Tv

Tv

Son dakika tv haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tv gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tv haber sayfamızda...

Tv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.016 tv haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır: Türkiye'nin Milli Uzay Programı Kapsamında 10 yıllık hedefleri var
Bakan Kacır: Türkiye'nin Milli Uzay Programı Kapsamında 10 yıllık hedefleri var Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Dersi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Kacır, "Hedefimiz, Türkiye'nin kendi uydularını kendi roketleriyle ve inşallah Milli Uzay Programı kapsamında kuracağımız bir uzay limanından uzaya gönderiyor olmak." dedi. Bakan Kacır, "Türkiye'nin 10 yıllık hedefleri var Milli Uzay Programı kapsamında. Bunlardan biri bu uydu projelerinin devamına yönelik hedefler. Türkiye inşallah TÜRKSAT 6A'dan sonra uydu ihracatçısı bir ülke haline de gelecek. Yeni nesil uydular yapacağız. Alçak yörünge uydu takımlarını Türkiye'de yerli ve milli olarak üreteceğiz, geliştireceğiz." şeklinde konuştu.
10.06.2024 Teknoloji
Bakan Kacır: Türkiye'nin 2'nci astronotu Atasever, 7 bilimsel deney yapacak
Bakan Kacır: Türkiye'nin 2'nci astronotu Atasever, 7 bilimsel deney yapacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin 2'nci astronotu Tuva Cihangir Atasever'in Yörünge Altı Araştırma Uçuşu öncesi düzenlenen etkinliğe katıldı. Kacır, Atasesever’in uzayda 7 bilimsel deney yapacağını belirterek, "Nice misyonu hep birlikte izleyeceğiz, gerçekleştireceğiz. Bir sayfa açıldı. Alper Gezeravcı 13 bilimsel deney gerçekleştirmişti. Tuva Cihangir Atasever de 7 bilimsel deneyle katkı sağlayacak. Bunların bazıları Gezeravcı’nın gerçekleştirdiği bilimsel deneylerin devamı niteliğinde" dedi.
8.06.2024 Teknoloji
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kıbrıs Türkü'nün hürriyeti ve güvenliği nasıl milli davamız ise üreten, büyüyen, müreffeh, mali yapısı güçlü bir KKTC de milli davamızdır. Bölgede istikrar ortamının sağlanması ne kadar önemliyse; KKTC'de yatırım ortamının iyileşmesi, yapısal reformların süratle yasalaşması da o kadar önemlidir" dedi.
5.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Türksat 6A yola çıkıyor
Türksat 6A yola çıkıyor Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A, ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu'ndan temmuz ayının ikinci haftasında uzaya fırlatılacak. Türksat 6A, bu akşam ABD'ye gönderilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin, Türksat 6A ile birlikte haberleşme uydusu üretebilen 10 ülkeden biri olduğunu söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ise, 5 uydu ile yaklaşık 3,5 milyar insana hizmet verdiklerini, Türksat 6A ile beraber 5 milyarlık bir nüfusa erişeceklerini belirtti.
4.06.2024 Teknoloji
TÜRKSAT 6A uydusunun ABD yolculuğu bugün başlayacak
TÜRKSAT 6A uydusunun ABD yolculuğu bugün başlayacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6A'nın bugün Ankara'dan uzaya fırlatılacağı ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Uzay Üssü'ne uğurlanacağını duyurdu.
3.06.2024 Teknoloji
İki Oscar’lı film sinemalardan sonra TV+’ta yayınlanacak
İki Oscar’lı film sinemalardan sonra TV+’ta yayınlanacak Türkiye'nin dijital içerik platformu TV+, Haziran ayında sinemaseverleri iki Oscar adayı filmle buluşturuyor. ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödüllü ‘Holdovers’ ve ‘Io Capitano’ filmleri, sinemalardan sonra TV+'ta olacak.
31.05.2024 Kurumsal
Bakan Kacır: TÜRKSAT 6A ile birlikte kendi haberleşme uydusunu üretebilen 11 ülkeden biri olacağız
Bakan Kacır: TÜRKSAT 6A ile birlikte kendi haberleşme uydusunu üretebilen 11 ülkeden biri olacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye, tüm kritik bileşenleri yerli olarak üretilen TÜRKSAT 6A ile birlikte kendi haberleşme uydusunu üretebilen 11 ülkeden biri olacak" dedi.
30.05.2024 Gündem
Bakan Kacır: Uluslararası Uzay Limanı’nı inşallah inşa edeceğiz
Bakan Kacır: Uluslararası Uzay Limanı’nı inşallah inşa edeceğiz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Uluslararası Uzay Limanı’nı inşallah inşa edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda bir uluslararası iş birliği ile Türkiye bir uzay limanının paydaşı olacak. Böylelikle uzaya bağımsız erişebilen bir ülke olacağız. Hibrit roket motor teknolojisinde halihazırda dünyada ilk 4 ülke arasındayız. İnşallah ‘Ay Programı’nı gerçekleştirdiğimizde bu teknolojiye uzayda tarihçe kazandıran ilk ülke olacağız” dedi.
24.05.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kobani' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, '6- 8 Ekim Kobani Olaylarının Tüm Yönüyle Araştırılması' başlıklı önergenin tartışıldığı sırada tansiyon yükseldi.
22.05.2024 Politika
Alper Gezeravcı: Ay'a erişmeyi planlıyoruz
Alper Gezeravcı: Ay'a erişmeyi planlıyoruz Ankara'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 'Spor Fest 2024'e katılan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, "Sadece birkaç yıl içerisinde kendi ülkemizin imkanlarıyla üretilmiş bir roket ve bu roketi uzaya taşıyan itki sistemiyle ilerde Ay'a erişmeyi planlıyoruz. Söylediklerim kulağa ütopik gelebilir, halihazırda bu sürecin hazırlık aşamasının çoğu bitmiş durumda" dedi.
21.05.2024 Gündem
Milli voleybolcu Hande Baladın'ın belgeselinin galası gerçekleşti
Milli voleybolcu Hande Baladın'ın belgeselinin galası gerçekleşti A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Eczacıbaşı Dynavit oyuncusu Hande Baladın için çekilen “Baladın” belgeselinin galası yapıldı.
10.05.2024 Spor
Fenerbahçe Beko Final-Four için sahada, büyük heyecan TV+ ekranlarında
Fenerbahçe Beko Final-Four için sahada, büyük heyecan TV+ ekranlarında İçerik platformu TV+, S Sport iş birliğiyle Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Monako ile yapacağı Final Four’a yükselme maçını ekranlara taşıyor. Büyük heyecan, 8 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’de TV+’ta basketbolseverlerle buluşacak.
7.05.2024 Spor
RTÜK'ten 'özel hayatın gizliliğini ihlal' cezası
RTÜK'ten 'özel hayatın gizliliğini ihlal' cezası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve kişisel verilerin ifşasına yol açan görüntüler ile eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğindeki ifadelere ilişkin 2 televizyon kanalına idari para cezası uyguladı.
3.05.2024 Gündem
LG, yeni ürünlerini Abu Dabi’de sergiledi
LG, yeni ürünlerini Abu Dabi’de sergiledi LG Electronics (LG), LG Showcase MEA 2024 etkinliğini Abu Dabi’de gerçekleştirdi. ‘Birlikte Yeniden Keşfetmek’ ana temasıyla düzenlenen etkinlik, en son yeniliklerin sergilenmesine ve paydaşlarıyla ilişkilerin genişletilmesine odaklandı. 500'ün üzerinde konuğu ağırlayan etkinlik, en yeni ürünlerin uygulamalı şekilde deneyimlenmesine de imkan tanıdı. Etkinlik boyunca dikkat çeken en son model LG ev eğlence ürünleri arasında televizyonlar, ses ve oyun ürünleri yer aldı.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Kacır açıkladı: Türksat 6A’nın üretimi süreci tamamlandı, yerlilik oranı yüzde 80’i aştı
Bakan Kacır açıkladı: Türksat 6A’nın üretimi süreci tamamlandı, yerlilik oranı yüzde 80’i aştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Türksat 6A haberleşme uydumuzun üretim süreçlerini tamamladık. Temmuz ayında uzaya fırlatmaya hazırlandığımız millî haberleşme uydumuz Türksat 6A’nın yerlilik oranı 80’i aştı. Türkiye kendi haberleşme uydusunu üretebilen 11 ülkeden biri olacak” dedi.
29.04.2024 Gündem
AKRA Gran Fondo Antalya’nın 6'ncısı basına tanıtıldı
AKRA Gran Fondo Antalya’nın 6'ncısı basına tanıtıldı AKRA Hotels ana sponsorluğunda AG Tohum desteği ile bu sene 6’ncı kez gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya’nın tanıtım toplantısı yapıldı.
26.04.2024 Spor
Fenerbahçe Beko’nun EuroLeague heyecanı TV+’ta
Fenerbahçe Beko’nun EuroLeague heyecanı TV+’ta Dijital içerik platformu TV+, S Sport iş birliğiyle Avrupa basketbolunun en prestijli arenası olan Turkish Airlines EuroLeague maçlarını spor tutkunlarıyla buluşturuyor. Bu kapsamda Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun da EuroLeague heyecanı S Sport ile TV+’ta izleyiciyle buluşacak.
22.04.2024 Spor
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı Bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW’24), ‘Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor’ teması ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. Etkinlik kapsamında dijital para, dijital bankacılık, web3, yapay zeka, tokenlaştırma ve işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımları gibi sektöre ışık tutacak konular ele alındı.
18.04.2024 Video
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı
İstanbul Fintech Week 5'nci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı Bu yıl 5’incisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW’24), ‘Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor’ teması ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. Etkinlik kapsamında dijital para, dijital bankacılık, web3, yapay zeka, tokenlaştırma ve işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımları gibi sektöre ışık tutacak konular ele alındı.
18.04.2024 Teknoloji
İçerik platformu TV+’ın kanalları bayram süresince herkese açık olacak
İçerik platformu TV+’ın kanalları bayram süresince herkese açık olacak İçerik platformu TV+, premium kategorisindeki kanalları ve tüm içerikleri bayram boyunca herkese açık olacağını duyurdu. 6-14 Nisan tarihleri arasında TV+’a giriş yapan kullanıcılar, ilk 7 gün boyunca Şampiyonlar Ligi maçlarından yeni suç draması ‘Parish’ dizisine, sürükleyici filmlerden ilgi çekici belgesellere kadar platformu ücretsiz izleyebilecek.
5.04.2024 Kültür&Sanat
Beşiktaş'taki gece kulübü yangını... Apartman yöneticisi: Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor
Beşiktaş'taki gece kulübü yangını... Apartman yöneticisi: Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor Beşiktaş'ta, 29 kişinin hayatını kaybettiği 'Masquerade' isimli gece kulübünün bulunduğu binanın yöneticisi Şule Şakat, daha önce şikayette bulunduklarını belirtirken "Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor. Üst pasajın olduğu yer fuaye, giriş kapısı olan yer çıkış, alttaki yer de tahliye yeri olarak yapılmış, ruhsatı öyle alınmış" dedi. 'Masquerade' isimli gece kulübündeki yangından yeni görüntüler ortaya çıktı.
3.04.2024 Gündem
Beşiktaş'taki gece kulübü yangını... Apartman yöneticisi: Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor
Beşiktaş'taki gece kulübü yangını... Apartman yöneticisi: Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor Beşiktaş'ta, 29 kişinin hayatını kaybettiği 'Masquerade' isimli gece kulübünün bulunduğu binanın yöneticisi Şule Şakat, daha önce şikayette bulunduklarını belirtirken "Binanın yapılışında o alan sinema salonu olarak gözüküyor. Üst pasajın olduğu yer fuaye, giriş kapısı olan yer çıkış, alttaki yer de tahliye yeri olarak yapılmış, ruhsatı öyle alınmış" dedi.
3.04.2024 Video
Ali Koç'tan Fenerbahçe taraftarına: Dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz
Ali Koç'tan Fenerbahçe taraftarına: Dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, olağanüstü toplantıda yaptığı konuşmada taraftarlara seslenerek "Dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz. Helal olsun size" dedi. Koç, TFF Yönetimi ve Galatasaraylı yönetici Erden Timur'u hedef alan açıklamalar da yaptı.
2.04.2024 Spor
Yeni suç-dram dizisi ‘Parish’, ABD ile aynı anda TV+’ta
Yeni suç-dram dizisi ‘Parish’, ABD ile aynı anda TV+’ta İçerik platformu TV+, ‘Breaking Bad’ ve ‘Better Call Saul’ dizilerinin başarılı oyuncusu Giancarlo Esposito’nun başrolünü üstlendiği yeni suç draması ‘Parish’i, ABD ile aynı anda Türk seyircisiyle buluşturdu.
1.04.2024 Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

bakan kacır tv+ teknoloji TÜRKSAT 6A televizyon

Tv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.