Zimmet

Zimmet

Son dakika zimmet haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zimmet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zimmet haber sayfamızda...

Zimmet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 199 zimmet haberi bulunmuştur.
Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’nde hibe ağaçların satışına zimmet soruşturması; 11 gözaltı
Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’nde hibe ağaçların satışına zimmet soruşturması; 11 gözaltı Antalya'nın Manavgat ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü'ne hibe edilen ağaçların üçüncü kişilere satıldığının tespit edilmesi üzerine başlatılan 'zimmet' soruşturmasında Orman İşletme Müdürü A.A. ve eşinin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
4.06.2024 Gündem
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain çalınmasına ilişkin 5'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında savunma yapan sanık avukatları, adli emanette eksik çıkan kokain ile sanıklardan Berkay Kılınç'ın üzerinden çıkan kokainin saflık derecesinin farklı olduğunu belirterek, ele geçirilen uyuşturucu maddenin emanete teslim edilme kayıtlarının detaylı şekilde incelenmesini talep etti.
14.05.2024 Gündem
Bursa Şehir Hastanesi’nde ‘zimmet’ operasyonu; ameliyathane malzemelerini kullanıldı gösterip satmışlar
Bursa Şehir Hastanesi’nde ‘zimmet’ operasyonu; ameliyathane malzemelerini kullanıldı gösterip satmışlar Bursa Şehir Hastanesi’nde, ameliyathane için alınan malzemeleri kullanılmış gibi gösterip, para karşılığı satarak kamuyu zarara uğrattığı belirlenen 3’ü hastane görevlisi 4 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin depo olarak kullandığı iş yerinde piyasa değeri 20 milyon TL olan tıbbi medikal malzeme ele geçirildi.
10.05.2024 Gündem
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi
Belediye garajından mazot alan belediye avukatı ile Belediye Başkanına 12 yıl hapis istemi Bartın'ın Amasra İlçe Belediyesi’nin garajından mazot alınması ile ilgili Belediye Başkanı Recai Çakır ve belediye Avukatı Berkay Dal hakkında zimmet suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasında tutuksuz sanıklar suçlamaları reddetti. Duruşmayı takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, "Hakikaten Aziz Nesin’in hikayelerine konu olacak bir duruşmadan, davadan bahsediyoruz. Dava konusu olay belediyenin duruşması için, belediyenin avukatı belediyenin mazotuyla duruşmaya gitti diye yargılanıyor. Bir hukukçu olarak, aynı zamanda milletvekili olarak böyle bir iddianameye imza atan savcının yerinde olmak istemezdim” dedi.
9.05.2024 Gündem
Zimmetine 5 milyon lira geçiren banka müdürüne 8 yıl 9 ay hapis
Zimmetine 5 milyon lira geçiren banka müdürüne 8 yıl 9 ay hapis Eskişehir’de şube müdürü olarak çalıştığı bankada, zimmetine yaklaşık 5 milyon lira geçirdiği suçlamasıyla yargılanan Ayşe Pelin Üner, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
17.04.2024 Gündem
Zimmetine para geçirdiği iddia edilen katibin davasında 'görevsizlik' kararı
Zimmetine para geçirdiği iddia edilen katibin davasında 'görevsizlik' kararı Kayseri Adliyesi'nde bir mahkeme kalemine verilen yaklaşık 1 milyon TL teminat ödemelerini zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklanan zabıt katibi Alpaslan Teke (36) hakkında 'zimmet' suçundan hazırlanan iddianame, ağır ceza mahkemesine sunuldu. Mahkeme, suçun 'güveni kötüye kullanma' kapsamında kalacağı gerekçesiyle görevsizlik kararı verip, dosyanın asliye ceza mahkemesine gönderilmesine karar verdi.
17.04.2024 Gündem
Osmanlı’daki ‘zimem defteri’ geleneğini yaşatan eski muhtar, bakkalın veresiye defterindeki borçları ödedi
Osmanlı’daki ‘zimem defteri’ geleneğini yaşatan eski muhtar, bakkalın veresiye defterindeki borçları ödedi Bursa'da eski muhtar İsmail Yetim (65), Osmanlı’da ramazan ayında, zenginlerin esnafı dolaşarak, ‘zimem defteri’ denilen borç defterinin bir kısmını ya da tamamını satın alması geleneğini yaşatarak, bayram öncesi, mahalle bakkalının veresiye defterindeki borçları ödedi. Trabzon’daki fındık bahçesinin geliri ile arife günü 15 kişinin, 14 bin 250 liralık bakkal borcunu ödeyen ve ayırdığı 50 bin liralık bütçe ile Ramazan Bayramı boyunca, bakkal borçlarını ödemeye devam edeceğini söyleyen Yetim, “Benim soyadım Yetim. Ben yetim değilim, ancak soyadım her zaman yetimlere ve ihtiyacı olan kişilere yardım etmemi ilke edinmemi sağlamıştır. Borçlu olan vatandaşların, bir bayram hediyesi olarak kabul etmesini rica ediyorum. Fındığın parası değil, ağacının kökü bile hepsine helal olsun” dedi.
10.04.2024 Foto Galeri
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünde 6 kilo kokain çalındığının ortaya çıkmasının ardından tutuklanan zabıt katibi Gençay Hacı Aytan'ın avukatı Ayşen Alkan, "Adliyede herkes müvekkilimin içici olduğunu biliyormuş. İçici bir memurun emanete verilmesi, emanetteki sorumluların o memurun içici olduğunu bilmesine rağmen, orada görevinin devam ettirilmesi belli usulsüzlüklerin üstünün kapatılmaya çalışıldığının göstergesi" dedi. Adli emanet çalışanları Özlem Özabay ile Sedef Sayan'ın da tutuklu bulunduğu soruşturmada ifade veren Ayşe Ç., "Gençay Hacı Aytan'ın uyuşturucu madde kullandığını biliyordum. Şahsın esrar içtiğine defalarca şahit oldum" dedi.
19.03.2024 Video
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünde 6 kilo kokain çalındığının ortaya çıkmasının ardından tutuklanan zabıt katibi Gençay Hacı Aytan'ın avukatı Ayşen Alkan, "Adliyede herkes müvekkilimin içici olduğunu biliyormuş. İçici bir memurun emanete verilmesi, emanetteki sorumluların o memurun içici olduğunu bilmesine rağmen, orada görevinin devam ettirilmesi belli usulsüzlüklerin üstünün kapatılmaya çalışıldığının göstergesi" dedi. Adli emanet çalışanları Özlem Özabay ile Sedef Sayan'ın da tutuklu bulunduğu soruşturmada ifade veren Ayşe Ç., "Gençay Hacı Aytan'ın uyuşturucu madde kullandığını biliyordum. Şahsın esrar içtiğine defalarca şahit oldum" dedi.
19.03.2024 Gündem
Ekrem Oran: Çeşme'de ithal aday istemiyoruz
Ekrem Oran: Çeşme'de ithal aday istemiyoruz İzmir'in Çeşme ilçesinde tekrar aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Ekrem Oran, miting düzenledi. İthal aday istemediklerini söyleyen Oran, "Hiçbir şey yapamıyorsanız bile hodri meydan, ön seçime gidelim. 2 bin 600 üyeden 2 binden az oy alan Ekrem Oran'ın adaylığını da kabul etmeyin. Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın, 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın. Çeşme için benimle her yolda yürümeye var mısınız?" dedi.
1.02.2024 Video
Ekrem Oran: Çeşme'de ithal aday istemiyoruz
Ekrem Oran: Çeşme'de ithal aday istemiyoruz İZMİR'in Çeşme ilçesinde tekrar aday gösterilmeyen Belediye Başkanı Ekrem Oran, miting düzenledi. İthal aday istemediklerini söyleyen Oran, "Hiçbir şey yapamıyorsanız bile hodri meydan, ön seçime gidelim. 2 bin 600 üyeden 2 binden az oy alan Ekrem Oran'ın adaylığını da kabul etmeyin. Lütfen bizi baba ocağımızdan ayırmayın, 6 okumuzdan ayrılmak zorunda bırakmayın. Çeşme için benimle her yolda yürümeye var mısınız?" dedi.
1.02.2024 Politika
Kurban paralarını zimmetine geçiren vakıf görevlisine tutuklama
Kurban paralarını zimmetine geçiren vakıf görevlisine tutuklama Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Türkiye Diyanet Vakfı’nda 5,1 milyon lirayı zimmetine geçirdiği suçlamasıyla görevine son verilip, gözaltına alınan vakıf görevlisi Fatih Ahmet Akkaya’nın tutuklandığın söyledi. Kılıçbay, "Bu insanın yaptığı zarar genel merkez kaynaklarıyla karşılandı ve kurbanların hepsi kesildi. Yurt dışı dahil, ibadetler yerine getirildi. Hepsi video ile kayıt altına alındı" dedi.
31.01.2024 Gündem
Kayseri'de zabıt katibinin zimmetine para geçirdiği iddiası
Kayseri'de zabıt katibinin zimmetine para geçirdiği iddiası Kayseri Adliyesi'nde görevli zabıt katibi A.T.'nin (36), mahkemeye verilen yaklaşık 3 milyon TL teminat ödemelerini zimmetine geçirip, firar ettiği iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, A.T. hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Teminat olarak verdiği 250 bin TL’nin A.T.’nin hesabına geçtiğini fark edip, şikayet dilekçesi veren avukat Niyazi Ünalmış, "Kendisi, önce bizim telefonumuza cevap vermedi. Ardından bize ulaşarak, yanlışlıkla olduğunu belirterek, ‘teminat iade edildi' dedi. Ama evrakları incelediğimde yanlışlık olmadığını ve dosyadaki teminatın kendi İBAN numarasına gönderildiğini tespit ettik" dedi.
18.01.2024 Gündem
Seçil Erzan'a zimmetten verilen takipsizlik kararının bozulması için başvuru
Seçil Erzan'a zimmetten verilen takipsizlik kararının bozulması için başvuru Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesi'nde "Özel kapalı fon" sistemiyle aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu kişilerin dolandırılmasına ilişkin banka şube müdürü Seçil Erzan ve banka yöneticilerinin de arasında bulunduğu 11 şüpheliye, "Bankacılık zimmeti" suçundan verilen takipsizlik kararına itirazlar reddedilmişti. İtirazların reddedilmesi sonrasında şikayetçi işinsanı İsmail İbrahim Çağlar tarafından Adalet Bakanlığı'na kanun yararına bozma talebinde bulunuldu.
11.01.2024 Gündem
BUSKİ’de ‘zimmet’ soruşturması: 9 gözaltı
BUSKİ’de ‘zimmet’ soruşturması: 9 gözaltı Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (BUSKİ) 'zimmet' soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda, 3’ü kurumda görevli, 9 kişi gözaltına alındı.
9.01.2024 Gündem
Yalova Belediyesi'ndeki 'zimmet' davasında karar çıktı; 1 tutuklama
Yalova Belediyesi'ndeki 'zimmet' davasında karar çıktı; 1 tutuklama Yalova Belediyesi’ndeki zimmet davasında görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Vefa Salman ‘nitelikli zimmet’ suçundan beraat ederken, ‘zimmet ihmali’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 'Zimmet', 'resmi belgede sahtecilik' ve 'irtikap' suçlarından 45 yıl 3 ay hapis cezası alan belediye muhasebe personeli Reşat Elgin'in (43) tutuklanmasına karar veren mahkeme heyeti, 'zimmete yardım' ve 'resmi belgede irtikap' suçlarından 20 yıl 4 ay hapis cezasına hükmettiği müteahhit Bekir Bilgi'ye (39) ise yurt dışı çıkış yasağı verdi. Elgin, duruşma salonundan cezaevine gönderildi. 38 sanıktan 18'inin çeşitli suçlardan ceza aldığı davada, 20 sanık ise beraat etti.
28.12.2023 Gündem
Sivas İcra Müdürlüğü'ne '15 milyonluk' zimmet operasyonu
Sivas İcra Müdürlüğü'ne '15 milyonluk' zimmet operasyonu Sivas İcra Müdürlüğü'ne polisin operasyonunda, müdürlüğün hesabındaki 15 milyon liranın zimmete geçirildiği iddiaları üzerine 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 2'si tutuklandı, diğer şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.
20.12.2023 Gündem
50 milyon lirayı zimmetine geçiren banka çalışanı tutuklandı
50 milyon lirayı zimmetine geçiren banka çalışanı tutuklandı Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde özel bir banka şubesinin çalışanı Cengiz Biber (42), müşterilerin hesaplarındaki yaklaşık 50 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Savcılık sorgusunda suçunu itiraf eden Biber, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
16.12.2023 Gündem
Seçil Erzan'ın takipsizlik verilen zimmet soruşturmasına itirazlara ret
Seçil Erzan'ın takipsizlik verilen zimmet soruşturmasına itirazlara ret Denizbank Levent Büyükdere Caddesi'ndeki şubesinde "özel kapalı fon" sistemiyle aralarında ünlü futbolcuların bulunduğu 19 kişinin şube müdürü Seçil Erzan tarafından dolandırıldığı iddiasına ilişkin soruşturmada, savcılığın "Bankacılık zimmeti" yönünden verdiği takipsizlik kararına yapılan itirazlar üst mahkemece reddedildi.
13.12.2023 Gündem
Seçil Erzan olayında Denizbank yetkilileri hakkında suç duyurusu
Seçil Erzan olayında Denizbank yetkilileri hakkında suç duyurusu  Aralarında eski futbolcularında bulunduğu milyonlarda dolarlık fon vurgunu davasında 19 şikayetçiden biri olan  iş insanı İsmail İbrahim Çağlar avukatları aracılığıyla Denizbank yetkilileri hakkında, Seçil Erzan'ın yerini 3 gün boyunca adli mercilere bildirmeyerek, banka lehine ifade vermeye zorladıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
2.12.2023 Gündem
Fon vurgunu şikayetçilerinden İdare Mahkemesine dava
Fon vurgunu şikayetçilerinden İdare Mahkemesine dava Fon vurgunu davasında bazı şikayetçilerin avukatları banka yönetimi hakkında İdare Mahkemesine dava açtı. Şikayetçi avukatları banka yönetimi hakkında "Bankacılık zimmeti" kapsamında savcılıkça yürütülen soruşturmaya takipsizlik kararı verilmesine gerekçe olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) yazılı başvuruda bulunulmaması kararına karşı yürütmenin durdurulması talebiyle İdare Mahkemesi'ne başvurdu.
1.12.2023 Gündem
Denizbank: Olaylar yaklaşık bir yıl öncesine kadar gittiği halde 7 Nisan'a kadar şikayet olmadı
Denizbank: Olaylar yaklaşık bir yıl öncesine kadar gittiği halde 7 Nisan'a kadar şikayet olmadı Denizbank, ünlü futbolcuların mağdur olduğu dolandırıcılık davasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı,
28.11.2023 Video
Denizbank, Seçil Erzan olayı ile ilgili açıklama yaptı
Denizbank, Seçil Erzan olayı ile ilgili açıklama yaptı Denizbank tarafından aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Muslera gibi ünlü futbolcuların da bulunduğu dolandırılcılık olayıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Denizbank'tan yapılan açıklamada, 18 mağdurun yer aldığı milyonlarca dolarlık dolandırıcılık olayıyla ilgili, "Bankamız, konudan 2022 yılı haziran ayından itibaren Levent Büyükdere Caddesi Şubemizde müdür olarak görev yapan Seçil Erzan'ın iki günlük mazeret izni nedeniyle görevinin başında olmadığı 7 Nisan 2023 tarihinde, müşterimiz de olan bir şikâyetçinin şubeye gelmesi ile ilk kez haberdar olmuştur" denildi.
28.11.2023 Gündem
Futbolda dolandırıcılık davasında 2 tahliye
Futbolda dolandırıcılık davasında 2 tahliye İstanbul'da banka müdürü Seçil Erzan ile birlikte 6 sanığın, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılandıkları davada mahkeme, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Seçil Erzan ve Ali Yörük’ün ise tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşma 12 Ocak 2024 tarihine erteledi.
21.11.2023 Spor
Ünlü futbolcuları dolandırdığı öne sürülen banka müdürü hakim karşısında
Ünlü futbolcuları dolandırdığı öne sürülen banka müdürü hakim karşısında İstanbul'da banka müdürü Seçil Erzan ile birlikte 6 sanığın, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 18 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanmalarına başlandı. Erzan savunmasında, "Ben batmak üzere olan bir geminin kaptanıydım. Dolandırıcı olsam gemi batar ben kurtulurdum. Suça konu olan bakiyenin bende olmadığı, bu bakiyeyi bir yerde saklamadığımı, bununla bir şeyler almadığımı salondakilerin bildiğini çok iyi biliyorum. Bakiyenin 45 milyon olmadığını bildiklerini de biliyorum. İddianamede adı geçenlerle paradan para kazanma konusunda ortak noktamız vardı" dedi.  Seçil Erzan,  "Faiz adı altında bu insanların aza tamah etmemeleri, çok kazanmak istemeleri beni bu hala soktu" ifadelerini kullandı. Savunmasında Erzan 2020 yılında Fatih Terim'den 300 bin dolar aldığını da ifade etti.
20.11.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

zimmet seçil erzan denizbank adliye emanet

Zimmet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.