Yol

Yol

Son dakika yol haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yol gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yol haber sayfamızda...

Yol

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.990 yol haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan: Asgari ücret görüşmelerini uzlaşma arayışıyla yürüteceğiz
Bakan Işıkhan: Asgari ücret görüşmelerini uzlaşma arayışıyla yürüteceğizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret görüşmelerinin 11 Aralık’ta başlayacağını hatırlatarak, "Her zaman olduğu gibi bu süreci; işçi ve işveren temsilcilerimiz ile birlikte uzlaşma ve mutabakat arayışıyla hassasiyetle yürüteceğiz. Şartlar ne olursa olsun geleceğin güçlü, müreffeh Türkiye’sini inşallah birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum" dedi.
1.12.2023Politika
Cudi'de Off-Road araçlarıyla 'ay yıldız' gösterisi
Cudi'de Off-Road araçlarıyla 'ay yıldız' gösterisiŞırnak'ta 5 gün sürecek Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinliklerinin üçüncü gününde Karadeniz Bölgesi’nden gelen 70 kişi, Silopi ilçesindeki Cudi Dağı’na çıkıp, araçlarıyla 'ay yıldız' gösterisi yaptı.
1.12.2023Video
Şanlıurfa'da öğretmenleri taşıyan minibüs ile otomobil çarpıştı: 12 yaralı
Şanlıurfa'da öğretmenleri taşıyan minibüs ile otomobil çarpıştı: 12 yaralıŞanlıurfa'da, öğretmenleri taşıyan minibüs ile otomobilin çarpıştığı kazada 12 kişi yaralandı.
1.12.2023Video
Bahçeli: Türk milleti akan kana daha fazla sessiz kalmama iradesindedir
Bahçeli: Türk milleti akan kana daha fazla sessiz kalmama iradesindedirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "İsrail tazminat ödemeye mahkum edilmeli, 'Caniyahu' Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde adalet ve insanlık namına yargılanmalıdır. Türk milleti akan kana, günbegün mesafe alan soykırıma daha fazla sessiz ve seyirci kalmama iradesindedir" dedi.
1.12.2023Politika
Erdoğan: Sera gazı emisyonunda tarihi sorumluluğumuz yüzde 1’in altında
Erdoğan: Sera gazı emisyonunda tarihi sorumluluğumuz yüzde 1’in altındaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, COP 28 kapsamında düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi’nde liderlere hitap etti.
1.12.2023Dünya
Adalet Bakanı Tunç: Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemez
Adalet Bakanı Tunç: Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın yıpranmasını hiç kimse istemezYargı Reformu Stratejisi ve İnsan Hakları Eylem Planı Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Gerek Anayasa Mahkememiz gerek Yargıtayımız, bunlar bizim yüksek mahkemelerimiz. Dolayısıyla onların yıpranmasını hiç kimse istemez. Ama Anayasamızdan kaynaklanan bu görüş farklılıkları ortadan kaldıracak olan da elbette ki Türkiye Büyük Millet Meclisimizdir. Biz inanıyoruz ki TBMM'i hem yeni, demokratik, sivil, kuşatıcı bir anayasa noktasında bir uzlaşmaya varacaktır" dedi.
1.12.2023Politika
Katar Dışişleri'nden açıklama
Katar Dışişleri'nden açıklamaKatar Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptıkları açıklamada İsrail-Hamas arasındaki insani aranın sona ermesiyle birlikte İsrail’in Gazze’ye saldırılarının yeniden başlamasından üzüntü duyduklarını açıkladı.
1.12.2023Dünya
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Zeytinyağı üretim ve satış merkezlerini denetlemeye başladık
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Zeytinyağı üretim ve satış merkezlerini denetlemeye başladıkTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Zeytin ve zeytinyağı konusu bu kadar gündemdeyken olunca diğer kötü niyetlilere de gün doğmuş oldu. Biz hafta başından itibaren 7 bin 500 arkadaşımızla rutin denetimlerimizin dışında zeytinyağı üretim ve satış merkezlerini denetlemeye başladık. Bununla alakalı da denetimlerimiz devam edecek"
1.12.2023Politika
Saadet Partisi Grup Başkanvekili Kaya: Gazze’ye uygulanan vahşetin durdurulması için gerekli adımlar atılmalı
Saadet Partisi Grup Başkanvekili Kaya: Gazze’ye uygulanan vahşetin durdurulması için gerekli adımlar atılmalıSaadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, “Gazze'ye uygulanan ambargo ve son 54 gündür devam eden vahşetin acil bir şekilde durdurulması için gerekli adımlar atılmalıdır. İsrail’in gerçekleştirdiği vahşi eylemlerin, uluslararası toplumda Filistin meselesine karşı duyarlılığın artmasına yol açmıştır” dedi.
1.12.2023Politika
FETÖ/PDY hükümlüsü, yol kontrolünde yakalandı
FETÖ/PDY hükümlüsü, yol kontrolünde yakalandıSamsun'un FETÖ/PDY’ye üye olma suçundan kesinleşmiş 6 yıl 3 ay hapis cezası bulunan E.Ö., Tekkeköy ilçesinde jandarmanın yol kontrolünde yakalandı.
1.12.2023Gündem
2 kişinin öldüğü kazada otomobili kullanan alkollü sürücü de hayatını kaybetti
2 kişinin öldüğü kazada otomobili kullanan alkollü sürücü de hayatını kaybettiAdana'nın Kozan ilçesinde, aynı yöne giden kamyon ile çarpışmasıyla 2 kişinin öldüğü otomobilin alkollü sürücüsü Hasan Mert Yılmaz (21), hastanede hayatını kaybetti.
1.12.2023Gündem
Kâmil Koç, Mardin seferlerine başladı
Kâmil Koç, Mardin seferlerine başladıSeyahat markası Kâmil Koç, Mardin’e seferlerinin başladığını duyurdu. Karşılıklı seferler kapsamında yolcular; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Muğla, Adana, Mersin, Niğde ve Eskişehir illerine marka ile seyahat edebilecek.
1.12.2023Ekonomi
“Drone sulama yöntemiyle su kaynakları daha verimli kullanılıyor”
“Drone sulama yöntemiyle su kaynakları daha verimli kullanılıyor” Droneların tarım sektöründe önemli bir teknolojik gelişme olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Hacer Handan Demir, “Türkiye’de tarımsal üretimde drone kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Droneların en önemli avantajı kuşkusuz ki sulama yönetimidir. Dronelar, toprak nemini ve bitki su gereksinimlerini ölçerek sulama süreçlerini optimize etmeye yardımcı olabiliyor. Bu, günümüzün büyük önem arz eden konusu olan su kaynaklarının daha verimli kullanılmasını ve sulama maliyetlerinin azalmasını sağlıyor” dedi.
1.12.2023Ekonomi
Yeniden Refah Partili Kılıç: Cumhur İttifakı'nın aday çalışmaları kapsamının içerisinde değiliz
Yeniden Refah Partili Kılıç: Cumhur İttifakı'nın aday çalışmaları kapsamının içerisinde değilizYENİDEN Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Biz Cumhur İttifakı'nın adaylarını desteklemek üzere kurulmuş bir siyasi parti değiliz. Bize gelen bir teklif olursa teklifin mahiyetine bakarız. ‘İstanbul'da AK Parti kaybetmesin, Ankara'da AK Parti kaybetmesin’ diye kurulmuş bir siyasi parti değiliz. Kendi aday adaylarımız var, açıkladığımız yerlerde adaylarımız var. İstanbul ve Ankara'da da kendi adaylarımızı açıklamaya yönelik çalışmalarımız var. Cumhur İttifakı'nın aday çalışmaları kapsamının içerisinde değiliz. Bize gelen bir teklif de yok. Bundan dolayı bir şikâyetimiz de yok” dedi.
30.11.2023Politika
Esenyurt'ta anne ile oğlunun sele kapılmamak için mücadelesi
Esenyurt'ta anne ile oğlunun sele kapılmamak için mücadelesiEsenyurt'ta etkili olan yağışla sel akan yoldan karşıya geçmeye çalışan anne ve oğlu zor onlar yaşadı. Sudan geçmeye çalışırken yere düşen anne ve oğlu sele kapılmaktan son anda kurtuldu. Yağış sırasında bazı iş yerlerini su bastı. Dereden de bugün köpüklü su aktı.
30.11.2023Video
Bodrum'da merak uyandıran beyaz köpüğün nedeni belli oldu
Bodrum'da merak uyandıran beyaz köpüğün nedeni belli olduMuğla'nın Bodrum ilçesinde, önceki gün 3 caddede görülen kimyasal köpüğün, bir kargo firmasına ait kamyonetteki bidonların yola düşmesiyle dökülen deterjandan kaynaklandığı belirlendi. O anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
30.11.2023Video
Prof. Dr. Sevgi: Ülkemizde HIV vakalarının yüzde 82'si erkek, yüzde 18'i kadın
Prof. Dr. Sevgi: Ülkemizde HIV vakalarının yüzde 82'si erkek, yüzde 18'i kadın1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Prof. Dr. Dilek Yıldız Sevgi, "Günümüze kadar HIV testi yapılarak doğrulaması bildirilen vaka sayısı yaklaşık olarak 40 bin kişi. Her yıl ortalama 3-5 bin kişi HIV enfeksiyonu tanısı alıyor. Ülkemizdeki HIV vakalarının yüzde 82'si erkek, yüzde 18'i kadın" dedi.
30.11.2023Gündem
Prof. Dr. Akay: Pıhtıya bağlı hastalıklar ölüm sebeplerinde başı çekiyor
Prof. Dr. Akay: Pıhtıya bağlı hastalıklar ölüm sebeplerinde başı çekiyorASYA Vasküler Cerrahi Derneği (ASVS) Kongre Kongre Başkanı Prof. Dr. Hakkı Tankut Akay, pıhtıya bağlı hastalıkların ölüm sebepleri arasında ciddi bir yer tuttuğunu belirterek "Periferik arter dediğimiz hastalıklar ya da pıhtıya bağlı hastalıklar; kanser, trafik kazası gibi ölüm sebepleriyle bulaşıcı hastalıklardan sonra en sık hayat kaybettiğimiz hastalıklardan biri" dedi.
30.11.2023Video
Prof. Dr. Akay: Pıhtıya bağlı hastalıklar ölüm sebeplerinde başı çekiyor
Prof. Dr. Akay: Pıhtıya bağlı hastalıklar ölüm sebeplerinde başı çekiyorASYA Vasküler Cerrahi Derneği (ASVS) Kongre Kongre Başkanı Prof. Dr. Hakkı Tankut Akay, pıhtıya bağlı hastalıkların ölüm sebepleri arasında ciddi bir yer tuttuğunu belirterek "Periferik arter dediğimiz hastalıklar ya da pıhtıya bağlı hastalıklar; kanser, trafik kazası gibi ölüm sebepleriyle bulaşıcı hastalıklardan sonra en sık hayat kaybettiğimiz hastalıklardan biri" dedi.
30.11.2023Sağlık-Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İttifakımızı güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İttifakımızı güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Milli irade düşmanlarına karşı 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz. Gayemiz İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilik ile tekrar buluşturmaktır" dedi.
30.11.2023Politika
Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Enflasyon da olmasın, zam da yapmayın
Türk-İş Genel Başkanı Atalay: Enflasyon da olmasın, zam da yapmayınTürk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, asgari ücrete senede bir kez zam yapılacağı yönündeki açıklamalara ilişkin, "Hiç olmasın, zam yapmayın. Enflasyon da olmasın, zam da yapmayın, para da vermeyin. Parayı ver yap zammı, parayı ver yap zammı, neye yarıyor ki?" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Prof. Dr. Pehlevan: Öksürük, iltihaplı romatizmanın habercisi olabilir
Prof. Dr. Pehlevan: Öksürük, iltihaplı romatizmanın habercisi olabilirTürkiye’de en sık görülen romatizmal hastalıklardan biri olan romatoid artrit, bilinen adıyla iltihaplı romatizmanın genellikle eklem bölgelerinde ağrılarla seyrettiğini söyleyen Prof. Dr. Seval Pehlevan, hastalığın bir başka belirtisinin de öksürük olduğunu ifade etti. Romatoid artrit hastalığında akciğerlerde yuvarlak beyaz noktalar ya da kistler ortaya çıkabileceğini belirten Pehlevan, “’Bu nodüller nedeniyle hastada kuru öksürük görülmekte ve genellikle bu öksürüğün şiddeti giderek de artış göstermektedir. İlave olarak nefes darlığı, akciğerde su toplanması ve göğüs ağrısı da olabilmektedir’’ dedi.
30.11.2023Sağlık-Yaşam
Yalova'da sağanak ve fırtına hasara yol açtı
Yalova'da sağanak ve fırtına hasara yol açtıYalova'da etkili olan sağanak ve fırtına sırasında dalgalar, sahil şeridine hasara neden oldu, su baskınları oluştu. Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 123 kilometrelik sahil şeridindeki iş yerlerinin hasar gördüğünü söyledi.
30.11.2023Video
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamam
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamamUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kış hazırlıklarımız tamam. Karayolları ekiplerimiz, vatandaşlarımızın konforlu ve trafik güvenliği sağlanmış bir ortamda yolculuk yapması için kar ve buzla mücadele çalışmalarına devam edecek" dedi.
30.11.2023Video
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamam
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamamUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kış hazırlıklarımız tamam. Karayolları ekiplerimiz, vatandaşlarımızın konforlu ve trafik güvenliği sağlanmış bir ortamda yolculuk yapması için kar ve buzla mücadele çalışmalarına devam edecek" dedi.
30.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Asgari ücretkazasağanakpıhtıBakan Uraloğlu

Yol ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.