Thy

Thy

Son dakika thy haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan thy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan thy haber sayfamızda...

Thy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.212 thy haberi bulunmuştur.
THY'den iptal edilen uçuşlarla ilgili ücretsiz rezervasyon değişikliği
THY'den iptal edilen uçuşlarla ilgili ücretsiz rezervasyon değişikliği THY, İran ile İsrail arasında yaşanan gerginlik nedeniyle iptal edilen Irak, Ürdün ve Lübnan seferleriyle ilgili yaptığı açıklama ile yolcuların ücretsiz rezervasyon değişikliği yapabileceğini açıkladı.
14.04.2024 Gündem
THY seferlerini iptal etti
THY seferlerini iptal etti İran'ın İsrail’e karşı başlattığı dron saldırılarının ardından Lübnan, İran, Irak, Ürdün gibi birçok ülkenin hava sahasının kapatmasının ardından Türk Hava Yolları (THY) bu ülkelere yapacağı uçuşları iptal etti.
14.04.2024 Gündem
THY’nin Tahran seferini yapan uçağı İstanbul’a geri döndü
THY’nin Tahran seferini yapan uçağı İstanbul’a geri döndü İran'ın İsrail’e dron saldırıların ardından yaşanan gerilim nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY), İran’ın başkenti Tahran’a sefer yapan uçağı İstanbul Havalimanı’na geri döndü.
14.04.2024 Gündem
THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı
THY uçağına bomba ihbarı asılsız çıktı Türk Hava Yolları’nın (THY) Varşova-İstanbul seferini yapan yolcu uçağına Romanya Hava Sahası üzerinde bomba ihbarı yapıldı. İhbar nedeniyle uçak Bükreş Havalimanı’na acil iniş yaptı. Yapılan kontrollerde ihbarın asılsız çıktığı açıklandı.
13.04.2024 Gündem
THY uçağına bomba ihbarı: uçak Bükreş’e acil iniş yaptı
THY uçağına bomba ihbarı: uçak Bükreş’e acil iniş yaptı Türk Hava Yolları’nın (THY) Varşova-İstanbul seferini yapan yolcu uçağına Romanya Hava Sahası üzerinde bomba ihbarı yapıldı. İhbar nedeniyle uçak Bükreş Havalimanı’na acil iniş yaptı.
12.04.2024 Gündem
THY, mart ayında 6,14 milyon yolcu taşıdı
THY, mart ayında 6,14 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları'nın (THY) mart ayında taşıdığı yolcu sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,5 artarak 6,4 milyon oldu. THY ayrıca filoda 453 uçak bulunduğu da açıkladı.
7.04.2024 Ekonomi
THY, ABD’de Denver uçuşlarına başlıyor
THY, ABD’de Denver uçuşlarına başlıyor Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY) ABD’deki 14’ncü uçuş noktası olan Denver seferlerine 11 Haziran’da başlıyor.
4.04.2024 Gündem
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdı
Türk Hava Yolları 2023’te 83,4 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı. Finansal sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Türk Hava Yolları’nın net karının 2.9 Milyar dolar olduğunu ifade ederek, “880 havayolu içerisinde her 3 yolcudan 1’i Türk Hava Yolları ile uçuyor. Yolcu başına kar oranımız 7 dolar seviyesine yükseldi. 90 yıl içerisinde geldiğimiz 400 uçaklık filo sayımızı da önümüzdeki 10 yılda 800’lere çıkartacağız. Onlarca yılda var olan kapasiteyi 2 katına çıkartma hedefini 10 yıla sığdırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
4.04.2024 Ekonomi
Hatay Havalimanı'nda uçuşlar yeniden başladı
Hatay Havalimanı'nda uçuşlar yeniden başladı Hatay Havalimanı'nda uçuşlar yeni başladı, 3 seferde 350 yolcu ile iniş yapıldı.
29.03.2024 Gündem
THY'nin yeni markası AJet ilk uçuşunu yaptı
THY'nin yeni markası AJet ilk uçuşunu yaptı Türk Hava Yolları'nın yeni markası olan ve 104 uçakla kurulan AJet özel bir uçuşla Ankara'dan İstanbul'a ilk seferini yaptı. Uçuş öncesi düzenlenen tanıtım programında konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat " AJet'imiz 2024 yılında 104 uçakla ve 24 milyon yolcuyla bütçelenerek operasyonlarına başlıyor. 1.8 milyar dolar gelirimiz olacak. 2028 yılında ise uçak sayımızı 200'e çıkarmaya çalışacağız. Gelirimiz de 4.1 milyar dolar olacak. Bugün 'Yeniden merhaba Ankara' derken Ajet'in, hem Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan hem de Ankara'dan ülkemizi dünyaya açan kapıları olacak" dedi.
29.03.2024 Gündem
THY, Libya seferlerine yeniden başladı
THY, Libya seferlerine yeniden başladı Türk Hava Yolları(THY), uzun süre önce ara verdiği Libya uçuşlarına yeniden başladı. THY’nin Libya’nın Trablus kentine başlattığı seferle Afrika kıtasında 62 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.
29.03.2024 Gündem
THY'den yolcularına seçim kolaylığı
THY'den yolcularına seçim kolaylığı 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) belirtilen şartlara uygun olan yolcuların biletlerinde değişiklik ve hiç kullanılmayan biletler için ise ücretsiz iade hakkı tanındığını açıkladı.
28.03.2024 Kurumsal
Uçakta bulunan bebek rahatsızlanınca THY uçağı İstanbul'a geri döndü
Uçakta bulunan bebek rahatsızlanınca THY uçağı İstanbul'a geri döndü Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Valencia seferini yapan uçağında bulunan bebek yolcu aniden nefes alamamaya başladı. Bebeğe ilk müdahale uçakta yapılırken, THY uçağı İstanbul Havalimanı’na geri döndü.
25.03.2024 Gündem
THY Libya seferlerine başlıyor
THY Libya seferlerine başlıyor Türk Hava Yolları(THY), daha önce askıya aldığı Libya seferlerine yeniden başlıyor.
23.03.2024 Gündem
AJet’te kadın yönetici sayısı yüzde 25’e ulaştı
AJet’te kadın yönetici sayısı yüzde 25’e ulaştı TÜRK Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yeni havayolu şirketi AJet’in ilk uçuş ve tanıtım lansmanına sayılı günler kaldığını ve şirkette kadın yönetici sayısının yüzde 25’i ulaştığını açıkladı.
21.03.2024 Kurumsal
THY'nin uçakları Avrupa ortalamasının iki katı güvenli
THY'nin uçakları Avrupa ortalamasının iki katı güvenli Yabancı sivil havacılık kuruluşları tarafından Türk Hava Yolları’nın 62 uçağına emniyet (SAFA) denetimi yapıldı.
15.03.2024 Gündem
THY’den 5 ülkeye seyahat edecek yolcular için uyarı
THY’den 5 ülkeye seyahat edecek yolcular için uyarı Türk Hava Yolları (THY) Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya’ya seyahat edecek yolcuların genel şartlara uysa dahi, ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına uymayan yolcuların ülkelere girişine izin verilmeyeceğini duyurdu.
15.03.2024 Gündem
THY, Hamburg ve Stuttgart uçuşlarında sefer iptalleri olduğunu duyurdu
THY, Hamburg ve Stuttgart uçuşlarında sefer iptalleri olduğunu duyurdu Türk Hava Yolları, Almanya'da 14 Mart'ta düzenlenen güvenlik personeli grevi nedeniyle Hamburg ve Stuttgart uçuşlarında sefer iptalleri olduğu duyuruldu.
13.03.2024 Gündem
THY'nin Hamburg seferlerine grev engeli
THY'nin Hamburg seferlerine grev engeli Almanya'nın Hamburg Havalimanı'nda perşembe günü gerçekleştirilecek güvenlik personellerinin grevi nedeniyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Hamburg-İstanbul seferleri iptal edildi.
6.03.2024 Gündem
Yerli girişim, influencer projeleriyle 21 uluslararası ödül kazandı
Yerli girişim, influencer projeleriyle 21 uluslararası ödül kazandı Influencerlar ve markalar arasına köprü kuran İstanbul merkezli INFLOW, Türk Hava Yolları ve İGA İstanbul Havalimanı ile gerçekleştirdiği influencer projeleriyle Digiday Avrupa Ödülleri ve Stevie Ödülleri’nde toplam 21 ödüle layık görüldü.
5.03.2024 Kültür&Sanat
THY’nin 6’ncı kıtaya ilk uçuşunu Melbourne doğumlu pilotlar yaptı
THY’nin 6’ncı kıtaya ilk uçuşunu Melbourne doğumlu pilotlar yaptı Türk Hava Yolları'nın (THY) 6'ncı kıtadaki ilk uçuş noktası olan Avustralya Melbourne seferini Türk pilotlardan Sidney doğumlu pilot Hakan Turgut ve Melbourne doğumlu Aytuğ Coşkun tamamladı.
4.03.2024 Gündem
THY, Melbourne Victory futbol takımının ana sponsoru oldu
THY, Melbourne Victory futbol takımının ana sponsoru oldu Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan ve 6'ncı kıtada Avustralya'ya uçuşlara başlayan Türk Hava Yolları (THY) 2024-2025 sezonundan itibaren Melbourne Victory futbol kulübünün 3 yıl süreyle ana sponsoru oldu.
4.03.2024 Kurumsal
THY, 6'ncı kıtada uçuşlara başladı
THY, 6'ncı kıtada uçuşlara başladı Dünyanın en çok noktasına uçan Türk Hava Yolları'nın (THY) 6'ncı kıtada olan Avustralya'ya uçuşlara başladı. İlk uçuş nedeniyle Melbourne Havalimanı'nda bir tören düzenledi.
2.03.2024 Gündem
THY Melbourne seferlerine başladı
THY Melbourne seferlerine başladı Türk Hava Yolları, Melbourne seferleri başladı. Melbourne yapılan ilk uçuşa katılan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Sidney uçuşları için görüşmelerin sürdürdüğünü ve yıl sonuna kadar buraya da seferlere başlayabileceklerini söyledi.
1.03.2024 Gündem
THY pilotu Alakoç hayatını kaybetti
THY pilotu Alakoç hayatını kaybetti Türk Hava Yolları'nda (THY) Sorumlu Kaptan Pilot olarak görev yapan Kayhan Alakoç yatı görevi için bulunduğu Gana'da hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, THY'de görevli kaptan pilot Kayhan Alakoç, Gana'nın başkenti Akra'ya yaptığı uçuş sonrası yatı görevi için ülkede kaldı. THY pilotu Alakoç burada aniden rahatsızlandı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Alakoç, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
25.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

THY sefer iptal uçak bomba

Thy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.