Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

Sosyal medyanın şampiyonlar liginin tüm mal varlıklarına el konuldu

Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve sosyal medyanın 'şampiyonlar ligi' olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan Tayyar Taylan Öz ile eşi Özlem Öz'ün de içinde bulunduğu 14 kişinin tüm mal varlıklarına el konuldu. Mal varlıklarına el konulan diğer isimler Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir ve Yavuz Selim Korkut.

ABONE OL
Oğuzhan UYSAL/İSTANBUL, (DHA)-

Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve 'Şampiyonlar ligi' olarak nitelendirdiği fotoğrafta bulunan 15 fenomen hakkında geçtiğimiz günlerde yurt dışı çıkış yasağı kararı uygulanmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut'un taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

TAYYAR ÖZ VE ÖZLEM ÖZ'ÜN TÜM MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

24 Kasım tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Öz çifti hakkında, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma', 'Resmi belgede sahtecilik', 'Vergi usul kanununa muhalefet' ve 'Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek' suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor.  Ayrıca Öz çifti ve Özlem Öz'ün annesi hakkında yurt dışı çıkış yasağı verilmişti.  Son olarak,  Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz'ün taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

Diğer Haberler

  1. Otomobilin park halindeki araca çarptığı kazada liseli Murat da kurtarılamadı
  2. Beykoz'da fabrika alev alev yanıyor
  3. Komşu çift ile kızlarının öldürülmesi davasında istinaftan sanığa 'haksız tahrik' indimi
  4. Tamir için eve çağırıp, zorla 1 milyon liralık senet imzalattılar
  5. Sevgilisiyle kavga edip, 5 araç ile çöp konteynerlerini kundaklayan uzman çavuş tutuklandı
  6. Bakan Tekin: 28 Şubat'ta Türkiye'de bir daha asla yaşamak istemeyeceğimiz bir süreci yaşadık
  7. Boğaz gemi trafiğine açıldı
  8. Tramvay yolunda kaza; yolcular yürümek zorunda kaldı
  9. Öğrencileri sürpriz yapmıştı; Zeynep öğretmen yaşamını yitirdi
  10. Eşini öldüren koca tutuklandı, çocukları devlet korumasına alındı

© Copyright 2024

DHA