Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları

Son dakika türk hava yolları haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türk hava yolları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türk hava yolları haber sayfamızda...

Türk Hava Yolları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.947 turk hava yollari haberi bulunmuştur.
THY'den İmamoğlu'nun Roma seyahati hakkında açıklama
THY'den İmamoğlu'nun Roma seyahati hakkında açıklama Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun Roma seyahatiyle ilgili açıklama yaptı. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, gelen talep üzerine Boeing-737 uçağının THY tarafından kiralama yöntemiyle tahsis edildiği belirtildi.
22.05.2024 Gündem
THY'nin 91 yıllık hikayesini anlatan ilk uçağın heykeli yapıldı
THY'nin 91 yıllık hikayesini anlatan ilk uçağın heykeli yapıldı Heykeltıraş Selçuk Yılmaz, Türk Hava Yolları'nın (THY) 91'nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle 1933 yılından bu zamana kadar havayolu şirketinin kullandığı uçakların parçalarından filonun ilk uçağı Curtiss King Bird D2'nin heykelini yaptı.
22.05.2024 Kurumsal
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı
THY ile BM Dünya Turizm Örgütü mutabakat zaptı imzaladı Türk Hava Yolları, Birleşmiş Milletlerin turizm alanında önde gelen uluslararası kamu kuruluşu olan BM Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek amacıyla mutabakat zaptı imzaladı. Bu potansiyel iş birliği ile taraflar, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılığın gelişimi teşvik etmeyi planlıyor. Gelişmekte olan destinasyonlarda hava bağlantısındaki ilerlemeleri desteklemek için kamu ve özel sektör iş birliğinin genişletilmesine odaklanılacak. Her iki taraf da kendi alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanarak, bilgi alışverişinde bulunarak sürdürülebilir havacılık yakıtı gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.
22.05.2024 Ekonomi
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Türk Hava Yolları Kabil seferlerine yeniden başladı
Türk Hava Yolları Kabil seferlerine yeniden başladı Türk Hava Yolları, 21 Mayıs itibarıyla Afganistan'ın başkenti Kabil'e gerçekleştirdiği uçuşları yeniden başlattı.
21.05.2024 Kurumsal
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu
THY'nin 2033 hedefi 171 milyon yolcu İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA) - DÜNYA'NIN en çok noktasına uçan ve kuruluşunun 91'nci yıl dönümünü kutlayan Türk Hava Yolları (THY) stratejik planı kapsamında 2033'te uçak sayısını 813'e yükselterek, yıllık 171 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.
20.05.2024 Ekonomi
SunExpress’ten İzmir’e 7 yeni rota
SunExpress’ten İzmir’e 7 yeni rota Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2024 yazında İzmir uçuşlarında 7 yeni rota ile kapasite artırdığını duyurdu. SunExpress CEO’su Max Kownatzki “İzmir’i tanıtmaya ve hem İzmir hem de Türkiye turizmine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu
Türk Hava Yolları, Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru oldu Türk Hava Yolları, Türkiye’nin kültürel mirasının ortaya çıkarılmasına yönelik yürütülen arkeolojik çalışmalara ve bu mirasın dünyada tanıtımını içeren projelere destek vermeye devam ediyor. Küresel taşıyıcı, 2024-2029 yılları arasında Taş Tepeler Projesi’nin ana sponsoru ve Karşılama Merkezi ile Araştırma Merkezi’nin de isim sponsorluğunu üstlendi.
15.05.2024 Ekonomi
THY, yeni dağıtım yeteneği platformu 'TKCONNECT' ile yeni döneme geçiyor
THY, yeni dağıtım yeteneği platformu 'TKCONNECT' ile yeni döneme geçiyor Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları(THY) seyahat acentelerine özel içerik ve hizmet sunan yeni dağıtım yeteneği (NDC) platformu ‘’TKCONNECT’’e 1 Ekim 2024 tarihi itibarıyla hizmete sunuyor.
15.05.2024 Ekonomi
Türk Hava Yolları, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dört ödüle birden layık görüldü
Türk Hava Yolları, Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’nda dört ödüle birden layık görüldü Türk Hava Yolları, ekonomi dergilerinden Capital tarafından gerçekleştirilen ve en büyük 500 özel şirketin sıralandığı ‘Capital500’ araştırmasında dört farklı ödüle birden layık görüldü.  
15.05.2024 Ekonomi
Türkiye’nin Dijital İtibar Şampiyonları belli oldu
Türkiye’nin Dijital İtibar Şampiyonları belli oldu 18.45 İletişim Ajansı ve Inbusiness Dergi̇si̇ i̇ş bi̇rli̇ği̇ i̇le bu sene ikincisi yayınlanan Di̇ji̇tal İti̇bar Raporu-DİR100 açıklandı. 20 farklı sektörde Türki̇ye’ni̇n en çok konuşulan markalarının anali̇z edi̇ldi̇ği̇ ve 24 mi̇lyon i̇çeri̇ği̇n tarandığı araştırma, şi̇rketleri̇n di̇ji̇tal dünyada i̇ti̇barlarını nasıl yönetti̇kleri̇ni̇ ortaya koyuyor.
15.05.2024 Kurumsal
Boeing uçak kazaları nedeniyle dava edilebilir
Boeing uçak kazaları nedeniyle dava edilebilir ABD Teksas Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Reed O’Connor 2018 ve 2019’da 348 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazaları kapsamında Boeing’in Ertelenmi̇ş Kovuşturma Sözleşmesi (DPA) şartlarını yerine getirmediği için kovuşturmaya tabii tutulabileceğini açıkladı.
15.05.2024 Dünya
Kayserispor kafilesinin bulunduğu uçağa 2 kez yıldırım düştü
Kayserispor kafilesinin bulunduğu uçağa 2 kez yıldırım düştü Süper Lig'de oynayacağı Fenerbahçe maçı için havayolu ile İstanbul'a giden Kayserispor kafilesinin uçağına 2 kez yıldırım isabet eti. Kayseri Havalimanı'na sorumlu iniş yapan uçak, gerekli kontrollerin ardından İstanbul'a yeniden havalandı.
11.05.2024 Spor
Türk pilotları kuzey ışıklarını havadan görüntüledi
Türk pilotları kuzey ışıklarını havadan görüntüledi Dün gece güneşte yaşanan büyük patlama sonrası ortaya çıkan kuzey ışıkları başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye'nin de bir kaç noktasında görülmeye başlandı. Avrupa'ya uçuş yapan Türk pilotları ise kuzey ışıklarını havadan görüntüledi.
11.05.2024 Video
Farklı ülkelerdeki 'mühendis kızlar' İstanbul’da buluştu: Yapamazsın dediler, başardım
Farklı ülkelerdeki 'mühendis kızlar' İstanbul’da buluştu: Yapamazsın dediler, başardım Limak Şirketler Grubu’nun, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında kadın istihdamını artırmayı amaçlayan projesi Global Engineer Girls (GEG) kapsamında Kosova, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen mühendis kızlar İstanbul’da buluştu. Endüstri Mühendisliği 2’nci sınıf öğrencisi Fatmagül Alkan, "Gaziantep’in küçük bir köyünde ilkokula başladım. Orada kızların okutulmaması gerektiği kanısına o kadar inanmıştım ki, bu konuda aileme gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok iyi bir liseye gittim. 'Her şeye rağmen mühendis olacağım' dedim ve şu an aynı anda iki mühendislik bölümünde okuyorum. Burada olduğum için çok mutluyum" dedi. İnşaat Mühendisi son sınıf öğrencisi Bahar Aksöz ise "Mardin’de karma bir sınıfta ilkokulda öğrenimime başladım. Lisedeyken hayalim hep inşaat mühendisi olmaktı. Çevremdeki insanlar ‘mühendis olamazsın, kızlara göre değil, yapamayacaksın’ dedi. Sağlık bilimlerine yöneldim. Sonra bıraktım çünkü mutlu değildim. Hayallerimin peşinden koşmak istedim. İnşaat mühendisliğine geçiş yaptım, çok mutluyum. Dünyanın dört bir tarafından gelen mühendis arkadaşlarım var. Kendimi çok daha güçlü hissediyorum" diye konuştu. 
11.05.2024 Eğitim
THY, nisan ayında 7 milyon yolcu taşıdı
THY, nisan ayında 7 milyon yolcu taşıdı TÜRK Hava Yolları (THY) tarafından yayınlanan 2024 yılı Nisan ayına ilişkin trafik sonuçlarına göre, havayolu şirketi söz konusu ayda 7 milyon yolcuya hizmet ederken, filodaki uçak sayısı 455'e yükseldi.
9.05.2024 Kurumsal
Fenerbahçe Beko, 5 yıl sonra Final Four’da
Fenerbahçe Beko, 5 yıl sonra Final Four’da Turkish Airlines EuroLeague play-off çeyrek final beşinci ve son maçında Fransız ekibi AS Monaco'yu normal süresi 70-70 biten mücadelenin uzatma periyodunda 80-79 yenen Fenerbahçe Beko, seriyi 3-2 kazanarak 5 yıl sonra Final Four’a kaldı.
9.05.2024 Spor
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı TÜRK Hava Yolları (THY) resmi sponsor olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin 2024 Londra Finali ile ilgili Portekizli dünyaca ünlü teknik adam José Mourinho'nun rol aldığı reklam filmini yayınladı.
9.05.2024 Video
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı
THY'nin Jose Mourinho'lu reklam filmi yayınlandı TÜRK Hava Yolları (THY) resmi sponsor olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin 2024 Londra Finali ile ilgili Portekizli dünyaca ünlü teknik adam José Mourinho'nun rol aldığı reklam filmini yayınladı.
9.05.2024 Gündem
Bakan Bak’tan Fenerbahçe Beko için tebrik mesajı
Bakan Bak’tan Fenerbahçe Beko için tebrik mesajı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ‘Basketbol THY Avrupa Ligi’ play-off çeyrek final serisinde Monaco’yu eleyerek ‘Dörtlü Final’e kalan Fenerbahçe Beko için tebrik mesajı yayımladı.
9.05.2024 Spor
Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman’ın gurur tablosu
Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman’ın gurur tablosu THY EuroLeague Play-Off serisi 5’inci maçında Ergin Ataman'ın çalıştırdığı Yunanistan ekibi Panathinaikos, İsrail temsilcisi Maccabi Playtika Tel Aviv'i 81-72 mağlup ederek seride durumu 3-2’ye getirdi ve Final Four'a adını yazdırdı. Galibiyetten sonra büyük sevinç yaşayan Ataman, Final Four’u coşkuyla kutladı.
8.05.2024 Spor
İstanbul Havalimanı'nda uçak gövdesi üstü indi
İstanbul Havalimanı'nda uçak gövdesi üstü indi İstanbul Havalimanı'nda kargo uçağı gövdesi üzeri iniş yaptı. Edinilen bilgiye göre FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmadı. Uçak gövdesi üstü indi. Olayda ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi. Uçağın kurtarılma çalışmaları başladı.
8.05.2024 Gündem
Fenerbahçe Beko, Final-Four için Fransa'da sahaya çıkıyor
Fenerbahçe Beko, Final-Four için Fransa'da sahaya çıkıyor Fenerbahçe Beko, THY EuroLeague Play-Off Çeyrek Final 5'inci maçında yarın deplasmanda Fransa'nın Monaco ekibine konuk olacak. Salle Gaston Medecin'nde oynanacak karşılaşma TSİ 20.00'de başlayacak. Mücadeleyi; Fernando Rocha, Carlos Peruga ve Emilio Perez üçlüsünü yönetecek.
7.05.2024 Spor
Siirt’te yolcu uçağının kanadına iniş sırasında kuş çarptı
Siirt’te yolcu uçağının kanadına iniş sırasında kuş çarptı İstanbul-Siirt seferini yapan yolcu uçağının kanadına Siirt Havalimanı’na inişi sırasında kuş çarptı. Uçak sorunsuz inerken, bir sonraki seferi ise ertelendi.
5.05.2024 Video
Siirt’te yolcu uçağının kanadına iniş sırasında kuş çarptı
Siirt’te yolcu uçağının kanadına iniş sırasında kuş çarptı İstanbul-Siirt seferini yapan yolcu uçağının kanadına Siirt Havalimanı’na inişi sırasında kuş çarptı. Uçak sorunsuz inerken, bir sonraki seferi ise ertelendi.
5.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

thy yolcu uçak hava fenerbahçe beko

Türk Hava Yolları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.