İş Birliği

İş Birliği

Son dakika iş birliği haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş birliği haber sayfamızda...

İş Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 780 is birligi haberi bulunmuştur.
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruz
Fransa Büyükelçisi Dumont: Türkiye ile ikili iş birliğini derinleştirmek için çalışıyoruzFransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, Türkiye ile Fransa arasında ikili iş birliğini derinleştirmek ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için çalıştıklarını, ticaret hacminin artmaya devam ettiğini ve 23 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza attığını söyledi.
12.07.2024Politika
Genotek İlaç, global cilt bakım markası ISDIN’ın Türkiye’deki distribütörü oldu
Genotek İlaç, global cilt bakım markası ISDIN’ın Türkiye’deki distribütörü olduDermatoloji ve medikal estetik şirketi Genotek İlaç, cilt bakım markalarından biri olan ISDIN ile distribütörlük anlaşması imzaladı.
11.07.2024Kurumsal
İş Bankası, bir yarış aracı üzerinde logosu yer alan ilk Türk bankası olacak
İş Bankası, bir yarış aracı üzerinde logosu yer alan ilk Türk bankası olacakVisa Cash App Formula One takımının isim sponsoru olduğunu duyuran Visa, İş Bankası ile yeni bir iş ortaklığına imza attı. İş birliği çerçevesinde Eylül ayında İtalya’da düzenlenecek yarışta Visa ve İş Bankası logoları Visa Cash App RB Formula One aracında ve sürücü tulumlarında yer alacak. Böylelikle İş Bankası, bir yarış aracı üzerinde logosu yer alan ilk Türk bankası olacak.
11.07.2024Spor
Hepsiburada, Nasdaq üst yöneticisini ağırladı
Hepsiburada, Nasdaq üst yöneticisini ağırladıHepsiburada, Nasdaq Küresel Listeleme Başkanı Karen Snow’u ağırladı. Hepsiburada CEO'su Nilhan Onal Gökçetekin’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Nasdaq ile Hepsiburada arasındaki iş birliği fırsatları değerlendirildi.
20.06.2024Ekonomi
Kırgızistan ve Türkiye sinema alanında iş birliği protokolü imzaladı
Kırgızistan ve Türkiye sinema alanında iş birliği protokolü imzaladıKırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen 2'nci Bişkek Uluslararası Film Festivali çerçevesinde Kırgızistan Kültür, Enformasyon, Spor ve Gençlik Politikaları Sinema Genel Müdürlüğü ile Türikye Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü arasında ortak yapım iş birliği protokolü imzalandı. İş birliğiyle iki ülkenin sanatsal ve kültürel köprüsü olacak ortak bir yapımın hayata geçirilmesi hedefleniyor.
11.06.2024Kültür&Sanat
1,6 milyon lira ödül değerinde 'Öğren ve Kazan Etkinliği’ başladı
1,6 milyon lira ödül değerinde 'Öğren ve Kazan Etkinliği’ başladıKüresel kripto para borsası OKX'in Türkiye'deki yapılanması OKX TR, Sui blokzinciri ağı ile geçtiğimiz hafta Türkiye'de web3 ekosistemini geliştirmek amacıyla bir iş birliği yaptığını duyurmuştu. OKX TR ve Sui, stratejik iş birliği kapsamında Türk kripto kullanıcılarına Sui ekosistemini anlatmak için 1,6 milyon lira değerinde ödül havuzuna sahip Öğren ve Kazan etkinliği başlattı.
7.06.2024Ekonomi
İSO ve Şırnak Valiliği arasında ‘İSO Mesleki Eğitim İş Birliği’ protokolü imzalandı
İSO ve Şırnak Valiliği arasında ‘İSO Mesleki Eğitim İş Birliği’ protokolü imzalandıİstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti Cizre Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, bölgedeki gençlerin eğitimine yönelik ‘İSO Mesleki Eğitim İş birliği Projesi’ni hayata geçireceklerini duyurdu. Bu projeyle, sanayicilerin gönüllü bir şekilde meslek liseleriyle çalışması ve İstanbul'daki meslek liselerinin iş yapma kültürünün Şırnak’ta yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Şırnak Valisi Cevdet Atay ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan arasında iş birliği protokolü imzalandı.İmzalanan protokolle Şırnak’taki meslek liselerinin kalifiyeli eleman yetiştirmesine katkı sağlanması hedefleniyor.
6.06.2024Ekonomi
Hayat Finans ve Octet Türkiye arasında finansal anlaşma
Hayat Finans ve Octet Türkiye arasında finansal anlaşmaTürkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans, Octet Türkiye ile imzaladığı anlaşma kapsamında platform üyesi işletmelerin nakit akışlarını etkin ve verimli yönetmelerine olanak sağlayacak.
30.05.2024Ekonomi
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliği
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliğiBlokzinciri ağı Sui, OKX TR ile stratejik bir iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği ile OKX TR, Sui blokzincirinin Türkiye’deki benimsenmesine katkıda bulunacak.
29.05.2024Ekonomi
Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı
Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladıTürk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce ile iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma THY’nin 2023'te verdiği 150 adet A321neo ve 80 adet A350 kesin uçak siparişini kapsıyor. Ortalama maliyetinin 20 milyar doları bulduğu anlaşma kapsamında parçalar yerli üretilecek. İmzaların THY’nin genel merkezinde atıldığı iş birliği kapsamında, kapasite arttıkça maliyet rakamının da değişeceği öğrenildi.
29.04.2024Video
Beyoğlu Belediyesi, Mannheim Belediyesi’ni ağırladı
Beyoğlu Belediyesi, Mannheim Belediyesi’ni ağırladıAlmanya’daki Mannheim Belediyesi'nden bir heyet, Uzman Değişim Projesi kapsamında Beyoğlu Belediyesi'ni ziyaret etti. Beyoğlu’nda hayata geçirilen projeleri yerinde inceleyen heyet daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney ile bir araya gelerek gözlemlerini paylaştı.
22.04.2024İstanbul
Yapay zeka destekli yazılım platformu Builder.ai, Komünite ile Türkiye pazarına giriyor
Yapay zeka destekli yazılım platformu Builder.ai, Komünite ile Türkiye pazarına giriyorGirişimciler için önde gelen topluluklardan biri olan Komünite, işletme ve girişimcilerinin dijital olarak güçlenmesine olanak tanıyan yapay zeka destekli kodsuz yazılım platformu Builder.ai ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık ile Builder.ai Türkiye pazarına girerek, ülkedeki dinamik girişimci topluluğunun ve daha geniş iş sektörünün kendine özgü ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunmayı hedefliyor.
4.04.2024Teknoloji
Elexus Hotel'de AnandAyu Wellness etkinliğinin ilki gerçekleşti
Elexus Hotel'de AnandAyu Wellness etkinliğinin ilki gerçekleştiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bulunan Elexus Hotel & Resort & Spa'da Dr. Koshlendra Pratap eşliğinde fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlanan AnandAyu Wellness etkinliğinin ilki gerçekleşti. Kantara Kalesi'nin manzarasıyla nefes terapisi ile başlayan üç günlük program, katılımcılara içsel denge ve huzur bulma fırsatı sundu.
27.03.2024Sağlık-Yaşam
Petrol Ofisi Grubu, Kia ile iş birliğini 5 yıl süreyle uzattı
Petrol Ofisi Grubu, Kia ile iş birliğini 5 yıl süreyle uzattıPetrol Ofisi Grubu, teknoloji merkezi POTEM’de Kia modelleri ve teknolojisine özel motor yağları geliştirmeyi 5 yıl daha sürdürecek.
21.03.2024Kurumsal
Erdemir ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladı
Erdemir ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladıÇelik sektörü temsilcisi Erdemir, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Akademisyenler ve sektör uzmanları arasındaki etkileşimin, bilgi ve deneyim paylaşımının artırılmasına katkı sağlayacak olan iş birliğinin, sürdürülebilir çözümler geliştirmek adına önemli bir platform sunacağı belirtildi.
20.03.2024Kurumsal
Siemens endüstriyel metaverse alanındaki iş birliğinin kapsamını genişletiyor
Siemens endüstriyel metaverse alanındaki iş birliğinin kapsamını genişletiyorSiemens, endüstriyel metaverse çalışmalarını geliştirmek amacıyla NVIDIA ile sürdürdüğü iş birliğinin kapsamını genişletme kararı aldığını duyurdu. Geliştirilecek yeni ürün, Siemens Xcelerator ile NVIDIA Omniverse Cloud API’larını -uygulama programlama arayüzü- birbirine bağlayarak iş birliğine dayalı, gerçek zamanlı, fiziksel tabana dayanan yapay zeka destekli görselleştirme sunacak. Siemens ve NVIDIA, NVIDIA GTC'de HD Hyundai ile bir araya gelerek entegre görselleştirmenin daha fazla bilgi ve içgörü sağlamaya nasıl yardımcı olduğunu vurguladı.
20.03.2024Kurumsal
BAU ve Zorlu PSM iş birliğiyle PSM Akademi Sahne Teknisyenliği Programı başlıyor
BAU ve Zorlu PSM iş birliğiyle PSM Akademi Sahne Teknisyenliği Programı başlıyorBahçeşehir Üniversitesi (BAU) ve Zorlu PSM iş birliğiyle PSM Akademi Sahne Teknisyenliği Programı başlıyor. Hayata geçirilen programla, son yıllardaki teknolojik gelişmeler de dikkate alınarak güncel bilgiler ışığında daha donanımlı sahne teknisyenlerinin yetiştirilmesi, meslek profesyonellerinin yetkinliklerini artırması hedefleniyor. Aynı zamanda kültür ve sanat alanında istihdama da katkı sağlamayı amaçlayan programa başvurular başladı.
19.03.2024Video
Paycell ile PUBG geliştiricisi KRAFTON arasında iş birliği anlaşması
Paycell ile PUBG geliştiricisi KRAFTON arasında iş birliği anlaşmasıPaycell, dünyanın en çok ilgi gören oyunlarından PUBG: BATTLEGROUNDS’un (PUBG) geliştiricisi KRAFTON ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu kapsamda artık oyuncular tüm ödemelerini Paycell’in sunduğu PUBG kart ile yapabilecek ve kartı kullandıkça PUBG G-Coin paketleri kazanma fırsatı bulacak.
8.03.2024Teknoloji
Turkcell ve Nokia, yeni nesil iletişim teknolojileri geliştirmek için anlaşma imzaladı
Turkcell ve Nokia, yeni nesil iletişim teknolojileri geliştirmek için anlaşma imzaladıTurkcell ve Nokia, 6G alanındaki çalışmaların geliştirilmesi ve hızlandırılması amacıyla bir iş birliği anlaşması imzaladı. Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC’24) gerçekleşen anlaşma ile iki şirket, 6G teknolojileri konusunda birlikte Ar-Ge faaliyetleri gerçekleştirerek Türkiye’nin bu alanda söz sahibi olabilmesine yönelik çalışmalar yürütecek.
27.02.2024Teknoloji
Turkcell ve Huawei’den gelecek nesil teknolojiler için iş birliği
Turkcell ve Huawei’den gelecek nesil teknolojiler için iş birliğiTurkcell ve Huawei, dünyanın en önemli mobil teknoloji etkinliği olarak kabul edilen kongrede bir araya gelerek yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi konusunda iş birliği protokolleri imzaladı. Bu anlaşmayla iki şirket 5.5G, yeşil teknolojiler ve yapay zeka destekli şebeke otomasyonu ortak inovasyonu alanlarında sektöre öncülük edecek iş birliklerini hayata geçirecek.
26.02.2024Teknoloji
Bakan Işıkhan: Paydaşlarımızla olan iş birliğini geliştirmeyi önemsiyoruz
Bakan Işıkhan: Paydaşlarımızla olan iş birliğini geliştirmeyi önemsiyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Özellikle çalışma hayatı anlamında en büyük paydaşlarımız, en önemli yol arkadaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve sendikalarımız olmuştur. Bugün gerçekleştirdiğimiz birçok düzenleme, sizlerin desteği ve gayreti sayesinde bu seviyeye ulaştı. Bakanlık olarak sosyal diyaloğu, paydaşlarımızla olan iş birliğini geliştirmeyi önemsiyoruz" dedi.
23.02.2024Politika
Başakşehir, City Football Group ile iş birliği anlaşması imzaladı
Başakşehir, City Football Group ile iş birliği anlaşması imzaladıSüper Lig ekiplerinden Başakşehir, bünyesinde birçok kulübü barındıran City Football Group (CFG) ile futbol odaklı iş birliği anlaşmasına imza attı.
18.02.2024Spor
Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği anlaşması
Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği anlaşmasıTicaret Bakanı Ömer Bolat ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szıjjarto, Türkiye ve Macaristan arasında, ticaret ve sanayi başta olmak üzere birçok alanda iş birliğini amaçlayan Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi (JETCO) mutabakat zaptını imzaladı.
15.02.2024Politika
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptı
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptıSeyahat markası Kâmil Koç, 2024 yılına yeni yatırımlarla başladı. Şirket, büyüme hedefleri doğrultusunda filosuna 10 adet TEMSA VIP Safir kattığını duyurdu. Yeni yıl için hedeflenen 53 araçlık yatırımın ilk ayağını oluşturan araçlar, Adana'da düzenlenen bir törenle teslim alındı. Teknoloji, güvenli sürüş, yakıt performansı ve doğa dostu olması gibi birçok özelliği ile sektörde öne çıkan otobüsler Kâmil Koç bünyesinde Türkiye çapında hizmet verecek.
9.02.2024Ekonomi
Wall Street English ve ETS Global arasında iş birliği anlaşması
Wall Street English ve ETS Global arasında iş birliği anlaşmasıYabancı dil eğitimi alanında faaliyet gösteren Wall Street English Türkiye ve İngilizce testi sağlayıcısı ve uygulayıcısı ETS Global, iş birliğine imza attı. Anlaşmayla birlikte dil eğitimine ‘yeni bir vizyon’ kazandırılması hedeflenirken, öğrencilere ve kurumlara kapsamlı avantajların sunulacağı belirtildi.
8.02.2024 Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

iş birliğitürkiyeTurkcellfransa büyükelçisidumont

İş Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.