Suriye

Suriye

Son dakika Suriye haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Suriye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Suriye haber sayfamızda...

Suriye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.808 suriye haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz
Bakan Tunç'tan 'Kobani davası' açıklaması: İstinaf ve temyiz süreçleri var, bunları bekleyeceğiz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kamuoyunda 'Kobani davası' olarak bilinen 6-7-8 Ekim olaylarına ilişkin davada verilen cezalara ilişkin, "Demokrasilerde şiddete değer yoktur, demokrasilerde şiddet çağrısına yer yoktur. Bu anlamda demokratik siyaset yapmak isteyenlere alan her zaman açıktır. Ama gerek Anayasa'mızın 26'ncı maddesi gerek Medeni ve Siyasi Haklar Sözleşmesi'nin 19'uncu maddesi gerek Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 11'inci maddeleri şiddeti reddeder, şiddet çağrısını reddeder. Karar, ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu bir karardır. İstinaf ve temyiz süreçleri vardır. Bu süreçleri bekleyeceğiz" dedi.
17.05.2024 Politika
Türkiye'de doğum yapan Suriyeli anne sayısı azaldı
Türkiye'de doğum yapan Suriyeli anne sayısı azaldı Türkiye'de doğum yapan Suriye uyruklu anne sayısı son 3 yılda azaldı. Suriyeli anne sayısı 2021'de 7 bin 421, 2022'de 7 bin 118, 2023'te 6 bin 425 olarak kayda geçti.
17.05.2024 Gündem
MSB: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinde 4 PKK/YPG'li terörist ile Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.05.2024 Gündem
Mardin'de, Suriye sınırındaki mayınlı bölgede çıkan yangın 30 dönüm buğday ekili alanı yaktı
Mardin'de, Suriye sınırındaki mayınlı bölgede çıkan yangın 30 dönüm buğday ekili alanı yaktı Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Suriye sınırında mayınlı bölgede çıkan yangın, buğday ekili araziye sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yanı sıra TOMA araçlarının da desteğiyle kontrol altına alınarak söndürülürken, 30 dönüm ekili arazi yandı.
16.05.2024 Video
Mardin'de, Suriye sınırındaki mayınlı bölgede çıkan yangın 30 dönüm buğday ekili alanı yaktı
Mardin'de, Suriye sınırındaki mayınlı bölgede çıkan yangın 30 dönüm buğday ekili alanı yaktı Mardin'in Nusaybin ilçesinde, Suriye sınırında mayınlı bölgede çıkan yangın, buğday ekili araziye sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yanı sıra TOMA araçlarının da desteğiyle kontrol altına alınarak söndürülürken, 30 dönüm ekili arazi yandı.
16.05.2024 Foto Galeri
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Gündem
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor
İHH, Kurban Bayramında 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor Bu yılki faaliyet sloganını ‘Kurban Kardeşliğe Çağrı’ olarak belirleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Türkiye dâhil 60 ülkede çalışma yapacağını açıkladı. Pay dağıtımları ile 3 milyon kişiye ulaşmayı hedefleyen vakıf, bu yıl yurt içi ve yurt dışında kurban hisse bedelini 6 bin 700 lira olarak belirledi. İHH ayrıca, 75 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etmeyi hedefliyor.
16.05.2024 Gündem
Edirne'de 11 kaçak göçmen yakalandı
Edirne'de 11 kaçak göçmen yakalandı Edirne'de yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmek isteyen 11 kaçak göçmen yakalandı.
16.05.2024 Gündem
MİT, PKK/KCK'lı 2 teröristi etkisiz hale getirdi
MİT, PKK/KCK'lı 2 teröristi etkisiz hale getirdi Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki PKK/KCK'lı teröristler Ahmet Bayar ile Ahmed İbrahim El Ahmed'i, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.
16.05.2024 Gündem
Edirne'de evde saklanan 16 kaçak göçmen yakalandı; ev sahibi kadın gözaltında
Edirne'de evde saklanan 16 kaçak göçmen yakalandı; ev sahibi kadın gözaltında Edirne'de polisin düzenlediği operasyonda bir evde saklanan 16 kaçak göçmen yakalandı, ev sahibi kadın gözaltına alındı.
16.05.2024 Gündem
Organize göçmen kaçakçılığı çetesine operasyon
Organize göçmen kaçakçılığı çetesine operasyon Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bir süredir teknik ve fiziki takibe aldığı organize göçmen kaçakçılığı çetesine operasyon düzenlendi. İlk operasyonda 63 düzensiz göçmen yakalanırken, 4 şüpheli soruşturma kapsamında tutuklandı. Kocaeli merkezli 8 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda ise 21 şüpheli gözaltına alınırken, 23 düzensiz göçmen yakalandı.
13.05.2024 Gündem
Orgeneral Bayraktaroğlu, hudut hattı ve üs bölgelerini ziyaret etti
Orgeneral Bayraktaroğlu, hudut hattı ve üs bölgelerini ziyaret etti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, üs bölgeleri ve sınır ötesi birlikleri denetledi.
13.05.2024 Gündem
MİT, PKK/KCK-HPG sözde konsey yöneticisini etkisiz hale getirdi
MİT, PKK/KCK-HPG sözde konsey yöneticisini etkisiz hale getirdi Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PKK/KCK-HPG sözde konsey yöneticilerinden 'Şevger Çiya' kod adlı Sedat Aksu'yu, Irak'ta düzenlenen nokta operasyonuyla etkisiz hale getirdi.
13.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan, "Gazze'de yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan 150 gazeteci İsrail güçleri tarafından öldürüldü. Birleşmiş Milletler personeli ve insani yardım görevlileri kurşunların hedefi oldu. İnsanı, insanlığından utandıracak ne kadar işkence, canilik ve ahlaksızlık varsa geride bıraktığımız 219 gün içerisinde Gazze'de ve işgal altındaki Filistin topraklarında işlenmiştir. Dahası bunlar öyle gizli saklı yapılmamış. Tüm dünyaya canlı yayınlarla izlettirilmiştir" dedi.
12.05.2024 Politika
MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
12.05.2024 Gündem
MSB: Suriye ve Yunanistan sınırında 10 kişi yakalandı
MSB: Suriye ve Yunanistan sınırında 10 kişi yakalandı Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye'den Yunanistan'a, Suriye'den de Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2'si terör örgütü üyesi 10 kişinin yakalandığını duyurdu.
11.05.2024 Gündem
Sultangazi'de tartışıp oturdukları daireyi ateşe verdiler
Sultangazi'de tartışıp oturdukları daireyi ateşe verdiler Sultangazi'de tartışan yabancı uyruklu iki kişiden biri oturdukları daireyi ateşe verdi. O anlar kameraya yansırken ev sahibinin şikayeti üzerine 2 kişi gözaltına alındı.
11.05.2024 Gündem
MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 17 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak ve Suriye'nin kuzeyinde tespit edilen toplam 17 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
10.05.2024 Gündem
Yalova'da 'Türkiye vatandaşlığı' vaadiyle yabancıları dolandıranlara operasyon: 1 tutuklama
Yalova'da 'Türkiye vatandaşlığı' vaadiyle yabancıları dolandıranlara operasyon: 1 tutuklama Yalova'da, kendilerini polis olarak tanıtıp Suriye ve Irak uyruklu vatandaşlara 'Türkiye Vatandaşlığı' vaadiyle sahte belge hazırlayarak dolandıran 5 şüpheli düzenlenen operasyonla yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1’i tutuklanırken, 4 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.
10.05.2024 Gündem
Eşi, kayınvalidesi ve engelli kayınbiraderini öldüren sanık: Öldürüp fotoğraflarını çektim
Eşi, kayınvalidesi ve engelli kayınbiraderini öldüren sanık: Öldürüp fotoğraflarını çektim Adana'da çocuklarının devlet korumasına verilmesi yüzünden tartıştığı eşi, kayınvalidesi ve engelli kayınbiraderini bıçaklayarak öldürüp, kayınpederini de yaralayan Özgür Durmuş (42), 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davanın duruşmasında, “Bıçağı kime salladığımı bilmiyorum. Kanlı vaziyetteki fotoğraflarını çekip WhatsApp hesabı üzerinden 'durum' olarak paylaştım. Bu paylaşımı bilinçli yapmadım” dedi.
9.05.2024 Gündem
MSB: Irak ve Suriye'de 108 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak ve Suriye'de 108 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyinde son bir haftada, aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu 108 terörist etkisiz hale getirildi. 1 Ocak'tan bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 953 oldu" dedi.
9.05.2024 Gündem
Malatya'da 'change araç' operasyonunda 11 gözaltı
Malatya'da 'change araç' operasyonunda 11 gözaltı Malatya'da depremde hasar görerek kullanılamayacak hale gelen araçların motor ve şase numaralarını hacizli, çalıntı veya yurt dışından getirilen araçlarda kullanan 11 şüpheli gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde depremde h
8.05.2024 Gündem
3 çocuğu ve eşini öldürüp intihar etmiş
3 çocuğu ve eşini öldürüp intihar etmiş Kilis'te, Suriye uyruklu baba, anne ve 3 çocuğunun evlerinde ölü bulunması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Yusuf Kuvara'nın eşi Merve ile çocukları Emine (8), Abdo (6) ve Ali Kuvara'yı (5) boğarak öldürdükten sonra kendisini astığı ortaya çıktı.
7.05.2024 Gündem
MSB: Taciz ateşi açan 4 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Taciz ateşi açan 4 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesine taciz ateşi açan 4 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği duyurdu.
7.05.2024 Gündem
Konya'da havaya ateş açan, çeşitli suçlardan kaydı olan Suriye uyruklu 4 kişi sınır dışı kararı
Konya'da havaya ateş açan, çeşitli suçlardan kaydı olan Suriye uyruklu 4 kişi sınır dışı kararı Konya'nın Ereğli ilçesinde kurusıkı tabancayla havaya ateş eden, alkollü ve çeşitli suçlardan kaydı bulunan Suriye uyruklu 4 kişi sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.
7.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

msb terörist etkisiz Suriye operasyon

Suriye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.