Geri Dön
PolitikaCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türk dünyası çocukları ve TRT Çocuk Şenliği konuk çocukları ile bir araya geldi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve beraberindeki çocukları da kabul etti.

İletişim Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türk dünyası çocukları ve TRT Çocuk Şenliği konuk çocukları ile bir araya geldi" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

ERDOĞAN: BU YILIN ONUR KONUĞU FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARIMIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımız vesilesiyle 29 farklı ülkeden 500'e yakın evladımızı Dünya Çocukları Barış İçin El Ele Verdi temasıyla Türkiye'de misafir ettik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

Tüm çocuklarımızla birlikte bu yılın onur konuğu olan Filistinli çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısının yapıldığı salonda Bakan Tekin ve beraberindeki çocukları kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından çocuklarla bir süre sohbet etti. Çocukların kendisiyle fotoğraf çektirme isteğini kırmayan Erdoğan, programın sonunda çocuklarla toplu fotoğraf çektirdi. Programa katılan çocuklara saat hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

23 NİSAN MESAJI

Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında ise, "Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 104’üncü yıl dönümünü ve gözümüzün nuru evlatlarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın her gününün bayram neşesi içinde geçmesini temenni ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bugünlere gelmesinde katkısı olan herkesi saygıyla anıyorum. İstiklalimiz ve istikbalimiz uğrunda gözlerini kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin her birine Allah’tan rahmet niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk dünyası çocuklarıyla buluştu

'TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUMUZU SİZLERE EMANET ETTİK'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve beraberindeki çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısının yapıldığı salonda kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin 104'ncü açılış yıldönümünü idrak ettiklerini belirterek, "Bundan tam 104 sene önce Ankara'da dualarla, tekbirlerle salavatlarla açılan Büyük Millet Meclisimiz, milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin sembolü oldu. Bağımsızlığımıza giden yolda, ilk meclisimiz öncülük ve liderlik etti. 23 Nisan 1920'de meclisin açılmasıyla başlayan milli mücadele, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile birlikte zafere ulaştı. Tarihimizdeki böylesine önemli bir günün, istikbalimizin teminatı olan siz çocuklara hediye edilmesi elbette tesadüf değildir. Bu devletimizin sadece çocuklara değil aynı zamanda kendi geleceğine verdiği önemin de bir göstergesidir. Biliyorsunuz, biz de 'Türkiye Yüzyılı' vizyonumuzu sizlere emanet ettik. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, her birinizin bu emaneti en güzel şekilde taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Sizlere her alanda güçlü, müreffeh ve itibarlı bir ülke bırakmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Siz evlatlarımızın da çalışkanlığınızla, başarılarınızla, heyecanınızla, ufkunuz ve umutlarınızla Türkiye'yi çok daha ileriye götüreceğinizden asla şüphe duymuyorum" ifadelerini kullandı.