İş Birliği

İş Birliği

Son dakika iş birliği haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş birliği haber sayfamızda...

İş Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 716 is birligi haberi bulunmuştur.
Başakşehir, City Football Group ile iş birliği anlaşması imzaladı
Başakşehir, City Football Group ile iş birliği anlaşması imzaladıSüper Lig ekiplerinden Başakşehir, bünyesinde birçok kulübü barındıran City Football Group (CFG) ile futbol odaklı iş birliği anlaşmasına imza attı.
18.02.2024Spor
Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği anlaşması
Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği anlaşmasıTicaret Bakanı Ömer Bolat ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szıjjarto, Türkiye ve Macaristan arasında, ticaret ve sanayi başta olmak üzere birçok alanda iş birliğini amaçlayan Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi (JETCO) mutabakat zaptını imzaladı.
15.02.2024Politika
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptı
Kâmil Koç, 10 adet TEMSA VIP Safir alımı yaptıSeyahat markası Kâmil Koç, 2024 yılına yeni yatırımlarla başladı. Şirket, büyüme hedefleri doğrultusunda filosuna 10 adet TEMSA VIP Safir kattığını duyurdu. Yeni yıl için hedeflenen 53 araçlık yatırımın ilk ayağını oluşturan araçlar, Adana'da düzenlenen bir törenle teslim alındı. Teknoloji, güvenli sürüş, yakıt performansı ve doğa dostu olması gibi birçok özelliği ile sektörde öne çıkan otobüsler Kâmil Koç bünyesinde Türkiye çapında hizmet verecek.
9.02.2024Ekonomi
Wall Street English ve ETS Global arasında iş birliği anlaşması
Wall Street English ve ETS Global arasında iş birliği anlaşmasıYabancı dil eğitimi alanında faaliyet gösteren Wall Street English Türkiye ve İngilizce testi sağlayıcısı ve uygulayıcısı ETS Global, iş birliğine imza attı. Anlaşmayla birlikte dil eğitimine ‘yeni bir vizyon’ kazandırılması hedeflenirken, öğrencilere ve kurumlara kapsamlı avantajların sunulacağı belirtildi.
8.02.2024Eğitim
Mektebim Koleji’nden İngiltere’de iş birliği
Mektebim Koleji’nden İngiltere’de iş birliğiMektebim Koleji ve İngiltere merkezli Ackworth School kapsamlı bir iş birliği projesine imza attı. Anlaşma kapsamında hazırlık programı, öğrenci değişimi, dil kampları, müfredat paylaşımı ve öğretmen eğitimi konularında iş birliğine gidildi. İmza töreninde konuşan Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, “Öğrencilerimiz yapılan iş birliği sayesinde İngiltere’nin en prestijli üniversitelerine aracısız ve ek program olmadan yerleşebilecek” dedi.
2.02.2024Eğitim
Kavuğun temsilcisi Şevket Çoruh’un Baba Sahnesi’ne BtcTurk sponsor oldu
Kavuğun temsilcisi Şevket Çoruh’un Baba Sahnesi’ne BtcTurk sponsor olduBtcTurk, güldürü geleneğinin nişanesi olarak kabul edilen kavuğun temsilcisi Şevket Çoruh’un yönetimindeki Baba Sahne’nin kurumsal sponsoru oldu. BtcTurk kullanıcılarına özel ayrıcalıklar sunulan iş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Şevket Çoruh, aldıkları destekle oyunlarını daha önce gidemedikleri şehirlerde de sahneleyeceklerini söyledi.
31.01.2024Kültür&Sanat
BBP lideri Destici, Azerbaycan Büyükelçisi Memmedov’u ziyaret etti
BBP lideri Destici, Azerbaycan Büyükelçisi Memmedov’u ziyaret ettiBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici beraberindeki heyetle birlikte Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’u ziyaret etti.
25.01.2024Politika
İş Bankası ile Etstur arasında iş birliği anlaşması
İş Bankası ile Etstur arasında iş birliği anlaşmasıİş Bankası ana kart markası Maximum aracılığıyla Etstur’un ödeme sistemleri tarafındaki ana bankası oldu.
28.12.2023Ekonomi
Trabzon’da İYİ Parti’de seçim öncesi ‘iş birliği’ krizi; başkan adaylığı iptal edildi
Trabzon’da İYİ Parti’de seçim öncesi ‘iş birliği’ krizi; başkan adaylığı iptal edildiTrabzon’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ortahisar İlçe Belediye Başkanlığı'na aday olarak açıkladığı Ayhan Pala'nın sosyal medya hesabından ‘iş birliği şart’ paylaşımı, tepkilere neden oldu. Tepkiler üzerine İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan, Pala’nın adaylığının iptal edildiğini açıklayarak, "Vermiş olduğumuz bu yanlış karar sebebiyle özür diliyoruz" dedi. Ayhan Pala da açıklamada bulunarak adaylıktan çekildiğini duyurdu.
16.12.2023Politika
BiP’ten İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliği
BiP’ten İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliğiİletişim ve yaşam platformu BiP, İstanbul Galata Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşmayla üniversitenin öğrenci, akademisyen ve idari personeline yerli çözümler sunularak, dijitalleşme sürecine katkı sağlanacağı belirtildi.
16.12.2023Eğitim
Medipol Sağlık Grubu’ndan Parkinson hastalığında yeni iş birliği
Medipol Sağlık Grubu’ndan Parkinson hastalığında yeni iş birliğiMedipol Üniversitesi Parkinson Hastalığı ve Hareket Bozuklukları Merkezi (PARMER), yeni teknolojilere ev sahipliği yapması ve genç hekimlerin Parkinson ve hareket bozuklukları alanında önemli isimlerle bir araya gelip deneyim kazanabilecekleri bir merkeze dönüşmesi hedefiyle Toronto Üniversitesi Nöroloji Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Alfonso Fasano ile yeni bir protokole imza attı.
14.12.2023Sağlık-Yaşam
Bakan Kacır: Türkiye-Katar arasında dijital bir koridor oluşturuluyor
Bakan Kacır: Türkiye-Katar arasında dijital bir koridor oluşturuluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Katar İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Mohammed bin Ali Al-Mannai arasında çip ve bulut teknolojileri alanında iki önemli anlaşmaya imza atıldı. Türkiye’yi çip endüstrisinde üretici ülkelerden biri haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Bakan Kacır, “Türkiye-Katar arasında dijital bir koridor oluşturuluyor” ifadelerini kullandı.
7.12.2023Teknoloji
İş Bankası ile Visa arasında iş birliği anlaşması
İş Bankası ile Visa arasında iş birliği anlaşması2024 Paris Olimpiyatları’nda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi destekçisi Türkiye İş Bankası ve Visa’nın iş birliği kapsamında, bankanın Visa logolu bireysel kredi kartı sahipleri, Paris Olimpiyatları Kapanış Törenine katılarak, tören, yerinde izleme şansını yakalayacak.
6.12.2023Kurumsal
ULUSKON, Litvanya’da Vilnius Ticaret Odası ile iş birliği protokolü imzaladı
ULUSKON, Litvanya’da Vilnius Ticaret Odası ile iş birliği protokolü imzaladıUluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON), Vilnius Ticaret, Sanayi ve Zanaat Odası ile iş birliği protokolü imzaladı.
1.12.2023Kurumsal
KidZania, 8 bin çocuğa daha kapılarını açacak
KidZania, 8 bin çocuğa daha kapılarını açacak KidZania İstanbul, çocuklara ‘Daha İyi Bir Gelecek’ sunma amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolünü yenilediğini duyurdu. İş birliği kapsamında, İstanbul'un 39 ilçesinden gelen 4-14 yaş arası 8 bin çocuğun, 2024 eğitim-öğretim dönemi içerisinde KidZania İstanbul'da ücretsiz olarak misafir edilecek.
1.12.2023Eğitim
Bakan Kacır: Vietnam-Türkiye iş birliği, iki ülkenin dış ticaret hacmine katkı sağlayacak
Bakan Kacır: Vietnam-Türkiye iş birliği, iki ülkenin dış ticaret hacmine katkı sağlayacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Vietnam-Türkiye iş birliğinin daha kapsamlı bir düzeye çıkarılması, iki ülkenin dış ticaret hacmine çok ciddi katkı sağlayacaktır" dedi.
30.11.2023Video
Yıldırım Kule Vinç, Türk ve Çinli iş ortaklarıyla İstanbul’da bir araya geldi
Yıldırım Kule Vinç, Türk ve Çinli iş ortaklarıyla İstanbul’da bir araya geldiYıldırım Kule Vinç, Çin merkezli Dahan Teknoloji ve 80 iş ortağıyla geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir araya geldi. Dünyanın önde gelen vinç üreticilerinden biri olan Çin merkezli şirketle büyük bir ticari iş birliği kurduklarını belirten Yıldırım Kule Vinç Yönetici Ortağı Haluk Yıldırım, "Türkiye Çin arasındaki ticari ilişkilerimizi, kule vinç sektörünün bu pazardaki yerini, ihtiyaçlarını, yeni üretimlerin sektörümüze kazandıracağı çözümleri konuşmak için 18 Ekim'de buluştuk" dedi.
25.10.2023Ekonomi
ULUSKON Başkanı Atasoy, Norveç Büyükelçisi Gaarder ile bir araya geldi
ULUSKON Başkanı Atasoy, Norveç Büyükelçisi Gaarder ile bir araya geldiUluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı, Birleşmiş Milletler (UNOPS) Danışmanı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Danışmanı Nezaket Emine Atasoy, Norveç Büyükelçisi Andreas Gaarder ile bir araya geldi. Ziyaret kapsamında, Türkiye ve Norveç arasındaki ekonomik iş birliği ve ticaret ilişkilerini güçlendirmeye yönelik konular ele alındı.
18.10.2023Kurumsal
Siemens Türkiye ve TOSB’den iş birliği
Siemens Türkiye ve TOSB’den iş birliğiSiemens Türkiye, otomotiv tedarik sanayi temsilcilerinin faaliyet gösterdiği global kümelenme organizasyonu Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) ile temiz enerji elde etmek, elektrik kesintileri ve elektrik dalgalanmalarını engellemek için yatırım ve iş birliği anlaşmasına imza attığını duyurdu.
12.10.2023Ekonomi
Hepsipay, finansal hizmetler şirketiyle iş birliği gerçekleştirdi
Hepsipay, finansal hizmetler şirketiyle iş birliği gerçekleştirdiHepsipay, çıkardığı ön ödemeli kartlar için dijital ödemeler alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Visa ile beş yıl süreyle iş birliği yapacağını duyurdu. İş birliği kapsamında açık devre olma özelliğini kazanarak, Hepsiburada dışındaki alışveriş noktalarında da kullanılabilen Hepsipay kartlar, kullanıcılara Visa logosuyla sunulacak.
9.10.2023Ekonomi
MEB ile MSB arasında 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' imzalandı
MEB ile MSB arasında 'Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü' imzalandıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, savunma sanayiinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek, çalışanları belgelendirmek ve belirlenen okullardan mezun olan öğrencilerin imkanlar dahilinde istihdamını sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.
4.10.2023Politika
Enerjisa Enerji ve Çimsa'dan Eskişehir'de atık ısı geri kazanım projesi
Enerjisa Enerji ve Çimsa'dan Eskişehir'de atık ısı geri kazanım projesiEnerjisa Enerji ile çimento üreticisi Çimsa iş birliğiyle Eskişehir'de atık ısı geri kazanım projesinin hayata geçirileceği duyuruldu. Çimsa Eskişehir Fabrikası'nda kurulacak olan sistemin 2024 yılı sonunda tamamlanması ve yıllık yaklaşık 40.000 MWh enerji üretmesi hedefleniyor. Bu yatırımla fabrikanın yıllık elektrik tüketiminin yüzde 25'ini karşılamak amaçlanıyor.
27.09.2023Kurumsal
Vodafone’dan ses ekipmanları alanında yeni iş birliği
Vodafone’dan ses ekipmanları alanında yeni iş birliğiVodafone, ses ekipmanları alanında dünyanın önde gelen markalarından JBL ile iş birliğinin kapsamını genişlettiğini duyurdu. Bu kapsamda, JBL’in yeni kablosuz kulak içi kulaklık modeli ‘JBL Wave Flex’in, sadece Vodafone FLEX’te satışa sunulacağı belirtildi.
26.09.2023Teknoloji
Bakanlık ve RTÜK arasında, ailenin korunması ve güçlendirilmesine ilişkin iş birliği
Bakanlık ve RTÜK arasında, ailenin korunması ve güçlendirilmesine ilişkin iş birliğiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında, ailenin korunması ve güçlendirilmesine ilişkin iş birliği yapılmasına karar verildi.
26.09.2023Gündem
TotalEnergies İstasyonları’ndan dijital bankacılık alanında iş birliği
TotalEnergies İstasyonları’ndan dijital bankacılık alanında iş birliği TotalEnergies İstasyonları, Burgan Bank’ın dijital bankacılık markası ON ile iş birliğine gitti. Buna göre dijital bankaya yeni üye olanlara 200 TL’lik yakıt puan hediye edilecek.
20.09.2023Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

iş birliğitürkiyeBakan KacırULUSKONbaşakşehir

İş Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.