Yılbaşı

Yılbaşı

Son dakika YILBAŞI haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YILBAŞI gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YILBAŞI haber sayfamızda...

Yılbaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.491 yilbasi haberi bulunmuştur.
Çılgın Sayısal Loto 300 milyon TL’yi aştı vatandaşlar soluğu bayide aldı
Çılgın Sayısal Loto 300 milyon TL’yi aştı vatandaşlar soluğu bayide aldı Çılgın Sayısal Loto’da 300 milyon TL’yi aşan ikramiye çekilişi bugün gerçekleşecek. Şanslarını denemek isteyen vatandaşlar ise bayilere akın etti. Kuruluşundan bu yana 50’nin üzerinde ikramiye veren İstanbul’un ‘şanslı bayisi’ olarak bilinen Bahçekapı Gişesi’nde de hareketlilik başladı. Bayinin 3’üncü kuşak yetkilisi Ergün Yıldız, en son 2017 ve 2020 yılında büyük ikramiye verdiklerini ifade ederek, “Çekilişin uzun süre devretmesi dolayısıyla yoğunluk oluyor. Tarihi gişe olduğumuz için de insanlar bizi tercih ediyor. Şanslı yer olarak görülüyoruz. Özellikle şehir dışından gelen müşterilerimiz çok fazla, bizden daimi oynayan, kargoyla isteyen müşterilerimiz var. Çünkü biz bileti aşkla, inanarak satıyoruz. Biz şansı değiştiren gişeyiz” dedi.  
18.05.2024 Video
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; Taşıt Kanunu kapsamındaki hizmetlere ve koruma altına alınanlara tahsis edilenler dışında hiçbir makama taşıt tahsis edilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı'na 10, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, valiler, rektörler ve diyanet işleri başkanına 1'er makam aracı tahsis edilecek. Bakanlıklarda hizmet taşıtlarından en fazla 3 adedi bakanlar tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde makam hizmetlerinde kullanılabilecek.
17.05.2024 Gündem
Fatih'te 17 yaşındaki Melek Nur’u öldüren sanık: Benim gönlüm rahat kimseyi öldürmek istemedim
Fatih'te 17 yaşındaki Melek Nur’u öldüren sanık: Benim gönlüm rahat kimseyi öldürmek istemedim Fatih'te yılbaşı gecesi 17 yaşındaki Melek Nur Özgener'i başından vurarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan Ercan Şahin’in yargılanmasına başlandı. Olayın yaşandığı gün Özgener’in yanında bulunan arkadaşı Nisanur A., "Bu olay kazayla oldu ancak benim çevrem bana baskı yaptı. Bana 'Senin arkadaşın öldü. Bu olayı Ercan’ın bilerek yaptığını söyle' dediler. Korktuğum için savcılığa o şekilde bir ifade verdim" dedi. Sanık Şahin ise savunmasında, "Ben böyle birşeyi kasıtlı yapsaydım neden hastaneye götüreyim. Benim gönlüm rahat ben kimseyi öldürmek istemedim" diye konuştu. Mütalaasını açıklayan savcı sanık Ercan Şahin’in, "Çocuğa karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini talep etti.
16.05.2024 Gündem
Melek Nur'u başından vuran sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi
Melek Nur'u başından vuran sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi Fatih'te yılbaşı gecesi 17 yaşındaki Melek Nur Özgener'i başından vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Ercan Şahin hakkındaki soruşturma tamamlandı. İddianamede Ercan'ın “Çocuğa Karşı Kasten Öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.
14.05.2024 Gündem
Hepsiburada 2023’te yüzde 104 oranında büyüme kaydetti
Hepsiburada 2023’te yüzde 104 oranında büyüme kaydetti Türkiye’nin global teknoloji borsası Nasdaq’ta işlem gören ilk ve tek şirketi Hepsiburada; 2023 yılı son çeyreği ile yılın tamamına ilişkin finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Hepsiburada, toplam satış hacmi, sipariş sayısı ve sıklığı, aktif satıcı ve müşteri sayısı ile ürün adedi gibi e-ticaret için stratejik öneme sahip tüm göstergelerde 2023 yılını yüzde 104 büyüme oranı ile kapadı.
27.03.2024 Kurumsal
Bahçeli'den 'Nevruz Bayramı' mesajı
Bahçeli'den 'Nevruz Bayramı' mesajı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Nevruz, baharın feyziyle birlik ve beraberlik hissiyatının taçlandığı gündür. Bereketin, bolluğun, sevginin, hürmetin daha da güçlendiği dönemdir. Nevruz, Türk milletinin nesilden nesile taşıdığı bahar, barış ve kardeşlik meşalesidir" dedi.
20.03.2024 Politika
Eros'u tekmeleyerek öldüren sanığa verilen cezaya savcılık itiraz edecek
Eros'u tekmeleyerek öldüren sanığa verilen cezaya savcılık itiraz edecek Başakşehir’de yılbaşı gecesi Eros adlı kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldürmesi sebebiyle İbrahim Keloğlan’a verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasına Cumhuriyet Savcısı itiraz edecek.
20.03.2024 Gündem
'Eros' davasındaki karara hayvanseverlerden tepki
'Eros' davasındaki karara hayvanseverlerden tepki İstanbul'da asansörde sıkıştırdığı 'Eros' isimli kediyi tekme darbeleriyle öldüren İbrahim Keloğlan’a verilen 2,5 yıl cezayı az bularak tepki gösteren hayvan hakları savunucuları yaptıkları açıklamada, “Sistem Eros'un katiline iyi hal indirimi verdi. Eros'u öldürdükten sonra köye gidip hayvan beslemesi bir fail aklayıcı olarak kullanılarak katil serbest bırakıldı.” ifadelerine yer verdi.
15.03.2024 Gündem
Küçükçekmece Adliyesi'nde hayvanseverlerden Eros'un katiline verilen cezaya tepki
Küçükçekmece Adliyesi'nde hayvanseverlerden Eros'un katiline verilen cezaya tepki Başakkşehir'de yılbaşı gecesi Eros isimli kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan 'Kasten hayvan öldürme' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı konularak adli kontrol tedbiri uygulandı.Mahkemenin kararı duruşmayı takip edenlerin tepkisine neden oldu. Duruşmayı takip eden hayvanseverler İbrahim Keloğlan hakkındaki adli kontrol kararına ıslık ve alkışlarla tepki gösterdi.
13.03.2024 Video
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren sanığa iyi hal indirimiyle 2 yıl 6 ay hapis cezası
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren sanığa iyi hal indirimiyle 2 yıl 6 ay hapis cezası Başakşehir'de yılbaşı gecesi Eros isimli kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan hakkında ikinci kez karar verildi. Keloğlan, 'Kasten hayvan öldürme' suçundan iyi hal indirimiyle 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık hakkında yurtdışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı. Duruşmayı takip eden hayvanseverler, Keloğlan hakkındaki adli kontrol kararına ıslık ve alkışlarla tepki gösterdi. Bakan Tunç ise yaptığı açıklamada "Verilen ceza, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bugüne kadarki en yüksek cezadır." ifadelerini kullandı.
13.03.2024 Gündem
Eros için hayvanseverler adliyeye akın etti
Eros için hayvanseverler adliyeye akın etti Başakşehir'de yılbaşı gecesi eros isimli kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasının üst mahkemece bozulmasının ardından yeniden yargılama bugün başladı. Duruşma için hayvanseverler adliyeye akın etti.
13.03.2024 Video
Eros için hayvanseverler adliyeye akın etti
Eros için hayvanseverler adliyeye akın etti Başakşehir'de yılbaşı gecesi Eros isimli kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasının üst mahkemece bozulmasının ardından yeniden yargılama bugün başladı. Duruşma için hayvanseverler adliyeye akın etti.
13.03.2024 Gündem
Ramazan öncesi Eyüpsultan'da gıda denetimi
Ramazan öncesi Eyüpsultan'da gıda denetimi Eyüpsultan'da Ramazan ayı öncesi gıda satışı yapılan işletmelere yönelik denetimler yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetim sırasında hijyen kurallarına uymayan bir fırına 70 bin lira para cezası kesilirken, 3 işletmeye de eksiklerinin tamamlanması için süre verildi.
8.03.2024 Gündem
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Politika
Başakşehir’de kediyi tekmeleyerek öldüren sanık yeniden yargılanacak
Başakşehir’de kediyi tekmeleyerek öldüren sanık yeniden yargılanacak Başakşehir'de yılbaşı gecesi bir kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren sanık İbrahim Keloğlan'a verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasının ertelenmesine yapılan itiraz kabul edildi. İtirazı değerlendiren Ağır Ceza Mahkemesi, "Gerçekleştirdiği eylemin niteliği ve ağırlığı dikkate alındığında sanığa verilen cezanın hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararı cezadan muaf tutulması sonucunu doğuracağı gibi, bu tür olaylara karışan kişilere hoşgörü ile yaklaşıldığı izlenimi uyandıracağı ve bu tür fiillere eğilimi olan kişileri cesaretlendirebileceği gibi bireylerin bu kapsamda devlete ve adalet mekanizmalarına olan güvenlerinde zedeleyeceği açıktır" ifadelerini kullandı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geriye bırakılması kararının kaldırılmasını ve dosyanın Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iade edilerek sanığın yeniden yargılanmasına karar verdi.
21.02.2024 Gündem
Kedi katilinin tutuklanması için 250 bin imza
Kedi katilinin tutuklanması için 250 bin imza İstanbul Başakşehir'de asansör içerisinde 'Eros' isimli kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'ın tutuklanması için 'change.org.tr' üzerinden başlatılan kampanyada, 250 bine yakın imza toplandı.
19.02.2024 Gündem
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan hakkında mahkeme gerekçeli kararı açıkladı
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan hakkında mahkeme gerekçeli kararı açıkladı Başakşehir'de yılbaşı gecesi kediyi asansörde sıkıştırıp defalarca tekmeleyip ezerek öldürdüğü gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakılan İbrahim Keloğlan hakkında mahkeme gerekçeli kararını tamamladı. Gerekçede, sanığın mahkemedeki tutum ve pişmanlığını gösteren davranışları nedeniyle cezada indirim uygulandığı ve 2 dakika 34 saniyelik video kaydında kedinin kaçmasına engel olduğu ve birden çok tekmeleyerek öldürmesi nedeniyle alt sınırdan uzaklaşılarak ceza verildiği belirtildi. Kararla birlikte tahliye edilen Keloğlan, 35 gün tutuklu kalmıştı.
19.02.2024 Gündem
Başakşehir’de kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'ın serbest bırakılması oturduğu sitede protesto edildi
Başakşehir’de kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan'ın serbest bırakılması oturduğu sitede protesto edildi Başakşehir’de yılbaşı gecesi asansör içerisinde kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan’ın serbest bırakılması yaşadığı site de protesto edildi.
15.02.2024 Gündem
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren sanığın cezasının ertelenmesine savcılık itiraz etti
Başakşehir'de kediyi tekmeleyerek öldüren sanığın cezasının ertelenmesine savcılık itiraz etti Başakşehir'de yılbaşı gecesi bir kediyi asansörde sıkıştırıp tekmeleyerek öldüren sanığa verilen 1 yıl 3 ay hapis cezasının ertelenmesine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.
13.02.2024 Gündem
Zincir marketlerde yine etiketler değişti
Zincir marketlerde yine etiketler değişti Zincir marketlerde Aralık ayındaki asgari ücret görüşmeleriyle başlayan etiket güncelleme mesaileri devam ediyor. Yılbaşı sonrasında bazı ürünlerde yapılan zamlarla birlikte etiketler birçok kez değişti. TUKONFED Hukuk komisyonu üyesi Dr. Mücahit Saraçlı, asgari ücret, memur maaşları ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından yapılan etiket değişikliklerine dikkat çekerek, "Her bir hatalı işlem için 2024'den itibaren 3 bin 171 lira ceza tahakkuk ettiriliyor. Bu kesilen cezaların ifşa edilmesi gerekiyor" dedi.
27.01.2024 Foto Galeri
Zincir marketlerde yine etiketler değişti
Zincir marketlerde yine etiketler değişti Zincir marketlerde Aralık ayındaki asgari ücret görüşmeleriyle başlayan etiket güncelleme mesaileri devam ediyor. Yılbaşı sonrasında bazı ürünlerde yapılan zamlarla birlikte etiketler birçok kez değişti. TUKONFED Hukuk komisyonu üyesi Dr. Mücahit Saraçlı, asgari ücret, memur maaşları ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından yapılan etiket değişikliklerine dikkat çekerek, "Her bir hatalı işlem için 2024'den itibaren 3 bin 171 lira ceza tahakkuk ettiriliyor. Bu kesilen cezaların ifşa edilmesi gerekiyor" dedi.
27.01.2024 Video
Senden Önce’nin yeni tanıtımı yayınlandı
Senden Önce’nin yeni tanıtımı yayınlandı İzleyiciyle buluşmak için gün sayan; Alp Navruz, Sinem Ünsal ve Nilperi Şahinkaya’nın başrollerini paylaştığı D Media imzalı Senden Önce’nin yeni tanıtım filmi yayınlandı. ‘Tesadüf mü, Kader mi?’ repliğine yer verilen fragmanda, ilk bölüme ilişkin merak uyandıran sahneler ekrana geldi.
22.01.2024 Video
Senden Önce’nin yeni tanıtımı yayınlandı
Senden Önce’nin yeni tanıtımı yayınlandı   İzleyiciyle buluşmak için gün sayan; Alp Navruz, Sinem Ünsal ve Nilperi Şahinkaya’nın başrollerini paylaştığı D Media imzalı Senden Önce’nin yeni tanıtım filmi yayınlandı. ‘Tesadüf mü, Kader mi?’ repliğine yer verilen fragmanda, ilk bölüme ilişkin merak uyandıran sahneler ekrana geldi.
22.01.2024 Kültür&Sanat
Yılbaşı gecesi evden kaçıp, arkadaşlarıyla birlikte otomobil ile 7 motosiklet çaldı
Yılbaşı gecesi evden kaçıp, arkadaşlarıyla birlikte otomobil ile 7 motosiklet çaldı Adana'da yılbaşı gecesi evden kaçan M.E. (17), buluştuğu arkadaşları İ.E. (15) ve E.Ş. (17) ile birlikte 13 günde 1 otomobil, 7 motosiklet çaldı. Güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen şüpheliler, çaldıkları motosikletlerden biriyle gezdikleri sırada yakalandı. İfadelerinde, araçları kullandıktan sonra farklı noktalara bıraktıklarını söyleyen şüpheliler tutuklandı.
20.01.2024 Video
Yılbaşı gecesi evden kaçıp, arkadaşlarıyla birlikte otomobil ile 7 motosiklet çaldı
Yılbaşı gecesi evden kaçıp, arkadaşlarıyla birlikte otomobil ile 7 motosiklet çaldı Adana'da yılbaşı gecesi evden kaçan M.E. (17), buluştuğu arkadaşları İ.E. (15) ve E.Ş. (17) ile birlikte 13 günde 1 otomobil, 7 motosiklet çaldı. Güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen şüpheliler, çaldıkları motosikletlerden biriyle gezdikleri sırada yakalandı. İfadelerinde, araçları kullandıktan sonra farklı noktalara bıraktıklarını söyleyen şüpheliler tutuklandı.
20.01.2024 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

kedi eros başakşehir ibrahim keloğlan dava

Yılbaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.