Ziyaretçi

Ziyaretçi

Son dakika ziyaretçi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ziyaretçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ziyaretçi haber sayfamızda...

Ziyaretçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.565 ziyaretci haberi bulunmuştur.
Türkiye, ilk 4 ayda 12 milyon 678 bin ziyaretçi ağırladı
Türkiye, ilk 4 ayda 12 milyon 678 bin ziyaretçi ağırladı Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2024 yılının ilk 4 ayında Türkiye'nin 12 milyon 678 bin 959 ziyaretçi ağırladığını duyurdu.
24.05.2024 Kültür&Sanat
Sürdürülebilir yeşil turizmin ikinci durağı Birgi köyü oldu
Sürdürülebilir yeşil turizmin ikinci durağı Birgi köyü oldu Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'in Ödemiş ilçesindeki tarihi Birgi köyü, sürdürülebilir yeşil turizmi teşvik etmek ve yerel ekonomik kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirilen SENTRUM Projesi'nin ikinci durağı oldu. İlk destinasyon seçilen Ayvalık Küçükköy'deki çalışmalar 550 bin dolarlık yatırımla 18 ayda tamamlanmıştı. Birgi'ye bunun en az iki katı yatırım yapılacağı öğrenildi. Proje kapsamında köydeki kültürel ve doğal değerler korunacak. Enerji verimliliği için yenilenebilir enerji uygulamaları yapılacak. Turizm dört mevsime yayılarak akıllı rotalarla ziyaretçiler için sürdürülebilir yeşil destinasyonlar olacak.
22.05.2024 Ekonomi
Sürdürülebilir yeşil turizmin ikinci durağı Birgi köyü oldu
Sürdürülebilir yeşil turizmin ikinci durağı Birgi köyü oldu Birçok medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'in Ödemiş ilçesindeki tarihi Birgi köyü, sürdürülebilir yeşil turizmi teşvik etmek ve yerel ekonomik kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirilen SENTRUM Projesi'nin ikinci durağı oldu. İlk destinasyon seçilen Ayvalık Küçükköy'deki çalışmalar 550 bin dolarlık yatırımla 18 ayda tamamlanmıştı. Birgi'ye bunun en az iki katı yatırım yapılacağı öğrenildi. Proje kapsamında köydeki kültürel ve doğal değerler korunacak. Enerji verimliliği için yenilenebilir enerji uygulamaları yapılacak. Turizm dört mevsime yayılarak akıllı rotalarla ziyaretçiler için sürdürülebilir yeşil destinasyonlar olacak.
22.05.2024 Video
Abdurrahman Dursun: Mimar Sinan Şehir Ormanımız yoğun ilgi görüyor
Abdurrahman Dursun: Mimar Sinan Şehir Ormanımız yoğun ilgi görüyor YAZ aylarının yaklaşmasıyla birlikte Sultangazi Şehir Ormanları’nın piknikçilerin gözdesi haline gelmeye başladığını söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Komşularımızın şehrin stresinden uzaklaşırken keyifli vakit geçireceği Mimar Sinan Şehir Ormanımız vatandaşımızdan yoğun ilgi görüyor. Üstelik İstanbul’un dört bir yanından ziyaretçi alıyoruz” dedi.
21.05.2024 Kurumsal
Bandırma Vapuru'na ziyaretçi akını
Bandırma Vapuru'na ziyaretçi akını Samsun'da, '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' öncesinde, Bandırma Gemi Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi ziyaretçi akınına uğradı.
18.05.2024 Foto Galeri
"Seamless Middle East 2024 Fuarı, önemli iş birliklerine vesile olacak"
"Seamless Middle East 2024 Fuarı, önemli iş birliklerine vesile olacak" Uluslararası para transferi alanında faaliyet gösteren, PayPorter, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde düzenlenen Seamless Middle East 2024 Fuarı'nda yer aldı. Üç gün boyunca yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını dile getiren PayPorter Genel Müdürü İzzet Metcan, mevcut iş ortaklarıyla yüz yüze görüşmeler yapmalarının yanı sıra potansiyel iş ortaklarıyla tanışarak yeni iş birlikleri için fırsat yakaladıklarını söyledi.
17.05.2024 Ekonomi
Orta Doğu’nun en büyük Fintek Fuarına TÖDEB ve Türk markaları damga vurdu
Orta Doğu’nun en büyük Fintek Fuarına TÖDEB ve Türk markaları damga vurdu Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Seamless Middle East 2024 Fuarı’nda Türkiye ilk defa milli katılım ile temsil edildi. Fuar sona ererken fintek şirketlerinin bulunduğu Türkiye pavilyonu ise büyük bir ilgiyle karşılandı.
16.05.2024 Ekonomi
'Karavan üretiminde merdiven altı firmalar arttı'
'Karavan üretiminde merdiven altı firmalar arttı' Türkiye Karavan İmalatçıları ve Tedarikçileri Derneği Başkanı Ahmet Fazlıoğlu, son dönemlerde yoğun ilgi gören karavan imalatçılarının sayısının arttığını belirterek, “Türkiye'de pandemi öncesinde yaklaşık 30-35 civarında üretici bir firma vardı. Şu anda karavan sektöründe binin üzerinde üretici firma var. Merdiven altı, diye tabir ettiğimiz üretici sayısı çok fazla arttı. Burada da hızlı büyüdüğü için kontrolsüz bir büyüme oldu" dedi.
16.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buralar birileri için arpalık değil
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buralar birileri için arpalık değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir göreve seçilmiş olmak kimseye orayı bir akraba çiftliğine dönüştürme hakkı vermez. Atanarak ve seçilerek gelinen her konumun sahibi milletimizin ta kendisidir. Buralar affınıza sığınarak söylüyorum; birileri için arpalık değil, ülkeye ve millete hizmet vasıtalarıdır" dedi.
15.05.2024 Politika
Dubai’deki fintek fuarında Türk markalara yoğun ilgi
Dubai’deki fintek fuarında Türk markalara yoğun ilgi Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Seamless Middle East 2024 Fuarı’nda Türk fintek şirketleri ilgi odağı oldu. Bu sene 24’üncüsü gerçekleştirilen organizasyonda, Türkiye’yi, Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) öncülüğünde kurulan Türk Pavilyonu’nda yer alan 8 marka temsil ediyor. 750 firma ve 500 konuşmacının katıldığı dev fuara 25 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.
15.05.2024 Ekonomi
Türk fintek sektörü Dubai'de
Türk fintek sektörü Dubai'de Orta Doğu'nun en büyük fintek organizasyonlarından Seamless Dubai kapılarını açtı. Dev fuara Türkiye'nin önde gelen fintek markaları da katıldı
14.05.2024 Kurumsal
'Uzay' temalı kum heykeller sezonu açıldı
'Uzay' temalı kum heykeller sezonu açıldı Antalya'nın önemli kültürel ve sanatsal etkinliklerinden 'Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali', Lara sahilinde 2024 sezonuna, 'Uzay Macerası' temasıyla başladı. Festival alanında, 10 bin ton nehir kumuyla yapılan 200 eser bulunuyor.
13.05.2024 Video
MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını açıkladı
MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını açıkladı MediaMarkt 2023 mali sonuçlarını ve 2024 yılı stratejisini ve yatırım planlarını açıkladı. Toplantıda konuşan MediaMarkt Türkiye CEO'su Hulusi Acar, “Kazandığımızı Türkiye'ye yatırmaya, deneyimle büyümeye devam edeceğiz" dedi.
11.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim telkinlerimizle Hamas’ın ateşkesi kabul ettiğini açıkladığından memnuniyet duyduk. Şimdi aynı adım İsrail tarafından da atılmalıdır. Tüm batılı aktörleri İsrail yönetimine baskı yapmaya çağırıyorum. Daha önce de pek çok kez ifade ettim; biz dostlarımızın sayısını arttırmanın peşindeyiz’’ dedi.
6.05.2024 Politika
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı Edirne'de, 'baharın habercisi' olarak kabul edilen Kakava- Hıdırellez Şenlikleri’nin 2'nci gününde, Romanlar ile kente gelen yerli ve yabancı turistler Sarayiçi'nde Tunca Nehri kıyısına akın etti. Nehir kıyısında toplanan kalabalık kağıtlara yazdıkları dileklerini suya bırakıp, ağaçlara asarak geleneği yaşattı.
6.05.2024 Gündem
Edirne'de Kakava ateşi binlerce kişinin katımıyla yakıldı
Edirne'de Kakava ateşi binlerce kişinin katımıyla yakıldı Edirne Belediyesi tarafından her yıl 5- 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan Kakava- Hıdırellez Şenlikleri, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Baharın habercisi olarak kabul edilen etkinlikte 1400 yıllık Kakava ateşi yakılırken, rengarenk kıyafetleriyle dans edenlerle birlikte halk oyunları ekiplerin gösterileri ilgiyle izlendi.
5.05.2024 Video
Karadeniz turizminde ‘kayıt dışı’ tehlikesi
Karadeniz turizminde ‘kayıt dışı’ tehlikesi Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden gelen yaklaşık 1,5 milyon turistle, 1 milyar doları aşkın döviz geliri elde edilen Trabzon'da, ev ve apart olarak kayıt dışı işletmecilik sayısı 2 bin 800'e yükseldi. Trabzon Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Aksu, kentte kayıtlı 280 otel ve konaklama işletmesine karşılık 2 bin 800 kayıt dışı tesis bulunduğunu belirterek, “Eğer böyle devam ederse hem vergi kaybımız artacak hem de turizm sektörü bölgede batacaktır. Buna sessiz kalırsak çok kötü günler bizi bekliyor" dedi.
5.05.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik
Bakan Uraloğlu: Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Ülkemizin avantajlı coğrafi konumunun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde son 22 yıla 100 yıllık işler sığdırdık. Ulaşım ve haberleşme altyapımıza 275 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik” dedi.
2.05.2024 Politika
Antalya'da yeni turist rekoru
Antalya'da yeni turist rekoru Antalya'ya yılın 4 ayında 2 milyon 66 bin 962 turist geldi. Bu sayı, kent turizminde tüm zamanların en iyi başlangıcı olarak tarihe geçti.
2.05.2024 Gündem
Bakan Ersoy: Milliyet farkı ödemesi alan otele 54 bin 694 lira ceza uygulandı
Bakan Ersoy: Milliyet farkı ödemesi alan otele 54 bin 694 lira ceza uygulandı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılı ilk çeyrek turizm verileri ve turizmdeki yeni hedefleri açıklamak üzere Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) basın toplantısı düzenledi. Mehmet Nuri Ersoy konuşmasında, Antalya'daki bir otele rezervasyonunu bir İngiliz internet sitesi üzerinden yapan Türk vatandaşının, 120 euro "Milliyet Farkı" ücreti ödemesiyle ilgili konuya değindi. Ersoy," 'Milliyet farkı' ödemesi alan firmaya 54 bin 694 lira idari para cezası verildi ve firma tarafından alınan ücret farkı da misafire iade edildi." dedi.
30.04.2024 Video
Bakan Ersoy: Milliyet farkı ödemesi alan otele 54 bin 694 lira ceza uygulandı
Bakan Ersoy: Milliyet farkı ödemesi alan otele 54 bin 694 lira ceza uygulandı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılı ilk çeyrek turizm verileri ve turizmdeki yeni hedefleri açıklamak üzere Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) basın toplantısı düzenledi. Mehmet Nuri Ersoy konuşmasında, Antalya'daki bir otele rezervasyonunu bir İngiliz internet sitesi üzerinden yapan Türk vatandaşının, 120 euro "Milliyet Farkı" ücreti ödemesiyle ilgili konuya değindi. Ersoy," 'Milliyet farkı' ödemesi alan firmaya 54 bin 694 lira idari para cezası verildi ve firma tarafından alınan ücret farkı da misafire iade edildi." dedi.
30.04.2024 Gündem
TÜİK: Turizm geliri yüzde 5,4 arttı
TÜİK: Turizm geliri yüzde 5,4 arttı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2024'ün birinci çeyreğinde Türkiye'yi ziyaret eden yurt dışı ikametli kişilerden elde edilen turizm gelirinin, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,4 artarak 8 milyar 784 milyon 800 bin dolar olduğunu açıkladı.
30.04.2024 Ekonomi
Karavan ve tiny house talebi fuarı doldurdu
Karavan ve tiny house talebi fuarı doldurdu Altıncı CNR Camp & Caravan, Tiny House İstanbul Fuarı, yoğun ziyaretçi ve 200 milyon dolarlık iş hacmi ile sona erdi. CNR Holding CEO’su Can Özatay, “Fuara yoğun bir ziyaretçi katılımı oldu, katılımcı firmalar da talepten memnun. Yılın 2. Camp & Caravan ve Tiny House fuarını 24-27 Ekim tarihlerinde Mersin’de düzenleyeceğiz” dedi.
29.04.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul’da gong Rönesans Gayrimenkul için çaldı
Borsa İstanbul’da gong Rönesans Gayrimenkul için çaldı Rönesans Holding’in Türkiye’deki ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi Rönesans Gayrimenkul Yatırım, A.Ş. Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle işlem görmeye başladı. Şirket, 2 milyon 454 bin 271 yatırımcıya ulaşarak yüksek katılımlı bir halka arza imza attı.
26.04.2024 Ekonomi
Edirne'de Kakava Şenlikleri öncesi oteller doldu
Edirne'de Kakava Şenlikleri öncesi oteller doldu Edirne'de, 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanacak UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kakava ve Hıdrellez Şenlikleri öncesi otellerde doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı. Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, etkinliğe şehir dışından gelecek vatandaşlara, rezervasyonlarını son güne bırakmamaları konusunda uyarıda bulunup, "Yaklaşık 3 bin oda, 6 bin yatak kapasiteli şehirde o hafta için doluluk oranları yüzde 80'lere ulaştı. Yoğun bir katılım var. Bunun yaklaşık 3-4 ay öncesinden rezervasyonları yapıldı. Son günlere kaldıkça işte doluluk oranları iyice artmaya başladı. Gelecek olan vatandaşlarımız son güne bırakırlarsa maalesef sıkıntı yaşayabilirler. Çevre ilçelere veya çevre illere gidebilirler" dedi.
26.04.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

dubai fintek edirne ziyaretçi payporter

Ziyaretçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.