23 Nisan

23 Nisan

Son dakika 23 Nisan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 23 Nisan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 23 Nisan haber sayfamızda...

23 Nisan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.729 23 nisan haberi bulunmuştur.
TBMM'de 'tasarruf' çalışması
TBMM'de 'tasarruf' çalışması Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' kapsamında tasarruf çalışması başlattı. Bu kapsamda 2024 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan Kütüphane ve Sergi Salonu Projesi'nin askıya alınması, dijitalleşme ile kağıt israfının önüne geçilmesi, araç alım ve kiralamalarının zorunlu haller dışında durdurulması ve resmi etkinliklerin Meclis çatısı altında yapılması planlanıyor.
16.05.2024 Politika
TFF ve üniversiteler arasında 'Hakem Akademisi' iş birliği protokolleri imzalandı
TFF ve üniversiteler arasında 'Hakem Akademisi' iş birliği protokolleri imzalandı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi arasında, faaliyete başladığı ilk günden itibaren ülke genelinde nitelikli hakem ve hakem eğitimcilerinin yetiştirmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Hakem Akademisi tarafından uygulanan eğitim sisteminin geliştirilmesi ve eğitimlerin daha fazla insana ulaştırılması amacıyla iş birliği protokolleri imzalandı.
15.05.2024 Spor
Melen Çayı’na vidanjörle çamurlu su dökülmesinde belediyeye para cezası, personele soruşturma
Melen Çayı’na vidanjörle çamurlu su dökülmesinde belediyeye para cezası, personele soruşturma Düzce’nin Gölyaka ilçesinde belediyeye ait vidanjörle İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı’na çamurlu su döküldü. O anlar cep telefonuyla görüntülenirken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından ilçe belediyesine idari para cezası uygulandı, çamurlu su döken personellerle ilgili soruşturma başlatıldı.
14.05.2024 Video
Melen Çayı’na vidanjörle çamurlu su döken personele soruşturma, belediyeye para cezası
Melen Çayı’na vidanjörle çamurlu su döken personele soruşturma, belediyeye para cezası Düzce’nin Gölyaka ilçesinde belediyeye ait vidanjörle İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı’na çamurlu su döküldü. O anlar cep telefonuyla görüntülenirken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından ilçe belediyesine idari para cezası uygulandı, çamurlu su döken personellerle ilgili soruşturma başlatıldı.
14.05.2024 Gündem
Belinay'ın ölümüne neden olan sürücü: Önümdeki araca odaklandığım için yayaları ve ışığı göremedim
Belinay'ın ölümüne neden olan sürücü: Önümdeki araca odaklandığım için yayaları ve ışığı göremedim Batman’da, 23 Nisan’da otomobiliyle bir alışveriş merkezinin önündeki yaya geçidinde kırmızı ışık ihlali yaparak çarptığı Belinay Berfin Günenç’in (16) ölümüne, Zelal Sevdi (15) ve kucağındaki 8 aylık kardeşi Delal Asya Sevdi ile Elif Erpolat'ın (15) yaralanmasına neden olan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan sürücü Müslüm Cankurt’un (38) ifadesi ortaya çıktı. Cankurt ifadesinde, “Hızım 100 kilometre civarındaydı. Önümdeki araca odaklandığım için yayaları ve ışığı göremedim. Ayrıca orası çok karanlıktı. Olaydan dolayı çok üzgünüm, keşke ben ölseydim de bu durumlar yaşanmasaydı” dedi.
12.05.2024 Gündem
Noonan Sendromu hastası Melis'e sınıf haline getirilen odasında eğitim
Noonan Sendromu hastası Melis'e sınıf haline getirilen odasında eğitim Kayseri'de, Noonan sendromu (vücudun çeşitli bölgelerindeki normal gelişimi engelleyen genetik bir hastalık) nedeniyle okula gidemeyen Melis Selin Ergin (8), sınıf haline getirilen odasında eğitim görüyor. Gönüllü öğretmeni Hülya Tatlı (50) tarafından birinci sınıf eğitimi verilen Ergin, sınavlarında başarılı olmak istiyor. Öğretmeni Hülya Tatlı, “Herhangi bir sağlık problemi sebebiyle okula gelemeyen öğrencilere örgün eğitimde ‘evde eğitim’ diye bir olanak sağlanmaktadır. Melis'in ailesi rapor alıp okulumuza başvurdu. Ben de gönüllü oldum, iyi ki de olmuşum. Okulda ne yapılıyorsa biz de burada hepsini yapmaya çalıştık” dedi.
11.05.2024 Video
Işık ihlali yapan sürücünün ölümüne neden olduğu Belinay'ın babası: Hayalleri vardı, doktor olmak istiyordu
Işık ihlali yapan sürücünün ölümüne neden olduğu Belinay'ın babası: Hayalleri vardı, doktor olmak istiyordu Batman’da baro avukatları, 23 Nisan’da sürücüsünün kırmızı ışık ihlali yaptığı otomobilin yaya geçidinde çarptığı 1’i bebek 4 kişiden hayatını kaybeden Belinay Berfin Günenç (16) için, kaza yerine karanfil bıraktı. Günenç’in babası Avukat Serhat Günenç, “Fen lisesi öğrencisiydi. Hayalleri, umutları vardı. Doktor olmak istiyordu. Bu gözü dönmüş katil sadece kızımızı bizden almadı. Kızımızın umutlarını, hayallerini de söndürdü” dedi.
10.05.2024 Gündem
Garanti BBVA Emeklilik’ten çocuklara BES kampanyası
Garanti BBVA Emeklilik’ten çocuklara BES kampanyası Garanti BBVA Emeklilik 23 Nisan-19 Mayıs tarihleri arasında dijital kanallarından Çocuklara BES başlatan müşterilerine çekiliş ile birçok farklı hediyeden birini kazanma fırsatı sunuyor.
9.05.2024 Ekonomi
Boşanma davasında 'çocukla iletişim' kararı
Boşanma davasında 'çocukla iletişim' kararı Ankara'da görülen davada, A.Y. ve M.Y.'nin boşanmasına karar verilirken, velayeti annesine verilen oğulları D.Y.'nin (6) özel günlerden, eğitim hayatındaki gelişmelere kadar anne ve babasıyla nasıl ilişki kuracağı maddeler halinde yazıldı. Çocuğun tekli yıllarda doğum gününü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve yılbaşını babasıyla kutlamasına karar verildi.
8.05.2024 Video
Boşanma davasında 'çocukla iletişim' kararı
Boşanma davasında 'çocukla iletişim' kararı Ankara'da görülen davada, A.Y. ve M.Y.'nin boşanmasına karar verilirken, velayeti annesine verilen oğulları D.Y.'nin (6) özel günlerden, eğitim hayatındaki gelişmelere kadar anne ve babasıyla nasıl ilişki kuracağı maddeler halinde yazıldı. Çocuğun tekli yıllarda doğum gününü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve yılbaşını babasıyla kutlamasına karar verildi.
8.05.2024 Gündem
Kırmızı ışıkta geçen otomobilin çarptığı 1'i bebek 4 kişiden Belinay, kurtarılamadı
Kırmızı ışıkta geçen otomobilin çarptığı 1'i bebek 4 kişiden Belinay, kurtarılamadı Batman’da 23 Nisan’da sürücüsünün kırmızı ışık ihlali yaptığı otomobilin çarptığı 1’i bebek, 4 kişiden olan Belinay Berfin Günenç (16) tedavi gördüğü hastanede 14 günlük yaşam savaşını kaybetti.
8.05.2024 Gündem
BAU Bosphorus Sailing Cup yelken yarışı başladı
BAU Bosphorus Sailing Cup yelken yarışı başladı Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 12’ncisi düzenlenen yılın ilk Boğaz yarışı 'BAU Bosphorus Sailing Cup' 42 yelkenlinin katılımıyla başladı. Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) ev sahipliğinde gerçekleşen yarışın startını BAU Rektörü Prof. Dr. Esra Hatipoğlu verdi. BAUISC İlkbahar Trofesi’nin 4’üncü etabında olan yarış Caddebostan-Adalar arasındaki şamandıra parkuruyla 5 Mart Pazar günü sona erecek.
4.05.2024 Spor
Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe: Alex de Souza listede olan isimlerden
Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe: Alex de Souza listede olan isimlerden Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un Başkanı Sinan Boztepe, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek ve adı Beşiktaş ile anılan teknik direktör Sergen Yalçın ile anlaşılamaması durumda, listelerinde bulunan 6-7 teknik direktörden birinin de Fenerbahçe'nin eski yıldız oyuncusu Alex de Souza olduğunu söyledi.
4.05.2024 Spor
Otomobilin yaya geçidinde 1'i bebek 4 çocuğa çarptığı kaza, anbean görüntülendi
Otomobilin yaya geçidinde 1'i bebek 4 çocuğa çarptığı kaza, anbean görüntülendi Batman’da, sürücüsü kırmızı ışık ihlali yapan otomobilin yaya geçidinde 1’i bebek 4 kişiye çarptığı kaza anının aynı araçtaki yolcu tarafından sosyal medyada açılan canlı yayında anbean görüntülendiği ortaya çıktı.
3.05.2024 Video
Bakan Göktaş'tan, 23 Nisan'da makamına oturan şehit kızına ziyaret
Bakan Göktaş'tan, 23 Nisan'da makamına oturan şehit kızına ziyaret Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda makamına oturan şehit pilot Levent Öztürk'ün kızı Elif Naz Öztürk (11) ve ailesini ziyaret etti.
3.05.2024 Gündem
Çalıntı otomobille gelip, motosiklet de çalan şüpheliler kamerada
Çalıntı otomobille gelip, motosiklet de çalan şüpheliler kamerada Bursa’nın Karacabey ilçesinde, 1 hafta içerisinde 1 otomobil ile 2 motosiklet çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklanırken, 1 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerin çaldıkları otomobille geldikleri iş yerinin önünden, motosikleti de alıp gittikleri anlar güvenlik kamerasına yansıdı..
1.05.2024 Gündem
Bahçeli: Cumhur İttifakı sonuna kadar var olacaktır
Bahçeli: Cumhur İttifakı sonuna kadar var olacaktır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Cumhur İttifakı’nın tasfiyesine ve sonlanmasına ümit bağlayanlar size kötü bir haberim var; Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızla olan dostluk ve kardeşlik hukukumuzu anlayabilmeniz için balığın kavağa tırmanmasını beklemekten başka alternatifiniz kalmamıştır" dedi.
30.04.2024 Politika
Kafatası parçası, eşyaların 250 metre uzağında bulundu
Kafatası parçası, eşyaların 250 metre uzağında bulundu Balıkesir'de kaybolduktan 316 gün sonra öldüğü ortaya çıkan ekonomist Korhan Berzeg'e (84) ait olduğu değerlendirilen kafatasına ait kemik parçaları, diğer kemikler ve kıyafet parçalarının, 312 gün sonra dere kenarında bulunan kıyafet parçası, kemikler, kimlik ve kredi kartının 250 metre uzağında olduğu belirtildi. 7 gündür taranan bölgenin, 28 Haziran'da arandığı ancak hiçbir ize rastlanmadığı öğrenildi. Havanın yağışlı, arazinin sarp ve dik, bitki örtüsünün de sıkı olması nedeniyle bölgeye, Berzeg kaybolduktan 12 gün sonra gidilebildiği kaydedildi.
30.04.2024 Gündem
Güngören'de iki kahvehaneye uzun namlulu silahlarla saldırı
Güngören'de iki kahvehaneye uzun namlulu silahlarla saldırı Güngören'de aynı mahallede bulunan iki kahvehaneye uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Kahvehanelerden birine 1 hafta önce de silahlı saldırı düzenlendiği öğrenildi. Şüphelilerin kahvehaneye saldırdığı anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
30.04.2024 Gündem
Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var
Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var Ekonomist Korhan Berzeg'in ölümüyle ilgili ailenin avukatı Emre Akkaş, açıklamalarda bulundu.
30.04.2024 Gündem
Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var
Berzeg ailesinin avukatı: Kafamızda oluşan soru işaretleri var Ekonomist Korhan Berzeg'in ölümüyle ilgili ailenin avukatı Emre Akkaş, açıklamalarda bulundu.
30.04.2024 Video
Tokat'ta 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe taktığı program için okul yönetimi ve öğretmenlere soruşturma
Tokat'ta 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe taktığı program için okul yönetimi ve öğretmenlere soruşturma Tokat'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ilkokulda düzenlenen programda bir filmdeki sahneyi canlandırmak için 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe takarak oynamasıyla ilgili, okul yönetimi ve programı düzenleyen öğretmenler hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı.
30.04.2024 Video
Tokat'ta 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe taktığı program için okul yönetimi ve öğretmenlere soruşturma
Tokat'ta 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe taktığı program için okul yönetimi ve öğretmenlere soruşturma Tokat'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ilkokulda düzenlenen programda bir filmdeki sahneyi canlandırmak için 4 erkek öğrencinin etek giyip peçe takarak oynamasıyla ilgili, okul yönetimi ve programı düzenleyen öğretmenler hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı.
30.04.2024 Gündem
Avcılar Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai Turnuvası’nda 34 madalya kazandı
Avcılar Belediyesi Spor Kulübü Muay Thai Turnuvası’nda 34 madalya kazandı Avcılar Belediyesi Spor Kulübü Türkiye Muay Thai Federasyonu’nun Kocaeli’de düzenlediği 23 Nisan Muay Thai Turnuvası’na 34 sporcu ile katılıp 34 madalya kazandı.
29.04.2024 Spor
Yıldız Dağı'nda kaybolan emekli öğretim üyesini arama çalışmaları 6'ncı gününde
Yıldız Dağı'nda kaybolan emekli öğretim üyesini arama çalışmaları 6'ncı gününde Mersin'de 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Yıldız Dağı'na tırmanış yapan ve dönüşte kaybolduğu ortaya çıkan emekli öğretim üyesi Mustafa Taşpınar'ı (79) arama çalışmaları, 6'ncı gününde sürüyor.
29.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

soruşturma kaza melen çayı çamurlu su belinay

23 Nisan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.