1

Org. Akar'ın denetiminde dikkat çeken ayrıntı

2

İşte kahramanın son görüntüleri!

3

Görücüye gittiği evde katliam yapıp sosyal medyada paylaştı!

4

Burseya Dağı alınmadan önce böyle görüntülendiler

5

Ömer Halisdemir davasında salon karıştı

6

Define ararken, zehirlenerek öldüler!

7

FETÖ toplantısı yaparken yakalananlar tutuklandı

8

Suriye'nin Afrin hamlesine Çavuşoğlu'ndan yanıt!

Kan tahlilinden kanser teşhisi konulacak

Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin genetik laboratuvarında hastalardan alınacak kan tahlillerinden kanser teşhisi konulacak. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, 8 akciğer ve 8 meme kanseri vakalarından alınan kan numunelerinin yapılan kan testiyle doğrulattıklarını ve bundan sonra özellikle akciğer, meme kanserlerinde kan testi uygulaması yapılacağını söyledi.

Yardıma muhtaç kişilerin ailesi oldular

ELLERİNİ ve ayaklarını kullanamayan 70 yaşındaki Pervin Eğlenen ve geçirdiği ameliyat sonrası tek bacağı kesilerek yatağa mahkûm olan 64 yaşındaki Nimet Özmen ve daha niceleri... Yardıma muhtaç bu kişilerin hepsi Beylikdüzü Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmeti’nden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırıyor.

Kato Dağı eteklerinde sağlık arıyorlar

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Ilıcak köyü yakınlarında bulunan Zümrüt Kaplıcası, soğuk havaya rağmen şifa arayanları ağırlıyor. Kış ayları olmasına rağmen kaplıca suyuna girenler, bölgeye modern bir tesis yapılmasını istiyor.

Beyoğlu’nda sağlık konferanslarına vatandaştan yoğun ilgi

Beyoğlu Belediyesi tarafından Fetihtepe Semt Konağı'nda “Kışın Sağlıklı Kalmanın Anahtarı” konulu sağlık konferansı düzenlendi. Konferansa katılan Onkoloji Doktoru Yavuz Dizdar da katılımcılara sağlıklı yaşamanın püf noktalarını anlattı.

"Yaşlılarda baldır çapının 31 santimetreden az olması kas kaybının belirtisi olabilir"

AKADEMİK Geriatri Derneği tarafından Nestle Health Science'ın katkılarıyla 4'üncüsü düzenlenen "Yaşlılarda beslenme geriatrik bireyleri bilinçlendirme ve farkındalık kampanyası" kapsamında İstanbul Sultangazi Huzurevi'nde 65 yaş üstü yaşlılar için yeterli beslenme toplantısı düzenlendi.

Uzmanlardan kuraklık açıklaması

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, NASA’nın yayımladığı ve Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda ciddi kuraklık riski ile karşı karşıya kalacak ülkeler arasında gösterilmesine ilişkin raporu değerlendirdi. Türkiye'nin önemli bir kuraklık yaşadığını belirten Demir, "Su kaynakları, baraj ve göllerde azalmayla karşı karşıyayız. Bunun bir diğer aşaması tarımsal kuraklıktır ve en önemli problemlerden biri olacaktır" dedi.

80 yaşında boynu kırılan hasta ameliyattan sonra yürüyerek çıktı

İSTANBUL'DA yaşayan 80 yaşındaki Seniha Köklü merdivenden düştü. Yaşlı kadın yakınları tarafından hemen acil servise götürüldü. Başını hareket ettiremeyen Köklü'nün ilk muayenesi sonucu 2'inci boyun omurunda ciddi bir kırığı olduğu tespit edildi.  Felç riski olan Köklü riskli bir operasyon geçirdikten sonra yaşına rağmen 1 günde ayağa kalktı; yürüyerek hastaneden çıktı. 

Obezitede Avrupa’da 1’inci sıradayız

ALTINBAŞ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayça Doğan Mollaoğlu, Dünya Sağlık Örgütünün 2017 yılında açıkladığı rapora göre Türkiye’nin obezitede dünya sıralamasında 4’üncü, Avrupa sıralamasında ise 1’inci olduğunu söyledi. 

Sigara her yıl 7 milyon kişiyi öldürüyor

"Hijyen çocukları alerjiden koruyor"

''Sokağa çıkana kadar çocuğunuza ayakkabı giydirmeyin''

Bu kolyeler nefes alıyor