Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

KidZania, 8 bin çocuğa daha kapılarını açacak 

KidZania İstanbul, çocuklara ‘Daha İyi Bir Gelecek’ sunma amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolünü yenilediğini duyurdu. İş birliği kapsamında, İstanbul'un 39 ilçesinden gelen 4-14 yaş arası 8 bin çocuğun, 2024 eğitim-öğretim dönemi içerisinde KidZania İstanbul'da ücretsiz olarak misafir edilecek.

ABONE OL
İSTANBUL, (DHA)-

Çocuklara 67 farklı aktivite ve 120'den fazla meslek deneyimi sunan KidZania İstanbul, daha fazla öğrencinin eğlenirken öğrenmesini sağlamak için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bu yıl yaptığı iş birliği protokolünü 2024 yılı için yeniledi. Protokol kapsamında İstanbul’un 39 ilçesindeki okullarda eğitim gören 8 bin çocuk, 2024 eğitim-öğretim dönemi içerisinde KidZania İstanbul’da ücretsiz olarak eğlenirken öğrenme imkânı bulacak. 

“ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLAMAYI AMAÇLIYORUZ” 

KidZania İstanbul Genel Müdürü Ebru Timur, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği protokolüyle ilgili yaptığı açıklamada, bu heyecan verici protokolün, çocukların geleceğine büyük bir katkı sağlayacağına inandığını söyleyerek şunları kaydetti:  

“KidZania İstanbul olarak yola çıktığımız günden beri çocukların eğitimine katkı sağlamayı ve onları geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu iş birliği, çocuklarımızın toplumsal cinsiyet rollerini kırma konusundaki azimlerini güçlendirecek ve onlara hayallerini gerçekleştirmeleri için güçlü bir temel sunacaktır. Yapılan araştırmalar, tüm dünyada 4 yaşına kadar hiçbir toplumsal kalıba ait olmadığını, çocukların 4 yaşından itibaren toplumsal roller konusunda duyarlı hale geldiğini gösteriyor. KidZania İstanbul'da çocuklar, gerçek hayattan esinlenmiş simülasyonlar içinde farklı meslekleri deneyimleyerek, kendi yeteneklerini keşfetme şansı buluyorlar. Bu deneyimler, ‘Ben de yapabilirim’ duygusunu aşılayarak, çocukların toplumsal ön yargılarına meydan okumalarına olanak tanıyor. KidZania İstanbul'dan ayrılan çocuklar, sadece eğlenceli zaman geçirmenin ötesinde, aynı zamanda kendi potansiyellerini keşfetmenin ve sınırları zorlamanın bir parçası olduklarını fark ediyorlar. Bu da onlara, hayatta istedikleri her şeyi başarabilecekleri güvenini kazandırıyor.” 

MEB MÜFREDATINA UYUMLU 

KidZania İstanbul’da tüm öğrenme içerikleri Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu şekilde tasarlanıyor. Müfredatla bağlantılı KidZania İstanbul deneyimi, çocukların okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine olanak veriyor. Aynı zamanda KidZania İstanbul’daki birbirinden keyifli aktiviteler ile çocuklar sosyal, duygusal, sözel, fiziksel ve bilişsel anlamda birçok kazanım elde ediyor.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact)’nin destekçisi KidZania İstanbul; çocukların empati kurma, yeni kelimeler öğrenme, duyusal yetenekleri geliştirme, soyut kavramları anlama, problem çözme, durum analizi yapma, finansal okuryazarlık, takım çalışması ve iyi vatandaşlık gibi geniş yelpazede becerilerini geliştirmeye katkıda bulunuyor. 

Daha önce de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapan KidZania İstanbul, 2023 yılında 39 ilçeden 8 bin çocuğa eğlenirken öğrenme imkânı sunmuştu. 

Diğer Haberler

  1. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi başladı
  2. Girişimciler Yeditepe Üniversitesi'nde bir araya geldi
  3. BAU Dil ve Konuşma Bozuklukları Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı
  4. Girne Koleji, müzik projesi 'Yüzyılın Şarkıları'nın lansmanını gerçekleştirdi
  5. Bakan Tekin: Yer bulunmadığı için iptal ettiğimiz çok sayıda okul yatırımımız var
  6. 'Techno Camp' ile eğitim ve kariyer fırsatı
  7. Bakan Tekin: Öğrencilerimizin masasına yılda yaklaşık 200 milyon adet kitap bırakıyoruz
  8. Türkiye'de 7 milyon üniversite öğrencisinin temsilcisi
  9. Kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara dijital ayak izi eğitimi verilecek
  10. Mektebim Koleji Özbekistan’da kampüs açtı

© Copyright 2024

DHA