticaret Bakanlığımızın 6 ay 6 bin kilometreyle ilgili almış olduğu karardan sonra binicilerin sıfır araç satamaması, üç araçtan fazla satamaması kararı süreci tetikledi. Aynı zamanda bu karardan sonra otomotiv yatırım aracı olmaktan çıktı. Vatandaş, yatırım amaçlı özellikle sıfır araç alımını durdurdu. Distribütörlerin de son dönemlerde elinde stok birikmiş oldu. Ve bu stokları eritmek için ciddi kampanyalar yapıldı. Şu an yüzde 20-25 oranlarında indirimlere gidilmiş oldu. Dolayısıyla bu hem sıfır araçta hem de ikinci elde fiyatların düşmesine sebep oldu" dedi.
19.12.2023 Video
Sıfır araçlar liste fiyatının altına düştü
Sıfır araçlar liste fiyatının altına düştü Yıl ortasında liste fiyatının üstünde satılan sıfır araçlarda, yıl sonunda rüzgar tersine döndü. Stoklarını bitirmeyi amaçlayan otomobil firmaları, sıfır araçlarda yüksek oranlarda indirimler uygulamaya başladı.  Firmaların yaptığı indirimleri değerlendiren İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Görkem Konu, "Ticaret Bakanlığımızın 6 ay 6 bin kilometreyle ilgili almış olduğu karardan sonra binicilerin sıfır araç satamaması, üç araçtan fazla satamaması kararı süreci tetikledi. Aynı zamanda bu karardan sonra otomotiv yatırım aracı olmaktan çıktı. Vatandaş, yatırım amaçlı özellikle sıfır araç alımını durdurdu. Distribütörlerin de son dönemlerde elinde stok birikmiş oldu. Ve bu stokları eritmek için ciddi kampanyalar yapıldı. Şu an yüzde 20-25 oranlarında indirimlere gidilmiş oldu. Dolayısıyla bu hem sıfır araçta hem de ikinci elde fiyatların düşmesine sebep oldu" dedi.
19.12.2023 Foto Galeri
Marmara Denizi'nin sessiz çığlığı denizanaları; asıl stok suyun altında
Marmara Denizi'nin sessiz çığlığı denizanaları; asıl stok suyun altında Hava sıcaklığı, deniz kirliliği, kıyısal alan tahribatı gibi nedenlerle İstanbul Boğazı'nın kıyı kesimleri ve Haliç'te görülen denizanası yoğunluğu dikkat çekici boyutlara ulaştı. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, denizanalarıyla müsilaj arasında bir ilişki olduğunu söyledi.  Okyar, "Marmara Denizi ne yazık ki pek çok baskı altında olduğundan denizanası artışları, deniz renklenmeleri ve ya müsilaj gibi olaylar aslında Marmara Denizi'nin sessiz çığlıkları. Suyun üzerinde gördüğümüz denizanaları buz dağının görünen kısmı. Asıl stok suyun altında. Biz yapmış olduğumuz çalışmalarda asıl bolluğu 10 metre ve derinlerde gördük. Hamsi, sardalya, uskumru gibi balıkların stokları üzerinde çok ciddi bir baskı yaratıyor" dedi.
15.12.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

stok Siemens müsilaj kan bağışı riskli yapı

Stok ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.