Finans

Finans

Son dakika finans haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan finans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan finans haber sayfamızda...

Finans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.953 finans haberi bulunmuştur.
Bayraktar: Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz
Bayraktar: Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından iki hafta sonra Çin’de önemli temaslarda bulundu. Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Zhang Jianhua ile bir araya gelen Bakan Bayraktar, ‘Enerji Dönüşümü Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı’nı imzaladı. Bakan Bayraktar, mutabakat zaptına ilişkin olarak “Somut projeleri en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.
21.05.2024 Dünya
Sorbonne Üniversitesi’ni İstanbul’a getiren programda üçüncü dönem başlıyor
Sorbonne Üniversitesi’ni İstanbul’a getiren programda üçüncü dönem başlıyor İSTANBUL, (DHA) - BMI Business School İstanbul ve Paris Sorbonne Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen International Executive MBA Programı’nın üçüncü dönemi ekim ayında başlayacak. Türkiye’den yüksek katılımın olduğu programın ilk iki dönemi Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır gibi ülkelerden de yoğun ilgi gördü
21.05.2024 Eğitim
Gürcistan istikrarsızlığa sürükleniyor endişesi
Gürcistan istikrarsızlığa sürükleniyor endişesi Güney Kafkasya ülkesi ve Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu Gürcistan haftalardır kitlesel protesto gösterilerine sahne oluyor. Yaygın olarak “Yabancı ajanlar yasası” diye anılan “Yabancı Etkinin Şeffaflığı” adlı yasa tasarısını parlamentonun onaylamasının ardından uluslararası kamuoyunun ilgisi buraya yöneldi. Hükümet karşıtı, AB yanlısı protesto gösterilerini Tiflis’te izleyen Demirören Haber Ajansı (DHA), Gürcistan'daki yaşanan gelişmeleri derledi.
21.05.2024 Dünya
Misyon Bank ve Fimple, bankacılık altyapısı alanında iş birliğine gitti
Misyon Bank ve Fimple, bankacılık altyapısı alanında iş birliğine gitti Misyon Bank ve Fimple, Türkiye'de bankacılık altyapısını dönüştürmek amacıyla iş birliğine gitti. Misyon Bank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen ve her iki kurumun üst düzey yöneticilerinin katıldığı imza töreniyle, MisyonTech Fimple'ın bulut-tabanlı ana bankacılık platformunu kullanacağı duyuruldu.
20.05.2024 Ekonomi
Vodafone Türkiye, 2023-24 mali yıl sonuçlarını açıkladı
Vodafone Türkiye, 2023-24 mali yıl sonuçlarını açıkladı Vodafone, Nisan 2023 - Mart 2024 arası dönemi kapsayan mali yıl sonuçlarını açıkladı. 31 Mart 2024 sonu itibarıyla son bir yılda 9,3 milyar TL yatırım yapan Vodafone Türkiye, 2023-24 mali yılı servis gelirlerini geçen yıla göre organik olarak 48,5 milyar TL’ye çıkardı. Şirketin Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar’ı (FAVÖK) ise 17,5 milyar TL olarak gerçekleşti.
20.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Yatırım Fonu, Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır Türk Yatırım Fonu'nun Guvernörler Kurulu Açılış Toplantısı'nın ikinci oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu başarı Türk Dünyası olarak hepimizin ortak başarısıdır. Türk Yatırım Fonu Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir sayfa açmıştır; Ülkelerimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Fonu, gelecek nesillere umut ve refah aşılayan bir başarı öyküsü haline getirmek için kararlılıkla birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
18.05.2024 Politika
Bakan Şimşek: Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz
Bakan Şimşek: Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz Türk Devletleri Teşkilatı üyesi ülkeler tarafından kurulan Türk Yatırım Fonu'nun Guvernörler Kurulu Açılış Toplantısı İstanbul'da yapıldı. Burada konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türk Yatırım Fonu'nu 500 milyon dolar kayıtlı sermaye ile kuruyoruz. Türk Yatırım Fonu hem kamu hem de özel sektör yatırımlarımızın ivmelenmesini sağlayacaktır. Ayrıca, Fon birçok alanda projelere teknik destek verecektir" dedi.
18.05.2024 Ekonomi
Finans sektörü, Azerbaycan'daki Bakü Fintex Zirvesi'nde bir araya geldi
Finans sektörü, Azerbaycan'daki Bakü Fintex Zirvesi'nde bir araya geldi Finans sektörü, Azerbaycan'daki Bakü Fintex Zirvesi'nde bir araya geldi. Yapay zeka destekli, CRM ve BPM yazılımları geliştiren Next4biz, devlet ve iş dünyasının üst düzey yetkililerinin de katıldığı zirvede bir panel düzenleyerek Türkiye'nin önde gelen banka ve finans profesyonellerini ağırladı.
17.05.2024 Ekonomi
İstanbul'da PKK'ya finans desteği sağlayan 4 şüpheli gözaltına alındı
İstanbul'da PKK'ya finans desteği sağlayan 4 şüpheli gözaltına alındı İstanbul'da kurban derisi, zekat ve fitre parası adı altında topladıkları paralarla terör örgütü PKK'ya finans desteği sağlayan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.
17.05.2024 Gündem
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde şirket geliri 19.2 milyar Euro olarak gerçekleşti. Aynı dönemde siparişler ise 20.5 milyar Euro olarak kayıtlara geçti. Siemens AG Başkanı ve CEO'su Roland Busch, “Yılın ikinci çeyreğinde de özellikle veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinde dijitalleşme ve sürdürülebilirliğe yönelik yoğun talebin olumlu etkilerini görmeye devam ettik. Doğru strateji, doğru teknolojiler ve doğru ekiple karlı büyümemizi sürdürüyoruz" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi"
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi" Gate.TR CEO'su Kafkas Sönmez, “Küresel kazancın 159,7 milyar dolar olduğu 2021 boğa sezonundan az olsa da geçtiğimiz yıl kripto para birimleri için yine de dikkate değer bir yıldı. Türk yatırımcılar da iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği
Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği Trendyol, 'KOBİ Kredisi Pazar Yeri' projesi kapsamında Akbank, Fibabanka ve VakıfBank ile iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Proje ile KOBİ'lerin, avantajlı ticari kredi olanaklarına erişimini sağlayan Trendyol, satıcıların nakit ihtiyaçlarını karşılayarak büyümelerine katkı sağlamayı hedefliyor.
17.05.2024 Ekonomi
Africa Eurasia Summit Zirvesi'ne geri sayım başladı
Africa Eurasia Summit Zirvesi'ne geri sayım başladı Dünya genelinde faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli şirketlerin İstanbul'da bir araya geleceği Africa Eurasia Summit Zirvesi'ne 2-3 Haziran'da gerçekleştirilecek. Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika tarafından kurulan bir birlik olan BRİCS tarafından organize edilen etkinliğe 3 bin kişinin katılması bekleniyor.
16.05.2024 Ekonomi
Gate.TR CEO’su Sönmez’den kripto tasarısına ilişkin değerlendirme
Gate.TR CEO’su Sönmez’den kripto tasarısına ilişkin değerlendirme Kripto para yasasına ilişkin kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunuldu. Kripto para yasasına ilişkin kanun teklifinin olumlu karşıladıklarını söyleyen Gate.TR CEO’su Kafkas Sönmez, “Söz konusu yasa, ülkemizde geçtiğimiz dönemlerde yapılmış öncü çalışmaları birkaç adım ileri taşıyarak dijital varlık ve kripto para birimlerine ilişkin genel düzenleyici çerçeveyi oluşturuyor. Dünyanın pek çok ülkesinde bu konudaki tartışmalar sürerken, Türkiye’nin küresele kıyasla çok hızlı bir biçimde yürürlüğe aldığı bu yasa tasarısı, ülkemizin pazar payına yakışır bir biçimde, kriptoda öncü olduğunu hukuki açıdan da kanıtlıyor. Yasaklayıcı değil, düzenleyici olan bu yasanın ekosistemdeki fırsatların açığa çıkmasını kolaylaştıracağına, ülkemizin kriptodaki bölge liderliği potansiyeline daha fazla katkıda bulunacağına inancımız tam” değerlendirmesinde bulundu.
16.05.2024 Ekonomi
AHL Pay, adrese teslim fiziki altın ve gümüş satışına başladı
AHL Pay, adrese teslim fiziki altın ve gümüş satışına başladı Merkez Bankası (TCMB) tarafından Elektronik Para Kuruluşu lisansı ile faaliyetlerini sürdüren AHL Pay, adrese teslim fiziki altın ve gümüş satışına başladığını duyurdu. AHL Pay Genel Müdürü Enver Çetin, ““Birçok bankanın ve elektronik para kuruluşunun gündeminde olan adrese teslim fiziki altın ve gümüş satışı konusunda ilk uygulayan finans kurumu olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
16.05.2024 Ekonomi
Türk Telekom'dan 500 milyon dolar Sürdürülebilir Eurobond ihracı
Türk Telekom'dan 500 milyon dolar Sürdürülebilir Eurobond ihracı Türk Telekom, Sürdürülebilir Finansman Çerçevesi kapsamında 500 milyon dolar tutarında Eurobond ihracı gerçekleştirdiğini duyurdu. Sürdürülebilirlik ilkelerini tüm iş stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini vurgulayan Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, "Finans sektörü dışında Sürdürülebilir Eurobond ihracına çıkan Türkiye'deki ilk şirket olarak 500 milyon dolar tutarında başarılı bir ihraç gerçekleştirdik. Ülkemizde sürdürülebilir dönüşümün sağlanması adına öncü bir rol üstlenerek gerçekleştirdiğimiz bu ihracın şirketimizin çevreci teknoloji yatırımlarını finanse edecek önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz" dedi.
14.05.2024 Ekonomi
Süleyman Saim Tekcan'ın 'Doludizgin' sergisi 16 Mayıs'ta açılıyor
Süleyman Saim Tekcan'ın 'Doludizgin' sergisi 16 Mayıs'ta açılıyor Tam Finans, 16 Mayıs'tan itibaren genel müdürlük binasında Süleyman Saim Tekcan'ın 'Doludizgin' isimli sergiye ev sahipliği yapacağını duyurdu.
13.05.2024 Kültür&Sanat
Dijital tarım uygulaması İmeceMobil, yenilendi
Dijital tarım uygulaması İmeceMobil, yenilendi Türkiye İş Bankası Grubu'nun iştiraklerinden sürdürülebilir ve verimli tarımsal üretimi destekleyen teknoloji şirketi İmeceMobil, uygulamasını yenilediğini duyurdu. Şirket, yeni uygulamayla daha zengin bir içeriği daha kullanıcı dostu bir tasarımla çiftçilerin hizmetine sunmayı hedefliyor.
13.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü Türkiye Sürdürülebilir Finans Forumunda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ekim’e göre enflasyon beklentilerinde 10 puanlık bir iyileşme var. Cari açık daralıyor. Geçen sene mayıs ayında 12 aylık cari açık 60 milyar dolardı. Şimdi şubat ayı itibariyle 32 milyar dolar civarına düştü. İnanıyorum ki bu sene milli gelire oranla yüzde 2 buçuk civarına düşmüş olacak” dedi.
10.05.2024 Ekonomi
TBB Başkanı Çakar: Sürdürülebilir bir dünya için finans sektörü kritik öneme sahiptir
TBB Başkanı Çakar: Sürdürülebilir bir dünya için finans sektörü kritik öneme sahiptir İstanbul'da Türkiye Sürdürülebilir Finans Forumu’nda açılış konuşması gerçekleştiren Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alparslan Çakar, “Finans sektörü, hem iklim değişikliğine neden olan, hem de bu değişimden etkilenen kırılgan sektörlere finansman sağlaması nedeniyle iklim risklerine yüksek oranda maruz kalmaktadır. Belirtilen zararları asgari düzeye indirmenin yolu, birlikte proaktif önlemler alacak şekilde hedef odaklı hareket etmektir. Hatırlanması gereken finans sektörünün sürdürülebilir bir dünyanın gelişmesi için kritik bir öneme sahip olduğudur” dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur
Cevdet Yılmaz: Azerbaycan ile ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2023 yılında Azerbaycan ile ikili ticaret hacmimiz 7,5 milyar doları bulmuştur. Ülkemiz, Azerbaycan'ın ihracatında 2'nci, ithalatında ise 3'üncü sırada yer almaktadır. Azerbaycan'ın en önemli ticaret ortaklarından biri olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hedefimiz, Sayın Cumhurbaşkanlarımız tarafından belirlenen 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefini en kısa sürede yakalamaktır'' dedi.
8.05.2024 Politika
Bakan Şimşek: Alım gücünü artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz
Bakan Şimşek: Alım gücünü artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vatandaşlarımızın alım gücünü artırmak için her alanda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Programımız şeffaf, öngörülebilir ve kural bazlı politikalara dayalı olup ülkemizin kendi programıdır ve başarı ile uygulanmaktadır" dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Vali Gül, 2024'ün ilk 4 ayının emniyet verilerini açıkladı
Vali Gül, 2024'ün ilk 4 ayının emniyet verilerini açıkladı İstanbul Valisi Davut Gül, 2024 yılının ilk 4 aylık emniyet verilerini açıkladı. Vali Gül, "Bu yılın ilk dört ayında terör örgütlerine karşı yapılan 576 operasyonda bin 256 şahıs yakalandı, 300 şahıs tutuklandı, 329 şahsa adli kontrol tedbiri uygulandı. Bu operasyonların detaylarına baktığımızda PKK/KCK’ya karşı yapılan 158 operasyonda 261 şahıs yakalandı, 64 şahıs tutuklandı, 83 şahsa adli kontrol tedbiri uygulandı" dedi. Vali Gül, "1’i bombalı, 1’i silahlı olmak üzere DEAŞ tarafından planlanan 2 terör eylemi engellenmiştir" ifadelerini kullandı.
8.05.2024 Gündem
iyzico, Paynet’i 87 milyon dolara satın almak için imzaları attı
iyzico, Paynet’i 87 milyon dolara satın almak için imzaları attı Türkiye’de 120 binden fazla e-ticaret sitesinin ödeme alt yapısını sunan, milyonlarca son kullanıcıya sahip yerli girişim iyzico, Türk finansal teknoloji şirketi Paynet’i 87 milyon dolara Arena Bilgisayar’dan satın almak için imzaları attı. Ülkemiz teknoloji sektöründe iki Türk şirketi arasında gerçekleştirilen en büyük satın almalardan biri olma özelliğini de taşıyan bu anlaşma, iyzico’nun Türkiye pazarındaki konumunu sağlamlaştırarak Türkiye finansal teknoloji pazarının büyümesi ve gelişmesinde de rol oynayacak.
7.05.2024 Ekonomi
Türk Telekom’un yatırım odağı: Daha yeşil bir gelecek
Türk Telekom’un yatırım odağı: Daha yeşil bir gelecek Türk Telekom, 2023 için koyduğu güneş enerjisinden elde ettiği üretim kapasitesini yüzde 60 artırma hedefine 2022’de ulaştı. Türk Telekom, bu alandaki faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yürütmek, sürdürülebilirlik yaklaşımının tüm iş süreçlerine entegrasyonunu sağlamak, hedeflerine yönelik çalışmaları hayata geçirmek için 2023 yılında yönetim kuruluna bağlı ‘Sürdürülebilirlik Komitesi’ oluşturdu. Bu kapsamda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik ilkelerini iş stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini söyleyen Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, “Türk Telekom olarak teknolojiyi iyiliğe ve faydaya dönüştürme mottomuzla, teknoloji birikimimizi hayatın her alanına dokunmak, iyileştirmek ve değer katmak için kullanıyoruz. Yarınlara daha yeşil bir dünya bırakmak için çevre dostu amaçlar geliştiriyoruz” dedi.
6.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan şimşek finans istanbul cevdet yılmaz Türk Yatırım Fonu

Finans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.