Thy

Thy

Son dakika thy haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan thy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan thy haber sayfamızda...

Thy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.254 thy haberi bulunmuştur.
THY’den maaş açıklaması: Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyor
THY’den maaş açıklaması: Spekülasyonlar gerçeği yansıtmıyorTürk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili açıklama yaptı. Üstün, yönetim kadrosu maaşları ile ilgili spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
10.07.2024Kurumsal
Türk Hava Yolları İtalya’nın Torino şehrine uçuşlara başladı
Türk Hava Yolları İtalya’nın Torino şehrine uçuşlara başladıTürk Hava Yolları, İtalya’nın 9’uncu noktası olan Torino şehrine uçuşlara başladığını duyurdu. Bu uçuş İstanbul'a doğrudan erişim imkanı ile birlikte İstanbul üzerinden 349 farklı noktaya da seyahat etme kolaylığı sunuyor.
10.07.2024Kurumsal
THY, haziranda 7,8 milyon yolcu taşıdı
THY, haziranda 7,8 milyon yolcu taşıdıTürk Hava Yolları, haziran ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıkladı. Arz edilen koltuk kilometre bazında kapasitesini 2023 yılının yüzde 7,4 üzerine çıkardığı haziran ayında toplam 7,8 milyon yolcu taşıyan THY yüzde 82,3 doluluk oranına ulaştı.
9.07.2024Gündem
THY'den KAP'a açıklama
THY'den KAP'a açıklamaTürk Hava Yolları(THY) filosunda yer alan Airbus A320/321 NEO uçaklarındaki motor kaynaklı operasyonel sorunlar nedeniyle oluşan zararın tazmin edileceğini açıkladı.
3.07.2024Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardık
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardıkAvrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin 34’üncü Yıllık Kongresi ve Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İç hat yolcu taşımacılığını rekabete açmamız, havacılık sektörümüz açısından bir milattır. 2002’den bu yana aktif havalimanı sayımızı 26’dan 57’ye çıkardık. Dış hatlarda 50 ülkede 60 noktaya uçuş gerçekleştiriliyorken uçuş ağımıza 286 yeni nokta ekleyerek 131 ülkede 346 noktaya ulaştırdık. 2023 yılında Türkiye semalarından yaklaşık her 15 saniyede bir uçak geçti. Bu yıl bu istatistiklerin çok daha üzerinde değerlere ulaşacağımızı öngörüyoruz” dedi.
3.07.2024Ekonomi
Türk Hava Yolları, Skytrax Ödülleri'nde dokuzuncu Kez ‘Avrupa'nın En İyi Havayolu’ seçildi
Türk Hava Yolları, Skytrax Ödülleri'nde dokuzuncu Kez ‘Avrupa'nın En İyi Havayolu’ seçildiTürk Hava Yolları, havacılık sektörünün Oscar'ları olarak da bilinen 2024 Dünya Hava Yolu Ödülleri'nde Skytrax tarafından ‘Avrupa'nın En İyi Hava Yolu’ seçildi.
24.06.2024Kurumsal
THY’den gecikme açıklaması
THY’den gecikme açıklamasıTürk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yaşanan gecikmelerle ilgili açıklama yaptı. Üstün, Avrupa’da yaşanan hava sahası yoğunlukları ve seferlerin kalkışlarında uygulanan slot nedeniyle seferlerde zaman zaman gecikmelerin yaşandığını söyledi.
15.06.2024Gündem
THY'den uçakta pilav yiyen 'Baruthane Pilavcısı'na 1 yıl men cezası
THY'den uçakta pilav yiyen 'Baruthane Pilavcısı'na 1 yıl men cezasıTürk Hava Yolları(THY), uçuş sırasında kendi markasına ait pilavı yediği görüntüleri sosyal medyada paylaşan Nedim Şahin'i kara listeye aldı. Şahin, 1 yıl boyunca THY uçuşlarından men edildi.
15.06.2024Gündem
Tatil yoğunluğu başladı; İstanbul'daki iki havalimanından 2 bin 351 sefer yapılacak
Tatil yoğunluğu başladı; İstanbul'daki iki havalimanından 2 bin 351 sefer yapılacak9 günlük Kurban Bayramı tatilinde memleketlerine, tatil bölgelerine ve yurtdışına gitmek isteyenler, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Bugün iki havalimanından toplam 2 bin 351 sefer gerçekleştirilmesi planlanıyor.
14.06.2024Video
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldıTürk Hava Yolları'nın medya sanatçısı Refik Anadol'la iş birliği içinde hazırladığı, ilk kez yurt dışına seyahat eden insanların iç dünyasının portrelerinin yer aldığı ve seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisini ortaya koyan 'Inner Portrait' isimli dijital sanat projesi, İsviçre'deki Art Basel'de tanıtıldı. Sanatçı Refik Anadol projeyle herşeyin dijitalleştiği, yapay zekanın geldiği bir dünyada fizikselliğin önemini anlamaya çalıştıklarını belirtti.
13.06.2024Video
THY, ikinci pilot aday adayları için iş İianı açtı
THY, ikinci pilot aday adayları için iş İianı açtıTürk Hava Yolları (THY) büyüme hedefleri doğrultusunda yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı alımı duyurusu yayımladı.
13.06.2024Ekonomi
THY, yurt içi uçuşlarında da ücretsiz ve sınırsız mesajlaşma imkânı sunuyor
THY, yurt içi uçuşlarında da ücretsiz ve sınırsız mesajlaşma imkânı sunuyorTürk Hava Yolları (THY) yurt içi uçuşlarında da ücretsiz ve sınırsız mesajlaşma imkânı sunan yeni hizmetini duyurdu.
13.06.2024Ekonomi
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendi
İndirimli kargo taşımacılığı anlaşması yenilendiTürk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığı anlaşmasını yeniledi.
13.06.2024Ekonomi
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldı
THY'nin Refik Anadol'la hazırladığı 'Inner Portrait' dijital sanat projesi İsviçre'de tanıtıldıTürk Hava Yolları'nın medya sanatçısı Refik Anadol'la iş birliği içinde hazırladığı, ilk kez yurt dışına seyahat eden insanların iç dünyasının portrelerinin yer aldığı ve seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisini ortaya koyan 'Inner Portrait' isimli dijital sanat projesi, İsviçre'deki Art Basel'de tanıtıldı. Sanatçı Refik Anadol projeyle herşeyin dijitalleştiği, yapay zekanın geldiği bir dünyada fizikselliğin önemini anlamaya çalıştıklarını belirtti.
13.06.2024Dünya
THY'nin Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' eseri, ilk kez Art Basel’de
THY'nin Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' eseri, ilk kez Art Basel’deTürk Hava Yolları’nın, (THY) ünlü medya sanatçısı ve tasarımcı Refik Anadol ile hazırladığı 'Inner Portrait' isimli proje, dünyanın en önemli çağdaş sanat fuarlarından Art Basel’de sergilenmeye başladı. Proje, seyahat etmenin insan biyolojisi üzerindeki etkisinden yola çıkılarak oluşturuldu.
12.06.2024Video
THY, Denver seferlerine başladı
THY, Denver seferlerine başladıABD uçuşlarına 1988 yılında New York seferiyle başlayan Türk Hava Yolları (THY), buradaki uçuşlarında 14'üncü nokta olarak Denver şehrini ekledi. Dün itibariyle haftada 3 sefer düzenleyecek olan bayrak taşıyıcı, 9 Temmuz itibarıyla haftada 4 sefere çıkartacak. Havayolu şirketi açılışa özel fiyatlarla gerçekleştireceği uçuşlarını İstanbul Havalimanı- Denver Uluslararası Havalimanı rotasında icra edecek.
12.06.2024Ekonomi
Türk Hava Yolları, 2023'ün 'hizmet ihracatı şampiyonu' oldu
Türk Hava Yolları, 2023'ün 'hizmet ihracatı şampiyonu' olduTürkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 31'inci Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları, 2023 yılında 16,3 milyar dolarlık ihracatı ile 'ihracat şampiyonu' ödülüne layık görüldü. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldı.
10.06.2024Ekonomi
THY 5 aylık dönemde 32,8 milyon yolcu taşıdı
THY 5 aylık dönemde 32,8 milyon yolcu taşıdıTürk Hava Yolları (THY) tarafından paylaşılan 2024 yılı Ocak-Mayıs ayını kapsayan 5 aylık trafik ve yolcu verilerine göre; yolcu sayısı 32,8 milyon olurken geçen sene aynı döneme göre yolcu sayısı yüzde 5,7 arttı. Mayıs ayı sonu itibariyle filodaki uçak sayısı 456 oldu.
6.06.2024Gündem
Tomorrow On-Board Sergisi İstanbul Havalimanı'nda açıldı
Tomorrow On-Board Sergisi İstanbul Havalimanı'nda açıldıTÜRK Hava Yolları (THY) ve Türkiye Tasarım Vakfı iş birliği ile tüm sürdürülebilirlik çalışmalarının yer aldığı Tomorrow On-Board Sergisi İstanbul Havalimanı'nda açıldı.
5.06.2024Ekonomi
Türk Hava Yolları, 7'nci kez 'Türkiye'nin En Değerli Markası' oldu
Türk Hava Yolları, 7'nci kez 'Türkiye'nin En Değerli Markası' olduUluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in 2024 yılı 'TURKEY100- Türkiye'nin En Değerli Markaları' araştırması tamamlandı. Listenin ilk sırasında 2018-2023 yılları arasında olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları yer aldı.
5.06.2024Ekonomi
"Bu bayram yolcu rekoru bekliyoruz"
"Bu bayram yolcu rekoru bekliyoruz"İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA CEO'su Selahattin Bilgen, yaklaşan Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçen yıl olan 266 bin yolcu rekoru geçeceklerini söyledi.
4.06.2024Ekonomi
THY ve KM Malta Airlines ortak uçuşlara başlıyor
THY ve KM Malta Airlines ortak uçuşlara başlıyorTürk Hava Yolları ve KM Malta Airlines, 15 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ortak uçuşlar gerçekleştirmek için kod paylaşım anlaşmasına imza attı.
4.06.2024Ekonomi
THY'de atamalar devam ediyor
THY'de atamalar devam ediyorTÜRK Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin iştirak şirketlerinden olan TCI Aircraft İnteriors ve Turkish Technology Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanacağı duyuruldu. Turkish Ground Services (TGS) Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Akif Konar ise aynı zamanda Turkish Do&Co’nun da başkanlığını yapacak.
30.05.2024Kurumsal
TGS'nin yeni yönetim kurulu Başkanı Mehmet Akif Konar oldu
TGS'nin yeni yönetim kurulu Başkanı Mehmet Akif Konar olduTürk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Turkish Ground Services (TGS) Yönetim Kurulu Başkanlık görevine 1 Haziran itibariyle THY'de Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Konar'ın getirildiğini duyurdu.
30.05.2024Kurumsal
THY'den okyanus aşırı uçuşlar için yeni uyku seti
THY'den okyanus aşırı uçuşlar için yeni uyku setiDÜNYA'NIN en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY) okyanus aşırı uçuşlara yolcular için özel tasarladığı uyku setlerini yeniledi.
29.05.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

thyuçuşhavayoluödülhavalimanı

Thy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.