Geri Dön
KurumsalYapay zeka destekli yeni mobil yatırım uygulaması 'infox' tanıtıldı

Yapay zeka destekli yeni mobil yatırım uygulaması 'infox' tanıtıldı

İnfo Yatırım, tek uygulamada piyasadaki tüm yatırım ürünlerini bir araya getiren, infox’u tanıttı. Yeni yatırım uygulaması infox ile piyasadaki tüm yatırım ürünleri, karşılaştırmalı veriler, piyasadan anlık haberler, yapay zeka destekli çözümler, robotik işlem imkanları ile tek bir platformda yatırımcıların önüne geliyor. infox ile piyasadaki tüm yatırım ürünleri, karşılaştırmalı veriler, piyasadan anlık haberler, yapay zeka destekli çözümler, robotik işlem imkanları ile tek bir platformda yatırımcıların önüne geliyor.

Sermaye piyasalarında 34 yıldır faaliyet gösteren İnfo Yatırım, yapay zeka destekli yeni mobil yatırım uygulaması infox’u düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. İstanbul Levent’te gerçekleşen lansmana Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül, İnfo Yatırım Dijital Pazarlama Direktörü Barbaros Kınay ve İnfo Yatırım Ürün Geliştirme Direktörü Elçin İnan Ballı ile finans ve teknoloji basınının önemli temsilcileri katıldı. Etkinliğin moderatörlüğünü ise İnfo Yatırım Kurumsal İletişim Müdürü Mine Uzun üstlendi.

Yeni yatırım uygulaması infox ile piyasadaki tüm yatırım ürünleri, karşılaştırmalı veriler, piyasadan anlık haberler, yapay zeka destekli çözümler, robotik işlem imkanları ile tek bir platformda yatırımcıların önüne geliyor ve başka uygulamalara ihtiyaç bırakmıyor. Gelişmiş temel ve teknik analiz özellikleri, detaylı grafikler ve verilerle bilgiyi güce dönüştüren infox en gelişmiş araçları sunarken, aynı zamanda bu araçların nasıl kullanılacağını öğretiyor, yatırımcıyı güncel gelişmeler, uzman yorumları ve analizlerle destekliyor. Yatırımcılar infox ile algoritmik işlemleri yapmaya ve arbitraj fırsatlarını robotik yöntemlerle yakalamaya imkan verirken, bunların tek bir dokunuşla kolayca yapılabilmesini sağlıyor. Yatırımcılar uygulama mağazalarından infox'u indirerek görüntülü görüşmeyle hesap açtıktan sonra yatırım yapabilecek.

Yapay zeka destekli yeni mobil yatırım uygulaması infox tanıtıldı

“YENİ TEKNOLOJİLERLE SERMAYE PİYASALARINI TABANA YAYIYORUZ”

Kısaca yeni teknolojilerle yatırım alanının ve sermaye piyasalarının tabana yayılmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Gökalp, “Türkiye’nin yatırım ve girişimcilik ekosistemi Hedef Holding olarak tüm bu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerimizle, hedeflerinin peşinden cesaretle koşanların yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle pandemiden sonra yaklaşık 4 senelik zaman diliminde yatırımcı sayısı yaklaşık 1 milyondan 8 milyonlar seviyesine kadar çıktı. Fon tarafında ise 5 milyonu geçen bir yatırımcı sayımız var. Yeni dönemde teknoloji Türkiye’deki uygulamaların mevcut ihtiyaçlara maalesef cevap vermediklerini gördük. Yapmış olduğumuz uygulama aslında yeni ortaya çıkan tüm finansman enstürümanlara hitap ediyor. Mecliste kripto ile ilgili bir görüşme gerçekleşmişti. Onun da kabul edileceğini değerlendiriyoruz. Onunla ilgili de ikincil düzenlemeler olacak. Lisanslar verilecek. Bir kripto varlığı da artık legal olarak, düzenleyici otorite tarafından yatırım ekosisteminde yerini alacak. Orada da bildiğimiz kadarıyla 10 milyonun üzerinde bir yatırımcı kitlesi var. Yapmış olduğumuz uygulama hem Türkiye’de hem de dünyadaki tüm finansal enstrümanlara yatırım yapma yeteneğine sahip bir uygulama. Bunun yanı sıra karar alırken objektif kriterlere dayalı, tüm teknik ve temel rasyoları (verileri) işleyebilecek ve verilerin tüm alım satım kararlarına yardımcı olacak bir yazılım gerçekleştirdik. Bu noktada yatırımcıların ihtiyaçlarına en üst noktada cevap vereceğine inanıyoruz” dedi.

Tüm yatırımcıların mutlaka daha önce kullandığı uygulamalarda bulamadıkları birçok şeyi infox’ta bulacaklarına inandığını vurgulayan Gökalp, “Bu uygulama, 3-4 uygulamada ancak erişebilinmesi mümkün olan dataları, servisleri ve raporlamaları tek bir çatı altında bir araya getiren tek uygulama” diye konuştu.

 

Yapay zeka destekli yeni mobil yatırım uygulaması infox tanıtıldı

“ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Sermaye piyasalarındaki rekabette fark yaratan en önemli faktörlerin bilgi ve teknoloji olduğunu belirten İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ise şunları söyledi:

“İnfo Yatırım olarak teknoloji yatırımlarına çok önem veriyor, yatırımcılarımızı en gelişmiş dijital teknolojilerle desteklemek için öncü olmaya devam ediyoruz. Şimdi ise sermaye piyasalarında birikimlerini değerlendirmek, birikimlere doğru yön vermek için gereken finansal ve yatırım okur yazarlığı, dijital yetkinlikler, tüm yatırım araçlarına tek bir platformdan erişim, temel ve teknik analizler, uzman görüşleri, gerçek zamanlı piyasa verileri gibi bir yatırımcının ihtiyacı olan tüm bilgi ve yetenekleri bir arada bulunduran uygulamamızı tüm yatırımcıların hizmetine sunuyoruz.”

"HER TÜRLÜ FİNANSAL İHTİYACIN GİDERİLECEĞİ BİR UYGULAMA KURDUK"

Bilgi anlamına gelen info ve fırsatların her zaman peşinden koşan tilkinin İngilizcesini birleştirerek, infox’u yarattıklarını söyleyen Akgül, “infox’u süper-appimiz olarak yatırımcıların hizmetine sunduk. Piyasada her zaman lider olmak isteyen bir kurum genel müdürü olarak, yaklaşık bir yıldır çalıştığımız bu yazılımı yatırımcıların kullanımına sunduk. Kitlemiz özellikle 34 yaş altı genç yatırımcılar. Piyasaya çok ilgi gösterdiklerini biliyoruz. Kadın yatırımcı sayısının ciddi oranda arttığı bir dönemde yatırımcılara yönelik bir uygulama geliştirdik. Bu uygulama ile birlikte işlemlerini yapabilecekler, her türlü piyasaya emir yollayabilecekler. Her türlü finansal ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir uygulama kurduk. Uygulama çok kullanışlı ve yatırımcı dostu, aynı zamanda da uygulama sayesinde işlemlerini çok daha hızlı yapabilirler. Biz bu uygulama için ciddi uğraşlar verdik ve kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz. Güncel teknoloji içeren bu program, yapay zeka destekli. Kullanıcılar Algo işlemlerini gerçekleştirip, birtakım alternatif fırsatlarla da kendi portföylerini çok hızlı bir şekilde oluşturabilirler. Uygulama her hangi bir aksamanın yaşanmadığı güçlü bir altyapıya sahip. Rakiplerimize göre çok daha hızlı ve kullanışlı bir app olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.