Turizm

Turizm

Son dakika turizm haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan turizm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan turizm haber sayfamızda...

Turizm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.851 turizm haberi bulunmuştur.
'Spirintlerin Kahramanı'nın hedefi Alman rakibini geride bırakmak
'Spirintlerin Kahramanı'nın hedefi Alman rakibini geride bırakmak Antalya'dan başlayıp İstanbul'da sona erecek ve 1188 kilometrelik parkurda 8 gün boyunca pedal çevrilecek 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yarın başlıyor. Turda iddialı olan Man Adalı efsanevi sprinter Mark Cavendish, 11 galibiyetine 1 galibiyet daha ekleyerek rekor ortağı olan Alman bisikletçi Andre Greipel'i geride bırakmak istiyor.
20.04.2024 Spor
Görme engelli sporcular AKRA Gran Fondo’da pedal basacak
Görme engelli sporcular AKRA Gran Fondo’da pedal basacak AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, engelleri ortadan kaldırarak görme engelli sporculara yarışma imkanı tanıyacak.
20.04.2024 Spor
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile birlikte cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.
20.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
20.04.2024 Gündem
Turistik Diyarbakır Ekspresi, ilk seferine uğurlandı
Turistik Diyarbakır Ekspresi, ilk seferine uğurlandı Ankara-Diyarbakır hattında işletilecek olan Turistik Diyarbakır Ekspresi, ilk seferi için Ankara'dan uğurlandı. Treni uğurlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ankara-Diyarbakır seferinde Malatya'da 3 saat, Diyarbakır-Ankara seferinde ise Elazığ'da 4 saat, Kayseri'de 3 saat turizm amaçlı durulacak. Hiç şüphesiz Turistik Diyarbakır Ekspresi, uzun süre durarak gezme imkanı sağlayacağı Malatya ve Yolçatı destinasyonları başta olmak üzere bölge ekonomisine de katkıda bulunacak" dedi.
19.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı Türkiye -Tanzanya İş Forumu Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Şişli’de düzenlendi. Forumda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Hassan ve heyetinin dün Sayın Cumhurbaşkanımıza ziyaretleri, ikili ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacak, tarihi önemde bir kilometre taşı olmuştur. Dün Ankara'da gerçekten çok verimli, son derece anlamlı toplantılar yapıldı. Çok önemli anlaşmalar imzalandı ve bunun sonuçlarını da hep birlikte göreceğiz. Dost ülke Tanzanya ile 2003 yılında yaklaşık 11 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz 2023 yılında yaklaşık 350 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
19.04.2024 Politika
Edirne'nin 'turizm elçisi', kalp krizinden öldü
Edirne'nin 'turizm elçisi', kalp krizinden öldü Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı ve kentin turizm elçisi Bahri Dinar (63), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatın kaybetti. Biri önceki gün, diğeri şubat ayında 2 ağabeyini kaybeden Dinar'ın ani ölümü kentte üzüntüye yol açtı.
19.04.2024 Gündem
Bakan Ersoy, Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu'nun açılış törenine katıldı
Bakan Ersoy, Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu'nun açılış törenine katıldı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Venedik Bienali'nde Türkiye Pavyonu'nun açılış törenine katıldı. Bakan Ersoy, “Ülkemiz için sanat etkinliğinin yanı sıra kültürel diplomasi ve uluslararası ilişkilerin bir aracı olan Venedik Bienali'nin kültür ve sanatımızı dünyaya tanıtmak, uluslararası iş birliğini güçlendirmek için önemli bir adım olacağını düşünüyorum" dedi.
19.04.2024 Kültür&Sanat
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma
Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma İetişim Başkanlığı, Türkiye ile Tanzanya arasında 6 anlaşma imzalandığını duyurdu.
18.04.2024 Politika
Beyoğlu'nda restoranda askeri üniforma ile servis yapan şüpheli tutuklandı
Beyoğlu'nda restoranda askeri üniforma ile servis yapan şüpheli tutuklandı Beyoğlu'nda bir restoranda askeri üniforma ile servis yapıldığı anların sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alınan Y.J çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
18.04.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Hedefimiz, turist sayısında dünyada ilk 3'e girmek
Bakan Ersoy: Hedefimiz, turist sayısında dünyada ilk 3'e girmek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Turist sayısı olarak 4'üncü sıraya yükseldik. Hedefimiz de dünyada ilk 3'e girmek. Çok hızlı bir şekilde regülasyonlar yapıyoruz. Ülkemizi 60 milyon- 100 milyon bandında turist alan ülkeler seviyesine getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
18.04.2024 Kültür&Sanat
‘Sen Yeter Ki Yap’ yarışması için geri sayım başladı
‘Sen Yeter Ki Yap’ yarışması için geri sayım başladı Genç mucitlere destek olmak için yola çıkan TÜMOSAN’ın bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Sen Yeter Ki Yap’ yarışması için geri sayım başladı. Başvurular, 30 Eylül tarihine kadar ‘Sen Yeter Ki Yap’ resmi internet sitesinden yapılabilecek.
18.04.2024 Teknoloji
3 kültürel miras, UNESCO'da aday gösterildi
3 kültürel miras, UNESCO'da aday gösterildi Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2025 yılında yapılacak olan '20'nci Somut Olmayan Kültürel Miras Hükümetlerarası Komite Toplantısı'nda değerlendirilmek üzere 3 kültürel miras unsurunu daha Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nde (UNESCO) aday gösterdi.
18.04.2024 Kültür&Sanat
Sahte siteden tatil rezervasyonuna dikkat
Sahte siteden tatil rezervasyonuna dikkat Muğla'nın ilçelerinde turizm sezonu başlarken, lüks otellerin internet sayfalarının kopyalanarak oluşturulan sahte rezervasyonlara karşı tatilciler uyarıldı. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Mustafa Deliveli, "Bu siteleri gördüğümüzde ilgili kurumlara bildiriyoruz. Kısa sürede erişim engeli alıyor. Başka isimle, harf oyunu ve resmi siteye benzeyen adresle yeniden faaliyete geçiyorlar" dedi.
18.04.2024 Foto Galeri
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Saadet Partisi’nin ‘İsrail’e karşı getirilen ihracat kısıtlamasının etkinliğinin ve bugüne kadar yapılan ticaretin Gazze halkına yönelik olumsuz etkilerinin araştırılması’ başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecek
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanımızın Irak ziyareti, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecek TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ayın 22'sinde Irak'a yapacağı ziyaret, fevkalade önemli bir dönüm noktasını teşkil edecektir. Her iki ülke arasındaki iş birliğini geliştirmek, daha ileriye götürmek için mevcut projelerin üzerinde mutabık kalınması, anlaşmaların imzalanmasının mümkün olduğu bir ziyaret gerçekleşecek" dedi.
17.04.2024 Politika
Pamukkale, bir günlük ziyaretçi sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı
Pamukkale, bir günlük ziyaretçi sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı Denizli'deki UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale'yi Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde 18 bin 500 kişi ziyaret etti. Bu rakamla, Pamukkale'nin 1 günlük ziyaretçi rekorunun kırıldığı belirtildi. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale Hierapolis Ören Yeri'nin ışıklandırılması ve gece müzeciliğine açılmasıyla bu rakamın daha da artacağını söyledi.
17.04.2024 Video
Pamukkale, bir günlük ziyaretçi sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı
Pamukkale, bir günlük ziyaretçi sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırdı Denizli'deki UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale'yi Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde 18 bin 500 kişi ziyaret etti. Bu rakamla, Pamukkale'nin 1 günlük ziyaretçi rekorunun kırıldığı belirtildi. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale Hierapolis Ören Yeri'nin ışıklandırılması ve gece müzeciliğine açılmasıyla bu rakamın daha da artacağını söyledi.
17.04.2024 Gündem
Beyoğlu'nda askeri üniforma ile servis yapılan restoranda 3 kişi gözaltına alındı
Beyoğlu'nda askeri üniforma ile servis yapılan restoranda 3 kişi gözaltına alındı İstanbul’da bir restoranda üniformayla servis yapılmasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
17.04.2024 Gündem
14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kilisede defineci tahribi
14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kilisede defineci tahribi Kapadokya'nın giriş kapısı olarak bilinen Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı Vadisi'nde, 14'üncü yüzyılda inşa edilen kayadan oyma kubbeli kilise, defineciler tarafından tahrip edildi. Kapadokya bölgesinde turist rehberliği yapan Bedri Sapmaz, "Ortodoks Rum Kilisesi, Hz. İsa'nın ve Meryem'in İncil'den alınan sahneleri ile bezenmiş. Ne yazık ki kilise deforme olmuş" dedi.
17.04.2024 Video
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Meclis'te CHP'nin, 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye’nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçları' başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
Fethiye'de su altında 'turizm' değerlendirmesi
Fethiye'de su altında 'turizm' değerlendirmesi Muğla'nın Fethiye ilçesinde Turizm Haftası kapsamında bir grup dalgıç su altında temsili olarak turizm sezonunu değerlendirdi. Dalgıçların su altına masada oturup, bilgisayar ve mikrofon kullandıkları o anlar su altı kamerasıyla görüntülendi.
16.04.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti
Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bayram tatilinde ülke genelinde toplamda 42 bin 573 uçak trafiği gerçekleşirken 6 milyon 852 bin 948 yolcu hava yolu ile seyahat etti" dedi.
16.04.2024 Politika
Edirne'de nostaljik tramvay görünümlü 'Turistik Gezi Treni' ilk seferini yaptı
Edirne'de nostaljik tramvay görünümlü 'Turistik Gezi Treni' ilk seferini yaptı Edirne'de Turizm Haftası kapsamında Turizm Enformasyon Ofisi'nin açılışı gerçekleştirirken, ardından yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek nostaljik tramvay görünümlü 'Turistik Gezi Treni' de ilk seferini yaptı. Edirne Valisi Yunus Sezer, "Bu nostaljik tren bir farkındalık oluşturma adına yapılmış ve tarihi lokasyonlara hızlı erişim, sağlıklı bilgi edinme adına yapılmış bir deneme. İnşallah Edirne Balkanlar'ın ve Türkiye'nin çok önemli lokasyonlarından biri olur” dedi.
16.04.2024 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazete edirne bakan ersoy israil tartışma

Turizm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.