Türk

Türk

Son dakika türk haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türk haber sayfamızda...

Türk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 72.103 turk haberi bulunmuştur.
Destici: Kim devletin varlığına kastediyorsa gereği yapılmalı
Destici: Kim devletin varlığına kastediyorsa gereği yapılmalı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “PKK’nın siyasi uzantısıyla ortaklık kurup bunun için ‘kayyum uygulamasına son versin’ diyen başta ana muhalefet partisinin genel başkanı ve sözcüleri olmak üzere onlara destek veren bütün siyasi parti genel başkanlarına ve sözcülerine sesleniyorum. Türk bayrağını kaldırdılar, İstiklal Marşı’nı okutmadılar niye susuyorsunuz? Teröristlerin heykellerini dikip törenlerle açılışını yapıyorlar. Niye bir tepkiniz yok? Kim devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, kardeşliğimize kastediyorsa; kim terörü ve destekliyorsa kanunlar ve hukuk gereğini yapmalı ve bunlara fırsat vermemelidir. Bir dakika dahi o koltuklarda tutmamalıdır” dedi.
20.04.2024 Politika
Bakan Kacır: Biz istiyoruz ki Türk milleti dünyada yeniden söz ve iş sahibi olsun
Bakan Kacır: Biz istiyoruz ki Türk milleti dünyada yeniden söz ve iş sahibi olsun Esenyurt'ta 2023 LGS sınavında 500 tam puan alan öğrencilerle buluşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Biz istiyoruz ki bu ülke tarih boyunca, tarihin gördüğü en şerefli millet olan Türk milleti dünyada yeniden söz ve iş sahibi olsun. Mutlaka kendinizi çok yönlü olarak geliştirmeye devam edeceğinize yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.
20.04.2024 Politika
MSB: Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
20.04.2024 Gündem
Antalya’da ilklerin şampiyonası yarın başlıyor
Antalya’da ilklerin şampiyonası yarın başlıyor Antalya'da yarın başlayacak olan Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonası’nda birçok ilk yaşanacak. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na en fazla kotanın verileceği şampiyonada aynı zamanda olimpiyatlar öncesinde ilk defa MIX Bayrak Yarışı düzenlenecek.
20.04.2024 Spor
Geleneksel Türk Okçuluk Türkiye Şampiyonası, Samsun’da başladı
Geleneksel Türk Okçuluk Türkiye Şampiyonası, Samsun’da başladı Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen Minikler, Yıldızlar ve Gençler Salon Türkiye Şampiyonası, kızlar ve erkekler kategorilerinde Samsun’da başladı.
20.04.2024 Spor
Bitcoin dolandırıcılığında yeniden yargılanan sanığın avukatı: Mağdurlar 'tefecilik' suçunu işlemiştir
Bitcoin dolandırıcılığında yeniden yargılanan sanığın avukatı: Mağdurlar 'tefecilik' suçunu işlemiştir Aydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi onların adına Bitcoin almak üzere para toplayıp, yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla verilen toplam 81 yıl hapis ve 394 bin 300 TL para cezası, istinaf mahkemesi tarafından bozulup, tahliye edilen Safiye Gökçe Yüce'nin (44) yeniden yargılanmasına başlandı. Yüce, daha önceki beyanlarını tekrarlayıp, hiç kimseye bilerek ve isteyerek zarar vermediğini belirtirken; avukatı ise mağdurların verdikleri paraları komisyon alacak şekilde müvekkilden tahsil etmeye çalışarak tefecilik suçunu işlediklerini söyledi.
20.04.2024 Gündem
MSB: Fırat Kalkanı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Fırat Kalkanı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesinde tespit edilen 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
20.04.2024 Gündem
Caddede 'drift' yapan ve görüntüleri sosyal medyada paylaşılan sürücüye 50 bin TL ceza
Caddede 'drift' yapan ve görüntüleri sosyal medyada paylaşılan sürücüye 50 bin TL ceza Mersin'de, cadde ortasında drift yapan ve o anlara ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ehliyetsiz sürücüye 50 bin 541 TL ceza kesildi, aracı 2 ay trafikten men edildi.
20.04.2024 Gündem
Kulüpler Birliği’nden açıklama
Kulüpler Birliği’nden açıklama Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinin erkene çekilmesi için açıklama yayınladı. Açıklamada seçimin haziran ayının ilk haftası yapılması gerektiği ifade edildi.
19.04.2024 Spor
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimiz hesaplarına 694 milyon 461 bin TL aktarıyoruz
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimiz hesaplarına 694 milyon 461 bin TL aktarıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "694 milyon 461 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz" dedi.
19.04.2024 Politika
Metin Tokat: Seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz
Metin Tokat: Seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği’nin (TFFHGD) Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’ndaki seçimi olaylı başladı. Eski FIFA hakemi ve Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkan adayı Metin Tokat salondan çıkartılmak istendiğini söyleyerek, “Biz Türk hakemlerinin sorunlarını tartışacağımıza, seçim rezaletleriyle uğraşıyoruz” dedi.
19.04.2024 Spor
Galatasaray 5 futbolcusuyla sözleşme yeniledi
Galatasaray 5 futbolcusuyla sözleşme yeniledi Galatasaray'da Fernando Muslera, Lucas Torreira, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Barış Alper Yılmaz'ın sözleşmeleri yenilendi.
19.04.2024 Spor
Emine Erdoğan, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Çalıştayı'na katıldı
Emine Erdoğan, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Çalıştayı'na katıldı Dünya Sağlık Örgütü'nün 15'incisini düzenlediği Bitkisel İlaçlar İçin Düzenleyici İşbirliği Toplantısı ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Kılavuz ve Strateji Geliştirme Çalıştayı'na katılan Emine Erdoğan, "Artan kronik hastalıklar ve aşırı ilaç kullanımı tüm dünyada sağlık politikalarını yeniden gözden geçirmenin zorunlu olduğu kanısını güçlendirmiştir. Bu noktada Dünya Sağlık Örgütü, geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinin ülkelerin sağlık sistemlerine dahil edilmesini teşvik etmektedir. Tarihi öğretilerin gün yüzüne çıkarılarak, modern uygulamalara entegrasyonunda üzerimize düşeni yerine getirmek için 2012 yılında Sağlık Bakanlığımız bünyesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Daire Başkanlığı kuruldu" dedi.
19.04.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya: Mardin ve Diyarbakır'da müfettiş görevlendirildi
Bakan Yerlikaya: Mardin ve Diyarbakır'da müfettiş görevlendirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'İstiklal Marşı'nın okutulmadığı' ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'Türk bayrağının kaldırıldığı' iddialarıyla ilgili mülkiye müfettişi görevlendirildiğini duyurdu.
19.04.2024 Politika
Bakan Yumaklı'dan '26 Nisan' çağrısı
Bakan Yumaklı'dan '26 Nisan' çağrısı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 'Benim ormanım temiz' mottosuyla bir kampanya başlatacaklarını belirterek, "Ormanlarımızdaki bakım ve temizlik faaliyetlerini artıracağız. Bütün vatandaşlarımızı 26 Nisan'da bu kampanyamıza katılarak, özellikle yerleşim yerlerine yakın ormanlardaki yangına sebebiyet veren atıkların temizlenmesine katılmaları için kendilerini davet ediyoruz" dedi.
19.04.2024 Politika
CHP'de para sayma görüntüleri soruşturmasında ifadelerin alınmasına devam ediliyor
CHP'de para sayma görüntüleri soruşturmasında ifadelerin alınmasına devam ediliyor CHP'de para sayma görüntülerine ilişkin yürütülen soruşturmada avukat Ergün Özer'in ifadesi alındı. Özer ifadesinde, 50 bin TL bağış yaptığını, karşılığında makbuz almadığını, hukuka aykırı şekilde bağışta bulunmadığını belirtti.
19.04.2024 Gündem
Gazze için yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi Mısır’a ulaştı
Gazze için yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi Mısır’a ulaştı Gazze’ye insani yardım ulaştırmak üzere Türk Kızılay öncülüğünde hazırlanan 3 bin 774 tonluk malzemeyle yola çıkan 9’uncu İyilik Gemisi, 55 saat süren deniz yolculuğunu tamamlayarak Mısır’ın El-Ariş Limanı’na ulaştı. Yardım malzemelerinin hızla Gazze’ye sevkiyatını sağlamak için işlemler başlatıldı.
19.04.2024 Gündem
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW'24), 'Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor' temasıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fişekhane'de yapıldı.
19.04.2024 Ekonomi
Özgürlük Filosu Gazze için yola çıkacak
Özgürlük Filosu Gazze için yola çıkacak Gazze'ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkacak olan Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan koalisyon temsilcilerinden Malezyalı Doktor Fauziah Mohd Hasan, “Bugün, özgürlük filosu, onlarca ülkenin ve yüzlerce ismin katılımıyla, beraberinde binlerce ton insani yardımı tekrardan yola çıkarmak için hazırlanıyor” dedi. 12 ülkeden çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu yardım filosunun nisan sonunda yola çıkması bekleniyor.  
19.04.2024 Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Hedefimiz, uluslararası öğrenci sayısı bakımından dünyada ilk 5'e girmek
YÖK Başkanı Özvar: Hedefimiz, uluslararası öğrenci sayısı bakımından dünyada ilk 5'e girmek Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bugün, ülkemizdeki üniversitelerde 198 farklı ülkeden 350 bine yakın uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Bu yönüyle ülkemiz dünyada en fazla öğrenciye sahip ilk 10 ülke arasına girmiş ve yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Hedefimiz uluslararası öğrenci sayısında, dünyada ilk 5’e girmektir" dedi.
19.04.2024 Eğitim
4 kupalı Fenerbahçe Alagöz Holding, basınla buluştu
4 kupalı Fenerbahçe Alagöz Holding, basınla buluştu Sezonu FIBA Süper Kupa, Türkiye Kupası, EuroLeague Kadınlar ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi şampiyonluğu olmak üzere 4 kupayla tamamlayan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, düzenlenen medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
19.04.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Bakan Bolat ‘Türkiye-Tanzanya İş Forumu’na katıldı Türkiye -Tanzanya İş Forumu Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın katılımıyla Şişli’de düzenlendi. Forumda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tanzanya Cumhurbaşkanı Sayın Hassan ve heyetinin dün Sayın Cumhurbaşkanımıza ziyaretleri, ikili ilişkilerimizi daha da ileriye taşıyacak, tarihi önemde bir kilometre taşı olmuştur. Dün Ankara'da gerçekten çok verimli, son derece anlamlı toplantılar yapıldı. Çok önemli anlaşmalar imzalandı ve bunun sonuçlarını da hep birlikte göreceğiz. Dost ülke Tanzanya ile 2003 yılında yaklaşık 11 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz 2023 yılında yaklaşık 350 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır" dedi.
19.04.2024 Politika
AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor
AKM Çocuk Sanat Festivali başlıyor ATATÜRK Kültür Merkezi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilecek Çocuk Sanat Festivali etkinlikleri Türk Telekom desteği ile başlıyor. Festival kapsamında çocuklar; kukla tiyatro gösterileri, illüzyon gösterileri, dijital karikatürist, atlı karınca gibi eğlenceli etkinliklerle keyifli anlar geçirecek.
19.04.2024 Kültür&Sanat
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi
MSB'den, savunma muhabirlerine askeri terminoloji eğitimi Milli Savunma Bakanlığı'nca (MSB), askeri terminolojiye ilişkin karşılıklı anlayış geliştirilmesi ve bakanlık faaliyetlerinin kaynağından dezenformasyona yer vermeyecek şekilde kamuoyuna aktarılması amacıyla savunma muhabirlerine yönelik eğitim düzenlendi.
19.04.2024 Gündem
Nijerya için üretilen ikinci donanma gemisi OPV 76 denize indirildi
Nijerya için üretilen ikinci donanma gemisi OPV 76 denize indirildi Nijerya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için Tuzla'da üretilen ikinci donanma gemisi OPV 76, gerçekleştirilen törenle denize indirildi.
19.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bbp şampiyona Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı gazze

Türk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.