Vedat Işıkhan

Vedat Işıkhan

Son dakika Vedat Işıkhan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vedat Işıkhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vedat Işıkhan haber sayfamızda...

Vedat Işıkhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 262 vedat isikhan haberi bulunmuştur.
Galatasaray - Fenerbahçe maçından notlar
Galatasaray - Fenerbahçe maçından notlar Süper Lig’in 37’nci haftasında Galatasaray, sahasında Fenerbahçe’yi konuk etti. RAMS Park’ta saat 19.00’da başlayan karşılaşmayı Arda Kardeşler yönetti. Arda Kardeşler'in yardımcılıklarını ise Süleyman Özay ve Mehmet Emin Tuğral yaptı.
19.05.2024 Spor
Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artırıyoruz
Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artırıyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak, raporlu hastalarımızın işini kolaylaştırmak için aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıyoruz" dedi.
17.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Hiçbir ara zam şu an gündemimizde yok
Bakan Işıkhan: Hiçbir ara zam şu an gündemimizde yok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Enflasyon ile ilgili verilerimiz oldukça güzel geliyor. Hiçbir ara zam şu an gündemimizde yok" dedi.
15.05.2024 Politika
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İstihdam sayımız 2024 yılı Mart ayında bir önceki aya göre 139 bin kişi, bir önceki yıla göre ise 1 milyon 372 bin kişi artarak 32 milyon 588 bin kişi ile tarihi zirvesini yeniledi" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
TÜİK: İşsizlik oranı martta 0,1 puan azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı martta 0,1 puan azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik oranının mart ayında bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 8,6 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.05.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz
Bakan Kacır: Kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Kurumlar arası bilgi paylaşımını güçlendirerek kamu hizmet sağlayıcıları arasındaki etkileşimi yükseltiyoruz. Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerde kalite ve hızı, odak hale getiriyoruz. Aynı zamanda kamu olarak sahip olduğumuz verileri bir kaynak olarak görüp onu stratejik bir biçimde değerlendirerek çalışmalarımıza veriye dayalı olarak yön veriyoruz" diye konuştu.
7.05.2024 Politika
81 ilaç daha geri ödeme listesinde
81 ilaç daha geri ödeme listesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 79’u yerli üretim olmak üzere 81 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını belirtti.
4.05.2024 Gündem
Gurbetçilere, çalışma hayatında dijital kolaylık
Gurbetçilere, çalışma hayatında dijital kolaylık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Bakanlık olarak, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, çalışma ve sosyal güvenliğe ilişkin tüm işlem ve başvurularını müşavirlik ve ataşeliklerimiz vasıtasıyla dijital olarak yapabilmesi için çalışmalara başladık" dedi.
3.05.2024 Politika
Bakan Işıkhan'dan, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' mesajı
Bakan Işıkhan'dan, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' mesajı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işçilerin '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.
1.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Taksim Meydanı kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil
Bakan Işıkhan: Taksim Meydanı kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında Taksim Meydanı'nın, tüm sendika ve konfederasyonların yöneticilerine açık olduğunu belirterek, "Orada belirli bir program doğrultusunda çelenk koyarak, saygı duruşunda bulunarak, günün anlamı ve önemini belirterek, tüm sendika başkanlarımız burada bulunabilirler. Ama kitlesel eylemlere açık değil, art niyetli marjinal gruplara açık değil. Yani bunu özellikle altını çizmek istiyorum; bazen de eleştiriler geliyor ama biz sendikalarımızın bu önemli gününü orada kutlamalarını zaten sağlıyoruz. Ama siz de farkındasınız bu süreçte marjinal ve art niyeti gruplara da asla izin vermememiz lazım" dedi.
1.05.2024 Politika
Bakan Işıkhan: Deprem bölgesinde mücbir sebep halini 31 Ağustos'a uzatıyoruz
Bakan Işıkhan: Deprem bölgesinde mücbir sebep halini 31 Ağustos'a uzatıyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 30 Nisan 2024 itibarıyla sona erecek olan mücbir sebep halini 31 Ağustos 2024 tarihine kadar uzatıyoruz" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdamda tarihin en yüksek seviyesine ulaştık
Bakan Işıkhan: İstihdamda tarihin en yüksek seviyesine ulaştık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruma anlayışımızı sürdürüyoruz. Ülkemiz, küresel olarak yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeyi sürdürmektedir. İstihdam sayılarında ise tarihin en yüksek seviyelerine ulaştık" dedi.
29.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İş Pozitif’te 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadın istihdamı sağladık
Bakan Işıkhan: İş Pozitif’te 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadın istihdamı sağladık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “9 Şubat’ta başlattığımız İş Pozitif’te yaklaşık 2,5 ayda 100 binin üzerinde kadının istihdamını sağladık” dedi.
26.04.2024 Gündem
Hande Fırat’ın ‘Devriamber’ sergisi sanatseverlerle buluştu
Hande Fırat’ın ‘Devriamber’ sergisi sanatseverlerle buluştu CNN TÜRK’te Gece Görüşü programının moderatörü ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği mesajda gazeteci Fırat’ı tebrik ederek, “Başarılı gazeteci kimliğinin yanı sıra sergi vesilesi ile sanatçı yönünü de tanıma fırsatı bulduğumuz Hande Fırat'ı tebrik ediyor kendisine meslek ve sanat hayatında da muvaffakiyetler diliyorum” dedi.
26.04.2024 Video
Hande Fırat’ın ‘Devriamber’ sergisi sanatseverlerle buluştu
Hande Fırat’ın ‘Devriamber’ sergisi sanatseverlerle buluştu CNN TÜRK’te Gece Görüşü programının moderatörü ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın resim, heykel, yerleştirmeler ve dijital eserlerden oluşan 'Devriamber' sergisi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönderdiği mesajda gazeteci Fırat’ı tebrik ederek, “Başarılı gazeteci kimliğinin yanı sıra sergi vesilesi ile sanatçı yönünü de tanıma fırsatı bulduğumuz Hande Fırat'ı tebrik ediyor kendisine meslek ve sanat hayatında da muvaffakiyetler diliyorum” dedi.
26.04.2024 Kültür&Sanat
Işıkhan: İş sağlığı ve güvenliği konusu Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı
Işıkhan: İş sağlığı ve güvenliği konusu Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında konuştu. Işıkhan, “Özellikle son zamanlarda bir takım üzücü haberler üst üste geldi. Bu elim hadiselere ve ciddi can kayıplarımıza sebep olan iş kazaları bize; iş sağlığı ve güvenliği konusunda sadece rehberlik rolünün değil aynı zamanda teftiş ve denetim görevlerinin de sıfır toleransla, büyük bir hassasiyetle arttırılması gerektiğini bir kez daha göstermiştir. İş sağlığı ve güvenliği konusu; artık yüzyıllık planlar yapan Türkiye'nin ana gündem maddesi olmaktan çıkarılmalı" dedi.
24.04.2024 Politika
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi
İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan işçi, toprağa verildi Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan 9 işçiden, 66 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Adnan Keklik (42) toprağa verildi. Cenazeye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı.
20.04.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Asgari ücret ve emeklilere ara zam gündemimizde yok
Bakan Işıkhan: Asgari ücret ve emeklilere ara zam gündemimizde yok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Asgari ücret ve emeklilere ara zam gündemimizde yok" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
Engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği artırıldı
Engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği artırıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara verilen hibe desteğinin 150 bin liradan 400 bin liraya, eski hükümlülere verilen hibe desteğinin ise 110 bin liradan 300 bin liraya yükseltildiğini duyurdu.
17.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi
Bakan Işıkhan: İstihdam sayımız tarihi zirvesini yeniledi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, istihdam sayısının şubat ayında bir önceki aya göre, 147 bin kişi artarak 32 milyon 423 bin kişi ile tarihi zirvesini yenilediğini açıkladı.
15.04.2024 Ekonomi
İş gücü ihtiyacının en fazla olduğu alan imalat sektörü
İş gücü ihtiyacının en fazla olduğu alan imalat sektörü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) 'İşgücü Piyasası Araştırması' sonuçlarına göre; iş gücü ihtiyacının en fazla olduğu alanın imalat sektörü olduğunu açıkladı.
13.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: İlk 3 ayda 336 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettik
Bakan Işıkhan: İlk 3 ayda 336 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile 2024'ün ilk 3 ayında 2023 yılına göre yüzde 28 artışla 336 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini belirtti.
8.04.2024 Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yılın ikinci yarısında enflasyonda kalıcı gerileme beklenmektedir
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yılın ikinci yarısında enflasyonda kalıcı gerileme beklenmektedir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı ardından, "Programımızın temel hedefi olan enflasyonu kalıcı olarak düşürmeye yönelik güçlü politikaları uygulamaya devam ediyoruz. Para politikasındaki sıkı duruşun ihtiyatlı maliye politikası ile desteklenmesi neticesinde yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme beklenmektedir" denildi.
3.04.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: Yerel yöneticilerimizle birçok projeye imza atacağız
Bakan Işıkhan: Yerel yöneticilerimizle birçok projeye imza atacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara'da oyunu kullandı. Bakan Işıkhan, "Gelecek yüzyılda bu yerel yöneticilerimizle birlikte hem istihdamın hem de iş gücünün arttırılması noktasında birlikte çalışacağımız birçok projeye imza atacağız" dedi.
31.03.2024 Politika
Bakan Işıkhan: Türkiye ekonomisi, AB ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke oldu
Bakan Işıkhan: Türkiye ekonomisi, AB ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "2023 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüme ile Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında en çok büyüyen ülke oldu. Dolar bazında milli gelir, Türkiye tarihinde ilk kez 1 trilyon doları aştı. Kişi başına düşen milli gelir de 13 bin 110 dolarla, tarihin en yüksek düzeyini gördü" dedi.
29.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bakan ışıkhan ışıkhan TÜİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı 1 mayıs

Vedat Işıkhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.