Geri Dön
Politika Yeniden Refah Partisi İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz: Adaylıktan kesinlikle çekilmeyeceğiz

Yeniden Refah Partisi İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz: Adaylıktan kesinlikle çekilmeyeceğiz

Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Altınöz, “Bizim için herhangi bir çekilme söz konusu değil. Özellikle son 15 gündür adaylığımızla alakalı mali konular ile adaylıktan çekileceğimize ilişkin dedikoduları kesinlikle reddediyorum. Bu iddiaları ortaya atanlar ispat etmek durumundadır. İddialarını ispat edemezlerse müfteridirler, ahlaksızdırlar. Kesinlikle çekilmeyeceğiz, devam edeceğiz” dedi.

Yeniden Refah Partisi İBB Başkan adayı Mehmet Altınöz: Adaylıktan kesinlikle çekilmeyeceğiz

Beykoz Kanlıca’daki İskender Paşa Camisi’nde cuma namazı kılan ve ardından yerel seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulunan Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz’e Yeniden Refah Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Kazım Alpay, Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Yeniden Refah Partisi ilçe teşkilatı, kadın ve gençlik kolları da eşlik etti.

“MESCİD-İ AKSA’NIN ETRAFINDA ÇEVRİLEN DİKENLİ TELLERİN TÜRKİYE’DEN GİTMESİ KALPLERDE DERİN YARALAR AÇIYOR”

Yeniden Refah İBB Başkan Adayı olarak seçim kampanyalarının devam ettiğini söyleyen Altınöz, “Bugün, burada esnaf ziyaretimizi gerçekleştirdik ve cami cemaatimiz ile buluşup, onlarla sohbet ettik. Türkiye’nin Yeniden Refah’a ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kere daha görmüş olduk. Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan dün Hatay’da mitingimizde, İstanbul’da çekilmemizle ilgili yorumunu ortaya koydu. Genel Başkanımız Fatih Erbakan Bey, özellikle son dönemde sahada gördüğümüz, Türkiye’nin en büyük sıkıntısı olan emeklilerin derdine derman olacak şekilde bir açıklama yaptı. Çünkü emeklilerimiz açlık sınırının altında. Yaklaşık 2 aydır sahadayız ve görmüş olduğumuz en büyük problemlerden birisi emeklilerimizin geçinememesi. Geçim şartlarının giderek ağırlaşması ve enflasyonun artması, döviz kurunun yükselmesiyle birlikte altın fiyatlarının yükselmesiyle alım gücünün de iyice zorlaşması. İkinci husus da İsrail ile ticaretin devam etmesi ve Mescid-i Aksa’nın etrafında çevrilen dikenli tellerin Türkiye’den gitmesi. Oradan Müslüman kardeşlerimizin Mescid-i Aksa’ya girememesi için etrafında çevrilen dikenli tellerin Türkiye’den gitmesi burada maalesef kalplerde derin yaralar açıyor. Bu ticaretin devam etmesini halkımız istemiyor. Aynı zamanda İsrail’in güvenliği için Malatya’da kurulan Kürecik Radar Üssü’nün de kapatılması için de bir talebimiz var. Genel Başkanımız Fatih Erbakan Bey’in söylediği ve uygulamaya geçirilmesini istediği üç maddenin ne kadar önemli olduğunu sahada görüyoruz. Bu konuda takdir sayın Genel Başkanımızındır" diye konuştu.

“İDDİALARINI İSPAT EDEMEZLERSE MÜFTERİDİRLER, AHLAKSIZDIRLAR”

Altınöz, “Genel Başkanımız ne şekilde düşünür ve talimat verirse biz de o talimatı yerine getiririz. Ama şu anda biz yine kampanyamızı devam ettiriyoruz. Bizim için herhangi bir çekilme söz konusu değil. Özellikle son 15 gündür adaylığımızla alakalı mali konular ile adaylıktan çekileceğimize ilişkin dedikoduları kesinlikle reddediyorum. Bu iddiaları ortaya atanlar ispat etmek durumundadır. İddialarını ispat edemezlerse müfteridirler, ahlaksızdırlar. Kesinlikle çekilmeyeceğiz, devam edeceğiz. Herhangi bir anlaşma şu anda söz konusu değil. Biz çalışmalarımıza yine bugün de hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Yarın da devam edeceğiz. Son saatler kalana dek halkımızla buluşacağız. Teşkilatımızla sahada çalışmalarımız devam edecek inşallah" ifadelerini kullandı.