Geri Dön
PolitikaÖzgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

Özgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

Antalya'da partisinin milletvekilleriyle geniş katılımlı toplantı gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi. Özel, "Beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi.

Özgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü. Özel, Manavgat'ta bulunan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’ni de ziyaret etti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellilerle bir araya gelen Özel ve eşi Didem Özel, engellilerle yakından ilgilendi. Engelli çocukların fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen Özel, bir engelli çocuğa CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı'nın milletvekili rozetini taktı ve fotoğraf çektirdi.

ÖZEL'DEN ŞÜKRÜ SÖZEN'E: NE YAPACAĞIZ BU İŞİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de eşlik ettiği ziyarette, işitme engelli bir aileyi ziyaret eden Özgür Özel, aile ile işaret diliyle konuştu. İşaret dili tercümanının 'Sizin genel başkan olmanızdan çok memnunlar. Manavgat için de belediye başkanı olarak Şükrü Sözen’i görmek istiyorlar' söylemi üzerine Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar" dedi.

Özel, engelli bireyler ve ailelerine yaptığı konuşmada engelliler için bir gün belirlemenin ve diğer 364 günün 'Engelliler için ne yaptım' diye sorulmasının önemli olduğunu söyledi. Engellileri dezavantajlarıyla baş başa bırakmanın doğru olmadığını da kaydeden Özel, "CHP'li belediyeler, engelli dostu belediyecilik içindedir. Yaptıkları her işi, engelli dostu olarak, tam olarak yapmak durumundadırlar. Bu konuda belediye başkanlarımızla övünüyoruz" diye konuştu.

Özgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

'KENDİSİNİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUM'

Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin kendisiyle görüşmek için sıra beklediğini belirten Özel, "Benimle görüşmek isteyenlerden biri de Şükrü Sözen'di. O görevi bırakmak için görüşmek istedi. Kendisini ikna etmeye çalışıyorum. Engelli kardeşlerim bana dedi ki 'Şükrü Sözen giderse, biz kaybederiz' dedi. Manavgat kendisinden razı, çalışanlar kendisinden razı. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi. Özel daha sonra Sözen'i kürsüye davet etti. Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Sözen'in elini kaldırarak adaylığını açıklayan Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi. Özel ve beraberindekiler, daha sonra milletvekilleriyle toplantı yaptıkları otele geçti.

3 GÜNLÜK TOPLANTI SONA ERDİ

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir otelde 3 gündür süren, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de başkanlık ettiği CHP TBMM Grubu 28'inci Dönem 1'inci Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, toplantının gündeminde geride bırakılan kurultay meclis çalışmaları ile bütçe görüşmeleri olduğunu söyledi. Toplantıda 37 milletvekilinin konuşma yaptığını, vekillerin görüş ve önerilerini alarak, ilerleyen dönemde yapılacak çalışmaları gözden geçirdiklerini ifade eden Köksal, "21 gün 500 saat süren adalet nöbetimiz vardı. Yargı kriziyle ilgili CHP olarak, önümüzdeki süreçle ilgili nasıl bir adım atacağımızı kısa sürede açıklayacağız" dedi.

CHP'NİN YEREL SEÇİM PLANI

Yerel seçimlerde yapılacak çalışmalarla ilgili de konuşan Köksal, "Yerel seçim mücadelesine topyekun CHP grubu olarak başlayacağız. 40 ile 90 milletvekili arkadaşımız ilçelerde, kasabalarda en doğru adayın tespiti için ellerinden geleni yapacaklar. Aday adayından arkadaşlarımıza mülakatlar yapacaklar. Örgütümüzde, sivil toplum örgütleriyle, kanaat önderleriyle, halkla görüşerek en doğru adayı belirlemek için ellerinden geleni yapacaklar. Daha sonra geri kalan illerimize de aynı şekilde milletvekili görevlendirmelerimiz devam edecek” diye konuştu.

Amaçlarının 4 ay sonra gerçekleşecek yerel seçimde en fazla oy alarak, en fazla belediyeyi kazanmak olduğunu anlatan Köksal, 31 Mart akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üzüleceğini, AK Parti'nin elindeki belediyeleri de alacaklarını sözlerine ekledi. Toplantının sona ermesinin ardından ara verildi. Daha sonra CHP'nin MYK toplantısı, basına kapalı şekilde başladı.

Özgür Özel, yerel seçim için ilk adayını açıkladı

' ALACAKLARI HER İKİ KARARA DA SAYGILIYIZ'

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde CHP’li milletvekilleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM Grubu 28’inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'na başkanlık yaptı. Toplantı sonunda yerel seçim için İYİ Parti ile ittifak yapılıp yapılmayacağına ilişkin açıklama yapan Özel, 4 Aralık Pazartesi gününü işaret etti. İYİ Parti’nin pazartesi günü toplanacak Genel İdare Kurulu’nda (GİK) alacağı karar sonrası çalışmalarına yön vereceklerini ifade eden CHP’li Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi, önümüzdeki dönemde seçimlere yüksek moralle ve motivasyonla gitmekte olduğunun farkında. Ancak kazanmak yetmez, daha iyi kazanmak lazım. Belediye meclislerinde çoğunluğu sağlamak lazım. Çoğunluğu sağlamak yetmez, farkı açmak lazım. Bunlar için de mutlaka kazan kazan içinde olmak lazım. O sebeple İYİ Parti’yle bir görüşmemiz olmuştu, Genel İdare Kurulu’na götüreceklerini söyledi sayın genel başkan. Kurulun kararını bekliyoruz. Alacakları her iki karara da saygılıyız. İttifak, daha doğrusu işbirliği kararı alırlarsa oturacağız, konuşacağız. Eski kararlarını sürdürmeye karar verirlerse buna da saygı duyacağız. Önümüze bakacağız” dedi.

Özel, CHP’nin örgütleriyle, belediye başkanlarıyla ve milletvekilleriyle çok yüksek bir motivasyonu yakaladığını da kaydederek ilerleyen günlerde her şeyin biraz daha iyiye gideceğini söyledi.

Özel, açıklamanın ardından otelden ayrılarak Ankara'ya hareket etti.