Tesis

Tesis

Son dakika tesis haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tesis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tesis haber sayfamızda...

Tesis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.288 tesis haberi bulunmuştur.
Karamollaoğlu: Çatışmaların baş sorumlusu işgal rejimi İsrail'dir
Karamollaoğlu: Çatışmaların baş sorumlusu işgal rejimi İsrail'dir Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Orta Doğu'daki son gelişmeler endişe verici boyutlara ulaşmış bulunmaktadır. 7 Ekim Aksa Tufanı Operasyonu ise olayların başlangıcı değil sonucudur. Herkes bilmelidir ki bugün karşı karşıya kaldığımız çatışmaların baş sorumlusu işgal rejimi İsrail'dir" dedi.
15.04.2024 Politika
Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi
Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi Antalya'daki teleferik kazasının ardından İzmir'de teleferiğe ilgi azaldığı belirtilirken, Ordu'nun Altınordu ilçesindeki teleferik tesislerindeki ziyaretçi sayısına ise etki etmediği bildirildi. ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Günaydın, "Herhangi bir olumsuz durum yaşanmıyor. Vatandaşlarımız normal günlerde olduğu gibi ilgi gösteriyor" dedi.
13.04.2024 Video
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanlardan 128'i kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanlardan 128'i kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 16 kabindeki 128 kişinin kurtarıldığı, 43 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Video
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı
Teleferik kazasında kabinlerde mahsur kalanların tamamı kurtarıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait teleferik hattında dün gece hattı tutan demirlerden birinin çıkarak çarptığı kabinin tabanının kopmasıyla içerisindeki 8 kişi yere düştü. Metrelerce yüksekten düşen 8 kişiden 1'i hayatını kaybetti, 7'si yaralandı. Hattın durması üzerine 24 kabindeki 171 kişi mahsur kaldı. Teleferik kazasında 19 kabindeki 137 kişinin kurtarıldığı, 29 kişi için de çalışmaların devam ettiği duyuruldu.
13.04.2024 Gündem
Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu
Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu Ramazan Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren karavan severlerin adresi Beylikdüzü Gürpınar Sahili oldu.
12.04.2024 Gündem
Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu
Bayramda İstanbullu karavan severlerin tercihi Gürpınar Sahili oldu Ramazan Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren karavan severlerin adresi Beylikdüzü Gürpınar Sahili oldu.
12.04.2024 Video
Milli yüzücü Ekaterina Avramova, olimpiyatlara Erciyes'te hazırlanıyor
Milli yüzücü Ekaterina Avramova, olimpiyatlara Erciyes'te hazırlanıyor Türkiye'yi daha önce 2 kez olimpiyatlarda temsil eden Bulgar asıllı milli yüzücü Ekaterina Avramova, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na gidebilmek için Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde 21 gün boyunca kamp yaptı.
12.04.2024 Spor
Karadeniz’de orman tahribi heyelanları artırıyor
Karadeniz’de orman tahribi heyelanları artırıyor İklim değişikliğiyle sel ve heyelanlar başta olmak üzere doğal afetlerin artış gösterdiği Karadeniz Bölgesi’nde ormansızlaşmanın yanı sıra orman yangınları ciddi sorun haline geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Havza Amenajmanı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turgay Dindaroğlu, ormansızlaşma ile bölge afetselliğinin arttığını belirterek, “Karadeniz’de özellikle son 50-60 yılda kızılağaçlar sökülmüş ve yerine çay bitkisi dikilmiştir. Bu bazıları için çok olumlu görülebilir ancak eğimi yüksek olan Karadeniz'de bu faaliyetler için ormanların tahrip edilmesi heyelan gibi tehditlerin çoğalmasına neden oluyor" dedi.
12.04.2024 Video
Bakan Güler: Terör örgütünün hareket kabiliyeti bitme noktasına gelmiştir
Bakan Güler: Terör örgütünün hareket kabiliyeti bitme noktasına gelmiştir Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Yurt içinde ve sınır ötesinde icra edilen başarılı operasyonlar ile terör örgütüne ağır darbe vurulmuş; artık, örgütün hareket kabiliyeti bitme noktasına gelmiştir. Bunda bütün pay, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizle birlikte kahraman Mehmetçiklerimize aittir" dedi.
11.04.2024 Gündem
Erdoğan: Kendimizi yenileyerek yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk
Erdoğan: Kendimizi yenileyerek yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz kurulduktan sadece 15 ay sonra milletin teveccühüne mazhar olmuş, 22 yılda girdiği 17 seçimin hepsinde sandıktan 1’inci çıkmış bir partiyiz. Kendimizi yenileme, güncelleme, güç ve enerji toplamış olarak yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk. Siyaset yolculuğumuzu aynı şekilde sürdüreceğiz" dedi. Erdoğan ayrıca, Şanlıurfa'da 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'nı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile telefonda görüşerek, Mehmetçik’in bayramını tebrik etti.
10.04.2024 Politika
Polis Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü Taksim'de törenle kutlandı
Polis Teşkilatının 179'uncu kuruluş yıl dönümü Taksim'de törenle kutlandı Türk Polis Teşkilatının 179’uncu kuruluş yıl dönümü Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda yapılan törenle kutlandı. İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş beraberindeki heyetle birlikte, Taksim Meydanı’na kurulan ve içinde polis birimlerince kullanılan ekipmanların sergilendiği çadırı gezdi.
10.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu, yeni projeyi açıkladı; 'akıllı yollar' geliyor
Bakan Uraloğlu, yeni projeyi açıkladı; 'akıllı yollar' geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yollarda güvenliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla akıllı ulaşım sistemleri projesini İstanbul'da başlatacaklarını belirtti. Uraloğlu, kaza riskini en aza indirecek projenin 2025 yılının sonunda tamamlanacağını, daha sonra ülke çapında yaygınlaştırılacağını vurguladı.
9.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli görüşmeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Seçilmiş Cumhurbaşkanı Prabowo Subianto, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
8.04.2024 Politika
Beşiktaş Kulübü'nden Özbek’in açıklamalarına yanıt
Beşiktaş Kulübü'nden Özbek’in açıklamalarına yanıt Beşiktaş Kulübü, "Sayın Dursun Özbek’in "seçimin bir an önce yapılmasını isteyenlerin yeni yönetim listesi hazır da onun için mi acele ediyorlar” açıklamasını son derece talihsiz ve Türk futboluna katkıdan uzak hatta yaşadığımız bu kaos ortamını derinleştirmeye yönelik bir açıklama olarak yorumluyoruz" ifadelerini kullandı.
8.04.2024 Spor
Karadeniz'de kuraklık etkisi; orman yangınlarında artış tehlikesi
Karadeniz'de kuraklık etkisi; orman yangınlarında artış tehlikesi Doğu Karadeniz'de yağış rejimindeki düzensizlik, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık, kuraklık ve anız ateş gibi birçok faktör, orman yangınlarına yol açıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) Prof. Dr. İbrahim Turna, "Elbette ki aşırı sıcaklıkların artması, bağıl nemin düşmesi, yangın olayını yüzde 100 artıracak. Orman yangınları, iklim değişikliği sürecinde sadece Akdeniz Bölgesi'nde görülmeyecek; İç Anadolu ve Karadeniz'e doğru da kayacak" dedi.
8.04.2024 Video
Maske takıp ‘Bana iş çıkarmayın’ pankartı ile sürücüleri uyardı
Maske takıp ‘Bana iş çıkarmayın’ pankartı ile sürücüleri uyardı Düzce’de motokurye Resul Gür, bayram tatili nedeniyle yola çıkacak sürücülerin kurallara uyması konusunda farkındalık yaratmak için yüzüne V For Vendetta karakterinin maskesini takıp eline de tırpan alarak Anadolu Otoyolu üzerindeki tesislerde dolaştı. Bir tesis girişinde, trafik uygulaması yapan polislerin de yanına giden Gür, sürücülere yaklaşıp üzerinde ‘Emniyet kemeri tak. Hızlı gitme, bana iş çıkarma’ yazılı pankartı okutup kurallara uymaları konusunda uyardı.
7.04.2024 Gündem
Beşiktaş'taki yangın faciası yangın söndürme sistemlerine dikkati çekti
Beşiktaş'taki yangın faciası yangın söndürme sistemlerine dikkati çekti Beşiktaş'ta ‘Masquerade’ isimli mekanda 29 kişinin hayatını kaybettiği yangının çıkış anına dair görüntüleri değerlendiren Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yangın Güvenlik Uzmanı Levent Yasa ‘ihmaller zinciri’ ifadesini kullandı, Yasa, “Yangın dolabı sistemi ya da sabit söndürme sistemleri, yağmurlama sistemleri gibi sistemlerin olması gerekiyordu ki oradaki yangına tam olarak müdahale edilebilsin" dedi. Yangın Söndürme Sistemleri Uzmanı Gürkan Danacı ise "Piyasada orijinal ürünler yerine yan sanayi ürünlerin kullanıldığını; bu hizmetleri alan müşterilerin ise en ufak bir yangında dahi büyük zarar gördüğünü biliyoruz. Yine bu sistemlerde kullanılan gazların da yetkilendirilmiş veya güvenilir firmalarda doldurulması gerekiyor"
6.04.2024 Gündem
Karamollaoğlu: Zaman, Kudüs için bir araya gelme zamanıdır
Karamollaoğlu: Zaman, Kudüs için bir araya gelme zamanıdır Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kudüs ve Gazze'nin özgürlüğü için bir araya gelme zamanı olduğunu söyleyerek, “Zulüm düzeni daha fazla devam edemez. Tüm insanlığı kendilerine köle yapmak isteyen bu düzen sahiplerine karşı koymak mecburiyetindeyiz. Zaman, Kudüs için bir araya gelme zamanıdır” dedi.
5.04.2024 Politika
YÖK Başkanı Özvar: Bilim diplomasisine önem veriyoruz
YÖK Başkanı Özvar: Bilim diplomasisine önem veriyoruz Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Ülkemizin bölgesel ve küresel konularda önemli bir aktör konumuyla uyumlu olarak bilim diplomasisine önem veriyoruz. Uluslararası alanda ilişkilerimizi ve iş birliklerimizi geliştirmeye yönelik adımlar atıyoruz. Ülkemizin ortak stratejik hedefleri doğrultusunda küresel ölçekte faaliyet gösteren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Maarif Vakfı'yla güçlerimizi birleştiriyoruz" dedi.
5.04.2024 Eğitim
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklaması Dışişleri Bakanlığı, yarın Brüksel'de düzenlenecek Ermenistan, ABD ve AB arasında 'üçlü toplantı' hakkında açıklamada bulundu.
4.04.2024 Politika
Yangın güvenlik uzmanı Levent Yasa 29 kişinin öldüğü facianın güvenlik kamerası görüntülerini yorumladı
Yangın güvenlik uzmanı Levent Yasa 29 kişinin öldüğü facianın güvenlik kamerası görüntülerini yorumladı Beşiktaş'ta ‘Masquerade’ isimli mekanda 29 kişinin hayatını kaybettiği yangının çıkış anına dair görüntüleri değerlendiren Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Yangın Güvenlik Uzmanı Levent Yasa ‘ihmaller zinciri’ ifadesini kullandı, Yasa, “Sıvı kimyasal yoksa ve katı maddeler yanıyorsa suyla müdahale doğrudur. Fakat, kovadan atılan suyun söndürme etkisi olmaz. Daha yoğun ve fazla miktarda suyla müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de yangın dolabı sistemi ya da sabit söndürme sistemleri, yağmurlama sistemleri gibi sistemlerin olması gerekiyordu ki oradaki yangına tam olarak müdahale edilebilsin.” dedi. Yasa, yangın tüpüyle alevlere müdahale ettiğini belirten ve yangından kurtulan işçinin ifadesini de yorumladı, “Yangın tüpleri, yönetmeliklere göre 4 yılda bir değiştirilmek zorundadır. Kamuya açık alanlarda yangın tüplerinin aylık kontrollerinin yapılmasını, kullanıma hazır durumda olmasını istiyoruz ki tüpün çalışmaması veya kullanılamaması durumu meydana gelmesin.” dedi.
4.04.2024 Gündem
Phaselis'teki iki koya halk plajı izni ve ihalesi iptal
Phaselis'teki iki koya halk plajı izni ve ihalesi iptal Antalya'da antik Likya kenti Phaselis'teki Bostanlık ve Alacasu koylarında yapımı büyük ölçüde tamamlanan halk plajları için verilen proje izni ve ihalesi, mahkemeler tarafından iptal edildi.
4.04.2024 Video
Bahçeli: MHP, Cumhur İttifakı'nın gücüne güç eklemiştir
Bahçeli: MHP, Cumhur İttifakı'nın gücüne güç eklemiştir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 16,62'lik oy oranı ve kazandığı 220 belediye başkanlığıyla hamdolsun umutları diriltmiş, Cumhur İttifakı'nın gücüne güç eklemiştir" dedi.
3.04.2024 Politika
Hasan Akgün: Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz
Hasan Akgün: Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, 31 Mart yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre yeniden belediye başkanı seçildi. Yedinci kez üst üste belediye başkanı seçilen Akgün, katıldığı kutlama töreniyle görevine başladı. Akgün, “Büyükçekmece ailem ve İstanbul halkı gereken cevabı verdi, vermeye devam ediyor. Halkın önünde, halkın iradesinin dışında hiçbir güç duramaz” ifadelerini kullandı.
3.04.2024 Politika
Eyüpspor adım adım Süper Lig'e
Eyüpspor adım adım Süper Lig'e 1'inci Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Eyüpspor, tarihinde ilk kez Süper Lig'e yükselmenin eşiğinde. Arda Turan'ın teknik direktörlüğünü yaptığı İstanbul temsilcisi, ligin 28'inci haftasında deplasmanda yarın Adanaspor ile karşı karşıya gelecek. Yeni Adana Stadyumu'nda saat 17.00'de başlayacak karşılaşmayı Ömer Tolga Güldibi yönetecek.
2.04.2024 Spor

Benzer Haber Etiketleri

Antalya teleferik bayram kaza karavan

Tesis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.