Trump

Trump

Son dakika Trump haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Trump gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Trump haber sayfamızda...

Trump

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.989 trump haberi bulunmuştur.
Trump’ın suçlu bulunmasına ünlü isimlerden tepkiler
Trump’ın suçlu bulunmasına ünlü isimlerden tepkiler Eski ABD Başkanı ve 2024 ABD Başkanlık adayı Donald Trump’ın New York mahkemesinde 34 suçtan suçlu bulunmasını takiben ünlü isimlerden açıklamalar yapıldı. Dünyaca ünlü yazar Stephen King, Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayının ‘bir suçlu’ olduğunu vurgularken Macaristan Başbakanı Viktor Orban ise “Bırakın halk bu Kasım'da kararını versin! Mücadeleye devam Sayın Başkan!” mesajıyla Trump’a destek verdi. Elon Musk ise ABD halkının hukuk sistemine olan inancına zarar verildiğini belirtti.
31.05.2024 Dünya
İsrail, bombaları imzalayan ABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley’ye sahip çıktı
İsrail, bombaları imzalayan ABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley’ye sahip çıktı ABD’nin eski BM temsilcisi Nikki Haley, İsrail Dışişleri Bakanı Yısrael Katz ile bir araya geldi. Haley, İsrail’in kuzeyine yaptığı ziyarette top mermisinin üzerine ‘Bitirin onları’ yazması sebebiyle tartışmaların odağında yer aldı. Katz, ABD-İsrail dostluğuna vurgu yaparak, “Nikki Haley gibi dostlar sayesinde bu böyle kalacaktır” dedi.
30.05.2024 Dünya
Cinsel istismar suçlusu Epstein’ın ‘küçük kara kitabı’ açık artırmada
Cinsel istismar suçlusu Epstein’ın ‘küçük kara kitabı’ açık artırmada ABD'de çocuklara yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçlamasıyla yargılanırken hapishanede ölen Jeffrey Epstein'ın 221 önemli kişinin isminin yer aldığı 'küçük kara kitabı' açık artırmayla satışa sunulacak.
4.05.2024 Dünya
Trump’ın başkan yardımcısı adaylarından kadın vali, köpeğini vurarak öldürmüş
Trump’ın başkan yardımcısı adaylarından kadın vali, köpeğini vurarak öldürmüş ABD Başkanlık Seçimlerinde Donald Trump’ın potansiyel başkan yardımcısı adaylarından Güney Dakota Valisi Kristi Noem’in yayımlanacak biyografik kitabında, köpeğini saldırgan olduğu için vurarak öldürdüğü ortaya çıktı. Olayın basına yansımasıyla Vali Noem hayvan severlerin tepkilerinin odağında yer aldı, hakkında milyonlarca paylaşım yapıldı.
4.05.2024 Dünya
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız var
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız var UEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde açılış konuşmasını gerçekleştiren Eski İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt, dünyadaki kutuplaşmanın giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, küresel yönetişim ile ciddi ve duyarlı liderlere ihtiyaç olduğunu belirtti.  
27.04.2024 Ekonomi
New York’ta Trump’ın davası sırasında kendini yakan adam öldü
New York’ta Trump’ın davası sırasında kendini yakan adam öldü ABD’nin New York kentinde eski ABD Başkanı Donald Trump’ın davası sürerken mahkeme binasının önünde kendini ateşe veren Max Azzarello’nun öldüğü açıklandı.
20.04.2024 Dünya
Destici: İran abartılı bir animasyon sahneye koymuştur
Destici: İran abartılı bir animasyon sahneye koymuştur Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail’in Şam'daki konsolosluk saldırısına misilleme amacıyla İran’ın başlattığı ‘Gerçek Vaat’ isimli operasyon ile ilgili X hesabından açıklama yaptı. Destici, “Anlaşılan Trump'ın 7 Kasım 2023’de itiraf ettiği gibi İran, ABD ile ‘arka kapı’ siyaseti yürütmüş ve abartılı bir animasyon sahneye koymuştur. Yine olan Filistinli, Lübnanlı ve Ürdünlü masum insanlara oldu” dedi.  
14.04.2024 Politika
Clinton’dan güneş tutulması için Trump uyarısı
Clinton’dan güneş tutulması için Trump uyarısı ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton dün ABD’de meydana gelen güneş tutulması öncesinde ‘hatırlatma’ notuyla bir uyarı paylaşarak ABD eski başkanı Trump’ın 2017’deki tutulmayı çıplak gözle takip ettiği fotoğrafı paylaştı. Clinton,“ Hatırlatma: Lütfen güneş tutulmasına doğrudan bakan bir adamdan tıbbi tavsiye almayın” dedi.
9.04.2024 Dünya
CHP'li Uzgel: Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar
CHP'li Uzgel: Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar CHP Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, "Ortada hiçbir çalışma yok, hazırlık yok, birdenbire 'Gazze meselesinde garantör olacağız' diyorsunuz. Nereden çıktı garantörlük işi? Gerçekleşmeyecek önerilerle uluslararası ortama çıkılır mı? Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar" dedi.
15.03.2024 Politika
Alabama Valisi, tüp bebek merkezlerini koruyan yasayı imzaladı
Alabama Valisi, tüp bebek merkezlerini koruyan yasayı imzaladı ABD’nin Alabama eyalet yüksek mahkemesinin dondurulmuş embriyoları ‘çocuk’ sayması sonrasında hukuki sorumluluktan kaçınmak isteyen tüp bebek merkezleri, hizmetlerini durdurmuştu. Alabama Valisi Kay Ivey, dün tüp bebek merkezlerini bu mahkeme kararının sonuçlarından koruyan yasayı imzaladı.
7.03.2024 Dünya
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Politika
Trump, tüp bebek tedavisine Biden gibi destek verdi
Trump, tüp bebek tedavisine Biden gibi destek verdi ABD’nin Alabama eyaletinde tüp bebek tedavisinde kullanılan embriyoların ‘çocuk’ sayılması sonrasında doğacak hukuki risklerden kaçınmak isteyen tüp bebek merkezleri hizmetlerini durdurmuştu. Muhafazakar görüşleri benimseyen Cumhuriyetçi Parti Başkan Adayı ve eski ABD Başkanı Donald Trump, ılımlı görüşleri benimseyen Demokrat Partili mevcut Başkan Joe Biden’a katılarak tüp bebek tedavisini ‘güçlü bir şekilde’ desteklediğini açıkladı.
24.02.2024 Dünya
Biden, embriyoların çocuk sayılması kararına tepki gösterdi
Biden, embriyoların çocuk sayılması kararına tepki gösterdi ABD Başkanı Joe Biden, Alabama Yüksek Mahkemesi'nin dondurulmuş embriyoların eyalette çocuk olarak kabul edilmesi kararına tepki göstererek "Amerika'nın her yerinde kadınların başına gelenlerden endişe duyduğunu biliyorum" dedi.
23.02.2024 Dünya
Rusya Devlet Başkanı Putin, Biden'ı Trump'a tercih ediyor
Rusya Devlet Başkanı Putin, Biden'ı Trump'a tercih ediyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus televizyonuna yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ı eski ABD Başkanı Donald Trump'a tercih ettiğini belirtti. Putin, Biden'ı 'eski oluşumun politikacısı' olarak tanımladı.
15.02.2024 Dünya
Biden, seçim kampanyasını TikTok’dan yürütecek
Biden, seçim kampanyasını TikTok’dan yürütecek ABD Başkanı Joe Biden, güvenlik endişesi sebebiyle birçok eyalet devlet cihazında TikTok uygulamasının yasaklanmasına rağmen, hesap açarak seçim kampanyasını TikTok’dan yürütmeye başladı.
13.02.2024 Dünya
'Devletler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde'
'Devletler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde' Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sefer Darıcı, Avrupa Birliği'nin yasa dışı içeriklerin X'ten kaldırılması ve dezenformasyon uyarısı için Elon Musk'a 24 saat süre vermesini değerlendirdi. Darıcı, "Devletler ve liderler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde kendilerini buldular. Devletlerin doğru olmadığı halde kendilerine uygun bazı bilgileri yayılmasını kabul etmesi ve uygun olmayan içeriklerin ise kaldırılmasına yönelik Elon Musk'a yaptığı baskı kabul edilemez. Devletlerin ekonomi ve yaptırım kullanarak bu yola girmesi ifade özgürlüğüne karşı ciddi bir tehdit olacaktır" dedi.
13.10.2023 Video
'Devletler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde'
'Devletler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde' Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sefer Darıcı, Avrupa Birliği'nin yasa dışı içeriklerin X'ten kaldırılması ve dezenformasyon uyarısı için Elon Musk'a 24 saat süre vermesini değerlendirdi. Darıcı, "Devletler ve liderler sosyal medya devleri ile bir güç savaşı içerisinde kendilerini buldular. Devletlerin doğru olmadığı halde kendilerine uygun bazı bilgileri yayılmasını kabul etmesi ve uygun olmayan içeriklerin ise kaldırılmasına yönelik Elon Musk'a yaptığı baskı kabul edilemez. Devletlerin ekonomi ve yaptırım kullanarak bu yola girmesi ifade özgürlüğüne karşı ciddi bir tehdit olacaktır" dedi.
13.10.2023 Gündem
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF kararını erteledi
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF kararını erteledi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz hafta açıklaması beklenen Bitcoin ETF kararını bir süreliğine erteledi. Böylelikle kimilerine göre 50 milyar dolarlık yeni talep oluşturabilecek Bitcoin endeksli borsa yatırım fonlarına ilişkin yeni tartışmaların gündeme geldiğini belirten Gate.io Türkiye’nin Araştırma Müdürü Sevcan Dedeoğlu ise konuyla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.
16.08.2023 Ekonomi
Amerikan Dış Politika Konseyi Başkan Yardımcısı Ilan Berman, İstanbul'da
Amerikan Dış Politika Konseyi Başkan Yardımcısı Ilan Berman, İstanbul'da Amerikan Dış Politika Konseyi Başkan Yardımcısı Ilan Berman, Beykoz Üniversitesi'nde gerçekleşen Amerikan Çalışmaları Projesi kapsamında yapılan toplantıya konuk oldu. Beykoz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burak Küntay moderatörlüğündeki toplantıda ABD ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler masaya yatırıldı.
21.06.2023 Politika
Trump: Tüm cephanemiz Ukrayna’da, kendimizi savunacak cephanemiz kalmadı
Trump: Tüm cephanemiz Ukrayna’da, kendimizi savunacak cephanemiz kalmadı Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia eyaletinde yaptığı konuşmada, ABD’nin neredeyse tüm cephanesini Ukrayna’ya verdiğini, ülkenin kendisini savunmak için yeterli cephanesi olmadığını belirtti.
12.06.2023 Dünya
Kennedy’nin yeğeni Demokratlardan, eski Başkan Yardımcısı Pence Cumhuriyetçilerden aday oluyor
Kennedy’nin yeğeni Demokratlardan, eski Başkan Yardımcısı Pence Cumhuriyetçilerden aday oluyor ABD 2024 Başkanlık Seçimi yaklaştıkça adaylar seçim kampanyalarını açıklamaya başladı. Suikasta kurban giden eski Başkan Kennedy’nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr ile 6 Ocak başkent olaylarında Trump'ın çağrısına destek vermeyen eski Başkan Yardımcısı Mike Pence, ilgi çeken adaylar arasında yer aldı.
6.06.2023 Dünya
Kılıçdaroğlu: Türkiye dünyayla yarışacak
Kılıçdaroğlu: Türkiye dünyayla yarışacak CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye dünyayla yarışacak. Dünyanın işsizlik deposu olmayacak burası. Dünya göçmen deposu olmayacak. Dünyanın çöp deposu olmayacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bilgiyle, birikimle, kalkınmayla dünyayla rekabet eden bir devlet haline gelecek" dedi.
11.05.2023 Politika
Kılıçdaroğlu: Artık Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz
Kılıçdaroğlu: Artık Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık Türkiye’nin kaderini de değiştireceğiz. Türkiye’yi barıştıracağız. Kucaklaşacağız. Herkesin aşının, herkesin işinin olduğu, herkesin evine mutlu gittiği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Bunları söyleyince 'Parayı nereden bulacaksın, nasıl yapacaksın' diyorlar. Sen 5’li çetelere para bulurken, para var ama vatandaşa gelince para yok. Bay Kemal ne diyor; ne dersen de ne söylersen söyle onlardan o paraların tamamını son kuruşuna alacağım ve geri vereceğim” dedi.
25.04.2023 Politika
Kılıçdaroğlu: Kurban Bayramı'nda tüm emekliler bankada 15 bin liralarını görecekler
Kılıçdaroğlu: Kurban Bayramı'nda tüm emekliler bankada 15 bin liralarını görecekler CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet Bulaşmaları kapsamında Uşak'ta halka seslenip, "Önümüzde Kurban Bayramı var. Kurban Bayramı'nda tüm emekliler bankaya gidecekler, 15 bin liralarını görecekler" dedi.
24.04.2023 Politika
Zelenski, eski ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştü
Zelenski, eski ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, eski ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Mike Pompeo ve beraberindeki heyetle başkent Kiev’de görüştü.
4.04.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

trump abd israil embriyo biden

Trump ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.