Teleferik

Teleferik

Son dakika teleferik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teleferik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teleferik haber sayfamızda...

Teleferik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 296 teleferik haberi bulunmuştur.
Sapanca'da ruhsatsız teleferik hattına mühür
Sapanca'da ruhsatsız teleferik hattına mühür Sakarya'nın Sapanca ilçesinde geçen yıl hizmete giren 36 kabinli teleferik hattı, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.
21.05.2024 Gündem
JAK timleri teleferik kazasında mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirmiş
JAK timleri teleferik kazasında mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirmiş Antalya'da 174 kişinin 23 saatte kurtarıldığı teleferik kazasında, olay yerine 22 dakikada ulaşan ilk ekibin JAK timleri olduğu ortaya çıktı. 30 kiloluk ekipmanlarıyla direklere tırmanan JAK timleri, ulaştıkları kabinlerde mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirdi. JAK Tim Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Mahir Akdemir, "Bizi görünce kendilerini güvende hissettiklerini söylediler" dedi.
16.05.2024 Video
JAK timleri teleferik kazasında mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirmiş
JAK timleri teleferik kazasında mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirmiş Antalya'da 174 kişinin 23 saatte kurtarıldığı teleferik kazasında, olay yerine 22 dakikada ulaşan ilk ekibin JAK timleri olduğu ortaya çıktı. 30 kiloluk ekipmanlarıyla direklere tırmanan JAK timleri, ulaştıkları kabinlerde mahsur kalanları 2 dakikada tahliye edilebilir hale getirdi. JAK Tim Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Mahir Akdemir, "Bizi görünce kendilerini güvende hissettiklerini söylediler" dedi.
16.05.2024 Foto Galeri
Başkan Kocagöz, 11 Haziran'da hakim karşısına çıkacak
Başkan Kocagöz, 11 Haziran'da hakim karşısına çıkacak Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan, Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün de aralarında olduğu 5'i tutuklu 12 şüphelinin 27'şer yıla kadar hapsi istenen iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına 11 Haziran'da başlanacak.
14.05.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya, teleferik kazasında görevli kurtarma ekibi ile bir araya geldi
Bakan Yerlikaya, teleferik kazasında görevli kurtarma ekibi ile bir araya geldi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Ahmet Kendir ve Antalya'daki teleferik kazasında görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı kurtarma ekibini kabul etti.
10.05.2024 Politika
Teleferik kazası şüphelilerinin 27 yıla kadar hapsi istendi
Teleferik kazası şüphelilerinin 27 yıla kadar hapsi istendi Antalya'da, 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün de aralarında olduğu 5'i tutuklu 12 şüphelinin, 27 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede, kazada Kocagöz'ün asli kusurlu olduğu belirtildi.
7.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıkladığından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Daha önce de pek çok kez ifade ettim; biz dostlarımızın sayısını arttırmanın peşindeyiz’’ dedi.
6.05.2024 Politika
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi.
6.05.2024 Gündem
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nden bir heyet kaza yerinde taşıyıcı unsurlarla ilgili inceleme yaptı. Bugün açıklanan raporda sistemin proje, imalat ve montaj aşamalarında inşaat mühendisliği hizmetinin alınmadığı ve şartnameye göre yapılmadığı vurgulandı.
4.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda 'Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği' temasıyla düzenlenen 13'üncü Çalışma Meclisi Yemeği'nde konuştu. Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında yarın ülkemizle birlikte tüm dünyada coşkuyla kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum. Bu vesileyle helal rızık peşinde koşan tüm işçi kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Türkiye Yüzyılı’nın inşası için ter döken, emek veren her bir kardeşimden Allah razı olsun diyorum. Biliyorsunuz 1 Mayıs tarihi ülkemizde yıllarca gerilimin, kavganın, çatışma ve sokak olaylarının sembolü olarak görüldü. Bilhassa 1977 senesinde yaşanan faciadan dolayı her 1 Mayıs uzun süre şiddetin ve kaosun olduğu bir gün olarak algılandı. 2008 yılında 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü, 2009 yılından itibaren de resmi tatil ilan ederek buna son verdik. Ayrıca 2010 yılında 32 yıl sonra Taksim’i kutlamalara açan yine biz olduk. Böylece 1 Mayıs’ın hiçbir engellemeye, hiçbir gayrimeşru çabaya gerek duymaksızın, İşçi Bayramı olarak kutlanabilmesini temin ettik. Buna rağmen son günlerde muhalefet ve bazı marjinal yapılar Taksim tartışmaları ile 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalışıyor. Sembolik törenler haricinde Taksim Meydanı’nın miting yeri olmadığı, mitinge uygun bir altyapıya sahip olmadığı, herkesin malumu iken bu konudaki dayatmaları masum bulmadığımızı ifade etmek isterim’’ dedi.
30.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başta deprem olmak üzere ülkemizin doğal afetlere hazırlık noktasındaki eksikleri süratle giderilmelidir. Nüfusunun yüzde 71'i deprem riski yüksek yerlerde ikamet eden Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur" dedi.
29.04.2024 Politika
Bisiklet Tutkunları AKRA Gran Fondo Antalya'da kıyasıya yarıştı
Bisiklet Tutkunları AKRA Gran Fondo Antalya'da kıyasıya yarıştı AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, 580 sporcunun katılımı ile Kemer’de koşuldu.
28.04.2024 Spor
EGO: Mahkeme kararı gereğince teleferik işletmemiz süresiz olarak kapatılmıştır
EGO: Mahkeme kararı gereğince teleferik işletmemiz süresiz olarak kapatılmıştır EGO Genel Müdürlüğü, Mimarlar Odası tarafından 2013 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne açılan davanın sonucunda mahkemenin imar planının iptaline karar verdiğini, yeni bir düzenleme yapılana kadar teleferik işletmesinin süresiz olarak kapatıldığını duyurdu.
26.04.2024 Gündem
AKRA Gran Fondo Antalya’nın 6'ncısı basına tanıtıldı
AKRA Gran Fondo Antalya’nın 6'ncısı basına tanıtıldı AKRA Hotels ana sponsorluğunda AG Tohum desteği ile bu sene 6’ncı kez gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya’nın tanıtım toplantısı yapıldı.
26.04.2024 Spor
Başkan Kocagöz'ün tutuklandığı Kepez'de meclis, vekilini seçti
Başkan Kocagöz'ün tutuklandığı Kepez'de meclis, vekilini seçti Antalya'da yaşanan teleferik kazasının ardından tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün vekili belli oldu. CHP'li meclis üyesi Prof. Dr. Refik Emre Altekin, yapılan oylamayla başkan vekilliğine seçildi. AK Parti ve MHP grubu ise aday göstermedi.
25.04.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüştü. Kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanırken yasa, 30 Nisan tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da maddelere geçilecek.
24.04.2024 Politika
AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi
AKRA Gran Fondo için kayıtlar sona erdi AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’da kayıtlar bugün sona erdi. Bisiklet tutkunları mavi ve yeşilin buluştuğu nokta olan Kemer’de pedala basacak.
24.04.2024 Spor
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben kefilim, orada olacağım. Bir kişinin bile burnu kanamadan işçilerle birlikte 1 Mayıs'ın kutlanmasına ve Taksim Meydanı'nın boşalmasına kefaleti ben koyuyorum. Taksim'i 1 Mayıs'a açın, 31 Mart'ın mesajını aldığınızı anlatın" dedi.
24.04.2024 Politika
Teleferik kazasında kontrol odasında yaşananlar kamerada; durdurup 25 saniye sonra yeniden çalıştırdı
Teleferik kazasında kontrol odasında yaşananlar kamerada; durdurup 25 saniye sonra yeniden çalıştırdı Antalya'da yaşanan teleferik kazası sırasında kontrol odasında yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde yolcuların uyarması üzerine teleferiği durduran tutuklu şüphelilerden otomasyon amiri Serkan Yellice'nin, 25 saniye sonra teleferiği tekrar çalıştırdığı, kaza yaşanınca da sistemin acil durma moduna geçtiği görüldü.
23.04.2024 Gündem
Teleferik kazasında kontrol odasında yaşananlar kamerada; durdurup 23 saniye sonra yeniden çalıştırdı
Teleferik kazasında kontrol odasında yaşananlar kamerada; durdurup 23 saniye sonra yeniden çalıştırdı Antalya'da yaşanan teleferik kazası sırasında kontrol odasında yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde yolcuların uyarması üzerine teleferiği durduran tutuklu şüphelilerden otomasyon amiri Serkan Yellice'nin, 23 saniye sonra teleferiği tekrar çalıştırdığı, kaza yaşanınca da sistemin acil durma moduna geçtiği görüldü.
23.04.2024 Gündem
Antalya’daki teleferik kazası korkuttu, Rize’de ‘varagel’e ilgi azaldı
Antalya’daki teleferik kazası korkuttu, Rize’de ‘varagel’e ilgi azaldı Rize'de yük taşımanın yanında sarp arazide yolu olmayan evlere ulaşımda kullanılan, ölümlü ve yaralamalı çok sayıda kazaya neden olan, bölgede 'varangel' olarak bilinen ilkel teleferiklere, Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı kaza sonrası ilgi azaldı. Yük ve eşya taşıma dışında teleferiğin kullanılmaması konusunda komşularını uyaran Hüseyin Kazdal, Malum kazanın korkusu yetti; Antalya'daki kazayı görenler bunu kullanmazlar dedi.
23.04.2024 Video
Antalya’daki teleferik kazası korkuttu, Rize’de ‘varangel’e ilgi azaldı
Antalya’daki teleferik kazası korkuttu, Rize’de ‘varangel’e ilgi azaldı Rize’de yük taşımanın yanında sarp arazide yolu olmayan evlere ulaşımda kullanılan, ölümlü ve yaralamalı çok sayıda kazaya neden olan, bölgede 'varangel' olarak bilinen ilkel teleferiklere, Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı kaza sonrası ilgi azaldı. Yük ve eşya taşıma dışında teleferiğin kullanılmaması konusunda komşularını uyaran Hüseyin Kazdal, "Malum kazanın korkusu yetti; Antalya’daki kazayı görenler bunu kullanmazlar" dedi.
23.04.2024 Foto Galeri
Teleferik kazasında yaralananlardan 2 kişi taburcu, 3 kişinin tedavisi sürüyor
Teleferik kazasında yaralananlardan 2 kişi taburcu, 3 kişinin tedavisi sürüyor Antalya'da yaşanan teleferik kazasında yaralanan 7 kişiden Herdem Eyyüpoğlu ile Kaan Akgün de taburcu edildi. Keziban Çapar Gümüş, oğlu Fatih Gümüş ve Özlem Şahin'in tedavisi ise sürüyor.
22.04.2024 Gündem
'Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır'
'Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır' Antalya'nın Kemer ilçesinde 17 yıldır faaliyet gösteren Avrupa'nın en uzun, Türkiye'nin ise hem en uzun hem de en büyük teleferiği olan Olympos Teleferik'in Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, "Bu tip işletmelerde güvenlik her zaman en önde tuttuğumuz şey. Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır" dedi.
21.04.2024 Foto Galeri
'Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır'
'Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır' Antalya'nın Kemer ilçesinde 17 yıldır faaliyet gösteren Avrupa'nın en uzun, Türkiye'nin ise hem en uzun hem de en büyük teleferiği olan Olympos Teleferik'in Genel Müdürü Haydar Gümrükçü, "Bu tip işletmelerde güvenlik her zaman en önde tuttuğumuz şey. Bakımlar tam yapıldığı sürece teleferikler çok güvenli ulaşım aracıdır" dedi.
21.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

teleferik kazası antalya kaza AKRA Gran Fondo

Teleferik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.