Zirve

Zirve

Son dakika zirve haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zirve gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zirve haber sayfamızda...

Zirve

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.740 zirve haberi bulunmuştur.
Yol bisikletinin şampiyonları İran ve Özbekistan
Yol bisikletinin şampiyonları İran ve ÖzbekistanKonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'nda erkekler yol bisikletinde İranlı Mohammed Ganjkhanlou şampiyon oldu. Kadınlarda ise Özbekistan'dan Olga Zabelinskaya altın madalyanın sahibi oldu.
13.08.2022Spor
Gençlik bakanları Kazan Küresel Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelecek
Gençlik bakanları Kazan Küresel Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelecek Kazan Küresel Gençlik Zirvesi 27-30 Ağustos’ta Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek. Zirve kapsamında 20’den fazla ülkenin Gençlik Bakanı bir araya gelecek. Bakanlar, ‘gençlerin fırsat eşitliği’, ‘kültürlerarası diyalog’ ve ‘gençlik göçü’ gibi konuları görüşecek.
12.08.2022Dünya
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz
Bakan Nebati: Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gelişen koşullara göre devreye aldığımız uygulamalar sayesinde üretimde, büyümede, ihracatta ve istihdamda Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırmaya devam ediyoruz" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptı
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptıDünyanın dört bir yanından gelerek 'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na tırmanış yapan 450 dağcı, aynı günde zirve yapma mutluluğu yaşadı.
10.08.2022Video
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptı
Ağrı Dağı'nda aynı gün 450 dağcı zirve yaptıDünyanın dört bir yanından gelerek 'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na tırmanış yapan 450 dağcı, aynı günde zirve yapma mutluluğu yaşadı.
10.08.2022Foto Galeri
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıya
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıyaDünyada gıda fiyatlarındaki önlenemeyen artış, insanların bütçelerini zorlarken, yoksul ülkelerde yetersiz beslenme, hatta açlığa yol açıyor. Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Dünya Gıda Programı’nın en son verilerine göre 82 ülkede 345 milyon kişinin gıda güvensizliği ile karşı karşıya kaldığını belirtti.
8.08.2022Gündem
Dev ağaçlarda kara kovan bal mesaisi
Dev ağaçlarda kara kovan bal mesaisiRize'de, kara kovan bal yetiştiriciliği geleneği ile içleri oyulup, bir arının girebileceği boşluk bırakılan kütükler, sarp ormanlardaki dev ağaçların dallarına yerleştiriliyor. 6 ay sonra yeniden ustalıkla ağaçlara tırmanan üreticiler, kovanlardan sağılan organik kestane ve çiçek ballarını kilosu 600 liradan satışa sunuyor. Kara kovanlardan elde edilen ballar, yoğun sipariş nedeniyle talebi karşılamıyor. Koruyucu elbise giymeden tırmandığı ağaçta kovana elini sokarak bal sağan Mustafa Memoğlu (73), "Kara kovan ile tamamen doğal bal üretiyoruz" dedi.
4.08.2022Video
Bakan Kirişci: Bugün fındıkla ilgili açıklamamız olacak
Bakan Kirişci: Bugün fındıkla ilgili açıklamamız olacak Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızla Ordu'da olacağım.  Buğday ile ilgili, arpa ile ilgili, hububat ile ilgili, çay ile ilgili açıklamalarımız oldu. Bugün de fındık ile ilgili bir açıklamamız olacak "dedi.
30.07.2022Ekonomi
İstanbul Havalimanı bir kez daha Avrupa'nın zirvesinde
İstanbul Havalimanı bir kez daha Avrupa'nın zirvesindeAvrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı’nın (EUROCONTROL) 22-28 Temmuz'u kapsayan haftaya ilişkin yayınladığı rapora göre İstanbul Havalimanı, günlük ortalama bin 327 uçuşla Avrupa'daki en yoğun havalimanı oldu.
30.07.2022Gündem
Dağın zirvesine tırmanıp, yıpranan Türk bayrağını yenisiyle değiştirdiler
Dağın zirvesine tırmanıp, yıpranan Türk bayrağını yenisiyle değiştirdilerErzurum'un Oltu ilçesinde 3'ü öğrenci, 5 kişilik grup, 1500 rakımlı Sitare Dağı’nın zirvesine tırmanıp, yıpranan Türk bayrağını yenisiyle değiştirdi.
27.07.2022Gündem
Ömer Çelik: CHP'nin 'Bunları biz dedikte yaptınız' demesi trajikomik
Ömer Çelik: CHP'nin 'Bunları biz dedikte yaptınız' demesi trajikomikAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımız üst üste birçok icraati açıklıyor, hizmet siyaseti ile ilgili yeni aşamaları açıklıyor, ondan sonra CHP çıkıyor 'Bunları biz dedikte yaptınız' diyor. Bu trajikomik bir şey" dedi.
25.07.2022Video
Women-20 Zirvesi TİKAD’ın başkanlığında Endonezya’da gerçekleşti
Women-20 Zirvesi TİKAD’ın başkanlığında Endonezya’da gerçekleştiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ve ülke liderlerini ikna etmesiyle G20 Türkiye dönem başkanlığında 2015 yılında G20 bünyesinde kurulan Women- 20 Zirvesi (W20) bu yıl Endonezya’da gerçekleşti. Zirvenin, Türkiye Delegasyonu Başkalığını Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) üstlendi. Ayrıca zirve kapsamında G20 üyesi ülkelerin kadın temsilcileriyle bir yıl boyunca yürütülen ortak çalışmaların neticesinde liderlere sunulacak ortak metin tamamlandı.
25.07.2022Gündem
AK Parti'li 11 grup başkanvekili İzmir'de buluştu
AK Parti'li 11 grup başkanvekili İzmir'de buluştuCHP’li belediye başkanları tarafından yönetilen 11 büyükşehrin AK Parti’li belediye meclis grup başkanvekili İzmir'de bir araya gelip, ortak basın toplantısı düzenledi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Hızal, "Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getiremeyen CHP'li büyükşehir belediye başkanları, her seferinde bu beceriksizliklerini örtecek bir başka mazeret örtüsünün altına saklanmaktadır" dedi.
25.07.2022Politika
3 bin 170 metredeki zirvede 10 bin kişi teleskoplarla gökyüzünü izledi
3 bin 170 metredeki zirvede 10 bin kişi teleskoplarla gökyüzünü izlediErzurum'da, Avrupa ve Türkiye'nin en büyük teleskobunun bulunduğu 3 Doğu Anadolu Gözlemevi'nin (DAG) eteklerinde gençler teleskoplarla gökyüzünü izledi.  Cuma günü başlayıp dün sona eren Erzurum Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nde yaklaşık 10 bin kişi, teleskopların başına geçti. 3 bin 170 metre yükseklikteki tepedeki gözlemevinde TÜBİTAK'ın uzman ekipleri tarafından kurulan 30 teleskop ve 5 ayrı gözlem istasyonunda Ay, Güneş, gezegenler ve yıldızlar gözlendi; 3 gün, 2 gece boyunca 20'den fazla gök cismi görüntülendi.
25.07.2022Gündem
Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nın restorasyonunda sona yaklaşıldı
Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nın restorasyonunda sona yaklaşıldıSivas Valisi Yılmaz Şimşek, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Divriği Ulu Camisi ve Darüşşifası'ndaki restorasyon çalışmalarına ilişkin, "Sanat ve zarafetin buluştuğu, taş işçiliğinin zirve yaptığı bu dünya mirası, en kısa zamanda ziyaretçilerimize açılacaktır" dedi.
21.07.2022Foto Galeri
Ormanda 8 günlük yaşam mücadelesini anlattı
Ormanda 8 günlük yaşam mücadelesini anlattıÇatalca'da bulunan 20 yaşındaki  Şehmus Ele, 8 günlük ormandaki yaşam mücadelesini anlattı. Ele, "8 gün boyunca spor yaparak, su içerek, böğürtlen yiyerek hayatta kaldım" dedi.
20.07.2022Video
Türkiye, İran ve Rusya Ortak Bildiri Açıklaması
Türkiye, İran ve Rusya Ortak Bildiri Açıklamasıİran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sait İbrahim Reisi, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Temmuz 2022 tarihinde Tahran’da Astana Formatı çerçevesinde Üçlü Zirve için bir araya gelerek ortak bildiri yayınladı.
19.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran’ın başkenti Tahran’da bugün yapılan Astana formatında Üçlü Devlet Başkanları Zirvesi’nde İranlı mevkidaşı Reisi ve Rus mevkidaşı Putin’den sonra söz alarak konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında “Terör örgütleriyle mücadelemiz nerede ve kimler tarafından desteklendiğine bakılmaksızın her daim sürecektir. Milli güvenliğimize kast eden şer odaklarını Suriye’den söküp atmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.
19.07.2022Dünya
Erdoğan, Putin ve Reisi ortak basın toplantısı
Erdoğan, Putin ve Reisi ortak basın toplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla İran’ın başkenti Tahran’da bugün yapılan Astana formatında Üçlü Devlet Başkanları Zirvesi’nin ardından üç lider, ortak basın toplantısı düzenledi.
19.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le görüştüAstana formatında Yedinci Üçlü Zirve Toplantısı’na katılmak için İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.
19.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'a hareket etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'a hareket ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'a geçekleştireceği resmi ziyaret için, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan hareket etti.
18.07.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'a gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin davetine icabetle, 18-19 Temmuz 2022 tarihinde İran'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.
17.07.2022Politika
Van'da 15 Temmuz şehitleri için zirve tırmanışı
Van'da 15 Temmuz şehitleri için zirve tırmanışıVan'ın Gevaş ilçesindeki 3 bin 537 rakımlı Artos Dağı'na tırmanış yapan dağcılar, zirvede 15 Temmuz şehitleri anısına pankart açtı.
15.07.2022Gündem
’Anadolu Parsı’ olmak için 67’nci zirvesini Niğde'de yaptı
’Anadolu Parsı’ olmak için 67’nci zirvesini Niğde'de yaptıTürkiye’nin 81 ilinin zirvelerine tek başına tırmanıp ‘Anadolu Parsı’ unvanı almayı hedefleyen profesyonel dağcı Erdek Cennet (50), 67'nci tırmanışını Niğde'deki Aladağlar'ın en yüksek dağı olan 3 bin 771 metre zirvedeki Kızılkaya'ya yaptı.
13.07.2022Gündem
Ağrı Dağı'na 'Ekolojik' rota açtılar
Ağrı Dağı'na 'Ekolojik' rota açtılarTürkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'nın zirvesine açılan 4'üncü rotaya 'ekolojik' adı verildi. Bu rotanın diğerlerine göre temiz olduğuna dikkati çeken Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Rehberi ve Dağcılık Antrenörü Mustafa Tekin, "Dünyanın dört bir tarafından gelen dağcıların zirve yaptığı Ağrı Dağı maalesef koca bir çöplüğe döndü. 'Ekolojik' adını verdiğim bu rotada dağcılardan tek isteğimiz; sadece ayak izlerini bırakmaları. Profesyonel dağcı, çok iyi bir çevrecidir. Bu rotayı da profesyoneller kullandığı için tüm çöplerini yanlarında taşıyacaklardır" dedi.
12.07.2022Video

Benzer Haber Etiketleri

ağrı dağıdağcızirveTürkiyeİran

Zirve ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.