Yargılanma

Yargılanma

Son dakika yargılanma haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yargılanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yargılanma haber sayfamızda...

Yargılanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 300 yargilanma haberi bulunmuştur.
Ezgi Mola'ya bu kez de 10 bin TL manevi tazminat cezası
Ezgi Mola'ya bu kez de 10 bin TL manevi tazminat cezası Oyuncu Ezgi Mola, Batman'da intihar eden İpek Er'in (18) mektubunda kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan'a (26) karşı 'hakaret' davasında 6 bin 960 TL ceza almasının ardından manevi tazminat davasında da 10 bin TL para cezasına çarptırıldı.
12.06.2024 Gündem
Telefonda gazeteciyi dolandırma girişimi kamerada
Telefonda gazeteciyi dolandırma girişimi kamerada Ankara'da, Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Taha Ayhan'a kendisini avukat olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, yasa dışı bahis oynadığı gerekçesiyle adına açılan davanın kapanması için 15 dakika içinde 15 bin 500 lira ödemesi gerektiğini söyledi. Şüpheli, 15 bin 500 lira yerine 15 lira gönderilmesi üzerine Ayhan'ı tekrar arayarak tepki gösterip, telefonu kapattı. Daha sonraki aramalarda şüphelinin aradığı numaraya ulaşılamadı.
8.06.2024 Gündem
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar
Bakan Tunç: Hukukun üstünlüğü yargı süreçlerinin tarafsız olmasını zorunlu kılar Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Hukukun üstünlüğü herkesin kanun önünde eşit olmasını ve hukukun keyfi uygulamalara karşı bir koruma sağlamasını ifade eder. Bu ilke yargı süreçlerinin tarafsız ve objektif olmasını zorunlu kılar" dedi.
30.05.2024 Politika
Kaş Adliyesi'nde başsavcı ile avukat arasında tuvaleti kullanma tartışması
Kaş Adliyesi'nde başsavcı ile avukat arasında tuvaleti kullanma tartışması Kaş Adliyesi'nde dün mesai bitimine doğru Avukat Hakan Tüzen ile Başsavcı Gökhan Feyzoğlu arasında personel tuvaletinin kullanımına yönelik tartışma yaşandı. Tuvaletten başsavcının koruma polisi tarafından zorla çıkarıldığına ileri süren ve hazırlattığı tutanakta yer veren Avukat Hakan Tüzen, "Bu olay şahsıma yöneltildiği kadar mensubu olduğum meslek grubu açısından da son derece üzücü ve kabul edilemezdir" dedi. Hazırladığı tutanak ve olayı görüntüleyen koridordaki kameraya ait video görüntülerini Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) gönderen Başsavcı Fevzioğlu ise iddiaları reddetti.
16.05.2024 Gündem
Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi
Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi Gezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala'nın 'yeniden yargılanma' talebini İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.
15.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve bakanlardan eğitimcilere şiddete tepki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Ankara Atatürk Lisesi'ni ziyaret ederek, eğitimcilere destek verdi. Yılmaz, eğitimcilere yönelik şiddette faillere yönelik cezaları artıran yasal düzenlemenin ileriki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söyledi.
13.05.2024 Eğitim
AYM'den, güvenlik soruşturması nedeniyle atama iptalinde 'gerekçe açıklanmalı' kararı
AYM'den, güvenlik soruşturması nedeniyle atama iptalinde 'gerekçe açıklanmalı' kararı Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde devlet hastanesine 2017 yılında tıbbi sekreter olarak atanan B.A.'nın, hakkında yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv taramasının ardından ataması iptal edildi. B.A., iptal kararının hukuka aykırı olduğunu iddia ederek yerel mahkemeye başvurdu. Ancak önce yerel mahkeme, ardından da istinaf ‘aykırılık olmadığı gerekçesiyle davayı reddetti. B.A., kendisine atamasının iptal edilmesiyle ilgili gerekçe açıklanmadığı iddiasıyla 'Adil yargılanma hakkı kapsamında gerekçeli karar hakkının' ihlal edildiğini belirterek Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuruda bulundu. Başvuruyu değerlendiren AYM, oy birliğiyle başvurucunun 'Adil yargılanma hakkı kapsamındaki gerekçeli karar hakkının' ihlal edildiğine karar vererek yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.
10.05.2024 Gündem
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur'u (38) av tüfeğiyle öldürüp, sosyal medya hesabından 'gülen yüz' ifadesi ve 'gururlu hissediyor' paylaşımı yaparak, aldatıldığı için cinayeti işlediğini yazan Gencay Korur'a (42) verilen, indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda; sanık Korur'un haksız tahrik indiriminden yararlanabilmek için savcılıktaki ifadesini mahkemede değiştirdiğine kanaat getirildiği için, bu beyanlarına itibar edilmediği belirtildi. Olayın ani bir kastla geliştiği, olay yerine gitmeden önce Korur'un yaptıklarına ve içinde bulundukları ruh hallerine dair herhangi bir delilin bulunmaması nedeniyle tasarlama hükümlerinin uygulanmadığı da kararda yer aldı.
10.05.2024 Gündem
Öldürülen Büyüknohutçu çiftinin kızları, katilin mektubundaki ismi açıkladı
Öldürülen Büyüknohutçu çiftinin kızları, katilin mektubundaki ismi açıkladı Antalya'da mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çiftinin 9 Mayıs 2017'de öldürülmesinin 7'nci yıl dönümünde mezarları başındaki anma törenine katılan kızları Emine Büyüknohutçu, katilin mektubunda da ismi geçen N.B.'nin, cinayetin azmettiricisi olduğunu belirterek, "Kamuoyuna senelerdir yansıyan isim budur. Bu ismi saklamayın" dedi.
9.05.2024 Gündem
Muayeneye giden doktordan meslektaşına saldırı iddiası; iki taraf da şikayetçi
Muayeneye giden doktordan meslektaşına saldırı iddiası; iki taraf da şikayetçi Giresun'da muayene için Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji kliniğine gelen Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görevli doktor B. A., kendisiyle ilgilenmediğini öne sürerek Dr. Uğur Semiz’le tartıştı. Kendisine saldırıldığını belirten Dr. Semiz, B.A.’dan, B. A., da darbedildiğini belirterek Dr. Semiz’den şikayetçi oldu. Hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Fazıl Kulaklı ise olayla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. Hastane önünde açıklamada bulunan Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erhan Demirelli de “O kişinin hekim olması, polikliniğe hasta olarak sağlık hizmeti almak üzere başvurduğu ve kendisine hizmet vermeye çalışan meslektaşımıza saldırdığı gerçeğinin önüne geçmemelidir” dedi.
2.05.2024 Gündem
Eski nişanlısını öldürmekten müebbet hapis cezası alan sanık, ‘kasıt’ olmadığı gerekçesiyle yeniden yargılanacak
Eski nişanlısını öldürmekten müebbet hapis cezası alan sanık, ‘kasıt’ olmadığı gerekçesiyle yeniden yargılanacak Tokat'ta eski nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız'ı (27) tabancayla vurarak öldüren Fatma Güngör'e (27), yerel mahkeme müebbet hapis cezası verdi. Verilen ceza, Samsun Bölgesi Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu. Mahkeme tarafından verilen kararda, Güngör'ün eyleminde öldürme kastının olmadığı belirtilerek, dosyası yerel mahkemeye geri gönderildi.
28.04.2024 Gündem
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 62'nci kuruluş yıl dönümü töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. AYM Başkanı Kadir Özkaya, "Anayasal organlar, Anayasa Mahkemesi ile diğer yargı organları, yasama ve yürütme arasında iş birliği, düzen ve uyumun sağlanabilmesi için, bu organların insanlardan müteşekkil olması, insanın olduğu yerde her zaman için farklı yaklaşımların, farklı fikirlerin oluşabilmesinin ve ihtilaf doğabilmesinin muhtemel olması nedeniyle Anayasa ve kanunlara uygun hareket etmenin yanında, aralarında daima iyi bir iletişimin bulunmasına da ihtiyaç bulunmaktadır" dedi.
25.04.2024 Video
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var
AYM Başkanı Özkaya: Yargı organları arasında iyi bir iletişime ihtiyaç var Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 62'nci kuruluş yıl dönümü töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti. AYM Başkanı Kadir Özkaya, "Anayasal organlar, Anayasa Mahkemesi ile diğer yargı organları, yasama ve yürütme arasında iş birliği, düzen ve uyumun sağlanabilmesi için, bu organların insanlardan müteşekkil olması, insanın olduğu yerde her zaman için farklı yaklaşımların, farklı fikirlerin oluşabilmesinin ve ihtilaf doğabilmesinin muhtemel olması nedeniyle Anayasa ve kanunlara uygun hareket etmenin yanında, aralarında daima iyi bir iletişimin bulunmasına da ihtiyaç bulunmaktadır" dedi.
25.04.2024 Gündem
'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütünün 61 sanığı yargılanmaya başladı
'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütünün 61 sanığı yargılanmaya başladı Ankara'da, 'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütüne yönelik soruşturmada haklarında dava açılan 28'i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına başlandı. Çankaya Belediye Meclisi eski üyesi sanık Barış Kurt, polislerin hazırladığı bilirkişi raporuyla HTS kayıtlarını çarpıttığını öne sürdü. Kurt, aleyhinde ifade veren Erkan Doğan için 'sokak çocuğu, nankör, çingene, esrar içmekten perişan olmuş' ifadelerini kullandı.
15.04.2024 Gündem
Ahmet Aras: Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı bileceksin
Ahmet Aras: Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı bileceksin CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris'te Söğütlülerle buluştu. Aras, "Plan olmayınca altyapıyla ilgili de sıkıntılar oluyor. Kanalizasyon da yapamıyorsun çünkü yollar kamuya terk edilmemiş oluyor. Arıtma tesisini yapacağınız yer belirlenmemiş oluyor biliyorsunuz. Ancak imar planının olmaması veya gecikmesi arıtma tesisini yapmamıza engel olmayacak. Biz bu riski almaya hazırız. Belediye başkanlığı nüfus memurluğu değil, gerektiğinde risk almayı da bileceksin. Bir şeyden yargılanacaksan arıtma tesisi yaptın diye yargılan" dedi.
22.03.2024 Politika
Yerel mahkeme tanıkları dinlemedi, AYM 'ihlal' dedi
Yerel mahkeme tanıkları dinlemedi, AYM 'ihlal' dedi Sakarya'nın Serdivan ilçesinde saat 22.00’den sonra yasak olmasına rağmen alkol satışı yaptığı öne sürülen işletme sahibine jandarma tarafından tutanak tutulduktan sonra 52 bin 60 TL idari para cezası uygulandı. İtirazda bulunan işletme sahibi, satışın 21.52'de olduğunu belirterek tutanakta ismi geçen müşterilerin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Sakarya 2’nci Sulh Ceza Hakimliği 'İddiaların dayanağının bulunmadığı' gerekçesiyle başvuruyu reddederken, Anayasa Mahkemesi (AYM), oy birliğiyle başvurucunun ‘Tanık sorgulama hakkının’ ihlal edildiğine karar verdi.
19.03.2024 Gündem
Baba Aci: Teslim olsunlar, sonra taziyeye gelsinler
Baba Aci: Teslim olsunlar, sonra taziyeye gelsinler Eyüpsultan'da 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci ve avukatı Hacı Orhan bugün soruşturmayı yürüten savcıyla görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarının soruları üzerine baba Aci, karşı tarafın kendisiyle dolaylı olarak iletişime geçtiklerini belirtti. Aci, "Bir aile dostumuz aranmış, böyle konuşulmuş. 10 veya 12'nci gün dolaylı olarak taziyeye geleceklerini ilettiler bana fakat ben yine aynı sözümü tekrarladım; anne ile çocuk gelir teslim olur, ertesi gün buyursunlar, gelsinler taziyeye " dedi. Avukat Hacı Orhan da "Yargılanma olmadan taziyeye gelmeleri doğru olmaz. Şu an onlar yurt dışına kaçmış haldeyken birilerinin taziyeye gelmesi doğru olmaz" ifadelerini kullandı.
13.03.2024 Gündem
Baba Aci: Teslim olsunlar, sonra taziyeye gelsinler
Baba Aci: Teslim olsunlar, sonra taziyeye gelsinler Eyüpsultan'da 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı kazada oğlunu kaybeden baba Özer Aci ve avukatı Hacı Orhan bugün soruşturmayı yürüten savcıyla görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarının soruları üzerine baba Aci, karşı tarafın kendisiyle dolaylı olarak iletişime geçtiklerini belirtti. Aci, "Bir aile dostumuz aranmış, böyle konuşulmuş. 10 veya 12'nci gün dolaylı olarak taziyeye geleceklerini ilettiler bana fakat ben yine aynı sözümü tekrarladım; anne ile çocuk gelir teslim olur, ertesi gün buyursunlar, gelsinler taziyeye " dedi. Avukat Hacı Orhan da "Yargılanma olmadan taziyeye gelmeleri doğru olmaz. Şu an onlar yurt dışına kaçmış haldeyken birilerinin taziyeye gelmesi doğru olmaz" ifadelerini kullandı.
13.03.2024 Video
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı Antalya'da internette tanıştıkları kadınlara müstehcen görüntü gönderdiği iddiasıyla telefonda avukat, savcı gibi davranan kişiler tarafından aranan 10 kişi, haklarında dava açılacağı tehdidiyle toplam 12 milyon 132 bin lira dolandırıldı. Paraların gönderildiği hesapların genellikle üniversitelilere ait olduğu, öğrencilerin belirli bir miktar karşılığı hesaplarını kullandırdığı belirlendi.
12.03.2024 Video
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı
12 milyon liralık 'müstehcen görüntü' dolandırıcılığı Antalya'da internette tanıştıkları kadınlara müstehcen görüntü gönderdiği iddiasıyla telefonda avukat, savcı gibi davranan kişiler tarafından aranan 10 kişi, haklarında dava açılacağı tehdidiyle toplam 12 milyon 132 bin lira dolandırıldı. Paraların gönderildiği hesapların genellikle üniversitelilere ait olduğu, öğrencilerin belirli bir miktar karşılığı hesaplarını kullandırdığı belirlendi.
12.03.2024 Gündem
Yargıtay, Hatice'nin katiline verilen müebbeti onadı
Yargıtay, Hatice'nin katiline verilen müebbeti onadı Burdur'un Bucak ilçesinde Hatice Işık'ı (28) eşinin yanında av tüfeği ile öldüren Ramazan Topay (33) hakkında verilen ömür boyu hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı. Hatice Işık'ın ailesinin Avukatı Süleyman Uysal, kararın kadın cinayetleri konusunda örnek olması gerektiğini söyledi.
29.02.2024 Video
Hamile kadını ilişki sırasında boğan sanık, haberlerden rahatsız olup, gizli duruşma istedi
Hamile kadını ilişki sırasında boğan sanık, haberlerden rahatsız olup, gizli duruşma istedi Bursa’da, ilişki sırasında dini nikahla birlikte yaşadığı 5 aylık hamile N.M.T.’nin (43), boğazını sıkıp ölümüne neden olduğu suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Y.A.M.A. (42), çıktığı son duruşmada olayın basında yer alması nedeniyle kendisinin ve ailesinin mağdur olduğunu söyleyerek, duruşmanın gizli görülmesini istedi.
26.02.2024 Gündem
Bakan Tunç: 387 hakim ve savcı ile ilgili dosyalar yeniden incelenecek
Bakan Tunç: 387 hakim ve savcı ile ilgili dosyalar yeniden incelenecek Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Danıştay'ın göreve iade kararı verdiği 387 hakim ve savcı hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulunun inceleme başlattığını belirterek, “Bu inceleme neticesinde bu dosyalar yeniden incelenecek. Hatalı karar olmamasına özen gösteriliyor. Bu anlamda özellikle FETÖ ile mücadeledeki kararlılığımızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz, bu bizim kırmızı çizgimiz. Tüm terör örgütleriyle mücadelemizi sürdürdüğümüz gibi özellikle FETÖ’nün devlet kurumlarından özellikle yargı gibi emniyet gibi bu noktalarda bu hassasiyetin korunmasını istiyoruz” dedi.
17.02.2024 Politika
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) seçimli olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Oybirliğiyle TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu. Yeni seçilen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı bankacı Ömer Aras, “Bu görevi üstlenmem için gösterdiğiniz güvene teşekkür ediyorum. Hakikaten zor bir görev. Özellikle Tuncay Özilhan gibi efsane başkandan sonra görevi devralmak cidden zor. Bugün seçilen diğer üyelerin de katkılarıyla sizlerden gelen geri bildirimlerle istişare ve tavsiye sorumluluğumuzu en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz” dedi.
8.02.2024 Video
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) seçimli olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Oybirliğiyle TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Ömer Aras oldu. Yeni seçilen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı bankacı Ömer Aras, “Bu görevi üstlenmem için gösterdiğiniz güvene teşekkür ediyorum. Hakikaten zor bir görev. Özellikle Tuncay Özilhan gibi efsane başkandan sonra görevi devralmak cidden zor. Bugün seçilen diğer üyelerin de katkılarıyla sizlerden gelen geri bildirimlerle istişare ve tavsiye sorumluluğumuzu en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz” dedi.
8.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

aym Bakan Tunç mahkeme Baba Aci dolandırıcılık

Yargılanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.